İngiltere Ekspres Vize

Değerli ziyaretçilerimiz, İngiltere Ekspres Vize konusu üzerine hazırladığımız web sayfamıza hoş geldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa: İngiltere’ye iş, sağlık, cenaze, fuar, toplantı, eğitim vb. gerekçelerle acil seyahat etmesi gereken vatandaşlarımızın başvuru yapacağı İngiltere ekspres vize başvurusu hakkında bilgi vermek üzerine hazırlanmıştır. 

Sayfamızın devamında:

  • Ekspres İngiltere vizesi hakkında temel bilgilere,
  • Ekspres hizmetin ücretlerine,
  • Ekspres vize başvurularının sonuçlanma süreleri hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Vize işlemlerinizi başlatmak için Bize Ulaşın sayfamızı kullanarak yetkilerimize ulaşabilirsiniz. 

Daha detaylı bilgi için lütfen okumaya devam ediniz…

Ekspres Vize Nedir?

İngiltere’ye acil seyahat etmeniz gerekiyorsa, hızlı İngiltere vizesi almam gerekiyor diyorsanız sizin için bir çok ücretli seçenek mevcut. İngiltere vizesini hızlı almak isteyen kişiler için İngiltere vize başvuru merkezi TLS Contact tarafından sunulan ekspres İngiltere vize seçenekleri mevcut.

Ekspres vize başvuru ücreti Konsolosluk ücretine ek olarak ödeniyor ve vize reddi almanız durumunda maalesef iade edilmiyor.

Yazımızın devamında hızlı İngiltere vizesi almak isteyenlerin en çok sorduğu sorulara değiniyor olacağız.

İngiltere Ekspres Vize Ücreti Ne Kadar?

Hızlı vize almak isteyenler için 2 farklı İngiltere ekspres vize seçeneği bulunmaktadır. İngiltere seyahatinizin aciliyetine göre bu iki seçenekten birisini tercih ederek vize başvurunuzu hızlandırabilirsiniz.

İngiltere vize harç ücretleri maalesef çok yüksek. İngiltere harç ücretleri dışında, yani İngiltere Konsolosluğuna vize almak için ödemek zorunda olduğunuz tutar dışında başvuru merkezi olan TLS Contact da ücret alıyor. Tüm vize işlemlerini kendiniz yaparsanız ve İngiltere vizenizin normal sonuçlanma süresi olan 4-8 hafta arasında sonuçlanmasını beklerseniz vize harçları dışında başka ücret ödemeniz gerekmiyor fakat ek hizmet talebiniz olursa ödemeniz gereken tutarlar daha da artacaktır.

Bu nedenle SaltVisa İngiltere ekibi olarak, İngiltere vize başvurunuzu seyahat planınızı yapar yapmaz geç kalmadan başlatmanızı tavsiye ediyoruz.

Ekspres Hizmet Hangi Durumlarda Kullanılmalı?

Toplantı, fuar, eğitim, sağlık gibi gerekçelerle ön görülmedik seyahat planı bulunan kişiler İngiltere ekspres hizmet satın alabilirler.

Başvurunuzu yapabilmeniz için seyahatinize 90 günden az zaman kalmış olmalı. Daha uzun süre varsa başvurunuz kabul edilmeyecektir. Geç kaldıysanız ve hızlı bir şekilde vize almanız gerekiyorsa öncelikle Ekspres İngiltere vizesi seçeneğini düşünebilirsiniz.

Ekspres vize yani Priority İngiltere vize başvurusu yaparsanız İngiltere vizenizi randevu tarihinden 5 iş gününde alabilirsiniz. 5 iş gününde sonuçlanan ekspres vize için ödemeniz gereken ek ücret 250 Pound.

250 Pound ödemeniz ve başvurunuzu hızlı yapmanızın vize kararına hiçbir etkisi olmuyor, sadece vize sonuçlanma süreniz hızlanıyor.

