İngiltere Vizesi İçin Banka Hesabında Ne Kadar Para Olmalı?

Değerli ziyaretçilerimiz, İngiltere vize işlemlerine dair en çok sorulan sorulardan biri olan ’’ İngiltere vizesi için banka hesabında ne kadar para olmalı? ’’ konusu üzerine sizi bilgilendirmeye çalışacağız.

İngiltere vizesi için banka hesap dökümlerinizin çok önemli olduğunu, bazı özel vize kategorileri hariç neredeyse tüm vize türleri için vize onayını ya da reddini etkileyen en önemli evrağın banka hesap dökümleri olduğunu özellikle belirtmek isteriz.

İngiltere vize başvurusu için banka hesap dökümleri; geçmiş hesap hareketlerini de gösterecek şekilde alınmalıdır. İngiltere Konsolosluğu vize bölümü başvurunuzu değerlendirirken sadece hesabınızda ne kadar para olduğuna bakmaz.

Ayrıca hesaplarınızda ki paraların kaynakları, paraların hesabınıza nereden/kimden geldiği de başvuru değerlendirme aşamasında çok detaylı incelenir. Bu nedenle İngiltere vizesi için banka hesap hareketleri genellikle geriye dönük son 6 ayı kapsayacak şekilde istenir.

İngiltere vizesi banka hesap dökümleri İnternet çıktısı olarak, yani imzasız kaşesiz online ortamda alınmış olmamalıdır. Hesap dökümleri bankadan imzalı ve kaşeli olarak alınmalıdır ve imza sirküleri de istenmelidir. Var olan tüm hesapların başvuru esansında sunulması aktif hesap hareketlerinizi göstermesi açısından önemlidir. Çok aktif kullandığınız bir hesap olmasa da; geçmişte ya da zaman zaman kullandığınız hesapları dosyanıza eklemenizi tavsiye ediyoruz. Bu hesapların hangi para birimine ait olduğunun önemi yoktur. İngiltere vizesi için sterlin banka hesabı sunmanız gibi bir zorunluluk yoktur. Başvuru esnasında aktif kullandığınız ya da birikim yapma amacıyla sahip olduğunuz Euro, Dolar, Altın, Sterlin, TL gibi tüm para birimlerine ait hesap hareketlerinizi sunabilirsiniz. Özellikle gelir kaynaklarınızı kanıtlayan hesap hareketlerinizin olduğu bankalardan döküm almanız çok önemli.

Banka hesabı nedeniyle İngiltere vize reddi alınabileceği için başvuru öncesi başvuru yapacağınız kategori için sağlamanız gereken maddi kaynakları sunabileceğinizden emin olmalısınız. Hazırlayacağınız banka hesap dökümlerini vize türüne uygun olarak ve güncel durumunuzu kanıtlar şekilde sunmalısınız. Bankadaki para nedeniyle İngiltere vize reddi alanlar daha çok var olan tutarın az ya da seyahat için yetersiz olmasından dolayı değil, paranın kaynağını kanıtlayamamaktan dolayı ret alırlar. Bu nedenle sadece bankada para olması İngiltere vizesi alabilmeniz için yeterli olmayacaktır.
İngiltere vize ret mektubunda; belirttiğiniz miktarı kazanabileceğinizi, bankadaki paranın sizin kullanımınıza uygun olduğunu düşünmüyoruz ve kaynağına ikna olmadık gibi gerekçelerle karşılaşılabilir. Yani yeterli birikiminiz olsa da bankadaki para nedeniyle İngiltere vize reddi de alabilirsiniz.

İngiltere vizesi için bankada olması gereken para seyahat gerekçenize ve seyahat sürenize bağlı olarak değişecektir. Net bir para miktarı sınırlaması, minimum tutar yoktur. Çok yüksek bakiyeli banka ile İngiltere vizesine başvurmak vize onayını garantilemez. Önemli olan seyahat masraflarınızı karşılamaya yetecek kadar, kaynağı belli olan para ile İngiltere vizesi başvurusu yapmaktır.

Turistik İngiltere Vizesi İçin Banka Hesabında Ne Kadar Para Olmalı?

Turistik İngiltere vizesi için banka hesabınızda; 5-6 günlük seyahat için, düzenli gelir ile kanıtlanabilir en az 7 bin TL olmasını tavsiye ediyoruz. Bu tutarı pound, Euro, Dolar ya da farklı para birimleri de sunabilirsiniz. Seyahat süreniz çok kısa ise, seyahat masraflarınız başka biri tarafından karşılanıyorsa, konaklamanız zaten ödenmişse daha düşük bir tutarla da başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu nedenle turistik vize için bankada olması gereken para için çok net bir sınırlamadan bahsedemiyoruz. Önemli olan başvuru esnasında seyahat süresi boyunca oluşabilecek tüm masrafları karşılayabileceğinizi ve ülkenize geri döneceğinizi kanıtlıyor olmanız olacaktır.

