İngiltere Vizesi Kalış Süresi Nasıl Hesaplanır?

Değerli SaltVisa ziyaretçileri, ” İngiltere vizesi kalış süresi nasıl hesaplanır? ”konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoşgeldiniz.

İngiltere vizesi ile Birleşik Krallık’ta konaklama yapma sürenizi sayfamızın devamında bulunan bilgilerden öğrenebilirsiniz.

Vize işlemleri hakkında daha detaylı bilgi için [email protected] veya WhatsApp hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

İngiltere vizesi kalış süresi başvuru amacına göre değişecektir. İngiltere vize başvuru amacı yani seyahat gerekçesi vize kalış süresini etkileyecektir.

İngiltere’ye yerleşim ya da oturum hakkı veren vizeler uzun süreli verilmez. Bu vize türleri için kişinin İngiltere’ye giriş yaparak Home Office’ten işlemleri tamamlaması için 1 aylık ya da 3 aylık vize verilecektir. Bu vize ile başvuru sahipleri İngiltere’ye giderek oturum başvurusu yapmalıdırlar.

Örneğin; uzun süreli eğitim almak amacıyla İngiltere’ye gidecek öğrenciler pasaporta basılı 3 aylık İngiltere giriş vizesi alacaklardır. İngiltere’ye giriş sonrası ise İngiltere’de kalış süresini uzatmak için oturum başvurusu yapmaları gerekecektir.

İngiltere vizesi kalma süresi; turistik vize, ticari vize, aile ziyareti vizesi, kısa süreli öğrenci vizesi gibi türler için aynıdır.

Bu vize türleri için ayrı ayrı İngiltere vizesi kalış süresi hesaplamasına gerek yoktur. İngiltere turist vizesi kalma süresi, İngiltere ticari vize kalma süresi ve İngiltere aile arkadaş ziyareti vizesi kalma süresi aynıdır. Bu süre 1 yılda 6 ayı geçmez.

Vize Sürelerine Göre İngiltere Vizesi Kalış Süresi

  • Turistik İngiltere vizesi ile İngiltere’de kaç gün kalınır?

Turistik İngiltere vizesi 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık verilebilir. Vize süreleri başvuru sahibinin seçimine ve Konsolosluğun bu seçimi onayına bağlıdır.

  • 6 aylık İngiltere vizesi ile kaç gün kalınır?

Vize çok girişli verilir. Kalış süresi pasaporta basılan başlangıç bitiş tarihleri arasında 6 aydır.

  • 2 yıllık İngiltere vizesi ile kaç gün kalınır?

Vize çok girişli verilir. 2 yıl geçerli olan vize ile İngiltere’de kalış süresi 1 yılda 6 ayı geçemez.

  • 5 yıllık İngiltere vizesi ile kaç gün kalınır?

Vize çok girişli olarak verilir. Vize başlangıç bitiş tarihleri arasında, 5 yıl boyunca başvuru sahibi İngiltere’ye dilediği kadar giriş çıkış yapabilir. 5 yıllık vize ile İngiltere’de kalış süresi 1 yılda 6 ayı geçemez.

  • 10 yıllık İngiltere vizesi ile kaç gün kalınır?

10 yıllık İngiltere vizesi çok girişli olarak verilir ve vize başlangıç bitiş tarihleri arasında başvuru sahibine İngiltere’de kalış hakkı verir. Kalış süresi 1 yıl içinde 6 ayı geçemez.

İngiltere vizesi kalış süresinin ve verilen vize sürelerinin vize türüne bağlı değiştiğini tekrar hatırlatmak isteriz.

Değerli ziyaretçilerimiz, İngiltere vizesi kalış süresi konusu üzerine hazırladığımız yazımızın burada sonuna geldik. İşlemdeki İngiltere vize başvurularının sonuçlanma süresi hakkında bilgi almak için ” İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar? ” yazımızı okumanızı öneririz.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
907 yoruma göre
js_loader