Ekspres vize başvurusu için tüm vize evrakları normal başvuru evraklarıyla aynı ve vize başvuru prosedürü değişmiyor. Tek fark ek ödeme yapmanız. Ödemeyi kredi kartınızla ya da banka kartınızla İngiltere vize başvuru formunuzu doldururken yapıyorsunuz. Önce vize ücretini Konsolosluk resmi sayfası üzerinden ödüyorsunuz, ardından TLS Contact üzerinden ekspres vize ücretinizi ödüyorsunuz.

Diğer seçenek ise süper ekspres İngiltere vizesi olarak bahsedilen Super Priority visa.

Süper ekspres vize yine vize harç ücretine ek olarak ödeniyor ve İngiltere vizenizin 1 günde sonuçlanmasını sağlıyor. Yani 24 saatte İngiltere vizesi alabilmeniz mümkün.

24 saatte İngiltere vizesi için gerekli ücret ise 956 Pound.

Örneğin 6 aylık İngiltere vizesine başvuru yapıyorsanız, 6 aylık İngiltere vize ücreti olan 127 Doları ödüyorsunuz ve ek olarak 956 Pound ödüyorsunuz. 6 aylık İngiltere vizeniz randevu gününüzden sonra, yani TLS Contact’ta parmak izi verdikten sonra 24 saatte sonuçlanıyor.

İngiltere vize ücretleri ve ek hizmet ücretleri güncel tutarları için yazımızı inceleyebilirsiniz: İngiltere Vize Ücreti 2024 Güncel 

Ekspres İşlem İçin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Covid-19 sürecinde İngiltere Konsoloslukları ekspres başvuru hizmetini askıya almıştır. Ancak 2024 yılı itibariyle hem 5 iş günü hemde 24 saatte sonuçlanan ekspres hizmet seçenekleri tekrar kullanılabilir hale getirildi. Burada tek fark her iki seçeneğin de belirli bir kotaya tabi olması. diğer bir deyişle ekspres İngiltere vize başvurularının randevuları ayrıca düzenlenmektedir. Diğer bir deyişle ekspres başvuru yapabilmek için ekspres randevularının da açık olması gerekir. 

Önemli bir gerekçeniz yoksa ekspres vize hizmetine başvuru yapmanızı tavsiye etmeyiz. Eğer haklı bir gerekçeniz yoksa ekspres vize başvuru talebiniz anlamsız ve inandırıcı karşılanmayabilir.

Ekspres hizmete başvuru yapacak vatandaşlarımıza varsa satın alınmış uçak rezervasyonlarını, varsa ticari, fuar ve sağlık sorunlarını ispat eden belgelerini vize başvuru dosyalarına eklemelerini tavsiye ederiz.

Başvurunuzu süper ekspres vize seçeneğini kullanarak yapmış olmanız sadece başvurunuzun öncelikli değerlendirilmesini sağlıyor. Vize bölümü kararını verirken vize sonucunuza olumlu bir etkisi olmuyor bilginize.

Süper ekspres başvuru yapan başvuru sahipleri de normal başvuru yapan kişilerle aynı evrakları hazırlıyor ve aynı vize harç ücretini ödüyor.

Ekspres vize yani İngiltere vizenizi 5 iş gününde almanızı sağlayan Priority service tüm illerdeki başvuru merkezleri için geçerli. Yani vize başvurunuzu İstanbul’dan, Ankara’dan ya da Bursa’dan yaparken bu hizmeti satın alabiliyorsunuz.

Süper Ekspres Hakkında Dikkat!

Süper ekspres İngiltere vizesi yani Super Priority visa ise sadece randevunuzu İstanbul’dan alarak, parmak izinizi İstanbul’dan vermeniz durumunda geçerli.

İngiltere ekspres vize hakkında daha detaylı bilgi almak ve vize işlemlerinizi başlatmak için bizi arayabilirsiniz.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
915 yoruma göre
js_loader