Turistik seyahat süreniz uzarsa, başvuru esnasında rezervasyonunu sunduğunuz otelin ücretleri yüksekse çok daha fala para göstererek başvuru yapmanız gerekecektir fakat sunulan bu miktar Türkiye’deki aylık gelirinizin ya da aylık ortalama harcamalarınızın çok üzerinde olmamalıdır.

İngiltere turistik vize başvurusu için gidiş dönüş uçak bileti satın almış olmak, otelin ücretini ödemiş olmak gibi zorunluluklar yoktur. Bu ödemeleri yapmadıysanız bankalarınız ile bu giderleri karşılayabileceğiniz kanıtlamanız yeterli olacaktır.

Ticari İngiltere Vizesi İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Ticari İngiltere vizesi için bankada olması gereken para seyahat süresi ve seyahat esnasında oluşabilecek masraflara göre değişecektir. Ticari İngiltere vizesi için bankada en az 7 bin TL olmasını tavsiye ediyoruz. Tutar istenen tüm para birimlerinde sunulabilir. TL olması ya da sterlin hesabı olması zorunlu değildir.

Ticari İngiltere vizesi başvurusunda masraflar şirket tarafından karşılanacağı için şirket banka hesap dökümleri mutlaka sunulmalıdır ve şirket banka hesabında bakiye olduğundan emin olunmalıdır. Hesap hareketleri geriye dönük son 6 aylık olarak bankadan imzalı kaşeli alınmalıdır. İngiltere vize başvurularında kullanılacak şirket banka hesap dökümlerinde hareketli ve yüksek bakiyeli banka hesap dökümleri kullanılabilir. Masraflar şirket tarafından karşılansa da ticari başvuru esansında başvuru sahibinin banka hesap dökümleri de sunulmalıdır ve başvuru sahibinin gelirleri kanıtlanmalıdır. İngiltere seyahat masrafları şirket karşılıyorsa ve şirket banka hesabına ek olarak bunu dilekçe ile de belirtiyorsa başvuru sahibi bankada para göstermek zorunda değildir. Banka hesap hareketleri ile gelirlerini kanıtlaması yeterlidir.

İngiltere ticari vize için alınan davetiyede ayrıca davet eden firmanın da masrafları karşıladığı belirtilebilir fakat önemli olan Türkiye’den maddi kaynakları sunmak ve sponsorluğu kanıtlamaktır.

İngiltere Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Banka Hesabında Ne Kadar Para Olmalı?

İngiltere aile arkadaş ziyareti vizesi için banka hesabınızda; 5-6 günlük seyahat için, düzenli gelir ile kanıtlanabilir en az 7 bin TL olmasını tavsiye ediyoruz. Bu tutarı pound, Dolar, Euro ya da farklı para birimleri de sunabilirsiniz.

Aile ziyareti başvuruları için konaklama ziyaret edilen İngiltere’deki kişi tarafından sağlanacağı için konaklama masrafı düşecektir. Dolayısıyla bu başvuru türü için daha az miktarda para ile de İngiltere vize başvurusu yapılabilir. Önemli olan davetiye alınması ve davetiyede evimde kalacaktır ve konaklama masrafı olmayacaktır denilmesidir.

Misafir olacağınızın belirtilmesi ve davet edilmeniz vize başvurusu esnasında sunulması zorunlu para miktarını düşürebilecektir.

İngiltere başvurusunda davetiye, sunulan banka hesapları, vize başvuru formunda verilen bilgiler ve gelir kaynaklarını kanıtlayan evraklar birbirini desteklemeli, aynı bilgileri vermelidir.

İngiltere Öğrenci Vizesi İçin Bankada Ne Kadar Olmalı?

İngiltere öğrenci vizesi için banka hesabı; öğrenci vizesi türüne, eğitim alınacak okul türüne, eğitim süresine, konaklama masraflarına göre değişir. Bankada sunulan toplam para miktarının öğrencinin İngiltere’de kaldığı süredeki tüm masraflarını karşıladığından emin olunmalıdır.

İngiltere öğrenci vizesi banka hesap dökümleri sponsorlu başvuru yapılıyorsa sponsora ait olabilir. Sponsor mümkünse birinci derece bir ile yakını olmalıdır. Banka hesabı sunan sponsorun uzak akraba olması ya da herhangi bir tanıdık olması başvuruyu riskli hale getirebilir. Bu durumda sponsorluk gerekçeleri ayrıntılı açıklanmalı, evrakla belgelenmelidir.

