Dubai Online Vize

Değerli ziyaretçilerimiz, Dubai Online vize ile ilgili merak edilen konu başlıklarına yer verdiğimiz bu yazımızda sıklıkla sorulan soruların yanıtlarını sizler için derledik.

Türkiye’den en kolay vize alabileceğiniz ülkeler listesinin başında Birleşik Arap Emirlikleri diğer bir ismiyle Dubai yer alıyor.

Dubai’nin böyle bir konuma gelmesinin elbette ki en büyük sebebi online vize uygulaması. Online Dubai vizesi almak isteyenler diğer ülkelerin vize işlemlerine bakıldığında daha pratik ve sade bir sistemle karşılaşıyorlar.

Öyle ki BAE online vize başvurusu yaparken finansal durumunuzu kanıtlamanıza yarayan birtakım belgeleri yetkililere sunmanız gerekmiyor. Daha da ilginci BAE Başkonsolosluğu ya da Göçmenlik Ofisi bireysel vize başvurularını kabul etmiyor. BAE’ye girmek için vizeye ihtiyacınız varsa onaylı havayolları, oteller, seyahat acenteleri veya tur operatörleri aracılığıyla başvurabilirsiniz. Uçak rezervasyonu yaptığınız ya da konaklamayı planladığınız otel böylelikle bir anda Dubai online vize başvurusu yapacağınız yere dönüşebiliyor.

Yeşil (hususi), gri (hizmet) ve siyah (diplomatik) pasaporta sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Dubai’ye yapacakları 90 günü aşmayan seyahatler için vizeden muaf tutuluyor, bordo (umumi) pasaport sahipleri ise vize onayı almalıdır.

Dubai online vize sürecine dair tüm detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Online vize başvuru işlemlerinizi başlatmak için lütfen Bize Ulaşın.

Keyifli okumalar diliyoruz…

Dubai Online Vize Nedir?

Dubai online vize ya da bilinen diğer ismiyle Dubai e-Vize, BAE Başkonsolosluğu’na gitmeden aracı firma yardımıyla alabileceğiniz bir vizedir.

Birleşik Arap Emirlikleri Dubai e-Vize, pasaportunuza fiziki olarak işlenen, damgalı bir vize değildir, vizenizi e-mail aracılığıyla alırsınız. Bunu bir etkinliğe, konsere ya da tiyatroya gittiğinizde giriş için mailinize gönderilen QR kodlar gibi düşünebilirsiniz. Söz konusu etkinliğe girmek için nasıl ki kapıda kod okutuyoruz ve onay aldıktan sonra içeriye giriyoruz, Dubai online vize sistemi de buna benzer şekilde işletilmiş oluyor.

Bununla birlikte, ülkeye giriş yaparken yanınızda mutlaka pasaportunuz ve mailinize gönderilen e-Vizenizin çıktısı bulunmalıdır. Çıktı alınmayan e-vize ekranı ülkeye giriş yaparken size sıkıntı çıkartabilir ve vizeniz olsa dahi kapıda reddedilebilirsiniz. Seyahatiniz boyunca da e-Vize belgesini pasaportunuzun arasında bulundurmalısınız.

BAE seyahati için Dubai online vize türleri ise turistik, iş ziyareti, transit, aile/akraba/arkadaş ziyareti gibi başlıca seçenekleri içeriyor.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) e-Vize sistemi diğer ülkelerin vize sistemlerinden farklı bir şekilde işliyor. Dubai online vize başvurusunu kendi başınıza yapamıyorsunuz, mutlaka vize aracı firma ya da BAE’de ikamet eden sponsor üzerinden başvuru yapmak durumundasınız.

Aracı firmadan kastımız ise yalnızca vize danışmanlık firmaları/acenteleri değil; danışman firmalar dışında yetkilendirilmiş bazı havayolları şirketleri, konaklama rezervasyonu yaptığınız oteller, birlikte seyahat ayarladığınız tur operatörleri gibi bazı işletmeler de BAE e-Vize başvurusu için kullanabileceğiniz aracı firmalar arasında yer alıyor. Bu konunun ayrıntılarına yazımızın devamında yer verdik…

Dubai e-Vize mutlaka seyahatinizden önce alınmış olmalıdır, çünkü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına Dubai kapıda vize uygulaması yoktur. 48 saatlik ve 96 saatlik Transit vize hariç, tüm vizeler veriliş tarihinden BAE’ye girişe kadar 58 gün boyunca geçerlidir.

