Amerika Green Card Fotoğraf Ölçüsü

Amerika Green Card fotoğraf ölçüsü nedir ? Amerikan Hükümeti tarafından, her yıl yaklaşık 50 bin kişiye Amerika’ya yerleşme hakkı veren Green Card için başvuru işlemleri çekiliş yoluyla yapılmaktadır. Çekilişe katılım için sağlanması gereken şartlar ve başvuru için sunulması zorunlu bilgi ve evraklar vardır.

Amerika’da oturum hakkı veren ve Amerikan vatandaşları ile aynı haklara sahip olunmasını sağlayan Green Card’ a başvuru için pasaport sahibi olunmalıdır. Önceki başvuru dönemlerinde başvuru için pasaport zorunluluğu bulunmuyordu fakat artık pasaport sahibi olmayanların Green Card çekilişine katılması mümkün değildir.

Green Card başvurusu yapacak kişilerin 18 yaş üstü olması ve en az lise mezunu olması gerekmektedir. Kişi lise mezunu degilse, fakat son 5 yıl içinde aralıksız 2 yıl boyunca aynı işte çalıştığını ve meslek sahibi olduğunu kanıtlayabiliyorsa Green Card çekilişine katılma hakkına sahip olacaktır.

Green Card başvurusu için başvuru formu doldurulmalı, başvuru sahibinin ve varsa aile üyelerinin fotoğrafları başvuru sistemine yüklenmelidir. Başvuru sahibi evli ise, çocukları varsa kendi başvurusu için eş ve çocuklarının fotoğraflarını da sisteme yüklenmelidir. Green Card için fotoğraf biyometrik olmalı ve 50×50 boyutlarında olmalıdır. Arka fonu beyaz, önden çekilmiş, çözünürlüğü güçlü fotoğraf green card çekiliş sistemine eklenmelidir.

Kişi tek başına başvuru yapabileceği gibi çekilişte şansı arttırmak için evli eşlerin her ikisi de başvuru yapabilir. 18 yaş altı çocuklar için başvuru yapılamaz.

Green Card başvuruları her yıl Eylül Ekim aylarında yapılır. Çekilişe katılım süresi ortalama 1 aydır. Basvuru kabulü 1 ay boyunca devam eder. Green Card çekiliş sonucu açıklanma tarihi ise Mayıs ayı ortalarıdır.

2020 Green Card başvuru tarihleri 7 Ekim-10 Kasım’dır. Katılımcılar bu tarihler arasında online Green Card formunu doldurmalı, Green Card fotoğraf kuralına uygun fotoğrafı sisteme yüklemelidir. İşlem sonunda çıkan Confirmation Number not alınmalı, Green Card onay belgesi saklanmalıdır. Green Card çekiliş sonucu açıklandığında, çekilişin kazanılıp kazanılmadığı bu numara ile kontrol edilebilecektir.

Amerika Green Card fotoğraf ölçüsü ve formda verilen bilgiler başvuru için gerekli koşulları sağlıyor olmak kadar önemlidir. Hatalı fotoğraf yüklenmesi ve formda yanlış bilgi verilmesi Green Card kurasından elenmenize neden olabilir.

Amerika vizesi hakkında daha detaylı bilgi almak için ” Amerika vize işlemleri ” yazımızı okuyabilirsiniz.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
868 yoruma göre
js_loader