Çalışmayanlar İçin Hindistan Vizesi Nasıl Alınır?

Değerli ziyaretçilerimiz; Hindistan’a seyahat planlayan ve vize başvurusu yapması gereken fakat resmi olarak gelir belgeleyemeyen kişilerin vize başvuru sürecine ilişkin bilgiler vereceğimiz ‘’ Çalışmayanlar İçin Hindistan Vizesi ’’ başlıklı sayfamıza hoş geldiniz.

Skk’lı olmayan, şirket sahibi-ortağı olmayan, emekli olarak geliri bulunmayan ya da devlet memuru statüsünde olmayan başvurucular da Hindistan vize başvurusu yapabilir ve vize onayı alabilirler. Bu durumda olan Hindistan vize başvuru sahiplerinin bazı önemli uyarıları dikkate alarak başvuru yapmaları, çalışan ve düzenli resmi gelir sunabilen başvuranlara ek bazı evraklar hazırlamaları gerekebilir.

Çalışmayanlar için Hindistan vizesi yazımızı okuyarak sürece dair bilgi alabilir ve başvurunuzu uyarılar eşiliğinde tamamlayabilirsiniz. Başvuru sürecinizde danışmanlık hizmeti almak isterseniz bizlere [email protected] e-posta adresimize yazarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca +90 532 494 64 45 nolu telefon numaramızdan da bize ulaşabilirsiniz.

Çalışmayanların Hindistan vize işlemleri, işsizlerin Hindistan vize işlemleri, öğrencilerin ve ev hanımlarının Hindistan vize işlemleri konularına dair; başvuru süreçleri, dikkat edilmesi gerekenler, Hindistan vize evrakları, vize ücretleri, vize şartları gibi önemli noktalara değinerek bilgi vereceğiz.

Çalışmayan Kişilere Hindistan Vizesi Çıkar Mı?

Hindistan’a turistik, ticari, aile arkadaş ziyareti, eğitim vb. nedenlerle seyahat etmesi gereken T.C. vatandaşları vize almalıdır. Vize alabilmek için Türk Vatandaşlarının tabi olduğu vize uygulamalarını Konsolosluk ve Elçilik üzerinden tamamlamalıdır. Hindistan vizesi için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezi bulunmamaktadır. Bu prosedürler için başvurucular çalışma durumların ve seyahat sebeplerine uygun Hindistan vize başvurusu yapmalıdırlar. Hindistan vizesine başvuracak çalışmayan kişiler ise belirli kriterleri sağlayabildikleri kanıtlayarak vize başvurusu yapmalıdırlar.

Çalışmayanlar için Hindistan vize başvurusu; tüm adımlar dikkatle tamamlanarak, vize için koşulların sağlandığı başvuru dosyası ile desteklenerek yapılmalıdır. Süreç doğru
tamamlandığında ve Hindistan vizesi için sağlanması gereken koşullar oluşturulduğunda çalışmayanlar Hindistan vizesi alabilirler.

Hindistan vize reddi, başvuru yapılan vize türüne uygun koşulların sağlanması durumunda verilmektedir. Çalışmayanlar Hindistan vize reddi almamak için başvuru esnasında vize türüne ait gerekli koşulları sağladıklarını kanıtlamalı, seyahat amacının ikna edici olmasını sağlamalı, seyahat masraflarını karşılayabileceklerini belgelemelidirler.

Çalışmayan Kişilerin Hindistan Vizesi Alması Kolay Mı?

Çalışmayan, sigortalı olmayan, işsiz, öğrenci ya da ev hanımı olan kişiler gelir sahibi olmayan durumunda olarak Hindistan vize başvurusu yapabilirler. Bu durumda olan kişilerin vize başvurusunu sponsor eşliğinde yapmaları tavsiye edilir. Sponsor olan kişi başvuru sahibine vize başvurusu için finansal sponsor olacaktır. Başvuru esnasında sponsora ait gelir durumu belgeler evraklar sunulacaktır.