Kimler Vize Alabilir?

BAE ziyareti için Dubai online e-vize alabilecek olan kişiler aslında geniş bir yelpazede yer alır. Bunda Birleşik Arap Emirlikleri’nin vize prosedürünün sıkı kurallara bağlı olmaması da elbette önemli bir etkendir. Dubai’den vize almak diğer ülkelerin vize işlemlerine göre oldukça kolaydır. Vizeden muaf olan yeşil (hususi) ve gri (hizmet) pasaport sahipleri dışında, seyahat sonrası en az 6 ay geçerli bordo (umuma mahsus) pasaport sahipleri Dubai e-Vizesi alabilirler.

Ayrıca düzenli bir gelire sahip olmayanlar BAE online Dubai vizesi alabilir. Böylelikle işinden kısa süre önce ayrılanlar, çalışmayanlar yani işsizler de online Dubai vizesi alabilecek kişiler arasındadır.

Türk Vatandaşları İçin Online Vize Nasıl Alınır?

Birleşik Arap Emirlikleri (UAE) ile Türkiye Cumhuriyeti devleti arasındaki ilişkileri geliştirmek amacıyla online vize uygulaması yürürlüğe konmuştur. Dubai seyahati planlayan kişiler, vize merkezine ya da konsolosluğa gitmeye gerek kalmadan oturdukları yerden Dubai online vizesi alabileceklerdir.

Türk vatandaşları için Dubai online vize aracı firma vasıtasıyla alınıyor. Online vize için yetkilendirilen havayolu ile konaklama şirketleri aracı firma rolü üstlenebilirken, Dubai vize danışmanlık firmaları/acenteleri de sizin adınıza başvuruda bulunabilir.

BAE’de yaşayan bir aile üyeniz, yakın akrabanız ya da arkadaşınız varsa bu kişiler BAE’deki aracı firma bilet bürolarının herhangi birinde sizin adınıza vize başvurusunda bulunabilir. Böylelikle seyahat süreniz boyunca size sponsor olmuş olur.

Daha detaylı bilgi için ” Dubai Vizesi Nasıl Alınır? ” yazımızı okumanızı öneririz.

Vize Başvurusu Nasıl ve Nereye Yapılır?

Online Dubai vize başvurusu, yazı içerisinde listelediğimiz aracı firmalardan birini seçerek tamamlanabilmektedir. Örneğin, havayolu şirketlerinden uçak rezervasyonu yaptırdığınızda İnternet sitesi üzerinden rezervasyon işlemi sonrası online Dubai vize başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için de gerekli belgeleri dijital ortama aktarmış olmanız gerekir. Dubai online vize başvuru formunu doldurup evrakları sisteme yükledikten sonra sistemin sizi yönlendirmesine göre vize ücretini ödeyip işlemleri tamamlamalısınız. Birkaç gün içerisinde elektronik vizeniz mailinize iletilecektir.

Birleşik Arap Emirlikleri Dubai vize danışmanlık firmaları da online vize başvurusu yapabileceğiniz seçeneklerden biridir. Vize stresini neredeyse tamamen üzerinizden alan tecrübeli vize danışmanları, pratik bir şekilde BAE e-Vize (UAE e-Visa) almanız konusunda yardımcı olacaklardır.

Online Vize Almak Zor Mu?

Online Dubai e-Vize almak şayet geçmişte BAE seyahatinizde ziyaret süresini aşmamışsanız oldukça kolaydır. Ayrıca yine geçmişte hatalı vize başvurusunda bulunmamışsanız Dubai vize reddi vermemektedir.

