10 Yıllık İngiltere Vizesi

Değerli ziyaretçilerimiz, 10 yıllık İngiltere vizesi, Birleşik Krallık’a yıl içerisinde sık seyahat eden vatandaşlarımızın en çok rağbet gösterdiği vize türüdür.

Sayfamızın devamında 10 yıllık Birleşik Krallık vizesi ile ilgili:

 • 10 yıllık İngiltere vizesi nasıl alınır,
 • 10 yıllık İngiltere vize ücreti ne kadar ve
 • Uzun süreli İngiltere vize işlemleri hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

Vize işlemlerinizi başlatmak için ” BİZE ULAŞIN ” sayfamızı kullanınız.

Daha detaylı bilgi için lütfen okumaya devam ediniz. 

10 Yıllık İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere vizesi almak diğer ülke vizelerine göre nispeten daha zor olacaktır. Ancak vize koşulları için şartlarınız uygunsa 10 yıllık İngiltere vizesi alabilirsiniz. En uzun vize veren ülkelerden biri İngiltere diğeri ise Amerika Birleşik Devletleri’dir; fakat bu ülkeler zor vize veren, özellikle uzun süreli vize taleplerinde detaylı değerlendirme yapan ülkelerdir.

İngiltere Konsolosluğu minimum olarak 6 aylık vize veriyor. Yani ilk vize başvurusu yaptığınızda 6 aydan az vize almanız gibi bir durum söz konusu değil. Schengen vizesi gibi seyahat süreniz kadar kısa süreli ve tek girişli değil, en az 6 aylık ve her zaman çok girişli İngiltere vizesi sahibi olabilirsiniz.

Daha uzun süreli vize talepleriniz için İngiltere Konsolosluğunun 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık vize sürelerine başvuru yapabilirsiniz.

İngiltere Konsoloslukları tüm yıllar için ayrı ayrı vize ücretleri talep etmektedir. Özellikle 10 yıllık vize için yüksek vize ücreti ödemeniz gerekiyor fakat sık İngiltere seyahati gerçekleştiriyorsanız değer diye düşünebilirsiniz.

Ayrıca pasaportunuzda 10 yılık İngiltere vizesi olmasının diğer ülkeler için yapacağınız vize başvuruları için de avantaj sağlayacağını düşünüyoruz.

İngiltere vizesi nasıl alınır, başvuru aşamaları, vize türleri ve İngiltere vizesine dair önemli pek çok bilgi için ”İngiltere Vizesi” sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz.

10 yıllık vize almak için ne yapmalı? Vize başvurusu nasıl yapılır? Nelere dikkat edilmeli?

Öncelikle pasaportunuzun durumu özellikle uzun süreli İngiltere vizesi başvurusu için çok önemli. Daha önce hiç vize almadıysanız ve yurt dışına çıkmadıysanız 10 yıllık başvuru yapmanızı SaltVisa ekibi olarak tavsiye etmiyoruz.

 • Öncelikle 6 aylık vize alıp daha sonra uzun süreli vize talebi çok daha doğru olacaktır.
 • Ayrıca mümkünse İngiltere vizesi almadan önce pasaportunuz boşsa en az bir Schengen vizesi alıp sonra İngiltere vizesine başvurmak daha doğru olacaktır. Kısacası 10 yıllık İngiltere vizesi için seyahat geçmişi ve en az 1 İngiltere vizenizin olması önemli.
 • Hiç İngiltere vizeniz yoksa da 10 yıllık vize başvurusu yapabilirsiniz fakat pasaportunuzda en azından başka ülkelere ait vizeler olması gerekiyor.
 • 10 yıllık İngiltere vizesi talep ederken başvurunuzu dikkatli yapmanız önemli.
 • Vize evraklarınız güçlü, başvuru dosyanız eksiksiz olmalı ve seyahat amacınızı net olarak açıklaya bilmelisiniz. Özellikle çok sık yurt dışı seyahati gerçekleştirmiyorsanız, uzun süreli İngiltere vizesi talep ederken İngiltere’ye neden seyahat etmek istediğinizi açıklayabilmeniz avantaj sağlayacaktır.
 • Çalışan, işveren ya da emekli değilseniz ve düzenli gelir sunamıyorsanız vize onayı almanız zor olabilir. Bu durumda varsa başka düzenli gelirleri (kira geliri, faiz geliri gibi) resmi belgelerle kanıtlamalısınız. İngiltere vize onayı için en önemli evrak banka hesaplarınız olacaktır. Düzenli para girişi olan, aktif bir bankanız varsa ve para kaynaklarınız belliyse uzun süreli İngiltere vize onayı almanız kolaylaşacaktır.
 • 10 yıllık İngiltere vize ücreti 1060 Dolar’dır. 2024 yılında 10 yıllık İngiltere vizesine başvuru yapacak kişilerin bu tutarı ödemesi gerekiyor. Danışman aracılığıyla başvuru yapacakların ek olarak danışman firmanın hizmet ücretini de ödemesi gerekecektir. 
 • Vize reddi durumunda ya da 10 yıllık başvuru yapılmasına rağmen daha kısa süreli vize onayı verilmesi durumunda vize ücret iadesi yapılmayacaktır.
 • 10 yıllık vize başvurusu yaparken vize başvuru formunuzu çok daha dikkatli ve detaylı doldurmanızı tavsiye ediyoruz. Seyahat geçmişinizi, gelir durumunuzu ve diğer tüm soruların cevaplarını net, evraklarınızla çelişmeyecek şekilde cevaplamanız önemli.

