Devlet Memurları İçin İngiltere Vizesi

Değerli ziyaretçilerimiz; İngiltere’ye seyahat etmek isteyen devlet memurları/kamu personellerinin vize işlemleri hakkında bilgiler vereceğimiz ‘’ Devlet Memurları İçin İngiltere Vizesi ’’ konu başlıklı sayfamıza hoş geldiniz.

İngiltere’ye turistik seyahat, aile ziyareti, eğitim, iş seyahati, tedavi vb. amaçlarla gitmeyi planlayan devlet memurlarının, yeterli kıdeme hak kazanıp yeşil pasaport almış olsalar da İngiltere vizesi almaları gerekecektir.

Yeşil pasaport sahiplerinin İngiltere’ye vizesiz seyahat hakkı yoktur. (Bkz: Yeşil Pasaportlar İçin İngiltere Vizesi: Şartlar ve Avantajlar)

Devlet memurları vize başvuru işlemleri hakkında bilgiler vereceğimiz sayfamızı inceleyerek;

 • Memurların hazırlaması gereken evraklar,
 • Çalışılan kurumdan alınacak evraklar,
 • Vize harç ücretleri ve diğer masraflar,
 • Başvuru aşamaları,
 • Süreçte dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgiler edinebilirsiniz.
 • Başvuru sürecinizi danışman desteği ile tamamlamak isterseniz ‘’Bize Ulaşın’’ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere vize işlemleri danışmanlık hizmetleri hakkında bilgi almak için ‘’ İngiltere Vize Danışmanlık ’’ yazımızı okuyabilirsiniz.

Devlet Memurları İçin İngiltere Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Birleşik Krallık vize başvuru işlemleri için; başvuru sahibinin seyahat masraflarını karşılayabileceğini kanıtlaması gerekmektedir. Bu nedenle başvuru sahibinin ya da sponsorunun gelir kaynaklarını gösteren evrakları hazırlaması, başvuru işlemlerinin kişinin ya da sponsorunun güncel durumu dikkate alınarak tamamlanması gerekecektir.

Kamu personeli İngiltere vizesi işlemleri için öncelikle İnternet üzerinden başvuru yapılmalıdır.

Online başvuru işlem sürecinde kişinin gelir durumu ve çalışma durumuna dair bilgiler girilecektir. Bu bilgiler başvuru sahibinin güncel durumunu aktarmalı, formda belirtilen çalışma bilgileri iş evrakları ile desteklenmelidir.

Online İngiltere vize başvurusu esnasında vize ödemesi yapılarak vize randevusu alınacaktır. Randevu günü ise başvuru sahibi İngiltere Vize Başvuru Merkezi’ne giderek işlemlerini tamamlamalı ve parmak izi vermelidir.

Kamu çalışanları İngiltere vize başvurularını; Ankara, Antalya, Adana, Bursa, Gaziantep, İzmir ve İstanbul illerinde bulunan Tls Contact İngiltere vize başvuru merkezleri üzerinden gerçekleştirebilirler.

Başvuru sahibi randevusunu kendisi için uygun olan şehirlerden biri üzerinden alabilir, çalışılan kurumun bulunduğu ile ya da bağlı olduğu başvuru merkezi üzerinden başvuru uygulaması bulunmamaktadır.

Kamu personeli olan belediye çalışanları İngiltere vizesi başvuru işlemlerini Ssk’lı çalışanlar İngiltere vize işlem prosedürlerini inceleyerek tamamlayabilirler.

Devlet Memurları İçin İngiltere Vizesi Şartları

Yeşil pasaport sahibi devlet memurları da dahil tüm kamu personellerinin, tüm seyahat amaçları için İngiltere vize başvuru işlemelerini tamamlamaları ve onay almaları gerekmektedir.

İngiltere vize başvurusu yapacak olan devlet memurlarının sağlaması gereken şartlar:

 • Seyahat süresini kapsayan, içinde vize etiket basımı için boş sayfa bulunan pasaport sahibi olmalıdırlar.
 • Online vize başvurusu yapılmalı ve randevu alınmalıdır.
 • Başvuru yapılan kategori ve vize süresine uygun İngiltere vize harç ödemesi yapılmalıdır.
 • Devlet memurları İngiltere vize ücretinden muaf değildir.
 • Randevu günü yetkili başvuru merkezine şahsen gidilmeli, parmak izi verilmelidir.
 • Seyahat gerekçesi (konferans katılımı, eğitim, aile ziyareti, tedavi vb.) davetiye alımını gerektiriyorsa İngiltere’de davet mektubu alınmalıdır.
 • Çalışılan kurumdan seyahat tarihlerini gösteren izin yazısı alınmalıdır.
 • Seyahat süresi bitiminde ülkeye geri dönüleceğine dair vize dilekçesi yazılmalı ve başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.
 • Seyahat masraflarının karşılanabileceğini gösteren şahsi banka hesapları sunulmalıdır.
 • Sabit döner sermaye ödemesi alan devlet memurları İngiltere vize başvuru dosyalarında bu gelirleri de belgelemelidirler.

Devlet Memurlarının İngiltere Vizesi Almaları Kolay Mı?