Çoğu ülkenin aksine Dubai e-vizesi almak için:

 • Banka hesap dökümü
 • Çalışılan şirketten vize yazısı, maaş bordroları, SGK işe giriş bildirgesi
 • Çalışılan şirketin faaliyet belgesi, vergi levhası ve imza sirküleri gibi belgeleri başvuru sırasında sunmanız gerekmez.

Birleşik Arap Emirlikleri vize konusunda çok fazla detaycı ve katı değildir, genel itibarıyla belirlenen birkaç evrakın tam olması BAE yetkilileri için yeterlidir. Online Dubai vizesi için randevu almanıza gerek yoktur ve BAE Başkonsolosluğu vize talep eden kişileri mülakata çağırmaz. Tüm bu sebeplerden dolayı Dubai en kolay vize veren ülkeler listesinin üst sıralarında yer alır.

Dubai Vizesi Alan Firmalar

Online Dubai vizesi ile Dubai Göçmenlik İdaresi ilgilenmektedir. Dubai vizesi almak için aracı firma kullanma zorunluluğunuz vardır. Diğer ülkelerin aksine, Dubai BAE vize merkezi yoktur ve direkt olarak bireysel vize başvurusu yapamazsınız. Bu durumda Aracı firma ise daha önceden yetkilendirilen havayolu şirketleri, beş, dört ve üç yıldızlı oteller olabileceği gibi Dubai vize danışmanlık firmaları/acenteleri de olabilir.

Aracı firma kullanmayacaksanız seyahatiniz için bir sponsor bulmalı ve onun vasıtasıyla vize başvurusu yapmalısınız. “Dubai vizesi için kimler sponsor olabilir?” diyorsanız sponsor olabilecek kişiler şu şekilde listelenebilir:

 • Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşı
 • BAE’de geçerli oturma iznine sahip bir gurbetçi mukim
 • BAE merkezli bir havayolu
 • BAE merkezli bir otel veya tur acentesi
 • Bir devlet kurumu
 • Özel sektör veya serbest bölgelerdeki şirketler.

Dubai vizesi alan firmalar ise şu şekildedir:

 • SaltVisa,
 • Emirates , FlyDubai , Etihad Airways, Air Arabia, Türk Havayolları ve Pegasus gibi havayolları
 • Konaklama rezervasyonu yaptığınız beş, dört ve üç yıldızlı oteller
 • Birlikte seyahat ayarladığınız lisanslı seyahat acenteleri veya tur operatörleri. (Lütfen herhangi bir ayrıntı ve belgeyi paylaşmadan önce seyahat acentelerinin gerçekliğini kontrol ettiğinizden emin olun.)
 • BAE’de ikamet eden arkadaşlar veya akrabalar
 • Şirketler veya kuruluşlar

Not: Emirates ya da Türk Havayolları gibi şirketlerden Dubai e-Vize işlemleri biletleme ve rezervasyon aşamasından sonra yapılmaktadır.

Online Dubai Vize Türleri

Birleşik Arap Emirlikleri bilinen diğer kısaltılmış isimleriyle BAE ya da UAE her yıl dünyadan pek çok ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Türkiye ile online vize uygulamasını sürdüren BAE, özellikle Dubai’ye çok sayıda seyahat talebi almaktadır. Turistik, iş ziyareti, akraba ziyareti gibi başlıca sebepler Dubai’nin seyahat edilmesinde sıklıkla rol oynuyor.

Peki, online Dubai vize türleri neler? Daha önce Dubai e-Vize almamış olanlar için online vize türlerini genel hatlarıyla şu şekilde sıralamak mümkündür:

 1. Turistik Dubai vizesi
 2. Ticari/İş vizesi
 3. Aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesi
 4. Transit vize

Turistik Dubai vizesi kısa süreli ve uzun süreli olmak üzere kendi içerisinde ikiye ayrılıyor. Kısa süreli Dubai turistik vizesi size toplamda 30 günü geçmeyecek şekilde turistik BAE ziyareti yapma olanağı sunuyor. 30 günlük online Dubai vizesi de çok girişli ve tek girişli olarak ikiye ayrılıyor; çok girişli vize ile BAE sınırlarına vize süresi boyunca birden fazla giriş hakkınız olurken, tek girişli vize Dubai’ye bir kez giriş hakkı veriyor.

