İngiltere Vizesi Evrak Tercüme

İngiltere vizesi evrak tercüme sorusu oldukça önemli bir sorudur. Bu soru yıllar geçse de hala güncel bir konudur ve vatandaşlarımızı yakından ilgilendirmiştir. Birleşik Krallık vizesi için başvuru yapacaklar, İngiltere vize aşamalarının tamamını eksiksiz olarak tamamlamaları vize onayı alabilmeleri için önemlidir.

İngiltere vize evraklarının hazırlanması ve tercümesi gereken evrakların tercüme edilmesi, eksiksiz ve hatasız doldurulmuş başvuru formunun onaylanması, başvuru formunda uygun vize kategorisinin seçilmiş olması ve vize türü için gerekli vize ücretinin ödenmesi gerekmektedir.

‘’İngiltere vizesi evrak tercüme?’’ ve ‘’İngiltere vize başvurularında evrakları İngilizceye tercüme ettirmek zorunlu mu’’ sorunuzu yanıtlamaya çalışacağız.

Öncelikle İngiltere vizesi için hazırlanması gereken evrakları, İngiltere vize başvuru kategorisi belirleyecektir. Yine evrakların hepsinin İngilizce olması ya da bazı evrakların İngilizce sunulması zorunluluğu da başvuru yapacağınız vize türüne göre değişir.

İngiltere Vizesi İçin Hangi Evraklar Tercüme Yapılmalı?

Standart ziyaretçi vizesi kategorisi olarak adlandırılan; turistik, ticari, aile ziyareti amaçlı seyahatler için İngiltere vize başvurusu yapılırken hazırlanan evrakların tamamının İngilizce olması gerekmiyor.

Örneğin; turistik İngiltere vize başvurusu yapacaksanız, gerekli evrakların tamamını İngilizceye çevirmeniz ya da İngilizcelerini almanız gerekmiyor.

Çalışan iseniz iş yerinizden alacağınız, izinli olduğunuzu ve seyahat tarihlerinizi belirtir çalışma yazınızın antetli kağıda İngilizce olarak yazılması gerekiyor. İngilizce yazılması mümkün değilse, yeminli tercüman aracılığı ile İngilizce tercümesini eklemelisiniz. Dilekçe dışında sunulan şirket faaliyet belgesi de İngilizce alınmalıdır. Diğer evraklarınızı İngiltere vize başvurunuz için Türkçe olarak dosyanıza ekleyebilirsiniz.

Aile ziyareti başvurusu ya da ticari İngiltere vize başvurusu yapılması durumunda ise, İngiltere’den gelen ticari davetiye ve aile ziyareti davetiyesinin İngilizce olması gerekecektir.

Yine diğer evraklar kişinin çalışma durumuna uygun olarak hazırlanacaktır. Başvuru sahibi seyahat amacına uygun gerekli İngiltere vize evrak listesini hazırladıktan sonra, seyahat amacını ve tarihlerini anlatan İngiltere Konsolosluğu vize bölümüne hitaben dilekçe yazacak ise, bu dilekçenin İngilizce olarak yazılması gerekecektir.

Yerleşim vizesi başvuruları, uzun süreli öğrenci vizesi başvuruları ve çalışma vizesi başvuruları gibi değerlendirmelerin İngiltere’den yapıldığı ve vize kararının Home Office vize bölümü tarafından verileceği başvuru türleri için ise hazırlanacak tüm İngiltere vize evraklarının İngilizce olması ya da İngilizce tercümeli sunulması zorunludur.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
907 yoruma göre
js_loader