Kuveyt Vizesi

Randevulu İşlem: Hayır
İşlem Süresi: 1-2 hafta
Vize Süresi: konsolosluk belirler

Verdiğimiz Hizmetler

Vize hizmetleri için iletişime geçin.

Değerli ziyaretçilerimiz, Kuveyt Vizesi konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa: Kuveyt’e turizm, iş, fuar, aile-arkadaş ziyareti gibi amaçlarla seyahat edecek vatandaşlarımıza vize başvuru işlemlerinde destek sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.

Vize işlemlerinizi başlatmak için Bize Ulaşın sayfamızı üzerinden temsilcimizle görüşebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için okumaya devam ediniz…

Kuveyt Türk Vatandaşlarından Vize İstiyor mu?

Kuveyt’e seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize uygulamalarına tabidir. İki ülke arası yapılan vize kolaylığı anlaşmaları neticesinde kapıda vize, Konsolosluktan alınan etiket vize veya Kuveyt e-vize şeklinde vizeler alınabilmektedir.

Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi T.C. vatandaşlarının seyahat öncesi mutlaka vize almaları gerekmektedir. Hizmet, diplomatik ve hususi pasaport sahipleri ise kalış süresi 90 günü aşmamak koşulu ile Kuveyt’e vizesiz gidebilirler.

Kuveyt için vizeden muaf olmayan başvuru sahiplerinin online Kuveyt vize işlemlerini tamamlayarak onay almaları gerekmektedir.

Bu konu hakkında Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan resmi açıklama şöyle:

Kuveyt: Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup, 30 gün süreli vizelerini sınır kapılarında ücretsiz olarak alabilmektedirler. Hizmet, hususi ve diplomatik pasaport hamilleri 180 günde 90 gün süreyle vizeden muaftır.

En Kolay Alınan Kuveyt E-Vize Nedir?

Türk vatandaşlarının en kolay aldığı vizeler arasında yer alan Kuveyt e-vizesi bir elektronik izin demektir. Ülkeye giriş yapacak vatandaşlarımız söz konusu Kuveyt elektronik izin ile Kuveyt yetkili makamlarını önceden bilgilendirir ve geçerli bulunması durumunda ülkeye daha kolay giriş yapabilmek için bir ön izin alır. Bu durum Kuveyt’e seyahat edecek Türk vatandaşlarının durumunu kolaylaştıran bir vizedir.

Kuveyt E-vizesi ile vatandaşlarımız ülkeye girişler de kolay geçiş hakkı edinir, bir çok ülkeye giriş prosedürlerinden muaf tutulur ve daha stressiz bir seyahat deneyimi edinirler.

Kuveyt e-vize onaylandığı tarihte başlar ve 30 gün geçerlidir. 30 gün içinde ülkeye giriş yapılması gerekecektir. Giriş sonrası ise Kuveyt’te kalış süresi 90 gün olacaktır. E-vize 90 günden uzun kalış hakkı vermemektedir.

Kuveyt E-vize başvurusu için iletişim sayfamızı ziyaret ederek bizi arayabilir, başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz.

Kuveyt Turistik E-Vize Nasıl Alınır?

Kuveyt E-vizesi online başvuru yapılarak alınır. Vize başvurusu için Konsolosluğa gidilmesine ya da detaylı evrak hazırlanmasına gerek yoktur. İşlemlerin tamamı internet ortamında tamamlanır ve vize onayı internet üzerinden alınır.

Kuveyt elektronik başvuru yoluyla turist vizesi aşağıdaki adımlar takip edilerek alınır:

 1. Kuveyt İçişleri Bakanlığı resmi vize portalına giriş yapılır.
 2. Başvuru sahibi pasaport bilgileri ve şahsi bilgileri sisteme girilir.
 3. Kuveyt’te konaklanacak adres bilgisi girilir.
 4. Renkli taranmış Jpg formatında pasaport sisteme yüklenir.
 5. Kredi kartı bilgisi girilir ve başvuru onaylanır.

