Amerika Vizesi İçin Banka Hesabında Ne Kadar Para Olmalı?

Amerika vizesi için banka hesabınızda en az 35.000 TL ya da karşılığı para olmasını tavsiye ederiz. Bu tutar seyahat amacı, kalış süresi, seyahat planı gibi durumlara göre artabilir. ‘’Amerika vizesi için banka hesabında ne kadar para olmalı?’’ konu başlıklı yazımızla vize başvurusu yapacak kişileri bilgilendirmeye çalışacağız.

Öncelikle Amerika vizesi almak için banka hesabında bulunması gereken para için Konsolosluk tarafından belirlenmiş net bir rakamın olmadığını belirtmek isteriz. Başvuru yaparken hesabınızda göstermeniz gereken para; Amerika’da planlanan kalış süresi, seyahat edilecek bölge, konaklama yeri gibi durumlara göre değişiklik gösterebilir.

Amerika Birleşik Devletleri vizesi için sağlanması gereken şartlar arasında önemli yere sahip olanlardan biri finansal yeterlilik şartıdır. Başvuru sahibi bu şartı sağladığını kanıtlamak için bank hesapları sunmalıdır.

Amerika Konsolosluğu vize başvuru evraklarını mülakat esnasında detaylı incelemeyebilir; fakat kişinin yeterli finansal geliri sağlamadan ve banka hesabında bu tutara sahip olmadan vize başvurusu yapmasını tavsiye etmeyiz.

Amerika vizesi için banka hesabında ne kadar para olmalı 2024, hangi evraklar gerekli, ücretler nedir, vize mülakatı nedir gibi sorularınız için iletişim sayfamız üzerinden temsilcilerimize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Amerika Vize Danışmanlık yazımızı okuyarak ise; vize danışmanı sizin için neler yapar, neden hizmet almalısınız, ne kadar ödeme yaparsınız gibi sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Amerika Vizesi İçin Finansal Durumun Önemi ve Banka Hesabında Gösterilmesi Gereken Para Miktarı

Amerika vizesi için banka hesabında olması gereken para seyahat süresine, seyahatin amacına ve başvuru yapılan kategoriye göre belirlenmiştir. Bu nedenle Amerika vizesi için banka hesabında ne kadar para olmalı sorusunun net bir yanıtı yoktur.

Amerika Konsolosluğu vize başvurusunu değerlendirirken kişinin seyahat gerekçesine uygun şartları sağlayıp sağlamadığını kontrol eder. Bu şartların en önemlilerinden biri maddi durum/finansal yeterlilik şartıdır. Bankada yeterli parası olmayan, düzenli gelir sahibi olmayan ve seyahat masraflarını karşılayacağına dair kanıt sunmayan kişilerin Amerika vizesi alması zor olabilir. Kısacası Amerika vizesi almak için banka hesabı yani kişinin finansal durumu çok önemlidir. Ancak;

  • Bankada para göstermek Amerika vizesi için tek başına yeterli olmayabilir.
  • Kişinin geçmiş seyahatleri, aile bağları, seyahatinin ikna edici olup olmadığı da vize değerlendirme sürecinde önemlidir.

Amerika vizesi için başvuru yaparken bankada 35.000 TL olmasını tavsiye ederiz. Bu tutar minimum tutardır. Dolar kurunun da artması nedeniyle 35.000 TL altı para ile vize başvurusu yapmanızı önermeyiz.

Başvuru kategorinize ve amacınıza bağlı olarak para göstermenize gerek olmayabilir. Ayrıca farklı gelir kaynaklarınız, gayrimenkulleriniz varsa, seyahat ödemelerinizi (uçak-otel gibi) yaptıysanız daha az para göstererek de başvuru yapabilirsiniz.

Amerika vizesi için finansal durum, dolayısıyla banka hesapları çok önemlidir. Kişi şahsi banka hesapları ile ya da varsa sponsorunun banka hesapları ile başvuru yapabilir.

Amerika Turist Vizesi İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Amerika turist vizesi için banka hesabında 35.000 TL ya da karşılığı para göstermenizi öneririz. Turist vizesi için Amerika Konsolosluğunun belirlediği bir rakam yoktur. Ayrıca paranın hesapta belirli bir süre beklemiş olması gibi bir zorunluluk da bulunmamaktadır.

Amerika turistik vize başvurularında ve diğer pek çok vize kategorisinde önemli olan; başvuru sahibinin yeterli paraya sahip olması, bu paranın kaynağının belli olması ve mümkünse paranın düzenli gelir yoluyla elde edilmiş olmasıdır.

Vize başvurusunun hemen öncesinde bankaya para yatırmak vize için sağlanması gereken finansal yeterlilik için yeterli olmayabilir. Önemli olan kişinin düzenli ve resmi gelirinin olmasıdır. Kişi çalışmıyorsa ya da öğrenciyse bu şartı sponsorun sağlaması beklenir.

Turistik seyahat edecek başvuru sahibi konaklama, uçak bileti gibi masrafların ödemelerini zaten yaptıysa daha az para göstererek Amerika vizesine başvuru yapabilir.