Uzun süreli Dubai vizesi 90 günlük ziyaret imkanı tanıyor ve genellikle iş insanları tarafından ticari seyahatlerde kullanılıyor. Böylelikle sık sık iş amacıyla Dubai seyahati yapmak zorunda olanlar için kolaylık sağlanmış oluyor.

Ziyaret vizesi ile Birleşik Arap Emirlikleri’nde resmi olarak ikamet eden bir akrabanız ya da arkadaşınız varsa sponsor olarak sizin adınıza vize başvurusunda bulunabilir.

Asıl seyahat edeceğiniz ülke farklı fakat Dubai’den aktarmalı olarak seyahat edecekseniz de transit vize almanız gerekiyor. Transit Dubai vizesi 48 ve 96 saatlik olmak üzere veriliyor. Transit vize için asıl uçuşunuzun bilet bilgilerini de ibraz etmelisiniz.

Online Vize İçin Gerekli Evraklar Neler?

Dubai online vize türleri turistik, transit, iş (ticari) ve aile/akraba/arkadaş ziyaret vizesi gibi kategorilere ayrılmıştır. Online Dubai vize başvurusu için BAE’nin istemiş olduğu evraklar ise şu şekildedir:

 • 1 adet renkli vesikalık fotoğraf
 • Başvuru sahibinin pasaportunun renkli fotokopisi (Pasaport en az altı ay geçerli olmalıdır.)
 • Orijinal başvuru formu (Aracı firmanın İnternet sitesinden temin edilebilir, başvuru sahibinin uyruğuna göre Arapça ya da İngilizce olabilir.)
 • Uçuş ve konaklama biletlerinin fotokopisi (Uçak biletinin gidiş dönüş şeklinde alınmaması durumunda BAE’ye giriş yapamazsınız.)
 • Başvuru sahiplerinden her birinin nüfus kağıtlarının her iki yüzünün fotokopisi.
 • Dubai vize ücreti

BAE vizesi için sponsorun temin etmesi gereken belgeler şunlardır:

 1. Maaş Bordrosu (Arapça olmalıdır.)
 2. Çalışma sözleşmesi fotokopisi
 3. Sponsorun pasaport ve ikamet belgesi fotokopisi

Online Vize Ücreti Ne Kadar?

Dubai vize ücretleri turistik, ticari, ziyaret amaçlı seyahat nedenlerine göre değil başvuru yapılacak vize türüne, seyahat süresine ve giriş hakkına göre belirlenmektedir. Ayrıca vize aracı firmaların almış oldukları hizmet ücreti de vize ücretlerinin değişiklik göstermesine neden olmaktadır.

Buna göre Birleşik Arap Emirlikleri online Dubai vize ücretleri şu şekildedir:

 • 30 Günlük (Kısa Süreli) Tek Giriş Vize: 115-140 Dolar
  30 Günlük (Kısa Süreli) Çoklu Giriş Vizesi: 250-300 Dolar – Yeni bir karar alınıncaya kadar durduruldu.
  90 Günlük (Uzun Dönem) Çoklu Giriş Vizesi: 575-600 Dolar – Yeni bir karar alınıncaya kadar durduruldu.
  48 Saatlik Transit Vize: 40-50 Dolar
  96 Saatlik Transit Vize: 80-90 Dolar

Dikkat: Vize ücreti ödendiği takdirde iade edilmez. Ayrıca vize başına iptal ücreti 30 Dolar’dır.

Dubai Uluslararası Havalimanı’nda ek önlem olarak Pasaport Kontrol Büroları, Dubai’ye gelen ziyaretçileri rastgele göz taramasına tabi tutmaktadır.
Göz taramasından geçmesi istenen ziyaretçilerin, tarama bankosunda kredi kartlarının basılı bir kopyasını veya kredi kartı numarası onay sayfasının çıktısını ibraz etmeleri gerekmektedir. Yanınızda bir kopyası yoksa, kopya başına 30 AED alınacaktır ve ödeme yalnızca AED olarak yapılabilecektir.

bu konu hakkında daha detaylı bilgi için Dubai Vize Ücretleri yazımızı okumanızı öneririz.

