Premier Lig Maçı İçin İngiltere Vizesi

Değerli ziyaretçilerimiz, Premier Lig Maçı İçin İngiltere Vizesi Nasıl Alınır? Konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz.

İngiltere’ye gidip Premier Lig maçı izlemek, Boxing Day haftasında orada olmak, maç öncesi coşkusunu İngiliz publarında solumak ve gitmişken Wembley, Anfield Road, Old Trafford, Goodison Park, St James’ Park, Emirates, White Hart Lane, Stamford Bridge stadyumlarını görmek harika bir fikir değil mi?

Ancak öncesinde gelin vize engelini aşma detaylarını konuşalım. Biliyoruz sıkıcı, biliyoruz zahmetli, biliyoruz Yeşil pasaport sahipleri de vize almalı; ancak maç biletini satın almadan önce Premier Lig Maçları İçin İngiltere Vizesi yazımızı okumanızı sizlere önemle tavsiye ediyoruz.

Futbolun anavatanı, futbol liglerinin en prestijlisi olan Premier Lig için bin bir uğraşla bilet satın alan ve geçerli Birleşik Krallık vizesi olmayan kişilerin hızlı bir şekilde harekete geçerek vize başvurusunda bulunmaları gerekiyor. Başvuru evraklarının hazırlığı, formların doldurulması, uygun randevu tarihinin organize edilmesi gibi süreçler ne yazık ki uzun zaman alabilir ve planladığınız maç için İngiltere’de olamayabilirsiniz. Bu nedenle doğru zamanda eksiksiz bir başvuru yapmanız çok önemli.

Vize işlemlerinizi danışmanlık hizmeti alarak tamamlamak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

Vize başvurusu nasıl tamamlanır, kaç günde vizeniz hazır olur, hangi belgeleri hazırlamalısınız, maç biletinizi satın almalı mısınız gibi pek sorunun yanıtı yazımızın devamında!

Premier Lig Maçı İçin Vizemi Nasıl Alırım? Hangi Vize Tipine Başvurmalıyım?

Premier Lig maçı izlemek için İngiltere vizesi almak isteyen kişilerin kısa süreli ziyaretçi vizesine başvuru yapmaları gerekecektir. Daha çok İngiltere vizesi olarak isimlendirilen vize aslında Birleşik Krallık vizesidir. Yani kişi vize onayı sonrası Birleşik Krallık vizesine sahip olacaktır.

Birleşik Krallık ziyaretçi vizesi başvurusu için öncelikle online vize başvuru aşamaları tamamlanmalıdır. Premier Lig Maçı için İngiltere’ye gidecek kişiler eğer biletlerini satın almışlarsa online başvuru esnasında bu bilgi vermelidirler. Vize formunda ‘’seyahat planlarınızı detaylandırın’’ bölümünde futbol maçı için İngiltere’ye gidileceği, karşılaşma adı, tarihi gibi bilgiler verilmelidir ve maç bileti başvuru dosyasına eklenmelidir.

Online vize formu tamamlandıktan sonra vize ücreti ödenecek ve evraklar başvuru hesabı üzerinden Konsolosluğa gönderilecektir. Ücret ödeme aşamasında ziyaretçi vizesi için Konsolosluk tarafından verilen vize süresi seçeneklerini tercihine göre başvuru sahibinin seçme hakkı olacaktır. Vizeniz maç süresi ya da belirttiğiniz seyahat tarih aralığı kadar değil, form doldururken seçtiğiniz süre kadar verilecektir.

İnternet üzerinden tamamlanan işlemler sonrası randevu günü başvuru merkezine gidilerek parmak izi verilecek ve vize işlem süreci tamamlanacaktır.

Vizenize dair karar verildiğinde ve pasaportunuz alıma hazır olduğunda tarafınıza e-posta yoluyla bilgi iletilecektir.

Vize Randevumu Nereden Nasıl Alırım? Randevudan Kaç Gün Sonra Vize Çıkar?

Maç izlemek için İngiltere’ye gidecekseniz ziyaretçi vizesi kategorisinde randevunuzu oluşturmanız gerekiyor. Randevu almak için öncelikle Birleşik Krallık vize işlemleri için hizmet veren resmi vize portalı üzerinden hesap oluşturarak başvuru formu doldurmanız gerekiyor. Bu formu BK İçişleri Bakanlığı resmi sayfası üzerinden dolduruyorsunuz. Premier Lig maçı için İngiltere vize randevunuzu ise Türkiye’de vize işlemleri için yetkilendirilmiş vize aracı kurum olan TLS Contact web sitesinden alacaksınız.

Randevuya Türkiye’de katılabileceğiniz belirli şehirler bulunuyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa ve Ankara’dan randevunuzu alabilirsiniz.

Randevu günü evraklarınızı teslim edip (online başvuru esnasında sisteme yüklemediyseniz) parmak izi veriyorsunuz ve pasaportunuzu görevliye teslim ediyorsunuz.

Randevu günü sonrası bekleme süreniz normal şartlarda 3 haftadır. Bu süre dönem dönem yoğunluğa bağlı uzayabiliyor. Bu nedenle başvurunuzu mümkün olduğunca erken tamamlamanız yararınıza olabilir, stresli bir bekleme süreci geçirmemiş olursanız.

Başvuru için geç kaldıysanız, Premier lig maçı İngiltere vizesinin çıkması için yeterli vaktiniz yoksa ve erken tarihli randevu almak istiyorsanız başvuru merkezinin sunduğu ek hizmetlerden de faydalanabilirsiniz. Tavsiyemiz zamanında başvuru yapmanız ve vize harcına ek masrafları ödemeden sürecinizi tamamlamanız olacaktır.

Premier Lig Maç Biletini Almadan Önce Vize Başvurusu Yapabilir Miyim?

Premier Lig maçı için İngiltere vizesi alacaksanız ve vize başvurusu öncesi maç biletinizi alabildiyseniz mutlaka başvuru dosyanıza eklemeli ve vize formunda seyahat detayları bölümüne bu bilgiyi girmelisiniz.

Biletler genellikle karşılaşma tarihlerine yakın satışa çıkarılıyor. Bu nedenle bilet aldıktan sonra vize işlemleri için yeterli zamanınız olmayabilir. Bu durumda bilet satın almadan da İngiltere vizesine başvuru yapabilirsiniz.

Vize İçin Ne Kadar Ödeme Yapmam Gerekiyor?

Futbol maçı izlemek için İngiltere vizesine başvuru yapacak kişilerin alması gereken vize kısa süreli ziyaretçi vizesi olmalıdır. Bu vize türü için ödenmesi gereken ücret 125 Dolar’dır. 125 Dolar 6 aylık vize ücretidir. Daha kısa süreli bir vize talep etmeniz mümkün olmuyor.

Başvuru yapmışken Premier lig maçı için daha uzun süreli bir İngiltere vizesi almak istiyorum derseniz ise; 2 yıllık, 5 yıllık ya da 10 yıllık İngiltere vizesine başvuru yapabilirsiniz. Vize süresi arttıkça vize harç giderinin arttığını belirtmek isteriz.

Güncel vize ücretleri için yazımızı okuyunuz.

Premier Lig için İngiltere Vizesi yazımızın burada sonuna geldik. Vize başvurunuzu danışman firmalar aracılığıyla yapacaksanız, danışman firmaların çalışma şartları ve hizmetleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız İngiltere Vize Danışmanlık yazımızı okumanızı öneririz.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
865 yoruma göre
js_loader