İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere vize başvurusu yapmayı planlayan, İngiltere seyahati acil olan ya da pasaportunun işlemde uzun süre kalmasını istemeyen kişilerin en çok sorduğu soru olan ‘’İngiltere vizesi kaç günde çıkar?’’ sorusunu yanıtlayacağımız sayfamıza hoş geldiniz.

İngiltere vizesi çıkma süresine dair bilgi verirken; başvuru yapılan merkez, başvuru yapılan İngiltere vize çeşitleri ve kullanılan ek hizmetlere dair de bilgiler vereceğiz. Vize başvuru işlemlerinizi başlatmadan önce seyahat tarihinizi netleştirmenizi ve işlem sonuçlanma süresini dikkate alarak işlem sürecini başlatmanızı tavsiye ederiz.

Öncelikle İngiltere vize başvuru sürecinin aşamaları hakkında bilgi vermek isteriz:

İngiltere vizesi almak isteyen tüm başvuru sahiplerinin seyahat gerekçesi fark etmeksizin online İngiltere vize formunu doldurmaları gerekecektir. Bu form İngiltere İçişleri Bakanlığı resmi web sayfası üzerinden e-mail ile hesap oluşturularak doldurulan, başvuru sahibine ait pek çok bilgi isteyen detaylı bir formdur.

Form sadece internet üzerinden doldurulabilir ve doldurulup onaylandıktan sonra İngiltere vize ödemesi de internetten yapılır. Aynı sistem üzerinden başvuru için zorunlu İngiltere vize randevu merkezi seçilir ve isteğe bağlı olarak; ekspres İngiltere vizesi, Prime Time İngiltere vizesi, Flexi İngiltere vizesi, Premium İngiltere vizesi gibi İngiltere vizesi çıkma süresine etki eden hizmetler satın alınır.

İngiltere vizesinin hızlı çıkması için satın alınabilecek bu ek hizmetlerin detayları ve ücretleri için İngiltere Vize Ücreti 2024 Güncel yazımızı okuyabilirsiniz.

‘’İngiltere vizesi ne zaman sonuçlanır?’’ ve ’’İngiltere vizesi ortalama kaç günde sonuçlanır?’’ sorularının yanıtlarını vize türlerine de değinerek açıklayalım.

Turistik İngiltere vizesi kaç günde çıkar?

Standart ziyaretçi vizesi kategorilerinden olan ve en çok başvuru yapılan İngiltere vize çeşidi turistik İngiltere vizesi normal şartlarda 21 günde sonuçlanmaktadır.

İngiltere vize çıkış süresi randevu günü sonrası sayılmaya başlanır. Online İngiltere vize formunu doldurduğunuz gün vize başvurunuz değerlendirilmeye alınmaz. Değerlendirme süresi parmak izi beyanınız sonra başvuru dosyanızın, pasaportunuzun ve biyometrik verilerinizin başvuru merkezi tarafından İngiltere Konsolosluğu’na gönderilmesi ile başlayacaktır.

İngiltere vize sonuçlanma süresi Konsolosluk vize bölümü yoğunluğuna göre değişebilir; fakat durumunuzla ilgili önemli bir sorun yoksa vize çıkış süresi genellikle 21 günü geçmez.

Turistik İngiltere vizesi ortalama çıkış süresi ek hizmet satın alınarak hızlandırılabilir.

Ayrıca randevu yoğunluğu olması durumunda randevuyu öne çeken ya da randevusuz giriş hakkı tanıyan hizmetler satın alınabilir.

Güncel durumda İngiltere turistik vize başvurularının sonuçlanma süresi ne yazık ki uzamıştır.

Başvurular ortalama 3-5 haftada sonuçlanmaktadır. Bu süre başvurunun değerlendirildiği yer ya da dosya durumuna göre değişebilir. Bu süreçte seyahat planınızı ileri tarihli yapmanızı ve vize başvurunuzu mümkün olan en erken tarihte tamamlamanızı tavsiye ederiz. İngiltere vizesi kaç günde çıkar? sorusu için temsilcilerimize ulaşabilir, güncel işlem sonuçlanma süreleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ticari İngiltere vizesi kaç günde çıkar?

İngiltere ticari vizesi kısa süreli İngiltere vizesi türlerinden biridir ve çıkış süresi 21 gündür. Vize çıkış süresi parmak izi verilen günden itibaren sayılmaya başlanır.