Amerika Öğrenci Vizesi İçin Banka Hesabında Ne Kadar Para Olmalı?

Amerika öğrenci vizesi için banka hesabında bulunması gereken para miktarı eğitim kabul belgesi olan I-20 belgesinde belirtilir. Amerika öğrenci vizesi (F1) başvurusunda bu belge üzerinde yazan tutar dikkate alınmalıdır.

Hesapta olması gereken para başvuru sahibinin hesabında ya da varsa sponsorunun hesabında olabilir.

Amerika Vize Başvurusu İçin Kaç Aylık Banka Hesabı Sunulmalı?

Amerika vize başvurusu için gerekli evraklardan biri banka hesap dökümleridir. Banka hesapları vize başvuru sahibinin şahsi hesapları ya da varsa sponsorun hesapları olabilir.

Amerika vizesi için banka hesapları en az son 3 aylık olarak sunulmalıdır. Kişi dilerse son 6 aylık ya da 1 yıllık banka hesabı ile de başvuru yapabilir.

Banka hesapları bankadan alınmalıdır. Kaşeli ve imza olmalı, ekte imza sirküleriyle birlikte başvuru dosyasına eklenmelidir. Amerika vizesi için banka hesabında ne kadar para olmalı sorusu kadar bankalar ne zaman alınmalı sorusu da önemlidir. Bankaların randevuya katılım tarihinde 2 haftadan eski tarihli olmaması tavsiye edilir.

Banka Hesapları İmzalı Kaşeli Mi Olmalı?

Amerika vizesi için banka hesapları kaşeli ve imzalı hazırlatılmalıdır. Ayrıca e-imzalı ya da barkodlu banka hesapları da vize başvurusu için kullanılabilir.

Belge güncel tarihli olmalı, geriye dönük hesap hareketlerini göstermelidir.

Amerika Vizesi İçin Dolar Hesabı Zorunlu Mu?

Amerika Birleşik Devletleri vizesi için Dolar hesabı sunulması zorunluluğu yoktur.

Amerika vizesi için banka hesabında ne kadar para olmalı sorusunu soran pek çok kişi, Amerika vizesinin daha kolay çıkacağını düşünerek vizeye başvurmadan önce Dolar hesabı açmaktadır. Yeni açılan hesapların vize başvurusunda olumlu etkisi olmayabilir. Önemli olan geriye dönük sunulan, düzenli gelir ve giderleri gösteren aktif banka hesaplarıdır. Kişi düzenli gelirlerini gösteren banka hesap dökümlerini mutlaka sunmalıdır. Dolar, Euro ya da vadeli vadesiz diğer tüm hesaplar da ayrıca sunulmalıdır.

Bankadaki Para Nedeniyle Amerika Vize Reddi Alınır Mı?

ABD vize reddinin başvuru sahibinin durumuna göre farklı nedenleri olabilmektedir. Önemli ret nedenlerinden biri de finansal durumun yeterli bulunmamasıdır.

Başvuru sahibi yeterli finansal birikime sahip değilse Amerika vize reddi alabilir. Finansal durum banka hesaplarına ek olarak diğer maddi durumu gösteren verilerle de belirlenebilir. Kişi işverense vergi levhası, çalışansa maaş bordroları belirleyici olacaktır. Ek olarak gayrimenkul sahibi olmak da güçlü finansal durum göstergesi olabilmektedir.

Yeterli finansal geliri ya da birikime sahip olmayan kişiler ya da var olan birikimin kendisine ait, kullanımına açık olduğunu kanıtlayamayan kişiler banka hesabında para olmaması nedeniyle vize reddi alabilirler.

Amerika Vize Başvuru Yaptıktan Sonra Bankadaki Parayı Çekebilir Miyim?

Amerika vizesine başvuru yaptıktan sonra banka hesabınızda parayı çekebilir, banka hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz; fakat hesabınıza tek seferde para yatırmanız ve tek seferde çekmenizi tavsiye etmeyiz.

Amerika vize işlemleri için finansal durum yeterliliği önemli kriterlerden biridir. Bu nedenle Amerika vizesine başvuru yapmadan önce; başvuru yapacağınız kategori için banka hesabında ne kadar para göstermeniz gerektiğine dair bilgi almanızı, gerekli şartı sağlıyorsanız başvuru yapmanızı öneririz.

‘’Amerika vizesi için banka hesabında ne kadar para olmalı?’’ sorusu başvuru yapmayı planlayan kişilerin en sık sorduğu soruların başında geliyor. Bu soru için verilecek net bir yanıt, Konsolosluk tarafından belirlenmiş alt-üst limit bulunmamaktadır. Bu nedenle Amerika vizesi için bankada bulunması gereken para başvuru dosyasının genel durumu ve seyahat detayları incelenerek belirlenmelidir.

Durumunuzun Amerika vizesi için uygunluğunu test etmek için ‘’Bana Vize Çıkar Mı?’’ testini doldurabilir, danışmanlık hizmeti için ücret bilgisi almak için ise ‘’Teklif İste’’ butonunu tıklayabilirsiniz.

amerika vizesi
Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
865 yoruma göre
js_loader