Almanya’dan Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya’dan Dubai vizesi nasıl alınır? Konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz.

Almanya’da yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları diğer bir deyişle Almanya’da kısa süreli vizeler veya oturum izni ile bulunan vatandaşlarımız Birleşik Arap Emirlikleri’ne (yaygın bilinen ismi ile Dubai) yapacakları seyahatleri için vize almaları zorunludur.

Almanya’da yeşil pasaportu ile bulunan veya Almanya pasaportuna sahip vatandaşlarımız ise vizesiz olarak veya kapı vizesi alarak Dubai’ye seyahat edebilirler.

Frankfurt, Berlin, Köln, Hamburg, Düsseldorf, Stuttgart, Münih veya Almanya’nın diğer şehrinde oturum izni ve kısa süreli Almanya vizeleri ile bulunan vatandaşlarımız Dubai vizelerini herhangi bir evrak belge hazırlığı yapmadan Türkiye’de bulunan vize danışmanlık şirketleri ile Dubai vizelerini kolay ve hızlı bir şekilde alabileceklerdir.

SaltVisa – Vize Danışmanlık Şirketi İstanbul Kadıköy’de gerçek mekanda hizmet veren bir Dubai vize danışmanlık şirketidir.

Almanya’da yaşıyorsanız ve Dubai vizesi almak istiyorsanız SaltVisa aracılığıyla Dubai vizenizi Almanya’nın hangi şehrinde yaşarsanız yaşayın WhatsApp veya E-mail ortamında hızlı bir şekilde alabilirsiniz.

Dubai vize başvurusu yapmak için İletişim sayfamızı kullanarak yetkililerimizle görüşebilirsiniz.

Dubai Türk Vatandaşlarından Vize İstiyor Mu?

Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri devleti arasında yapılan anlaşma nedeniyle her iki vatandaşları da vize alarak seyahat etmek zorundadır. Ancak her iki ülkenin de resmi pasaportlarına sahip vatandaşları 90 güne kadar yapacakları seyahatlerde vizesiz olarak seyahat edebileceklerdir.

Bu doğrultuda Türk vatandaşlarının BAE (Dubai) için vize almaları zorunludur. BAE ile Türkiye Cumhuriyeti devleti arasında vize kolaylığı anlaşması bulunmaktadır. Bu anlaşma ile Türk vatandaşları Dubai vizelerini birçok vize formalitesinden muaf bir şekilde sadece pasaport kopyaları ile online ortamda başvuru yaparak elektronik vize şeklinde alabileceklerdir.

Almanya’da yaşayan Türk vatandaşları ise Alman pasaportuna sahip olmamalı durumunda Dubai’ye vize alarak seyahat etmeleri gerekecektir. Yine iki devlet arasında vize kolaylığı anlaşması nedeniyle Almanya’daki Türklerde Dubai vizelerini online ortamda başvuru yaparak elektronik vizelerini alabileceklerdir.

Almanya’daki Türkler İçin Dubai Vize Şartları

 • Seyahat dönüşü en az 6 ay geçerli pasaporta sahip olmak.
 • Dubai vizelerini seyahat öncesi Türkiye veya Almanya’dan almak.
 • Vize başvurularında Dubai vize danışmanlık şirketlerinden veya hava yolu şirketinden hizmet almak.
 • Bebek ve çocuklar için de Dubai vize başvurusu yapmak.
 • Vize başvuruları sırasında gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu sunmak.
 • E-vize alınsa bile pasaportla birlikte seyahat etmek.
 • Vize süresi sona ermeden Dubai topraklarından ayrılmak.

Almanya’dan Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya’da yaşayan vatandaşlarımız Dubai vizelerini 3 farklı şekilde alınabilecektir:

 1. Almanya’da bulunan vize danışmanlık şirketleri aracılığıyla başvuru yaparak.
 2. Türkiye’de bulunan Dubai vize danışmanlık şirketleri aracılığıyla başvuru yaparak.
 3. Seyahat edilecek hava yolu şirketleri aracılığıyla başvuru yaparak Dubai vizelerini alabileceklerdir.

Almanya’da bulunan Dubai Konsoloslukları vize hizmeti vermemektedir. Dubai Göçmenlik Ofisi aracı kullanmadan yapılacak bireysel vize başvurularını kabul etmemektedir. Bu sebeple Dubai vize danışmanlık aracılığıyla vizesi almanız gerekecektir.

Almanya’dan Dubai Turist Vizesini Nasıl Alır?

Almanya’daki Türkler Dubai turist vizelerini 2 farklı şekilde alabileceklerdir:

 1. SaltVisa veya Dubai vize danışmanlık şirketleri aracılığıyla vize başvurusu yaparak.
 2. Dubai hava yolu şirketleri aracılığıyla vize başvurusu yaparak alınabilecektir.