İngiltere ticari vize başvurusunun hızlı sonuçlanmasını isteyen ve standart randevu tarihlerinden daha erken bir tarihte parmak izi vermek isteyen başvuru sahipleri Tls Contact ek hizmetlerinden faydalanabilirler.

Güncel durumda İngiltere ticari vize başvurularının sonuçlanma süresi ne yazık ki uzamıştır. Başvurular ortalama 3-5 haftada sonuçlanmaktadır.

Önemli bir fuara katılmanız gerekiyorsa ya da yakın zamanda katılmanız gereken ticari bir toplantı varsa başvurunuzu erken yapmanızı tavsiye ederiz.

Acil ticari vize almak için Ekspres İngiltere vizesi ya da Süper Ekspres İngiltere vizesi seçeneklerini değerlendirebilir; erken tarihli randevu almak için ise Premium, Flexi, Prime Time, Walk-in gibi ek hizmetleri kullanabilirsiniz.

Aile ziyareti İngiltere vizesi ne kadar sürede çıkar?

Standart ziyaretçi vize kategorilerinden olan İngiltere aile ziyareti vizesi çıkış süresi 21 gündür. Bu süre online başvuru sonrası Tls Contact web sitesi üzerinden inceleyebileceğiniz ek hizmetler (Added Value Services) satın alınarak hızlandırılabilir.

Güncel durumda ise İngiltere aile ziyareti vize başvurularının sonuçlanma süresi maalesef uzamıştır. Başvurular ortalama 3-5 haftada sonuçlanmaktadır. Bu süre belirli dönemlerde uzayabilir ya da kısalabilir. Bu süreçte seyahat planınızı ileri tarihli yapmanızı ve vize başvurunuzu mümkün olan en erken tarihte tamamlamanızı tavsiye ederiz.

İngiltere öğrenci vizesi kaç günde çıkar?

İngiltere dil okulu vizesi çıkış süresi, İngiltere kısa süreli öğrenci vizesi çıkış süresi ve İngiltere Tier-4 vizesi çıkış süreleri aynıdır. İngiltere öğrenci vizesi 21 günde (15 iş günü) sonuçlanmaktadır.

İngiltere öğrenci vizesi çıkış süreleri Konsolosluğun yoğun olmadığı dönemlerde daha kısa sürede de sonuçlanabilmektedir. Çıkış süreleri ek servisler satın alınarak hızlandırılabilir; fakat İngiltere vizesinin çıkış süresini 24 saate düşüren Süper Ekspres (Super Priority Visa) İngiltere tier-4 öğrenci vizesi için kullanılamaz.

İngiltere Tier-4 vizesinin çıkış süresini hızlandırmak isteyen öğrenciler Ekspres İngiltere vizesi (Priority visa) hizmetini kullanarak parmak izi sonrası 5 iş gününde pasaportlarını alabilirler. (bkz. Ekspres İngiltere vizesi)

İngiltere çalışma vizesi kaç günde çıkar?

İngiltere çalışma vizesi uzun süreli İngiltere vize türlerinden biridir. Vize çıkışı sonrası başvuru sahibine oturum hakkı tanımaktadır. Çalışma vizesi Home Office tarafından değerlendirilse de vize çıkış süresi standart vize başvuru türleri ile aynıdır.

İngiltere çalışma vizesi çıkış süresi 21 gündür. Çıkış süresi ekspres vize başvurusu yapılarak 5 iş gününe düşürülebilir. 24 saatte bu vize türünün sonuçlanması mümkün değildir. Bu nedenler süper ekspres vize hizmeti çalışma vizesi için uygun değildir.

Ek ödeme yapılarak satın alınan ek hizmetler vize çıkış süresini hızlandırır ve erken tarihe randevu alınmasını sağlar. Bu hizmetler İngiltere vizesi çıkma ihtimalini ve vize sonucuna dair verilecek kararı etkilemez.

İngiltere vizesi kaç günde çıkar konu başlıklı yazımıza, bu konu hakkında sık sorulan soruları yanıtlayarak devam etmek isteriz.

En hızlı İngiltere vizesi kaç günde sonuçlanır?

İngiltere vize sonuçlanma süreleri hızlı vize başvuru seçenekleri ve erken randevu seçenekleri kullanılarak hızlandırılabilir. Hızlı İngiltere vizesi çıkma süresi en hızlı olan hizmet İngiltere süper ekspres vize başvuru seçeneğidir. İngiltere Tls Contact web sitesinde Super Priority Visa olarak göreceğiniz hizmeti seçmeniz ve satın almanız durumunda İngiltere vizeniz parmak izi vermeniz sonrası 24 saatte sonuçlanacaktır.

