İngiltere 6 Aylık Vize Ücreti

Değerli ziyaretçilerimiz, İngiltere 6 aylık vize ücreti konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz.

İngiltere vize ücretleri başvuru yapılacak vize süresine göre değişiklik göstermektedir. İngiltere standart ziyaretçi vizeleri için 6 ay, 2 yıl, 5 yıl ve 10 yıllık vize talebinde bulunulabilmektedir.

İngiltere 6 aylık vize ücreti 146 Dolar’dır.

Vize başvurularını Antalya, Adana ve İzmir’den gerçekleştirecek kişilerin Konsolosluk ve Büyükelçilikten uzak bölgelerden başvuru yapmaları nedeniyle 6 aylık vize başvuruları için ek 90 Dolar daha ödeme yapmaları gerekecektir.

Ücret ödemeleri yurt dışı ödemelerine açık kredi kartlarıyla yapılmaktadır. Vize ücreti ödemesi yaparken adınıza veya başka biri adına açılmış kredi kartlarınız ile ödemenizi yapabilirsiniz.

Bir vize başvuru sahibi vize başvuru işlem sürecini herhangi bir hizmet almadan tamamen kendisi tamamlıyor ise ödemesi gereken tutar yukarıda belirtilen tutar kadar olacaktır. Bu tutarlar artan döviz kurlarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

İngiltere 6 Aylık Vize Ücreti : Sıkça Sorulan Sorular

İngiltere 6 Aylık Vize Ücreti ve 2 Yıllık Vize Ücreti Aynı Mı?

Hayır. Bir üst bölümde de belirttiğimiz üzere İngiltere vize başvurularında tek tip vize ücreti yoktur. Talep edilecek 6 aylık, 2, 5 ve 10 yıllık vize süreleri ayrı ayrı ücretlendirilecektir. Dolayısı ile İngiltere vize sürelerini tercih ederken ücret farklılıklarını göz önünde bulundurmayı unutmayın.

Vize Ücreti Vize Reddi Halinde Geri İade Edilir Mi?

Vize başvurularının reddedilmesi halinde ücret iadesi yapılmamaktadır. Bu durum bir vize kuralıdır sadece 6 aylık vize başvurularında değil aynı zamanda Schengen veya Amerika vize başvurularında da geçerli bir kuraldır.

Dolayısıyla ödemiş olduğunuz 6 aylık vize ücretinin bir vize başvuru yapma ücreti olduğunu, başvuru sahibine vize onayı alma garantisi verilmeyeceğini hatırlatmak isteriz.

İngiltere 6 Aylık Vize Ücreti Elden Nakit Olarak Ödenir Mi?

İngiltere vize ücreti elden ödememektedir. Vize ücretleri (ek hizmetler hariç) online ortamda kredi kartıyla ödenecektir. Vize ücret ödemesi için kendi adınıza açılmış kredi kartınızın olması zorunlu değildir.

Değerli ziyaretçilerimiz, İngiltere 6 aylık vize ücreti yazımızın sonuna geldik. Vize ücretleri hakkında daha detaylı bilgi için İngiltere Vize Ücretleri yazımızı da okumanızı öneririz.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
865 yoruma göre
js_loader