Almanya’daki Türkler Dubai turist vizesi başvuruları için otel rezervasyonu veya Airbnb rezervasyonu sunmalarına gerek yoktur. Almanya’da yaşayan Türk vatandaşları Dubai turist vizelerini sadece pasaportlarının renkli kopyaları ve gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu sunarak kolayca alabileceklerdir.

Bu konu hakkında daha kapsamlı bilgi için Dubai Turist Vizesi yazımızı okuyabilirsiniz.

Almanya’dan Dubai Fuar Vizesini Nasıl Alabilir?

Türk vatandaşları Dubai’ye en çok Dubai’deki fuarları ziyaret etmek üzere seyahat etmektedir. Özellikle son bahar ve kış aylarında uluslararası Dubai fuarları yeni müşteri arayışındaki Türk vatandaşlarının sıklıkla ziyaret ettiği bir fuardır. Almanya’da yaşayan Türklerde ticari kaygılarla Dubai’de fuarlarını sıklıkla ziyaret etmektedir. Almanya’da yaşayan Türkler Dubai fuar vizesi alabilmek için fuar sözleşmesi veya fuar giriş kartı gibi belgeleri sunmaları gerekmemektedir. Yine Almanya’daki Türkler Dubai fuar vizesi başvurularında şirketlerine ait evrakları da sunmaları gerekmemektedir.

Almanya’da yaşayan Türkler Dubai fuar ziyaretleri için standart turistik vize başvurularında olduğu üzere pasaport kopyası ve gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu sunarak Dubai fuar vizelerini alabileceklerdir.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için Dubai Fuar Vizesi yazımızı okumanızı öneririz.

Almanya’dan Dubai Vizesi Almak İçin Gerekli Evraklar

 1. Seyahat dönüşü en az 6 ay geçerli pasaportun renkli fotoğrafı.
 2. Almanya oturum izninin renkli fotoğrafı.
 3. 18 yaş altı çocuklar için ön ve arka yüz kimlik fotoğrafı.
 4. Vize ücreti.
 5. Gidiş ve dönüş uçak bileti.

Almanya’daki Türkler İçin Dubai Vize Ücreti Ne Kadar?

Almanya’daki Türkler için Dubai vize ücreti başvuru yapılacak vize süresine, vize giriş sayısına ve vize danışmanlık şirketinin alacağı hizmet bedeline göre değişiklik gösterecektir.

SaltVisa’nın 2 ay geçerli, 30 gün konaklamalı, tek girişli standart Dubai vize ücreti 125 $ + KDV’dir. Bu ücrete vize harcı + SaltVisa hizmet ücreti dahildir ve ek bir ödeme bulunmamaktadır. Ayrıca Dubai vizenizi SaltVisa’dan almanız durumunda sizlere Emirates, Pegasus, THY, Fly Dubai gibi hava yolu şirketlerinden gidiş dönüş uçak bileti satın alma şartı koşmuyoruz.

Almanya’da yaşayan Türk vatandaşları Dubai vize ücretini SaltVisa banka hesaplarına USD veya TL karşılığı olarak EFT yöntemi ile ödeyebilmektedir. Türk Bankalarından ödeme yapılamaması durumunda müşteri temsilcilerimiz Swift numaramızı sizlere ayrıca iletecektir.

Dubai vize ücreti ödemesi yapacak Almanya’daki Türk vatandaşları vize ücretini Moneygram, Western Union ve Wise gibi uluslararası para gönderme sistemleri ile SaltVisa banka bilgilerine gönderebileceklerdir.

Güncel vize ücretleri hakkında daha detaylı bilgi için Dubai Vize Ücretleri yazımızı okuyabilirsiniz.

Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Almanya’da yaşayan Türk vatandaşlarının Dubai vize başvuruları 1-3 iş günü arasında çıkmaktadır. Cuma ve hafta sonu Dubai vize işlem süresine dahil değildir. Sabah erken saatlerde yapılan Dubai vize başvurularının aynı gün içinde sonuçlanma ihtimali bulunmaktadır.

Her türlü olumsuz durumu düşünerek Dubai vize başvuru işlemlerinizi seyahat tarihinizden en geç 1 hafta önce başlatmanızı tavsiye ederiz. Acil durumlar için BAE devletinin ekspres Dubai vizesi hizmeti bulunmamaktadır.

Online Dubai Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

,Almanya’da yaşayan Türkler online Dubai vize başvurularını bireysel olarak değil vize danışmanlık acentaları ile yapmaları gerekmektedir. Online Dubai vize başvuru yapma ekranı sadece yetkili acentalara verilmektedir. Bu sebeple bireysel olarak Dubai vizesine online başvuru yapacağınız Konsolosluğa veya BAE Göçmenlik servisine ait vize portalı bulunmamaktadır.