Bu hizmet için vize ücretlerine ek olarak 956 Pound ödeme yapmanız gerekecektir. Bu hizmet sadece İstanbul’dan başvuru yapılması durumunda kullanılabilir. Örneğin; Ankara ya da İzmir’de yapılan İngiltere vize başvuruları için 24 saatte İngiltere vizesi hizmeti kullanılamaz.

Hızlı İngiltere vizesi çıkış süresi 5 iş günü olan bir diğer hizmet ise ekspres vize başvuru hizmetidir. Priority Visa ile pasaportunuzu randevu günü sonrası 5 iş gününde alabilirsiniz.

Güncel durumda Ekspres başvurular için kota koyulmuştur. Uygun boşluk varsa Ekspres (priority) hizmeti satın alınabilmektedir. Ekspres hizmet kotası dolduysa maalesef 5 iş gününde işlem sonuçlanmasını sağlayan hizmet satın alınamayacaktır.

Hızlı vize hizmetlerine ek olarak, randevu yoğunluğu olması halinde randevu tarihleri de öne çekilebilir. Premium Lounge ile Vip İngiltere vize başvurusu yapabilir, aynı zamanda bu hizmeti seçerek randevunuzu standart randevu tarihlerine göre daha erken tarihe alabilirsiniz. Premium Lounge için ödemeniz gereken ek ücret 2.000.00 TL’dir.

İngiltere vize randevusu aldınız ama sizin için çok ileri bir tarih olduğunu düşünüyorsanız ve İngiltere vize çıkış süresini hızlandırmak için randevuya erken katılmak istiyorsanız Flexi ödemesi yaparak randevu tarihinizden önce, Tls Contact çalışma saatleri içinde randevuya herhangi bir gün, herhangi bir saatte katılabilirsiniz. Başvuru merkezinin yoğun olması durumunda Flexi hizmetten faydalanmak için beklemeniz gerekebilir.

Seçtiğiniz Tls Contact başvuru merkezindeki randevu saatleri size uymuyorsa ya da çalışma saatleri içinde izin alamıyorsanız ve uygun olamıyorsanız Prime Time randevu alabilirsiniz. Prime time randevu ile mesai saatleri dışında işlemleriniz tamamlanacaktır. Bu hizmet için ödemeniz gereken ücret 1.650.00 TL’dir.

‘’İngiltere vizesi hızlı başvuru kaç günde çıkar?’’ sorusunun yanıtı satın alınan hizmetlere göre değişecektir.

Ayrıca İngiltere vize çıkma süresini hızlandıran ve İngiltere erken randevu alımını sağlayan hizmetler her başvuru merkezinde olmayabilir. Hizmet satın almadan önce randevuya katılacağınız İngiltere vize başvuru merkezi üzerinden hangi ek hizmetlerin satın alınabileceğini kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Örneğin; en hızlı İngiltere vizesi çıkış süresini sağlayan, 24 saatte İngiltere vizesini sonuçlandıran hizmet sadece İstanbul İngiltere vize başvuru merkezi üzerinden randevuya katılım halinde geçerli olacaktır. İstanbul’dan 24 saatte İngiltere vizesi alınabilmektedir.

İngiltere vize çıkış süresi başvuru yapılan şehre göre değişir mi?

İngiltere vize başvuruları İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilmektedir. Karar yerleşim kategorisi, uzun süreli eğitim vizesi ve Ankara Anlaşması vizesi başvurusu yapılması halinde İngiltere’den yani Home Office tarafından verilmektedir.

Türkiye’den İngiltere standart ziyaretçi vizesine başvuru yapılması durumunda, başvuru hangi ilden yapılırsa yapılsın karar İstanbul’dan verilecektir.

Örneğin; İzmir’den İngiltere vize randevusu alan ve İzmir İngiltere vize başvuru merkezine giderek parmak izi veren başvurucunun biyometrik verileri, pasaportu ve başvuru evrakları İstanbul’a gönderilecektir ve karar Başkonsolosluk vize bölümü tarafından verilecektir. İzmir’den İngiltere vizesi çıkış süresi de İstanbul’dan İngiltere vizesi çıkış süresi ile aynı olacaktır.