Kısa süreli İngiltere öğrenci vizeleri için bankada gösterilmesi gereken paranın uzun zamandır bankada bekliyor olması gerekmez. Önemli olan düzenli, aktif banka ile başvuru yapmak ve paranın kaynağını açıklayabilmektir.

Uzun süreli öğrenci vizesi Tier 4 için banka hesabında olması gereken para en az 28 gündür bekliyor olmalıdır. Hesaba yeni yatan paralar kaynağı belli olsa da vize reddine neden olacaktır.

Öğrenci vizeleri için hesapta olması gereken para hesaplanırken; konaklama masrafları, okul ya da kursun ödemesi ve öğrencinin günlük masrafları dikkate alınmalıdır.

Kurs/okul ödemesi ya da konaklama giderleri ödendi ise bu giderler hesapta olması zorunlu toplam para miktarından düşülebilir.

İngiltere vizesi için öğrenciye sponsor banka hesaplarını sunmakla birlikte dilekçe yazarak sponsorluğunu beyan etmelidir.

Bankadaki Para Nedeniyle İngiltere Vize Reddi

İngiltere vize retlerinin en önemli nedeni banka hesabındaki paradır. Bu retler bazen hesapta yeterli paranın bulunmamasından kaynaklanırken bazen de paranın kaynağının kanıtlanamamasından kaynaklanabilir.

İngiltere vize reddi banka hesabı nedeni ile çok sık alındığı için başvuru yapılırken özellikle banka hesapları dikkate alınmalıdır. Başvuru yapılan vize türü için istenilen, hesapta olması gereken para miktarı koşulu sağlanıyorsa başvuru yapılması vize reddini büyük oranda azaltacaktır.

İngiltere vizesi için bankada olması gereken paranın kime ait olduğu, nasıl kazanıldığı çok önemlidir. Para hesaba yakın zamanda yattıysa, kaynağına dair bir açıklama yoksa paranın kişiye ait olduğuna ikna olunmayacaktır. Paranın gerçekten başvuru sahibi ya da finansal sponsoruna ait olduğu, bu kişinin kullanımında olduğu mutlaka kanıtlanmış olmalıdır.

İngiltere için bankadaki para kişinin aylık düzenli gelirleri ile biriktiremeyeceği bir para ise bu durum risk oluşturacaktır. Aylık giderler, yaşama masrafları ve aylık gelir hesaplandığında birikim yapılamayacak bir tutarın hesapta olması bu paranın kişiye ait olmadığının düşünülmesine ve İngiltere vize reddine neden olacaktır.

İngiltere vize başvurusu yapılırken; başvuru formunda verilen bilgiler ve dosyada sunulan evraklar farklı bilgiler sunmamalıdır. Başvuru formunda İngiltere’de harcanacak masraf için yazılan para miktarı banka hesabı il kanıtlanmalıdır. Harcanacak para miktarı olarak yazılan tutar bankada bulunmuyorsa bu durum vize reddine neden olur. (Bkz: İngiltere vize reddi sonrası tekrar başvuru )

Covid-19 döneminde İngiltere vize ret nedenleri çok artmıştır; bu nedenle özellikle bu süreçte banka hesaplarına çok dikkat edilmelidir. Seyahat gerekçesi net olmalı, gerekçeyi karşılamaya yetecek para sunularak başvuru yapılmalıdır.

İngiltere vizesi için başvuru formuna yazılan düzenli gelir miktarları banka hesaplarında görünmelidir. Beyan edilen aylık gelir sunulan banka hesabı ile kanıtlanmalıdır.

Bankadaki para nedeniyle İngiltere vize reddi alınmaması için;

  • Banka hesapları başvuru sahibine ya da finansal sponsora ait olmalıdır.
  • Banka hesapları düzenli gelirleri kanıtlamalıdır.
  • Banka hesaplarındaki paranın kaynağı belli olmalıdır.
  • Banka hesapları güncel tarihli olmalıdır.
  • Banka hesapları son 6 aya ait olmalı hesap hareketlerini göstermelidir.
  • Banka hesapları bankadan, imzalı kaşeli alınmalıdır.
  • Banka hesabına son anda para girişi yapılmamalı, yapıldıysa kaynak belgelenmelidir. (bkz:

Değerli ziyaretçilerimiz İngiltere vizesi için banka hesabında ne kadar para olmalı yazımızın sonuna geldik. Ülkelere göre vize başvurularında bankada bulunması gereken para miktarları hakkında daha detaylı bilgi için ” Vize İçin Bankada Ne Kadar Olmalı ” yazımızı okuyabilirsiniz.

Bu yazı ne kadar faydalı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Popüler Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
950 yoruma göre
js_loader