Almanya’daki Türkler Dubai vizesine online başvuru yapabilmek için:

 1. Hizmet alınacak Dubai vize danışmanlık şirketi belirlenmeli.
 2. Pasaportun kimlik bilgilerini içeren 2. Sayfası renkli taranarak dijital hale getirilmeli.
 3. Dijital hale getirilmiş pasaport ve uçak bileti vize danışmanlık şirketine gönderilmeli.
 4. Vize ücreti ödenerek Online Dubai vize başvurusu tamamlanmalıdır.

Almanya Dubai Vizesi İşlemleri Sırasında Sıkça Sorulan Sorular

Dubai E-Vize Nedir?

Dubai e-vizesi, BAE ile Türkiye devleti arasında yapılan anlaşmalar neticesinde her iki ülke vatandaşları için de sağlanan bir vize kolaylığı anlaşmasıdır. Bu anlaşma ile Almanya veya Türkiye’de yaşayan vatandaşlarımız Dubai vizelerini Konsolosluğa gitmelerine gerek kalmadan web ortamında alabileceklerdir.

Dubai e-vize A4 boyutunda bir kâğıda düzenlenmiş resmi bir belgedir. Belgenin sağ tarafında fotoğrafınız, orta bölümde ise ülkeye giriş yapmanızı sağlayacak barkod ve vize numaranız yer alacaktır. Yine Dubai e-vizesinin orta bölümünde vizenizin başlangıç ve bitiş tarihlerini görebilirsiniz. Dubai e-vizesinde Dubai’ye giriş yapmanızı sağlayacak gerekli izinler mevcuttur.

Dubai e-vize almış olsanız bile vizenin çıktısını alarak pasaportunuzla birlikte Dubai’ye seyahat etmeniz zorunludur. Almanya oturum kartı veya Türkiye kimlik kartı Dubai’ye giriş yapabilmeniz için yeterli değildir.

Dubai Vizesi Almak Kolay Mı?

Almanya’da yaşayan Türkler güvenilir bir vize danışmanlık şirketinden hizmet almaları durumunda Dubai vizesi almaları oldukça kolay olacaktır.

Türkiye ile BAE devleti ile arasında vize kolaylığı anlaşması bulunmaktadır. Bu anlaşma ile Almanya veya Türkiye’de yaşayan Türkler vizelerini Konsolosluklara gitmelerine gerek kalmadan, banka hesap özeti veya çalışma evrakları sunmadan online ortamda elektronik vize alabileceklerdir.

Dubai vize danışmanlık şirketleri size Dubai vizesini kolay alabilmeniz için:

 • Sizleri birçok vize formalitesinden kurtarır.
 • Online Dubai vize başvuru formunu sizlerin adına doldurur.
 • Vize başvuru sürecinde yapabileceğiniz hataların önüne geçer.
 • Dubai e-vize sisteminde başvurunuzun takibini yaparak sonuçlanan vizenizi sizlere ulaştırır.

Dubai Vizesi Pasaportun Geçerlilik Süresi Ne Kadar Olmalı?

Dubai e-vizesi için pasaport geçerlilik süresi Dubai dönüşü sonrası en az 6 ay daha geçerliliği olmalıdır. Ayrıca Dubai e-vize başvurularında kullanılacak pasaportların karşılıklı en az 2 boş sayfası bulunmalıdır.

Dubai Vizesi Fotoğraf Ölçücü Nedir?

Dubai vizesi için fotoğraf ölçüsü 35×45 mm’dir. Schengen vize başvurularında kullandığınız fotoğrafları Dubai vize işlemleriniz için de kullanabilirsiniz.

Fotoğrafın aslını Dubai vize danışmanlık şirketlerine göndermek zorunda değilsiniz. Dijital ortama getirdiğiniz 35 x45 mm ölçülerindeki biyometrik fotoğrafınızı WhatsApp veya E-mail ortamında Dubai vize danışmanınıza iletebilirsiniz.

Dubai Vizesi ile Abu Dabi’ye Giriş Yapılabilir Mi?

Evet. Her ne kadar almış olduğunuz vizenin üzerinde Dubai yazsa da Dubai vizesi ile Emirlik toprakları arasında yer alan Abu Dabi, Acman, Füceyre, Resü’l-Hayme, Şârika ve Ümmü’l-Kayveyn’e tek bir vize ile giriş yapılabilecektir.

Dubai Vizesi İçin Banka’da Ne Kadar Para Gösterilmeli?

