İngiltere Vizemin Kesin Çıkması İçin Ne Yapmalıyım?

‘’İngiltere Vizemin Kesin Çıkması için Ne Yapmalıyım?’’ sorusu başvuru yapmak isteyen fakat olumsuz yanıt almaktan korkan müşterilerimizin en çok sorduğu soruların başında geliyor. Bu soru için net bir yanıt verebilmemiz, vizeniz kesin çıkar dememiz çok mümkün olmasa da, tecrübelerimize göre yönlendirme yaparak vize ret riskinizi düşürmek için gerekli önlemleri alıyoruz.

İngiltere vize başvuru işlemlerinde başvurunun eksiksiz yapılması ve vize memurunu şüpheye düşürecek çelişkili bilgilerin verilmemesi çok önemli. Bu nedenle İngiltere vize onayı almak için; doğru bilgi vermek, formu ve evrakları dikkatli tamamlamak çok önemli.

Daha önce vize başvuru tecrübeniz varsa, işlemler için yeterli zamanınız varsa ve süreci tek başınıza tamamlayabileceğinizi düşünüyorsanız danışmanlık hizmeti almadan İngiltere vize işlemlerinizi kendiniz de tamamlayabilirsiniz. Durumunuz karmaşıksa, daha önce vize retleri aldıysanız, dosyanızın yeterli olmadığını düşünüyorsanız, vize işlemleri için ayıracak zamanınız yoksa, işlemleri tek başınıza yapamayacağınızı düşünüyorsanız ve siz de İngiltere vizemin kesin çıkması için ne yapmalıyım? sorusunu soruyorsanız vize danışmanlık hizmeti almanızı öneririz.

Yazımıza vize alma şansınızı arttıracak tavsiyelerle ve sık sorduğunuz diğer soruların yanıtlarıyla devam etmek isteriz.

İngiltere vizemin kesin çıkması için bankada ne kadar para göstermeliyim?

İngiltere vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için finansal durum çok önemlidir; fakat hesapta yüksek tutarların olması vize onayı için tek başına yeterli değildir. Bankaya yatırmanız, hesabınızda çok para olması vizenizin kesin onaylanacağı anlamına gelmez. İngiltere Konsolosluğu finansal durum dışında farklı pek çok vize alma koşulu sunar. Vizenizin onaylanması için bu koşulların da sağlanması gerekebilir.

İngiltere vizesi için banka hesabınızda ne kadar para olmalı, vize sürecinde banka hesabının önemi ve banka hesabı sunarken dikkate edilmesi gerekenler hakkında ayrıntılı bilgi için ilgili yazımızı okuyabilirsiniz. (Bkz. İngiltere Vizesi İçin Banka Hesabında Ne Kadar Para Olmalı?)

Schengen vizesi alıp sonra İngiltere’ye başvuru yaparsam vizem kesin çıkar mı?

Birleşik Krallık vizesi için seyahat geçmişi çok önemlidir. Başvuru yaparken varsa geçmiş seyahatleri belgeler eski pasaportlar mutlaka sunulmalıdır.

Daha önce İngiltere, Amerika, Kanada gibi ülkelere ya da Schengen bölgesine dahil ülkelere seyahat ettiyseniz İngiltere vizesi almanız kolaylaşabilir. Seyahat geçmişi İngiltere’den vize almak için önemlidir fakat İngiltere vizemin kesin çıkması için ne yapmalıyım sorunuzun yanıtının olumlu yanıt verebilmemiz için tek başına yeterli olmayacaktır.

İngiltere seyahat planınız varsa, herhangi bir davetiyeniz yoksa ve turistik vizeye başvuru yapacaksanız, İngiltere vizesine başvurmadan önce Schengen vizesi almanızı ve seyahat etmenizi tavsiye edebiliriz. İngiltere vizesi alacaklara tavsiyeler yazımızı okuyarak başvuru öncesi dikkat edilmesi gerekenlere dair farklı bilgilere de ulaşabilirsiniz.

Sigortalı çalışanım, İngiltere vizem kesin çıkar mı?

Sigortalı çalışanlar için İngiltere vizesi almak çalışmayanlar ve düzenli geliri olmayanlara kıyasla daha kolay olabilir. Kişinin ne zamandır, hangi pozisyonda, ne kadar maaşla çalıştığı da ayrıca süreçte incelenecektir. Sigortalı çalışan İngiltere vizesi için gerekli şartları sağlarsa vize alabilir fakat koşullar sağlanmazsa ya da vize memurunu ikna etmeyen durumlar söz konusu olursa vize reddiyle karşılaşılabilir. Bu nedenle sigortalı çalışansanız İngiltere vizeniz kesin çıkar demek mümkün değildir.