Dubai Vizeleri Kaç Günde Çıkar?

Dubai vizeleri Göçmenlik Ofisi’nin ya da Birleşik Arap Emirlikleri Başkonsolosluğu’nun çalışma programındaki yoğunluğa göre zaman zaman değişiklik gösterse de ortalama olarak 4-5 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre özellikle pandemi sonrasında yaşanan vize talebi yoğunluğundan dolayı uzayabilmektedir. Her ihtimale karşılık en az 1 hafta öncesinden vize başvurunuzu tamamlamalısınız.

Online Vize Başvurusu İçin Pasaport Zorunlu Mu?

Dubai online e-Vize başvurusu için pasaport zorunluluğu vardır. Pasaportunuzun BAE vize prosedürlerinde yer alan şartları taşıdığından emin olmalısınız. Pasaportunuzda kişisel bilgilerinizin olduğu 2. ve 3. Sayfalar renkli şekilde taranarak dijital ortama aktarılır ve online başvuru sırasında kullanılır. Seyahat süreniz boyunca da pasaportunuz A4 kağıdına çıkartılmış e-Vize belgesi ile yanınızda olmalıdır. Ayrıca pasaportunuzun deforme olmamış ve yıpranmamış olmasına da dikkat etmelisiniz.

Vize Başvurusu İçin Pasaport Geçerlilik Süresi Ne Kadar Olmalı?

Birleşik Arap Emirlikleri Dubai, Abu Dabi seyahatiniz öncesi vize başvurusu yaparken pasaport geçerlilik süresine dikkat etmeniz gerekiyor. Pasaport geçerlilik süresi belirlenen kurallara uymayan kişiler vize onayı almış olsa dahi kapıda onay almaz ve geri gönderilir.

Dubai e-Vize başvurusu için pasaport geçerlilik süresi ziyaret bitimi sonrası en az 6 ay olacak şekilde olmalıdır. Ayrıca toplam pasaport geçerlilik sürenizin de 10 yılın üzerinde olmaması gerekiyor. Veriliş tarihi 10 yılı geçmiş olan pasaportlarla da BAE’ye giriş yapamazsınız.

Kimlikle Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Birleşik Arap Emirlikleri ile Türkiye Cumhuriyeti arasında kimlikle seyahat konusunda henüz bir anlaşma bulunmamaktadır. Dolayısıyla kimlikle Dubai vize başvurusu yapamazsınız. BAE vize başvurusu sırasında ve seyahatiniz boyunca pasaport bulundurma zorunluluğunuz vardır.

Evlilik nedeniyle soyadım değişti, pasaportumdaki eski soyadım ile vize başvurusu yapabilir miyim?

Onaylanan vizedeki isim soyisim ile pasaportunuzdaki aynı olmalıdır. Birleşik Arap Emirlikleri’ni ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus (bordo) pasaport sahipleri, pasaportta soyadını değiştirmediyse mevcut pasaportu ile vize başvurusu yapıp Birleşik Arap Emirlikleri vizelerini alabilirler. Aksi durumlarda pasaportunuzu yenilemeniz gerekmektedir.

Dubai Vize Ücretleri Nereye Ödenir?

Dubai vize ücretleri online vize başvurusu sırasında ödenebilmektedir. Vize ücretini ödemek ve başvurunuzu tamamlamak için gerekli seyahat ve konaklama rezervasyonlarını tamamlamış olmanız gerekiyor. Öte yandan Dubai vize danışmanlık firmaları aracılığıyla online Dubai vizesi başvurusu yapacaksanız vize danışmanınız sizin adınıza harç ücreti ödeme işlemini tamamlayacaktır.

Not: Dubai online vize başvuru işlemleri sırasında talep edilen vize ücreti peşin, kredi kartı veya eft/havale ödeme seçenekleri ile yatırılabilmektedir.

Çocuklar İçin de Vize Almak Gerekir Mi?