Ayrıca İngiltere vize başvuru formu sonunda bulunan eklemek istediğini ek bilgi var mı kısmına neden uzun süreli vize talep ettiğinizi açıklar bir metin ekleyebilirsiniz.

2024 Yılında İngiltere Konsolosluğu 10 Yıllık Vize Verir Mi?

Covid-19 pandemisi sürecinde ve Türkiye’nin yoğun göç veren ülkeler arasında yer almasının ardından bir çok vatandaşımızın merak ettiği soruların başında İngiltere Konsolosluğu 10 yıllık vize veriyor mu? sorusu gelmektedir. Bu soruyu 2022-2024 tecrübelerimi göz önünde bulundurarak yanıtlamaya çalışacağız. 

Değerli ziyaretçilerimiz, bildiğiniz üzere Birleşik Krallık bilinen ismiyle İngiltere Konsolosluğu Covid-19 önlemleri nedeniyle Konsolosluk hizmetlerini geçici süreliğine askıya almış ve 2021 yılı ortalarında tekrardan vize birimi aktif etmişti. Bu süreçte çok sayıda vatandaşımız İngiltere Konsolosluğunun pandemi gibi gerekçelerle vize vermediği hatta daha çok vize reddi verdiği görüşüne sahipti. Ancak tecrübelerimiz bu yaygın kanının aksi olduğunu göstermektedir. 

Şöyle ki: daha önce İngiltere, Schengen veya Amerika vizesi almamış, tatmin edici düzenli gelire sahip olmayan, Türkiye’ye bağlayıcı etkenleri güçlü olmayan ve seyahat amacı samimi bulunmayan vatandaşlarımızın başvuruları genel anlamda reddedilmektedir. Ancak geçmişte İngiltere vizesi almış, seyahat amacı inandırıcı bulunan vatandaşlarımız İngiltere vizelerini sorunsuz bir şekilde almaya devam etmektedir. Bilhassa daha önce bir kaç kaç kez İngiltere vizesi almış ve Schengen seyahat geçmişi olan vatandaşlarımızın 10 yıllık İngiltere vizesi almaları oldukça kolay olacaktır. 

10 Yıllık İngiltere Vizesi İçin Pasaport Süresi Ne Kadar Olmalı?

Değerli ziyaretçilerimiz, 10 yıllık İngiltere vizesi başvuruları için pasaportunuzun seyahat dönüşü en az 3 ay geçerli olması yeterlidir. 10 yıllık İngiltere vizesine başvuru yapacak vatandaşlarımızın pasaport geçerlilik süresinin 10 yıl daha geçerli olması zorunlu değildir.

İngiltere devleti, yabancılara 2 pasaportla seyahat etme hakkı veren ülkeler arasında yer almaktadır. Diğer bir deyişe İngiltere vizenizin bulunduğu pasaportunuzun geçerlilik süresi sona erse bile yanınızda hem eski hem de yeni pasaportunuzu alarak ülkeye giriş yapabilir veya bitmesine kısa süre kalan pasaportunuzla 10 yıllık Birleşik Krallık (UK) vizesine müracaat edebilirsiniz. 

Faydalı Linkler

İngiltere Konsolosluğunun vize ücretleri hakkında daha detaylı bilgi için bkz: İngiltere Vize Ücretleri

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
907 yoruma göre
js_loader