Devlet memurlarına İngiltere vizesi kesin çıkar mı?

Devlet memurları çalışma durumlarını belgeleyebildikleri için, genellikle aynı yerde uzun süre çalıştıkları için ve düzenli maaş ödemeleri aldıkları için İngiltere vizesi alırken avantajlı durumda olabilirler. Ayrıca kendilerini yaşadıkları ülkeye bağlar net bir kanıta sahip oldukları için vize onayı kolaylaşabilir.

Devlet memurlarının da çalışma durumu ve gelir durumu dışında sağlamaları gereken İngiltere vizesi şartları bulunduğu için memurlar kesin vize alır diyemiyoruz.

Devlet memurları için İngiltere vizesi hakkında ayrıntılı bilgiler için linki tıklayabilirsiniz.

İngiltere’de akrabam var ve bana davetiye gönderecek, vizem kesin çıkar mı?

Birleşik Krallık’ta yakınlarınız varsa başvuruyu davetiyeli olarak yapmanızı tavsiye edebiliriz; fakat davetiyenizin olması İngiltere’den kesin vize alacağınız anlamına gelmez.

İngiltere vize başvurusu davetiyeli yapılsa da İngiltere Konsolosluğu başvuru sahibinin mevcut durumuyla ilgilenir ve kararı başvuru sahibi durumuna göre verir. Bu nedenle İngiltere vizemin kesin çıkması için ne yapmalıyım? sorusunun yanıtı olarak davetiyeli başvuru yanıtını veremeyiz.

İngiltere ziyaretçi vizesi yazımızı okuyarak bu başvuru kategorisi hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Otelimi ve uçağımı satın alırsam kesin vize verirler mi?

Otel ve uçak bileti İngiltere vize kararına direk etki eden evraklar değildir ve başvuru yaparken sunulması zorunlu değildir. Bu belgeleri sunmanız ve tüm ödemeleri tamamlamış olmanız vize onayını garantilemez.

Tapularım ve bankamda para var ama çalışmıyorum, İngiltere vizesi alabilir miyim?

Gayrimenkul ve yüksek tutarlı banka hesabı sunmak İngiltere vizesi almayı kolaylaştırabilir. Tapu sunmak hem ülkedeki bağları göstermesi açısından önemlidir hem de güçlü finansal durumu gösterir.

  • Banka hesabındaki paralar ise kaynağı belli ise vize almayı kolaylaştırır.
  • Çalışmıyorsanız fakat farklı şekillerde düzenli gelir kanıtı sunabiliyorsanız vize alabilirsiniz.

Çalışmayanlar için İngiltere vizesi yazımıza da göz atmanızı öneririz. Dil okuluna kayıt yaptırırsam ve okul ücretini ödersem İngiltere vizem kesin çıkar mı?

İngiltere vizesinin kesin çıkması için yapılması gerekenler söz konusu olduğunda akla ilk gelen yöntem dil okulu kaydı ile vizeye başvurmak olmaktadır. Pek çok kişi vize almak için dil okuluna kayıt yaptırmayı ve öğrenci vizesine başvurmayı tercih etmektedir; fakat bu yöntem her zaman doğru yöntem olmayabilir. Başvuru sahibi vize almak için sağlanması gereken şartları sağlamıyorsa dil okuluna kayıt yaptırıp tüm ödemeleri yapmış olsa da İngiltere vize reddi alabilir.

‘’İngiltere Vizemin Kesin Çıkması için Ne Yapmalıyım?’’ yazımızla İngiltere vizesi almak isteyen fakat endişeleri olan başvuru sahiplerini bilgilendirmeye çalıştık.

Vize danışmanlık firması olarak; İngiltere vizeniz kesin çıkar, vizenizi kesin alırız gibi sözler veremeyiz fakat başvurunuzun doğru ve eksiksiz tamamlanması için tüm aşamaları sizin adınızı tamamlarız.

İşlemleriniz için bizden hizmet almak isterseniz ‘’teklif iste’’ butonu üzerinden ya da iletişim sayfamız aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.

ingiltere vizesi
Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
915 yoruma göre
js_loader