‘’Kuveyt turistik e-vize nasıl alınır?’’ sorusunun yanıtı için başvuru aşamasına dair detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kuveyt Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kuveyt turistik e-vize başvurusu, Kuveyt İçişleri Bakanlığı resmi başvuru sistemine giriş yapılarak online tamamlanır. Başvuru yapılabilmesi için geçerliliği devam eden pasaporta sahip olunması zorunludur. Kuveyt için kimlikle başvuru ya da Kuveyt’e kimlikle giriş mümkün değildir.

E-vize Kuveyt uygulamasından faydalanabilen ülkelerin listesi bu başvuru portalında sıralanmıştır. E-vize başvurusuna hakkı bulunan ülke vatandaşları gerekli adımları takip ederek kısa sürede vize alabilirler.

E-vize başvurusu Kuveyt online başvuru sayfasındaki kurallar takip edilerek tamamlanmalıdır. İlk aşamada başvuru sahibi uyruğu, pasaport tipi ve pasaport numarası girilmelidir. Bu bilgilerin doğru verilmesi, verilen vize ile ülkeye girişte sorun yaşanmaması için çok önemlidir.

Pasaport bilgisi ve uyruk bilgisi sonrası, sistem başvuru sonucunun iletileceği bir e-posta adresi ister. Bu bölüme kullanıma açık bir e-mail adresi yazılmalıdır. Kuveyt E-vize sonucu bu e-mail adresine gönderilecektir.

Kuveyt vize formunun devamında e-vize uygulamasına dair talimatlar ve uyarılar bölümü okunarak onaylanmalı ve Kuveyt E-vize formuna devam edilmelidir. Doğum yeri ve tarihi bilgisi pasaporttaki gibi girilmelidir.

Bir sonraki sayfada ise pasaport veriliş yeri, pasaport başlangıç-bitiş tarihleri, medeni durum, eğitim durumu soruları yanıtlanır.

Kuveyt turistik vize için online başvuru sistemine pasaport yüklenecektir. Pasaport taranmalı ve Jpg formatında yüklenmelidir. Net, okunaklı bir pasaport görseli yüklenmelidir. Ayrıca varsa sisteme Kuveyt’te konaklanacak otel rezervasyonu da yüklenebilir.

Sistem sonunda başvuru onayı için kredi kartı bilgisi istenir; fakat T.C. vatandaşları Kuveyt E-vizesi için ücret ödemeyeceklerdir. Kart bilgisi girildikten sonra başvuru onaylanır ve başvuru numarası oluşur.

Kuveyt başvuru takibi sistem üzerinden ya da başvuru esnasında girilen e-mail adresi üzerinden yapılabilir.

Kuveyt kısa süreli turist vizesi başvurusu için Kuveyt Konsolosluğu’na gidilmesine gerek yoktur.

Kuveyt E-Vize Şartları

 • Seyahat sonrası 6 ay geçerli pasaporta sahip olunmalı ve pasaportun renkli taranmış hali e-vize başvurusu esnasında sunulmalıdır.
 • Pasaportta İsrail giriş kaşesi ya da İsrail vizesi bulunmamalıdır.

Kuveyt E-Vize İçin Gerekli Evraklar

Kuveyt e-vize için gerekli evraklar aşağıdadır:

 • Seyahat dönüşü en az 6 ay geçerliliği devam eden, renkli olarak taranmış, okunaklı, Jpg dosya formatında pasaport görseli.
 • Varsa otel rezervasyonu ve uçak bileti rezervasyonu.
 • Kuveyt e-vize başvurusu için detaylı evrak hazırlığına gerek yoktur.
 • Başvurular online olarak yapılır ve başvuru için sadece pasaportun fotoğraflı sayfası yeterlidir.

Kuveyt Turistik E-Vize Ücreti

Kuveyt e-vize başvurusu ücretsizdir. Kısa süreli seyahat için Kuveyt’e seyahat edecek olan başvuru sahiplerinden vize harç ücreti talep edilmemektedir.

Danışmanlık hizmeti alarak Kuveyt vizesine başvuru yapmak isterseniz, Kuveyt vize danışmanlık ücreti ödemeniz gerekecektir.

SaltVisa Kuveyt vize işlem ücretleri hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kuveyt E-Vize Kaç Günde Çıkar?

