Uzun Süreli Çok Girişli Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Uzun süreli çok girişli Dubai vizesi nasıl alınır?

Uzun süreli, çok girişli (multiple) Dubai vizesi, Birleşik Arap Emirlikleri Federal Kimlik ve Vatandaşlık Otoritesine bağlı İkamet ve Yabancılar Genel Müdürlüğü ile anlaşmalı çalışan vize acentaları aracılığıyla online ortamda başvuru yapılarak alınmaktadır.

Uzun süreli, çok girişli Dubai e-vizesine başvuru yapabilmek için BAE Yabancılar Genel Müdürlüğü’nün ciddi bir ön koşulu bulunmamaktadır ve kısa süreli vizelerde önemli bir kolaylık sağlanmaktadır.

Çok girişli, uzun süreli Dubai vizesi alabilmek için: vize başvuru evraklarını hazırlamanız, seyahat sonrası Türkiye’ye geri döneceğinizi ispat etmeniz ve uzun süreli Dubai vize ücretini ödemeniz yeterli olacaktır.

Vize başvurusu online ortamda yapılacaktır. Uzun süreli Dubai vizesi için Konsolosluğa ya da Vize Merkezine gitmeniz gerekmez.

Pasaportunuzun 2. sayfasını renkli scan etmeniz, vize harç ücretini Dubai vize acentasının banka hesabına yatırmanız ve vize bilgi formunu doldurarak e-mail ortamında acentaya ulaştırmanız vizenizi almanız için yeterli olacaktır. Ancak Dubai vize başvurunuzu Emirates veya FLY Dubai aracılığıyla yapıyorsanız vize başvurusu yapabilmeniz için bu hava yolu şirketlerinden gidiş-dönüş uçak bileti satın almanız zorunlu tutulur.

Uzun süreli Dubai vizesi maksimum 90 günlük olarak düzenlenir. Dubai uzun dönem vizeye sahip olanlar 90 gün boyunca BAE topraklarına sınırsız giriş-çıkış yapma hakkına sahip olacaklardır. Arzu eden vatandaşlarımız Dubai vize süreleri bitmeden önce vizelerini BAE’deyken uzatabileceklerdir.

Multiple Dubai vize başvurusunun sonuçlanma süresi 2-5 iş günüdür. Cuma ve Cumartesi günleri Göçmenlik Ofisi vize hizmeti vermez.

Kadın ve çocuklar için yapılacak vize başvuruları daha hızlı sonuçlanabilir.

BAE çok girişli/multiple vize alabilmek için vize başvurunuzu seyahat tarihinizden en geç 10 gün önce tamamlamış olmanızı tavsiye ederiz.

Uzun Süreli Çok Girişli Dubai Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 1. BAE seyahati dönüşü en az 6 ay geçerli pasaportun renkli scan edilmiş hali
 2. Pasaporttaki fotoğraf net değilse renkli scan edilmiş biyometrik fotoğraf
 3. Gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu
 4. Dubai vize aracı firmasının bilgi formu
 5. Covid-19 tedavisini kapsayan Dubai seyahat sağlık sigortası
 6. Varsa eski Dubai vizelerinin görüntüsü ve UAE giriş-çıkış kaşelerinin fotokopisi

Konu hakkında daha detaylı bilgi edinmek için ” Dubai vizesi için gerekli evraklar ” yazımızı okuyabilirsiniz.

Uzun Süreli, Multiple Dubai Vizesi Ücreti

Değerli ziyaretçilerimiz, uzun süreli, multiple Dubai vize ücreti, Dubai vize aracı firmanın alacağı servis ücretine göre değişkenlik göstermektedir.

Çok girişli, Dubai vize ücreti aracı firma ücretine bağlı olarak 495 $ ile 550 $ arasında değişiklik göstermektedir.

Dubai Uzun Süreli Çok Girişli Vize Nasıl Alınır?

 • Dubai vize hizmeti alınacak aracı firma hakkında karar verilir,
 • Dubai vizesi için gerekli evraklar renkli scan edilir,
 • Vize ücreti aracı firmanın banka hesabına yatırılır,
 • Ödeme dekontu ve gerekli evraklar e-posta ortamında aracı firmaya e-posta ortamında ulaştırılarak vize başvuru işlemleri tamamlanır.

Uzun Süreli, Çok Girişli Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Uzun süreli, çok girişli Dubai vize başvurularının sonuçlanma süresi 2-5 iş günü arasında çıkmaktadır.

Pazartesi ve Salı günleri öğleden önce yapılan vize başvuruları 1-2 iş gününde sonuçlanabilir.

Perşembe yapılan vize başvuruları Pazartesi veya Salı günü çıkabilir.

Uzun Süreli Dubai Vize Başvurusu Konsolosluğa Yapılabilir mi?

Dubai vizesi e-vize olarak online ortamda alınan bir vize olduğu için Türkiye’de bulunan Birleşik Arap Emirlikleri Konsoloslukları Dubai e-vize başvuruları üzerine hizmet vermemektedir. Birleşik Arap Emirlikleri’ne giriş için yetkili birim: İkamet ve Yabancılar Genel Müdürlüğüdür.

Konu ile alakalı Birleşik Arap Emirlikleri devletinin resmi açıklaması şu şekildedir:

Giriş izinleri veya vizeler için Federal Kimlik ve Vatandaşlık Otoritesi- ICA (ikamet ve vatandaşlık için e-Kanal) veya bakanlık bünyesinde çalışan İkamet ve Yabancılar Genel Müdürlüğü (GDRFA) web sitesi aracılığıyla başvurabilirsiniz


Lütfen Dikkat!

Bireysel yapılacak vize başvuruları kabul edilmemektedir. Vize başvurusu yapabilmek için anlaşmalı firmalardan yardım almanız gerekir. (Bkz: Dubai e-vizesi nereden alınır?)

Kimler Uzun Süreli, Çok Girişli Dubai Vizesi Almalı?

 • Birleşik Arap Emirlikleri’ne müşteri ziyareti amacıyla sık seyahat edenler,
 • Ön görülmedik Dubai seyahati olanlar,
 • Kısa süre içerisinde konferans ve fuar gibi etkinlikler için Dubai’ye sık seyahat etmesi gerekenler,
 • Dubai’deki işi uzun sürecek ve Dubai’de konaklama yapacağı süre belli olmayan kişiler uzun süreli, çok girişli Dubai vizesi için başvuru yapabilirler.

Uzun Süreli Dubai Vizesi ile Nerelere Giriş Yapılır?

Uzun süreli, multiple Dubai vizesi ile Birleşik Arap Emirlerinin 7 emirliği olan Dubai, Abu Dabi, Sharjah, Ajman, Umm Al Quawin, Rass Al Khaimah ve Fuairah’a giriş yapılabilecektir.

Kimlerin Dubai Vizesi Alması Gerekmez?

Birleşik Arap Emirlikleri’ne (Dubai) aşağıdaki ülkelerin geçerli pasaportu ile seyahat edeceklerin vize almaları gerekmez.

Avustralya, Avusturya, Belçika, Brunei, Bulgaristan, Kanada, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Hong Kong, Macaristan, İzlanda İrlanda, İtalya, Japonya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malezya, Malta, Monako, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Singapur, Slovakya, Slovenya, Güney Kore, İspanya, İsveç, İsviçre, Vatikan, Birleşik Krallık ve ABD.

Dubai vizesi hakkında daha detaylı bilgi için Dubai vize işlemleri yazımızı okuyabilirsiniz.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
868 yoruma göre
js_loader