Amerika Vize Yenileme Başvurum Reddedilebilir Mi?

Değerli ziyaretçilerimiz, çok merak edilen ‘’ Amerika vize yenileme başvurum reddedilebilir mi? ’’ sorunuzu sizler için yanıtlamaya çalışacağız.

Sayfamızın devamında ” Amerika vize yenileme başvurum reddedilebilir mi? ” sorusu hakkında yaptığımız detaylıca bilgilendirmeyi okuyabilirsiniz.

Vize yenileme işleminizi başlatmak için ise ” BİZE ULAŞIN ” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Amerika Birleşik Devletleri vizesine sahip olan ya da vizesi son 48 ay içinde bitmiş olan kişiler ABD vize yenileme hakkına sahip olabileceklerdir. Vize yenileme başvurusu için gerekli koşulları sağlayan kişiler randevuya gitmeden vize başvurusunda bulunarak işlemleri tamamlayabilirler.

Amerika vize yenileme başvurusu yaparak mülakata katılmadan vize başvurusu yapacak kişilerin belirli şartları sağlamaları gerekecektir. Vize yenileme/uzatma başvurusu için en önemli koşul; önceki vizenin bitiş tarihi üzerinden 48 ay geçmemiş olmasıdır. Vize bitiş tarihi üzerinden 48 ay geçmiş kişiler vize görüşmesinden muaf olarak vizelerini yenileyemeyeceklerdir.

Vize yenileme başvurusu için gerekli şartlar hakkında detaylı bilgi almak için ‘’ Amerika Vize Yenileme İşlemi ’’ yazımızı okuyabilirsiniz.

Vize yenileme işlemi için gerekli koşulları sağlayan ve başvuru yapan kişiler genellikle vize onayı almaktadırlar. İlk vize başvurusu sonrası; gelir durumunda önemli değişiklikler, çalışma durumu değişiklikleri, daha önce alınan vizelerin kurallara uygun kullanılmaması, göçmenlik kurallarına aykırı davranışlar gibi vize onayını olumsuz etkileyebilecek durumlar söz konusu değilse genellikle vize uzatma/yenileme işlemi olumlu sonuçlanmaktadır.

Abd vizesini yenilemek isteyen kişilerin vize başvurularının her zaman olumlu sonuçlanacağına, bu kişilere otomatik olarak vize verileceğine dair yapılan resmi bir bilgilendirme bulunmamaktadır. Bu nedenle Amerika vize yenileme reddi ile de karşılaşılabilir.

Göçmen olmayan Amerika vize yenileme başvurusunun olumsuz sonuçlanmaması için; başvurunun Konsolosluk tarafından belirlenen kurallara uygun olarak tamamlanması, Ds-160 formunda verilen bilgilerin doğru olduğundan emin olunması, Amerika vize yenileme evraklarının eksiksiz hazırlanması çok önemlidir.

10 yıllık Amerika vizesini yenilemek isteyen kişiler bir önceki başvuruda olduğu gibi Amerika vize ücretini ödemelidirler. Vize yenileme başvurusunda vize ücret muafiyeti tanınmamaktadır. Ayrıca vizesini yenilemek isteyen kişilerin başvuru için seyahat amacına ve çalışma durumuna uygun evrakları hazırlamaları, maddi yeterliliğe sahip olduklarını kanıtlamaları önemlidir.

Vize görüşmesine katılmadan vizesini yenileyecek kişilerin başvuru işlemleri Birleşik Devletler Büyükelçiliği tarafından değerlendirilmektedir. Ankara Amerika Büyükelçiliği vize bölümündeki çalışan sayısı pandemi nedeniyle azaltıldığı için yenileme işlemlerinin sonuçlanma süresi 4-6 hafta sürebilmektedir.

Bu yazı ne kadar faydalı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Popüler Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
950 yoruma göre
js_loader