Yogacılar İçin Hindistan Vizesi

Yogacılar için Hindistan vizesi yazımızı Hindistan Konsolosluğuna vize talebinde bulunmadan önce okumanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca Hindistan vize işlemlerine dair merak ettiğiniz diğer konulara dair bilgileri de sayfamızın devamında bulabileceksiniz.

Hindistan’a seyahat etmek TC pasaport sahibi tüm kişilerin, seyahat amacından bağımsız Hindistan vizesi alması gerekmektedir. Turistik, ticari, aile-arkadaş ziyareti, yoga kampı, tedavi amaçlı seyahatler ve konferans katılımı amaçlı seyahatler en sık karşılaşılan seyahat nedenleridir.

Yoganın ana vatanında Yoga Eğitimi almak ya da Yoga Kampına katılmak için vize başvurusu yapacak kişilerin turistik Hindistan vizesi başvurusu yapmalarını tavsiye ediyoruz. Yoga kampı ile yapılan vize başvuruları ne yazık ki Hindistan Konsolosluğu tarafından geri çevriliyor. Turistik vize ise özellikle ilk defa Hindistan vize başvurusu yapan kişiler için 3 aylık veriliyor. Hindistan’da daha uzun süre kalmak istiyorsanız ayrıca randevu gününüzde Konsolosluk görevlisi ile görüşebilirsiniz.

Yogacılar Hindistan Vizesi İçin Hangi Evrakları Hazırlamalı?

Vize başvurusunda bulunacak kişilerin, seyahat planlarını detaylandıran uçak ve otel rezervasyonlarını başvuru esnasında sunmaları gerekiyor. Varsa satın alınmış rezervasyonlar, yoksa geçici rezervasyonlar sunulmalıdır. Uçak ve otel detayı sunulmadan Hindistan vize başvuru dosyanız kabul edilmeyecektir.

Vize başvurusu için Hindistan Konsolosluğu resmi web sayfası üzerinden, İngilizce Hindistan vize başvuru formu doldurulur ve fotoğraf yüklemesi yapılır. Aynı sistem üzerinden Hindistan vize randevusu alınır. Randevu günü başvuru sahibi başvuru formu çıktısı ve gerekli Hindistan vize evrakları ile birlikte Hindistan Konsolosluğu’na gitmeli ve başvurusunu kendisi gerçekleştirmelidir. Başvuru formu dışında en az 6 ay geçerliliği olan pasaport, 2 adet 5×5 boyutunda fotoğraf, e- devletten ya da nüfus müdürlüğünden alınmış ikametgah, en az 5 bin TL bakiyeli son 3 aylık banka hesap dökümü ve otel uçak rezervasyonları sunulmalıdır.

Yogacılar İçin Hindistan Vize Ücreti

Başvuru esnasında başvuru yapılan Hindistan vize kategorisine uygun vize ücret ödemesi Amerikan Doları olarak yapılacaktır. Yogacılar için Hindistan vize ücreti turistik vize ücreti ile aynıdır. İşlem için ödenecek tutar: 103 Dolar olacaktır.
Randevu günü sonrası Hindistan vizesi işlem sonuçlanma süresi çok uzun olmayacaktır. Başvurunuzun kabulü ve vize onayı durumunda pasaportunuzu vizeli bir şekilde aynı gün ya da başvurudan 1 gün sonra alabiliyor olacaksınız.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
915 yoruma göre
js_loader