Hızlı Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika’ya seyahat etmek isteyen kişiler vize randevularının ileri tarihlere verilmesi nedeniyle Hızlı Amerika Vizesi Nasıl Alınır? konusunu araştırıyor.

Amerika Birleşik Devletleri’ne acil seyahat etmesi gereken başvuru sahipleri; geçerli bir seyahat gerekçeleri varsa öncelikli randevu talep ederek hızlı vize alabilirler. Ayrıca sık sık randevu sistemini takip ederek, uygun boşluk olduğunda da hızlı Amerika vizesi alınabilir.

Amerika için vize başvurusu yapmayı düşünüyorsanız öncelikle randevu takvimini kontrol etmenizi, seyahat planlamanızı uygun randevu tarihlerini dikkate alarak yapmanızı öneriyoruz.

Amerika’ya acil seyahat etmeniz gerekiyorsa hızlı Amerika vizesi almak için yazımızın devamında paylaşacağımız yöntemleri deneyebilirsiniz.

Amerika Birleşik Devletleri vize randevu uygulamaları hakkında ayrıntılı bilgi için Amerika Vize Randevu Alma & Değiştirme Hizmeti yazımızı okumanızı öneririz.

Amerika Konsolosluğu’ndan Hızlı Vize Randevusu İsteyebilir Miyim?

Önemli ve acil bir seyahat gerekçeniz varsa Amerika Konsolosluğu’ndan hızlı vize randevusu talep edebilirsiniz. Hızlı Amerika vizesi nasıl alınır? sorusu için verilebilecek yanıtlardan biri acil randevu talebi oluşturmaktır. Talebiniz değerlendirilecek, seyahat gerekçeniz hızlı randevu için geçerli bulunursa randevunuz öne çekilecektir.

Amerika acil randevu talebinizin onaylanması için seyahat amacınızın uygun olması gerekmektedir. Örneğin; turistik bir seyahat için oluşturacağınız acil randevu talebinin onaylanma ihtimali çok düşüktür. Önemli bir fuar katılımı ya da iş toplantısı, Amerikan Devletini ilgilendiren bir görüşme, Amerika’da bulunan bir hastanede randevunuzun olması ya da Amerika’daki yakınınızın size ihtiyaç duyması ve bunu belgelendirmeniz gibi durumlarda Amerika acil vize randevu talebiniz kabul edilebilir, hızlı Amerika vizesi alabilirsiniz.

Amerika Konsolosluğu’nun yoğun olması ve acil randevu kotalarının düşük olması nedeniyle talebiniz reddedilme durumu olabilir.

Gerekçeniz geçerli olsa da, uygun boşluk yoksa yakın tarihe Amerika vize randevusu alamayabilirsiniz.

Sistemden mümkün olan en yakın tarih için randevu alan her başvuru sahibi acil ABD vize randevusu talep etme hakkına sahiptir fakat randevunun öne çekilmesi kararı vize bölümü görevlilerine aittir.

Konsolosluk’tan Hızlı Amerika Vize Randevusu Nasıl İstenir?

Konsolosluk’tan hızlı vize alabilmek için randevu talep etmek istiyorsanız; öncelikle randevu sisteminde kayıt oluşturmalı, vize ücretini ödemeli ve sistemin izin verdiği en erken tarihi seçerek randevu almalısınız. Acil vize talebini oluşturabilmeniz için geçerli bir ABD vize randevunuzun bulunması zorunludur.

Geçerli randevusu bulunan başvuru sahipleri randevu sistemi üzerinden ‘’Acil Randevu Talep Et’’ sekmesine tıklayarak talep edilen tarihi ve saati seçmeli, neden acil ABD vize randevusuna ihtiyacı olduğunu açıklayan bir yazı yazmalıdırlar ve talebi sistem üzerinden iletmelidirler.

Talebe olumlu ya da olumsuz yanıt ortalama 2 iş günü içinde gelmektedir. Olumlu karar verilmesi durumunda randevu Konsolosluk tarafından öne çekilecek, randevu sistemine yeni randevu bilgisi girişi Konsolosluk tarafından yapılacaktır. Talebe dair olumlu-olumsuz yanıt bilgisi başvuru sahibi ile e-mail yoluyla da paylaşılmaktadır.

Hızlı Amerika vizesi nasıl alınır? sorusunun yanıtı için yukarıdaki işlem adımlarını sıralayabiliriz; fakat en önemli aşama neden acil randevu talep edildiğine dair açıklama yapılan bölümdür. Bu bölümde seyahat amacını ve aciliyet gerekçelerini net bir şekilde belirtmek talebin hızlı işleme alınmasını ve olumlu sonuçlandırılmasını sağlayacaktır.

Acil randevu talebinizi danışmanlık hizmeti alarak tamamlamak isterseniz Amerika Vize Danışmanlık yazımızı okuyabilir, aracılığımızla sürecinizi tamamlayabilirsiniz.

Yakın Tarihe Amerika Vize Randevusu Nasıl Bulunur?

Hızlı Amerika vizesi nasıl alınır? Erken tarihe nasıl randevu bulurum? gibi sorularınız varsa ve gerçekten acil bir seyahat nedeniniz varsa randevunuzu almanızı ve ardından zaman kaybetmeden vize randevu önceliği talebi oluşturmanızı tavsiye ederiz.

Amerika acil randevu talebiniz kabul edilmezse, bir diğer yöntem Amerika vize randevu takibi yapmak olmalıdır. Randevu sistemine sık sık giriş yaparak hem Ankara hem de İstanbul’da oluşabilecek uygun randevu tarihlerini kontrol edebilirsiniz. Boşluk oluşması durumunda randevunuzu değiştirebilirsiniz.

Randevu kontrolü ve değişikliği için kota bulunmamaktadır. Oluşturduğunuz randevunun gün ve saatini, randevu şehrini değiştirebilirsiniz.

Davetiyem Var, Hızlı Amerika Vizesi Alabilir Miyim?

Bir aile yakınınızdan, akrabanızdan ya da arkadaşınızdan davetiyenizin olması erken tarihe vize randevusu almanız için fayda sağlamayabilir. Davet gerekçesi acilse ve önemli bir neden varsa talep değerlendirilebilir fakat sadece ziyaret amaçlıysa talebinizin reddedilme ihtimali yüksektir.

Önemli bir ticari toplantıya ya da fuara katılacak, hastanede muayene- tedavi için randevusu bulunan kişilerin taleplerinin ise kabul edilme olasılığı daha yüksektir.

Hızlı Amerika Vizesi Almak İçin Vip/Ekspres Hizmet Alabilir Miyim?

Hızlı Amerika vizesi almak için Vip ya da Ekspres başvuru seçenekleri bulunmamaktadır. Amerika Konsolosluğu ek ödeme ile satın alınabilen bu gibi hizmetleri sağlamaz.

‘’Amerika vize randevusu nasıl erkene alınır?’’ yazımızı okuyarak hızlı vize randevusu alma seçenekleri ve kimlerin acil vize randevusu alabileceği hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Hızlı Amerika vizesi nasıl alınır? sorusunun yanıtı için bilgiler vermeye çalıştık. Amerika vize danışmanlık hizmeti için temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

amerika vizesi
Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
865 yoruma göre
js_loader