Dubai vize başvurularında Schengen veya birçok ülkenin vize başvurusunda olduğu üzere vize başvuru sahiplerinden banka hesap özeti sunması talep edilmemektedir. BAE ile Türkiye devleti arasındaki vize kolaylığı anlaşması nedeniyle Almanya’da yaşayan Türkler Dubai vize başvurularında banka hesaplarında para göstermelerine gerek kalmadan sadece renkli pasaport kopyası gibi evraklarla Dubai vizelerini kolayca alabileceklerdir.

Almanya’daki Dubai Konsolosluklarından Vize Alınabilir Mi?

Almanya’daki Türkler Berlin ve Münih’te bulunan Dubai Konsolosluklarına giderek Dubai vizesi alamazlar. Dubai Konsoloslukları Türk vatandaşları için e-vize hizmeti vermemektedir.

Dubai e-vizesi, BAE İkamet ve Yabancı İşleri Genel İdaresi çalışma alanı içerisinde yer almaktadır. BAE ikamet ve yabancı işleri genel idaresi doğrudan yapılan Dubai vize başvurularını kabul etmemektedir. Almanya’daki Türkleri Dubai vize başvurusu yapabilmek için BAE İkamet ve Yabancı İşleri Genel İdaresi ile anlaşması bulunan vize danışmanlık şirketlerinden vize başvuru hizmeti almaları gerekecektir. SaltVisa sizlerin adına BAE İkamet ve Yabancı İşleri Genel İdaresine başvuru yapma yetkisi olan şirketlerle anlaşması olan bir Dubai vize danışmanlık şirketidir. Almanya’da yaşayan Türk vatandaşları Dubai için vize başvurusu yapmak istemeleri halinde SaltVisa aracılığıyla Dubai vizelerini Berlin ve Münih’te bulunan Dubai Konsolosluklarına gitmeden web ortamında alabileceklerdir.

Berlin ve Münih’te bulunan BAE Konsoloslukları Almanya’da yaşayan Emirlik vatandaşlarına Konsolosluk hizmeti vermekte veya Almanya’da yaşayan Türkler için evrak tasdik işlemi hizmeti vermektedir.

Alman Vatandaşlarının Dubai Vizesi Almaları Gerekir Mi?

Alman pasaportuna sahip Türkiye kökenli biriyseniz Dubai’ye varışta havaalanında 180 gün içerisinde 90 gün konaklamalı ve çok girişli Dubai kapı vizesi alabilirsiniz.

Bebekler İçin Dubai Vizesi Almak Gerekir Mi?

Evet. Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip Türk vatandaşları ister Almanya’da yaşasın ister Türkiye’de yaşasın Dubai için vize almaları zorunludur.

Dubai Vizesi Alan Almanya’daki Türkler Dubai’ye Almanya’dan Seyahat Edebilir Mi?

Almanya’da yaşayan ve Dubai vizesini Türkiye’deki acentalardan almış vatandaşlarımız bu vizeleri ile Türkiye’ye uğramadan doğrudan Dubai’ye seyahat edebileceklerdir.

Dubai Vizesi Kaç Gün Geçerlidir?

Standart Dubai e-vizesi alındığı tarihten itibaren 60 gün geçerlidir. Bu süre içerisinde Dubai’ye giriş yapan vatandaşlarımız ülkeye girdikten sonra en fazla 30 gün konaklama hakkına sahip olabileceklerdir.

Dubai Vize Numarası Nerede Yazar?

Dubai vize numarası vizenizin orta üst bölümünde bulunan barkodun üzerindeki bölümde yazmaktadır.

Dubai Vizesini Aldıktan Sonra Pasaporta İşletmek Gerekir Mi?

Hayır. Almanya’daki Türkler Dubai e-vizesi aldıktan sonra bu vizelerini pasaporta işletmeleri gerekmemektedir. Dubai e-vizesi alanların pasaportlarına sadece ülkeye girişte ve çıkışta Dubai giriş-çıkış kaşesi vurulacaktır.

Almanya’dan Dubai vizesi alan vatandaşlarımız e-vize almalarının ardından sadece vize çıktısını ve pasaportların asıllarını yanlarına alarak herhangi bir ek işlem yaptırmalarına gerek kalmadan seyahat edebileceklerdir.

Almanya’da Yaşayan Türkler Almış Oldukları Dubai Vizesini Dubai’den Uzatabilir Mi?

Almanya’daki Türkler almış oldukları 2 aylık, 30 gün konaklamalı Dubai vizesi almaları durumunda bu vizelerini ihtiyaç duymaları durumunda vize süresi bitmeden Dubai’den uzatabileceklerdir.

Değerli ziyaretçilerimiz, Almanya’dan Dubai vizesi nasıl alınır? Konusu üzerine hazırladığımız yazımızın burada sonuna geldik. Daha detaylı bilgi için İletişim sayfamızı kullanarak vize danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

bae vizesidubai vizesi
Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
865 yoruma göre
js_loader