İngiltere vize çıkış süresini randevu alınan tarihler etkileyebilir.

Örneğin; Bursa’dan İngiltere vizesi başvurusu yapacak ya da Adana’dan İngiltere vize başvurusu yapacak kişiler haftanın her günü randevuya katılamazlar.

Bu merkezler İstanbul, İzmir ve Ankara gibi haftanın her günü çalışmayabilir. Randevu alınabilen tarihlerden dolayı Bursa’dan İngiltere vizesi çıkış süresi İstanbul’a göre daha uzun sürebilir.

İngiltere vizesi çıkıp çıkmadığı daha önce pasaport teslimine kadar öğrenilemiyordu. Yeni sistemde ise ret alınması durumunda ret mektubu pasaport teslimi öncesi başvuru sahibine e-posta yoluyla gönderilmektedir.

Vize reddi alırsam Ekspres İngiltere vize ücretini geri alabilir miyim?

İngiltere vize reddi alınması durumunda ödenen Ekspres vize ücreti iade edilmemektedir. Ayrıca başvurudan vazgeçilmesi ve başvurunun iptal edilmesi durumunda vize harç ücreti alınabilir fakat ek hizmet ücretleri alınamayabilir. Bu nedenle başvuru durumunuzu netleştirdikten sonra ekspres hizmet satın almanızı öneririz.

İngiltere vize başvurumu yaptım fakat acil bir seyahatim var, pasaportumu çekebilir miyim?

İngiltere vizesi kaç günde çıkar? sorusu özellikle acil seyahati olanları yakından ilgilendiriyor.

İngiltere vize başvurunuz işlemdeyken acil bir seyahatiniz varsa ve pasaportunuzu geri çekmek istiyorsanız ek hizmet satın alarak pasaportunuzu alabilirisiniz. Bu hizmet için ödemeniz gereken ücret 1.800.00 TL’dir.  Ödeme sonrası pasaportunuz size iade edilir ve başvuru süreciniz devam eder. Vize sonucunuza dair karar verildiğinde sizi bilgi verilir ve pasaportunuz istenir. Başvurunuz olumlu sonuçlandıysa vizeniz basılarak size iletilir.

Vize acenteleri İngiltere vizesinin hızlı çıkmasını sağlar mı?

Vize acenteleri yani danışmanlık şirketleri İngiltere vize çıkış süresini hızlandıramaz. Vize çıkış süresi İngiltere Konsolosluğu’nun işlem sürecine bağlıdır ve sadece TLS Contact İngiltere vize başvuru üzerinden satın alınan ek hizmetlerle hızlandırılabilir.

En hızlı İngiltere vizesi ne kadar?

En hızlı İngiltere vizesi 24 saatte sonuçlanır fakat bu hizmet sadece İstanbul başvurularında kullanılır. Hizmet ücreti 956 Pound’tur.

Hızlı İngiltere vizelerinden bir diğeri ise 5 iş günde vize alımını sağlayan Ekspres hizmettir. Bu hizmet için ise 250 Pound ödeme alınmaktadır.

İngiltere vize başvurum işlemdeyken Eksprese çevirebilir miyim?

İngiltere başvurunuz işlemdeyken başvuruyu Eksprese çeviremezseniz. Ekspres başvuru ile kısa sürede İngiltere vizesi almak için dosyanız işleme girmeden önce hizmeti satın almanız gerekmektedir. Online başvuru esnasında ya da randevu günü hizmeti satın almazsanız başvurunuzu daha sonra eksprese çevirmeniz mümkün olmayacaktır.

Başvuru işleme girdikten sonra İngiltere vize çıkış süresine müdahale edilemez.

Davetiye alırsam İngiltere vizem hızlı çıkar mı?

Davetiye alınması vize çıkış süresini hızlandırmaz. Aile üyesinden, akrabadan, arkadaştan ya da iş ortağından davetiye alınması vizenin hızlı çıkmasını sağlamaz. Davetiyeniz olsa da vize başvurunuz normal sonuçlanma süresinde çıkacaktır.

‘’İngiltere vizesi kaç günde çıkar?’’ sorusuna dair bilgi vermeye çalıştık. Konsolosluk resmi tatil günleri ya da başvuru dosyanızla ilgili özel durumlar, araştırılması gereken özel durumlar olması halinde bu sürelerin uzayabileceğini hatırlatmak isteriz.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
865 yoruma göre
js_loader