Kuveyt turistik e-vize başvurusu 3 iş gününde sonuçlanmaktadır. Online başvuru tamamlandıktan sonra vize sonucu başvuruda kullanılan e-posta adresine bildirilir. Kuveyt vize sorgulama vize başvuru sistemine başvuru numarası girilerek yapılabilir.

Kuveyt turistik e-vize hakkında sık sorulan soruları da sizler için aşağıda yanıtlamak isteriz.

Yeşil Pasaport Kuveyt Turistik E-Vize

Yeşil pasaportla Kuveyt’e vizesiz seyahat edilebilir. Yeşil pasaport sahibi Türk Vatandaşlarının Kuveyt vizesi almalarına gerek yoktur.

Yeşil pasaportla ülkeye giriş sonrası maksimum kalış süresi 90 gündür.

Kuveyt’e Gitmek İçin Vize Şart Mı?

Kuveyt’e seyahat edecek bordo (umuma mahsus) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat öncesi Kuveyt elektronik vize (Kuwait e-Visa) almaları gerekmektedir.

Kuveyt için ayrıca Kapı Vizesi uygulaması bulunmaktadır.

Kuveyt Kapı Vizesi Uygulaması Var Mı?

Türk Vatandaşları için Kuveyt kapı vizesi uygulaması bulunmaktadır. Kuveyt’e seyahat edecek kişiler dilerlerse vizelerini Kuveyt’e girişte alabilirler. Ücretsiz olarak 3 aylık Kuveyt vizesi havaalanında alınabilmektedir.

Türk Vatandaşları için e-vize uygulaması olduğunu hatırlatmak isteriz. E-vize başvurusu ile seyahat öncesi kısa sürede vize alınabilir ve havaalanında oluşabilecek zaman kaybının önüne geçilebilir. Bu nedenle vizenizi uçuş öncesi kolay e-vize uygulamasından faydalanarak almanızı tavsiye ederiz.

Kuveyt Turist Vizesi Kaç TL 2024?

Kuveyt e-vize başvurusu için ücret alınmamaktadır. E-vize ücretsiz olarak online vize başvuru sistemden alınır.

Turist Vizesi İle Kuveyt’te Çalışabilir Miyim?

Kuveyt turistik e-vize 90 güne kadar geçerli kısa süreli ziyaret vizesidir. Bu vize ile Kuveyt’te yasal olarak çalışılamaz.
Kuveyt’te çalışmak isteyen kişilerin Kuveyt çalışma vizesi prosedürünü araştırmaları ve uygun kategori için başvuru yapmaları gerekir.

Kuveyt Vizesi İçin Bankada Para Göstermek Gerekir Mi?

Kuveyt turist vizesi için banka hesabı sunulması gereken bir evrak değildir. Kuveyt’ten vize almak için bankada para gösterilmesine gerek yoktur. Dolayısıyla Kuveyt vizesi için bankada para göstermek gerekmemektedir.

Kuveyt E-Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Kuveyt e-vize başvuru formu çevrimiçi bir formdur. Form İngilizce olarak, başvuru sahibi pasaport bilgileri kullanılarak doldurulmalıdır. Yanıtların tamamı pasaporttaki bilgilerle eşleşmelidir. Vize formunda yapılan hatalar nedeniyle vize basımı hatalı yapılabilir, ülkeye girişte sorun yaşanabilir. Bu nedenle form dikkatli tamamlanmalı ve bilgiler kontrol edilmelidir.

Kuveyt E-Vize İçin Fotoğraf Gerekli Mi?

Turistik Kuveyt E-Vizesi için fotoğraf istenmemektedir. Başvuru için pasaportun fotoğraflı sayfasının sisteme yüklenmesi yeterli olacaktır.

Kuveyt E-Vize işlemleri ülkeye sorunsuz giriş için hatasız tamamlanmış olmalıdır. Vize onayı sonrası E-vize belgesindeki başvuru sahibi bilgilerinin doğruluğu mutlaka kontrol edilmelidir.

Vizenizi danışmanlığımız aracılığı ile kısa sürede almak için temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Makaleler

Bu ülke için henüz makalemiz bulunmamaktadır.
Google Değerlendirme Notu
4.9
905 yoruma göre
js_loader