Ankara Anlaşması Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Değerli ziyaretçilerimiz; ‘’İngiltere Ankara Anlaşması vizesi kaç günde çıkar?’’ sorusunu yakın zamanda yapılan başvurular ve işlem aşamaları hakkında bilgi vererek iletmeye çalışacağız.

Çok talep gören Ankara Anlaşmasına başvurmayı düşünen pek çok kişi işlemlerini tamamladı ve merakla vize sonucunu bekliyor fakat; Ankara Anlaşması vize bitiş tarihinin resmi olarak 31 Aralık 2020 olarak açıklanması ardından başvuru oranlarında ciddi artış olmuş, yoğunluğa bağlı Ankara Anlaşması vizesi çıkış süreleri uzamaya başlamıştır. Sonuçlanma sürelerinin uzamasında ayrıca Covid dönemi Home Office çalışma saatlerinin değişmesinin de etkili olabileceğini düşünüyoruz.

Covid-19 döneminde Ankara Anlaşması sonuçlanma süresi ortalama 3 ayı bulabilmektedir. Başvuru sahibinin durumu, Home Office dönemsel yoğunluğu, Home Office çalışma saatleri-süresi gibi değişkenlere bağlı olarak bu süreler değişebilir ancak; vize bitiş süresi açıklaması sonrası başvuru yoğunluğunun artması ile de birlikte 4-6 hafta olan sonuçlanma süreleri ne yazık ki uzamıştır.

Örneğin; Ağustos ayı içinde yapılan başvuruların sonuçları Kasım ayı itibariyle ulaşmaya başlamıştır.

Tekrar hatırlatmak isteriz; ‘’İngiltere Ankara Anlaşması başvurum ne zaman sonuçlanır?’’ sorusu için şu anda çok net tarih aralığı vermek mümkün değildir. Ankara Anlaşması sonucu kaç günde belli olur ve işlemlere başlarsan vizemi ne zaman alırım soruları en sık karşılaştığımız sorulardan.

Öncelikle; Ankara Anlaşması başvurusu için vize formunu doldurmanız ve 31 Aralık öncesine vize randevunuzu almış olmanız çok önemli. 31 Aralık Ankara Anlaşması bitiş tarihi öncesi başvuru yapıp parmak izi vermiş olmanız halinde başvurunuz değerlendirilecek, olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlandırılacaktır. O nedenle henüz Ankara Anlaşması başvurusu için geç kalınmış değildir. Önemli olan hazırlanma süresi uzun olabilecek Ankara Anlaşması iş planınızın hazırlanması ve vize randevusu alınmasıdır.

Ankara Anlaşması vize randevusu sonrası ise Ankara Anlaşması vize takibi yapabilir, Ankara Anlaşması başvuru sürecinizin tamamlanmasını bekleyebilirsiniz.

Ankara Anlaşması Vizesi Kaç Günde Çıkar, Vize Durumu Nasıl Sorgulanır?

Ankara Anlaşması durumu sorgulama yani vize sonucu takibi başvuru yapılan resmi siteden yapılabilecektir. Bu sistem üzerinden;başvurunuzun Tls Contact tarafından sağlıklı bir şekilde teslim alınması, Home Office’e ulaşması, değerlendirilmeye alınması, değerlendirme sonrası tekrar vize başvuru merkezine ulaştırması gibi tüm adımları takip edebilirsiniz.

Süreçte İngiltere Ankara Anlaşması vizesi sonucunu öğrenmek için Konsolosluğun ya da Home Office’in aranması ve başvuruya dair bilgi alınması mümkün değildir.

Ayrıca e-posta gönderimi ile Ankara Anlaşması sonucu sorma da yanıt vermeyecektir. Home Office değerlendirme süresinde gerekli olması halinde başvuru sahibine ulaşarak sorular sorabilir, telefonda mülakat yapabilir ya da ek evrak talep edebilir. Pek çok başvuru Home Office’ten hiç bir geri dönüş alınmadan sonuçlanmaktadır.

Ayrıca Ankara Anlaşması durumu sorgulama cep telefona indirilecek ‘’Tls Contact Track My Application’’ uygulaması ile de takip
edilebilmektedir.

İngiltere Ankara anlaşması vize durumu sorgulama için adımlar ve vize takip yöntemi hakkında bilgi almak için ‘’İngiltere Vize Durumu Sorgulama’ sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
907 yoruma göre
js_loader