Yeşil Pasaportlar İçin İngiltere Vizesi: Şartlar & Avantajlar

Değerli ziyaretçilerimiz, Yeşil pasaportlar için İngiltere vizesi şartları üzerine hazırlığımız sayfamıza hoş geldiniz.

Birleşik Krallık’a seyahat etmek T.C. pasaportuna sahip kişilerin pasaport türü fark etmeksizin vize almaları zorunludur.

Bordo pasaport (umuma mahsus) sahipleri, yeşil pasaport (hususi) sahipleri ve gri pasaport (hizmet) sahipleri geçerli bir İngiltere vizesine sahip olmadan İngiltere’ye seyahat edemeyecektir.

Türkiye Cumhuriyeti pasaport türleri için; İngiltere vize işlemleri, başvuru evrakları, vize ücretleri ve vize işlem aşamaları aynıdır.

Vatandaşlarımızın en sık sorduğu soruların başında ; ‘’ İngiltere yeşil pasaporta vize istiyor mu? ’’ sorusu gelmektedir.

İngiltere’ye seyahat edecek yeşil pasaportlular vize onay alması durumunda İngiltere’ye seyahat edebileceklerdir.

Yeşil pasaport sahiplerine Avrupa Birliği ülkelerinde olduğu üzere herhangi bir muafiyet tanınmaz ve yeşil pasaport sahibi vatandaşlarımız İngiltere vize işlemlerine tabidir.

İngiltere vize işlemlerinizi başlatmak için BİZE ULAŞIN sayfamızı kullanabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için lütfen okumaya devam edin.

‘’ Yeşil pasaportluların İngiltere vizesi alması kolay mı? ’’ sorusu ise en sık sorulan sorulardan bir diğeridir.

Yeşil pasaport İngiltere vizesi alımı için doğrudan bir fayda sağlamamaktadır fakat; yeşil pasaporta sahip kişiler bu pasaport türünün sağladığı avantajlardan dolayı İngiltere vize sürecinde, vize alımını kolaylaştırabilecek bazı şartları sağlıyor olabilirler. Bu nedenle İngiltere vize ret riski yeşil pasaportlular için azalabilir.

Bu durumun tüm yeşil pasaport sahipleri için geçerli olmadığını, yeşil pasaportun direk olarak vize alımını kolaylaştırmadığını tekrar hatırlatmak isteriz.

Yeşil Pasaportlar İçin İngiltere Vizesi: Avantaj Var mı?

  • İngiltere turistik vize için ya da diğer standart ziyaretçi vize kategorileri için seyahat geçmişinin önemi büyüktür. Daha önce farklı ülkelerden vize onayı almış ve bu ülkelere seyahat etmiş kişilerin İngiltere vizesi almaları kolaylaşacaktır. Yeşil pasaport sahipleri AB ülkelerine vizesiz seyahat edebildikleri için, genellikle bu pasaporta sahip kişilerin seyahat geçmişleri güçlü olmaktadır. Yeşil pasaportun seyahat kolaylığından faydalanan ve vizesiz gidilebilecek ülkeleri ziyaret etmiş kişiler, İngiltere vize başvurusu esnasında yeşil pasaport seyahat geçmişi avantajına sahip olabileceklerdir.
  • Yeşil pasaport sahipleri bu hakka; devlet memuru olarak, iş adamı olarak, ihracatçı olarak hak kazanmaktadırlar.
    Yani yeşil pasaport sahibi kişiler İngiltere vizesi için önemli olan düzenli iş, düzenli gelir ve Türkiye’deki bağlar şartlarını yerine getirmiş olacaklardır. Bu durum yeşil pasaportlar için İngiltere vize işlemleri sürecinde avantaj sağlayacaktır.

Değerli ziyaretçilerimiz Yeşil pasaportlar için İngiltere vizesi şartları konusu üzerine hazırladığımız yazımızın burada sonuna geldik. İngiltere vizesi nasıl alınır merak ediyorsanız ” İngiltere Vize İşlemleri ” yazımızı okumanızı öneririz.

Yeşil Pasaport
Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
907 yoruma göre
js_loader