Kanada Vizesi Almak Zor mu? Kimler Dikkatli Olmalı?

Kanada vizesi almak zor mu?

Değerli ziyaretçilerimiz, bu yazımızda Kanada vizesine dair en çok sorulan “Kanada vizesi almak zor mu?” sorusunu yanıtlayıp, vize almanızı kolaylaştıracak tavsiyelerde bulunmaya çalışacağız.

Kanada vizesi almak; başvuru amacına uygun vize şartlarının sağlanması, doğru başvuru yapılması, doğru vize evraklarının sunulması halinde çok zor olmayacaktır.

Kanada vizesi alabilmek için dikkat etmeniz gerekenleri sıralayarak sizi yönlendirmek isteriz.

Vereceğimiz bilgiler: Kanada vize ret mektupları, vize ret gerekçeleri ve Konsolosluk vize alım koşulları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Her bir başvurunun; başvuru sahibin durumu dikkate alınarak değerlendirileceğini, bazı özel durumlarda genel vize uyum koşullarının farklı olabileceğini hatırlatmak isteriz.

  • Kanada vizesi alabilmek için seyahat gerekçesi net olmalı, başvuru sahibinin güncel durumu ve seyahat gerekçesi çelişmemelidir.
  • Kanada vize türüne uygun evraklar hazırlanmalı, evrakların eksiksiz olmasına ve başvuru yapılan vize türünün gerektirdiği şekilde hazırlanmış olmasına dikkat edilmelidir
  • Kanada vizesi için banka hesabındaki para ve paranın kime ait olduğu, nasıl kazanıldığı önemlidir. Bankada sunulan para seyahat giderlerini karşılayabilecek miktar olmalı, paranın kaynağı açıklanabilmelidir.
  • Turistik Kanada vizesi almak için, pasaportta daha önce alınmış vizelerin olması tavsiye edilir. İlk vizenin Kanada olması Kanada vizesi almayı zorlaştırabilir.
  • Ülkedeki bağların kanıtlanması Kanada vize almak için önemlidir. Aile bağları, iş ve okul bilgileri Kanada vize reddi alma riskini azaltacaktır.

Kanada Vizesi Almak Zor Olur mu?

  • Daha önce hiç yurt dışına çıkmamış kişilerin Kanada vizesi alması seyahat geçmişi sunulamayacağı için zor olabilir.
  • Çalışmayan, öğrenciliği devam etmeyen kişilerin Kanada vizesi alması zor olacaktır. Kişi hem düzenli gelir sunamaz, hem de yaşadığı ülkedeki bağlarını kanıtlayamaz.Bu nedenle Kanada vizesi alımı zorlaşacaktır.
  • Banka hesabında yeterli para gösteremeyen başvuru sahiplerinin vize reddi alma riski artar. Seyahat masrafları için yetecek para hesapta mutlaka bulunmalıdır.
  • Seyahat gerekçesi inandırıcı olmayan kişilerin Kanada vizesinin onaylanması zordur. Örneğin; uzun zaman önce mezun olmuş, yaptığı işte İngilizce bilgisi gerekmeyen orta yaş ve üstü kişilerin dil eğitimi amaçlı vize alması ikna edici bulunmayabilir. Ya da daha önce hiç yurt dışına çıkmamış, düzenli geliri çok yüksek olmayan kişilerin turistik amaçlı Kanada’ya seyahat edeceklerini belirtmeleri inandırıcı bulunmayabilir.
  • Hatalı vize başvurusu yapan ve eksik evrakla başvuru yapan kişilerin vize alması zorlaşacaktır. Vize onayı için başvurunun hatasız yapılması, eksik evrak olmaması gerekecektir.

Dil Okuluna Kayıt Yaptırarak Kanada Vizesi Almak Kolay mı?

Dil okuluna neden gidilmesi gerektiğine dair tatmin edici açıklama sunulması ve evraklarla gerekçenin kanıtlanması halinde dil eğitimi amaçlı vize başvurusu tavsiye edilir. Dil okuluna kayıt yaptırılması, dil okulu ücret ödemesinin yapılması Kanada vizesi almayı tek başına kolaylaştırmayacaktır. Dil okuluna neden gidildiği, başvuru sahibinin geçmiş deneyimleri ve yaptığı iş, İngilizce yeterliliğini nerede kullanacağı, eğitim süresi boyunca masrafların nasıl karşılanacağı gibi pek çok kriter vize değerlendirilmesi esnasında incelenecektir.

Arkadaş-Akraba Davetiyesi ile Kanada Vizesi Almak Kolay mı?

Kanada’ya akraba ya da arkadaş olması ve yakınlar tarafından Kanada’ya davet edilmiş olmak Kanada vizesi alınacağı anlamında gelmemektedir. Kanada vize başvurusu yapan kişinin koşulları vize onayı verilirken değerlendirilecektir. Davetiye olması seyahat gerekçesinin net olmasını sağlar fakat vize alımını garantilemez.

Yeşil Pasaportluların Kanada Vizesi Alması Kolay mı?

Yeşil pasaport sahibi olmak Kanada vizesi almayı tek başına kolaylaştırmaz. Vize alacak kişi yeşil pasaportu ile çok şık yurt dışı seyahati yaptıysa, Kanada vizesi almayı kolaylaştıran kriterlerden biri olan seyahat geçmişi sağlanacağı için Kanada vizesi almak kolaylaşacaktır.

Bankaya Para Yatırarak Kanada Vizesi Almak Kolaylaşır mı?

Kanada vizesi için bankada yeterli para ve düzenli para girişi sunumu önemlidir. Gösterilen paranın kaynağı yoksa, para hesaba vize başvurusu için yatırıldıysa başvuruyu desteklemeye çektir ve vize alımını kolaylaştırmayacaktır. Bankada sunulan para ile aylık düzenli gelir birbirini desteklemelidir. Banka hesabında para göstermek Kanada vizesi almak için tek başına yeterli olmayacaktır.

Sponsorla Kanada Vizesi Almak Kolay mı?

Başvuru yapacak kişi çalışan, işveren ya da emekli değilse sponsorlu Kanada vize başvurusu yapabilir. Sponsor banka hesabında para gösterebilen, paranın nasıl elde edildiğini kanıtlayan ölen bir aile yakını olmalıdır. Ticari vizeler dışında şirket sponsorluğu ile Kanada vize başvurusu tavsiye edilmez fakat seyahat gerekçesi ve kişinin durumuna bağlı olarak şirket sponsorluğu da sunulabilir.

Sponsorlu olması Kanada vize alımı için yeterli olmayabilir. Başvuru incelenirken en önemli kriter ana başvuru sahibin durumu, aile bağları, yaşadığı ülkedeki durumu, geçmiş seyahatleri olacaktır. Sponsorla birlikte yüksek miktarda para göstermek vize almak için yeterli değildir. Ayrıca sponsorluk gerekçesi, sponsorla ilişki de incelenecektir.

Amerika Vizesi Olanların Kanada Vizesi Alması Kolay mı?

Amerika vizesi olanların Kanada vizesi alması kolaylaşacaktır. Ayrıca Amerika vizesi sahiplerinin Kanada vize işlemleri daha kısa sürede sonuçlanmaktadır.

“Kanada vizesi almak zor mu?” sorusunu yanıtladık. Kanada vize reddi sayfamızı inceleyerek detaylı Kanada vize ret nedenleri hakkında bilgi edinebilir, Kanada vize alımına yardımcı olabilecek uyarıları okuyabilirsiniz.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
865 yoruma göre
js_loader