Birleşik Krallık vize onayı için; başvuru sahibinin yaşadığı ülkedeki bağları, çalışma durumu, gelir durumu dikkate alınmaktadır. Kişinin ülkesine geri dönmesini sağlayan bağların olması ve ülkesindeki koşullarının iyi durumda olması vize alımını kolaylaştırabilmektedir.

Düzenli iş ve düzenli gelire sahip olan kamu çalışanları İngiltere vize başvuru sürecinde avantajlı olabilirler. Tek başına devlet dairesi çalışanı olmak İngiltere vizesi almak için yeterli olmayacaktır.

Devlet memurları kıdem süresini tamamlayarak yeşil pasaport almamış olsalar da düzenli iş ve gelirden dolayı çok riskli bir grupta olmayabilirler fakat; başvuru değerlendirme sürecinde gelir ve ülkedeki bağlar dışında pek çok önemli vize şartı bulunmaktadır. Bu nedenle yeşil pasaport sahibi, uzun zamandır devlet memuru olan kişiler de İngiltere vize reddi alabilirler.

İngiltere vizesi devlet memuru evrakları eksiksiz hazırlanarak tamamlanırsa, online başvuru işlemleri doğru yapılırsa, kişinin gelir beyanları doğru sunulursa ve seyahat amacı kanıtlanırsa devlet memurları kolayca İngiltere vizesi alabilirler.

Devlet memurlarının İngiltere vize başvurusunda avantajları:

 • Düzenli gelir sahibi olmaları.
 • Sürekliliği devam eden bir işe sahip olmaları.
 • Gelirlerini maaş bordroları ile kanıtlayabilmeleri.
 • Aylık gelirlerinin genellikle asgari ücret üzerinde olması.
 • Maaş ödemelerinin banka hesaplarına yapılması.
 • Özellikle yeşil pasaport sahibi olan kamu personellerinin seyahat geçmişlerinin olması.
 • Kurumdan resmi izin yazısı almaları ve göreve geri dönüleceğine dair yazı alınması.

Devlet Memurları İçin İngiltere Vizesi Randevusu Nasıl Alınır?

İngiltere vize başvurusu için randevu alınması ve parmak izi verilmesi zorunludur. Daha önce İngiltere’ye seyahat eden; parmak izi vermiş ya da İngiltere vizesi devam eden fakat daha uzun süreli vize almak kişiler de her yeni başvuruda randevuya katılmalıdırlar.

Devlet memurlarının da seyahat gerekçelerine uygun olarak online vize işlemelerini tamamlamaları ve kendilerine en yakın İngiltere Vize Merkezi’den randevu almaları gerekmektedir.

İngiltere vize randevuları ortalama 5-7 iş günü sonrasına verilmektedir.

Devlet Memurları İçin İngiltere Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İngiltere vizesine başvuru yapacak tüm başvuru sahiplerinin İngiltere vize formunu doldurmaları ve verdikleri beyanların doğru olduğunu onaylamaları gerekmektedir.

İngiltere vize formu; kişiye ait şahsi bilgileri, seyahat tarihlerini, konaklama bilgilerini, iş-eğitim ve gelir durumu bilgilerini içermektedir. Bu soruların tamamına doğru cevaplar verilmesi vize değerlendirme sürecinde çok önemlidir. Hatalı bilgiler, evraklarla çelişen bilgiler ve eksik beyanlar vize reddine neden olabilmektedir.

İngiltere vize formunu dolduran devlet memurları; kurum bilgilerini ve kurum iş başlangıç tarihi bilgilerini evrakları inceleyerek forma yazmalıdırlar.

Seyahat tarihleri ve kurum izin yazısındaki tarihler de aynı olmalıdır.

Devlet memurları İngiltere vize formunda aylık gelir bölümüne maaş bordrosundaki tutarı yazmalılar, döner sermaye vb. bir ek gelir varsa ek gelir kısmına bu bilgi girilmelidir.

Formda belirtilen tüm düzenli gelirler evraklarla belgelenmelidir.

Devlet Memurları İçin İngiltere Vizesi Evrakları

Tüm başvuru sahiplerinin hazırlaması zorunlu şahsi evraklar ve seyahat detaylarını gösterir belgelere ek olarak kamu personelleri ek İngiltere evrakları hazırlamalıdırlar.

Devlet memurları için İngiltere vizesi evrakları:

 • Çalışılan kurumdan alınacak çalışma belgesi: Kurumdan alınan çalışma belgesi kişinin kurumda göreve başlangıç tarihini, pozisyonunu içermelidir. Belge güncel tarihli olmalıdır ve imzalı kaşeli (elektronik imzalı da olabilir) olarak sunulmalıdır. Standart ziyaretçi vizesi başvuru işlemlerinde bu belgenin İngilizce olması ya da İngilizce tercümesinin sunulması zorunlu değildir.
 • Çalışılan kurumdan alınan izin yazısı: İzin yazısı güncel tarihli olmalı, seyahat tarihlerini belirtir olmalıdır. Belge imzalı kaşeli (elektronik imzalı da olabilir) olmalıdır. Standart ziyaretçi vizesi başvuru işlemlerinde İngilizce sunulması ya da tercüme yaptırılması zorunlu değildir.
 • Son 3 aylık maaş bordroları: Kamu personelleri İngiltere vizesi için son 3 aylık, imzalı kaşeli maaş bordrosu sunmalıdırlar. Standart ziyaretçi vizesi başvuru işlemlerinde maaş bordrolarının İngilizce sunulması ya da tercüme yaptırılması zorunlu değildir.
 • Görev kimlik kartı fotokopisi: Kurum kimlik kartının arkalı önlü fotokopisi sunulmalıdır. Karttaki bilgiler ve çalışma belgesindeki bilgiler aynı olmalıdır.
 • Maaş ödemelerinin yapıldığı banka hesap dökümü: Düzenli olarak maaş ödemelerinin yapıldığı maaş hesabının son 6 aylık hesap hareketleri sunulmalıdır. Banka hesap dökümü bankadan imzalı kaşeli olarak alınmalıdır. İnternet bankacılığı üzerinden alınan banka hesap dökümü İngiltere vizesi için geçerli olmamaktadır.

Devlet Memurları İçin İngiltere Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Memurlar vize işlemleri için kurumdan çalışma belgesi alabilirler. Sigortalı çalışanların alması gereken antetli kağıda yazılmış vize talep dilekçesi devlet memurları için zorunlu evrak değildir. Kurumdan alınmış resmi belge vize işlemleri için yeterli olacaktır.

Çalışmayı ve izni belgeler kurum resmi evraklarına ek olarak, devlet memuru vize başvuru sahibi vize talep dilekçesi yazmalıdır.

Devlet memurları İngiltere vize dilekçesini İngiltere Konsolosluğu’na hitap ederek İngilizce olarak yazmalıdırlar. Dilekçede; İngiltere seyahat nedeni, seyahat tarihleri, seyahat masraflarının kim tarafından karşılanacağı belirtilmelidir. Dilekçede ayrıca seyahat bitimi sonrası İngiltere’den ayrılmaya dair taahhüt verilmelidir.

İngiltere vize talebi dilekçesi başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır. Başvuruda sunulan dilekçenin güncel tarihli olasına dikkat edilmelidir.

Seyahate ilişkin ya da kişinin güncel durumuna ilişkin özel durumlar varsa bu dilekçede belirtilebilir.

Dilekçede verilen beyanlarla ilgili mümkünse durumu destekler evraklar sunulabilir.

Devlet Memurları İçin İngiltere Vizesi Ücreti Ne Kadar?

İngiltere vize ücreti devlet memurları için ücretsiz ya da indirimli değildir.

Turistik, ticari aile ziyareti gibi kısa süreli amaçlarla İngiltere’ye gidecek kamu personellerinin ödemesi gereken ücretler:

 • 6 aylık vize ücreti: 137 Dolar
 • 2 yıllık vize ücreti: 521 Dolar
 • 5 yıllık vize ücreti: 945 Dolar
 • 10 yıllık vize ücreti: 1186 Dolar

Diğer vize türleri ücretleri için ‘‘ İngiltere Vize Ücretleri  ‘’ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Öğretmenler İçin İngiltere Vizesi

Öğretmenler için İngiltere vize başvuru işlemleri diğer kamu personeli işlemleri ile aynıdır.

İngiltere vizesine başvuru yapacak öğretmenler ek ders ödemeleri alıyorlarsa bu ödemeleri başvuru formunda belirtmeli, ek ödemelere ilişkin maaş bordrolarını da dosyalarına eklemelidirler.

İngiltere’ye seyahat yaz döneminde ya da okulların tatil olduğu diğer dönemlerde yapılıyor olsa da bağlı olunan Milli Eğitim Müdürlüğü’nden izin belgesi alınması tavsiye edilir.

‘’ Ücretli öğretmenler İngiltere vizesi alabilir mi?’’ sorusu; devlet memuru statüsünde olmayan, atanmadığı için ücretsiz öğretmenlik yapanların en çok sorduğu sorulardan biridir.

Ücretli öğretmenlik yapan kişi yeterli gelir beyan edebilirse, seyahat sonrası ülkesine geri döneceğini belgeleyen iş dışında kanıtlar sunabilirse, seyahat geçmişi gösterebiliyorsa İngiltere vizesi alabilir.

Resmi olarak belgeleyemediği yeterli geliri olmayan ücretli öğretmenlerin finansal sponsor eşliğinde vize başvurusu yapmalarını tavsiye edebiliriz.

Devlet Memurları İçin İngiltere Vize Başvurularının Sonuçlanma Süresi

İngiltere standart ziyaretçi vize başvuru işlemleri 25-30 günde sonuçlanmaktadır. Vize çıkış süresi başvuru günü, yani parmak izi beyanı sonrası sayılmaya başlanmalıdır.

Devlet memurları için İngiltere vizesi başvurularının sonuçlanma süresi de diğer başvuru sahipleri ile aynıdır.

Bu yazı ne kadar faydalı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

ingiltere vizesi
Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Popüler Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
950 yoruma göre
js_loader