Dubai online vize başvurusu yaparken seyahat edecek her bir kişi için ayrı form doldurulmalı ve başvuru kaydı yapılmalıdır. Dolayısıyla BAE seyahati yapacak çocuklar için de Dubai vizesi almalısınız. Vize ücretleri ise standarttır, yetişkin ve çocuklar için ayrı vize harç ücreti ödenmez.

Dubai Vizesi İçin Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

Çoğu ülkeye vize başvurusu yaparken biyometrik fotoğraf ibraz etme zorunluluğu vardır. Peki, “Dubai online vizesi için fotoğraf nasıl olmalıdır?”
Dubai’nin klasik vize şartlarından ayrılan bir diğer yönü ise başvuru sırasında kullanılan fotoğraf; öyle ki online vize başvurusu yaparken başvuru sahibine ait 1 adet renkli vesikalık fotoğraf vize talebinde bulunmanız için yeterli olacaktır. Yani Dubai vize fotoğraf ölçüsü aslında klasik vesikalık fotoğraf ölçüleri ile aynıdır.

BAE online vize için biyometrik fotoğraf zorunluluğunun olmaması demek, istediğiniz her fotoğrafı başvuru sırasında kullanabilirsiniz anlamına gelmiyor elbette. Dubai vizesi için kullanacağınız fotoğrafın güncel tarihli ve yüzünüzün net bir şekilde görüleceği sadelikte olması vize onayı için oldukça önemlidir.

Bekar Erkeklere Dubai Vize Veriyor Mu?

Bekar erkeklere Dubai vize veriyor mu, yoksa vize reddi konusu bir iddiadan mı ibaret? Aslında yakın tarihi incelediğimizde Birleşik Arap Emirlikleri ile Türkiye Cumhuriyeti arasında son yıllarda birtakım diplomatik problemler yaşanmıştır. Bu problemler çözüme ulaşmıştır ve artık 45 yaş altı bekar erkekler Dubai vizesi alabilmektedir.

Ancak yine de Türkiye son yıllarda en çok göç veren ülkeler arasında yer almaktadır. Öte yandan bakıldığında birçok ülke niteliksiz göçe karşı önlemlerini artırdı. Ancak şunu da belirtmekte yarar var; bahsetmiş olduğumuz vize sıkıntısı her iki devletin yapmış olduğu resmi bir bildirim değildir.

45 yaş altı bekar erkekler Dubai vize başvurusu yapmadan önce güvenilir Dubai (BAE) Vize Danışmanlık firmaları aracılığıyla işlemlerini sonuçlandırırsa vize süreci daha sağlıklı ilerleyebilir.

Kapıda Vize Alınabilir Mi?

BAE ile Türkiye arasında kapıda vize uygulaması ne yazık ki henüz kullanılmıyor. Bazı ülkeler için kapıda vize uygulaması geçerliyken Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Birleşik Arap Emirlikleri (UAE) seyahati öncesinde Dubai vizesi almak durumundadır.

Şayet aşağıda sıraladığımız ülke veya bölgenin pasaport sahibiyseniz BAE’yi ziyaret etmek için önceden vize düzenlemesine gerek yoktur. Dubai’ye vardığınızda havaalanında bulunan, pasaportunuza 30 günlük ücretsiz ziyaret vizesinin damgalanacağı göçmenlik bölümüne geçmelisiniz:

 • Andora
 • Avustralya
 • Brunei
 • Kanada
 • Çin
 • Hong Kong
 • Japonya
 • Kazakistan
 • Makao
 • Malezya
 • Mauritius
 • Monako
 • Yeni Zelanda
 • İrlanda Cumhuriyeti
 • San Marino
 • Singapur
 • Ukrayna
 • Birleşik Krallık ve Kuzey İrlanda
 • Amerika Birleşik Devletleri
 • Vatikan Şehri

Yine aynı şekilde, aşağıda listelediğimiz ülke veya bölgelerden herhangi birinin pasaportuna sahipseniz pasaportunuza düzenlendiği tarihten itibaren 6 ay geçerli ve toplam 90 gün süreli çok girişli 90 günlük ziyaret vizesi damgalanacaktır:

 • Arjantin
 • Avusturya
 • Bahamalar Adaları
 • Barbados
 • Belçika
 • Brezilya
 • Bulgaristan
 • Şili
 • Kolombiya
 • Kosta Rika
 • Hırvatistan
 • Kıbrıs
 • Çek Cumhuriyeti
 • Danimarka
 • El Salvador
 • Estonya
 • Finlandiya
 • Fransa
 • Almanya
 • Yunanistan
 • Honduras
 • Macaristan
 • İzlanda
 • İtalya
 • Kiribati Letonya
 • Lihtenştayn
 • Litvanya
 • Lüksemburg
 • Maldivler
 • Malta
 • Karadağ
 • Nauru
 • Hollanda
 • Norveç
 • Paraguay
 • Peru
 • Polonya
 • Portekiz
 • Romanya
 • Rusya Federasyonu
 • Saint Vincent ve Grenadinler
 • San Marino
 • Sırbistan
 • Seyşeller
 • Slovakya
 • Slovenya
 • Solomon Adaları
 • Güney Kore
 • İspanya
 • İsveç
 • İsviçre
 • Uruguay

Alınan Vize ile Dubai’de Çalışılabilir Mi?

Online Dubai vizesi Dubai’de çalışamazsınız. BAE’de çalışabilmek için çalışma vizesine sahip olmanız gerekir. Çalışma izni sahibi olmadan ülke sınırları içerisinde bir işe girilmesi veya iş kurulması halinde sınır dışı edilme veya para cezası yaptırımı gibi ceza yöntemleri uygulanabilmektedir. Çalışmak için gerekli izinler ise uzun süreli 90 günlük Dubai vizesi ile ülke sınırları içerisine seyahat ettikten sonra Dubai’den alınmaktadır.

Başvurabilmeniz için, çalışılacak olan şirket size sponsor olmalıdır.

Çalışma vizesi sahibi olarak başvuru sahibi ile birlikte ailesinin de Dubai sınırları içerisinde ikamet etmelerinin talep edilmesi halinde işverenin aile için de sponsor olması gerekmektedir. Dubai sınırları içerisine 90 Günlük Dubai turistik vizesi sahibi olarak seyahat edilmesinin ardından Dubai çalışma izni başvurusu gerçekleştirilebilmektedir.

Vize Numarası Nerede Yazar?

Dubai vize belge numarası alınması planlanan vize türüne göre değişiklik gösterir. Vize numarası genellikle 8 haneden oluşmaktadır ve kişiye özel olarak hazırlanır. Dubai vize numarası almış olduğunuz ve Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi’nin antetli kağıdına basılan e-Vize üzerinde yer alır.

Ayrıca size mail olarak ya da WhatsApp’tan iletilebilen online Dubai e-Vize üzerinde;

 • Başvuru sahibinin kimlik ve pasaport bilgileri,
 • Barkod numarası,
 • Sponsor firma bilgisi,
 • BAE devletinin logosu ve bayrağı yer almaktadır.

Online Vize Başvuru Takibi Nasıl Yapılır?

Dubai e-vize başvuru takibi vize başvuru hizmeti aldığınız aracı firmaların web sayfasından yapılabilir ya da Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi resmi web sayfasından Dubai e-vize durumunuzu sorgulayabilirsiniz.

Vize Çıktıktan Sonra Yapılması Gereken Bir Şey Var Mı?

Online Dubai vizesi onayı aldığınızda size vize belgenizin yer aldığı bir mail gelecektir. BAE e-Vize belgesini A4 boyutlarındaki bir kağıda renkli olacak şekilde çıktı almalısınız. Birleşik Arap Emirlikleri’ne girişte ve seyahat süreniz boyunca pasaportunuzun yanı sıra bu vize belgesinin de bulunması zorunludur. Onun dışında vize çıktıktan sonra yapılması gereken başka bir şey yoktur.

Birleşik Arap Emirlikleri E-Vizesi Hangi Ülkelerde Geçerlidir?

E-Vize Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlı 7 emirlikte (Dubai, Abu-Dhabi, Acman, Fceyre, Resu’l Hayme, Şarjah,Ummul-Kayveyn ) geçerlidir.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
868 yoruma göre
js_loader