Turistik Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Turistik vize başvuruları ne zaman başlayacak? konusu üzerine hazırladığımız web sayfamıza hoşgeldiniz.

Değerli ziyaretçilerimiz, bildiğiniz üzere Avrupa Birliği ve Schengen bölgesi sınırları Mart 2020 tarihinde Covid-19 önlemleri nedeniyle Türkiye’den yapılacak seyahatlere kapatılmıştır.

Mart 2020 tarihinden itibaren vatandaşlarımızın Avrupa Birliği ve Schengen devletlerine yapacakları turistik, ticari ve aile, akraba arkadaş ziyareti vize başvuruları yeni bir karar alınıncaya kadar durdurulmuştur. Ancak vatandaşlarımız her ne kadar AB ülkelerinin sınırları kapalı olsa da bazı ülkeler için turistik, ticari ve aile, arkadaş ziyareti vizesi başvuruları yapabileceklerdir.

Corona virüs döneminde seyahat izni verilmese dahi kısa süreli turistik, ticari ve ziyaret vizesi başvurularını kabul eden Konsolosluklar: Yunanistan, İspanya ve Almanya Konsolosluklarıdır.

Almanya Konsolosluğunda Hangi Vize Başvuruları Başladı?

Almanya Konsoloslukları, Almanya’ya cenaze ve düğün amacıyla seyahat edecek birinci derece akraba Türk vatandaşları için Schengen vize başvurularını kabul etmeye başlamıştır.

Bunun dışında yeni bir karar alıncaya kadar Pandemi döneminde Almanya turistik, ticari ve ziyaret vizesi başvuruları kabul edilmeyecektir.

Yunanistan Turistik Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Yunanistan Konsoloslukları, ülkeye giriş izni verilmese dahi seyahat tarihlerini ileri tarihe düzenleyen (örneğin 2 ay sonra) Türk vatandaşları için turistik ve ticari vize başvurularını kabul etmeye başlamıştır.

Covid-19 Sonrası İspanya Turistik Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

İspanya Konsoloslukları turistik, ticari, staj, Erasmus ve diğer eğitim amacıyla yapılacak vize başvurularını kabul etmeye başladı. Ancak vatandaşlarımız turistik, ticari ve ziyaret vizesi almış olsa dahi Covid-19 nedeniyle İspanya’ya girişlerine izin verilmeyecektir.

Covid-19 nedeniyle İspanya turistik ve diğer vize başvuruları sadece BLS İnternational İstanbul ofisinden kabul edilecektir.

Öte yandan Schengen devletleri sınırlarını kademe kademe açmak üzere çalışmalar yürütmeye başlamıştır.

Bu doğrultuda aşağıda belirtilen ülkelerin vatandaşları Schengen ülkelerine turistik, ticari ve ziyaret amaçlı seyahat edebileceklerdir.

Schengen Bölgesine Giriş İzinleri Başladı

Avrupa Komisyonu, Schengen bölgesine yapılacak turistik ve ticari amaçlı girişler için kısıtlı da olsa izin vermeye başladı.
Aşağıda belirtilen ülkelerin pasaportlarına sahip kişiler Schengen devletlerine başta turistik olmak üzere ticari, ziyaret ve eğitim amacıyla seyahat etmeye başlayacak.

Schengen bölgesine giriş izni verilen ülkelerin listesi her iki haftada Avrupa Birliği Schengen komisyonu tarafından güncellenecektir.

 1. Avustralya
 2. Kanada
 3. Gürcistan
 4. Japonya
 5. Yeni Zelanda
 6. Ruanda
 7. Güney Kore
 8. Tayland
 9. Tunus
 10. Uruguay
 11. Çin (özel istekle seyahat edilebilecektir)

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
907 yoruma göre
js_loader