Hindistan vize başvurusu yapan kişi; başvuru için gerekli koşulları ve belgeleri sağlıyorsa, koşulları uygun olan doğru bir sponsor gösterebiliyorsa Hindistan vizesi alabilecektir.
Çalışmayan kişilerin doğru başvuru yapmaları halinde Hindistan vizesi almaları zor olmayacaktır.

Süreçte önemli olan; online başvuru işlemlerinin doğru tamamlanması, doğru vize türüne başvuru yapılması, evrakların eksiksiz hazırlanması, banka hesabı sunulabilmesi ve doğru finansal vize sponsoru ile başvurunun tamamlanmasıdır.

Çalışmayanlar için Hindistan Vizesi Şartları

Hindistan vize başvurusu yapacak kişiler aşağıdaki şartları sağlamalı ve işlemleri tamamlamalıdırlar:

 • Hindistan vizesine başvuru yapacak kişi Hindistan vize türünü belirlemelidir.
 • Başvuru yapılacak Hindistan vize kategorisi için sahip olunması gereken koşullar incelenmelidir.
 • Hindistan vize türü için gerekli evrakların listesi kontrol edilmelidir.
 • Çalışmayanlar Hindistan vizesi için uygun sponsor bulmalı, sponsorun hazırlaması gereken Hindistan vize evrakları listesine ulaşılmalıdır.
 • Hindistan vizesi için çalışmayan, öğrenci, ev hanımı ya da işsiz başvuruna sponsor olan kişi banka hesap dökümlerini ve gelir kaynaklarını gösteren evrakları hazırlayarak
  sponsor dilekçesi yazmalıdır.
 • Çalışmayanlar için Hindistan vize sponsoru başvuru sahibi ile ilişkisini kanıtlayabilmelidir. (Sponsorun aile yakını ya da bir şirket/kurum olması zorunluluğu başvurulan vize kategorisine bağlı olacaktır. Sponsor her zaman birinci derece aile yakını olmalıdır gibi bir kural yoktur.)
 • Çalışmayan başvuru sahipleri başvuru formunu eksiksiz ve hatasız doldurmalıdırlar.
 • Formda güncel durum doğru belirtilmeli, varsa sponsor bilgisi Hindistan vize başvuru formunda belirtilmelidir.
 • Online vize başvuru formu onaylanmalı ve vize randevusu alınmalıdır.
 • Randevu günü kategoriye uygun vize evrakları ve sponsorun evrakları hazır olmalı, parmak izi beyanı ve evrak teslimi için randevuya katılım sağlamalıdır.
 • Hindistan vize başvurusu yapılan pasaport seyahat sonrası en az 6 ay daha geçerliliği devam eder olmalıdır.

Daha detaylı ilgi için ” Hindistan Vize İşlemleri ” yazımızı okumanızı öneririz.

Çalışmayanlar İçin Hindistan Vizesi Nasıl Alınır?

Düzenli herhangi bir geliri olmayan ya da bu gelirler resmi olarak belgeleyemeyen kişiler sponsor göstererek Hindistan vize işlemlerini tamamlayabilirler.

Çalışmayanlar Hindistan turistik vize başvurusu yaparken aile yakınlarından birini sponsor olarak göstererek vize başvurusu yapabilirler. Bu durumda aile yakını ile ilişki tam vukuatlı nüfus kayıt örneği sunularak kanıtlanmalı, sponsorun banka hesap dökümleri başvuru dosyasına eklenmelidir. Öğrenciler ya da ev hanımları için Hindistan vize başvurusu da aynı şekilde yapılabilir.

Çalışmayanlar Hindistan vizesi için varsa kendi banka hesap dökümlerini sunabilirler fakat başvuru formunda da belirtileceği gibi kişinin gelirinin olmaması halinde sponsorun banka hesap dökümünün de sunulması gerekecektir.

Hindistan vize işlemleri öncelikle online ortamda tamamlanacak ve randevu alınacaktır. Randevu günü sponsorun başvuruya katılması, imza vermesi gibi bir işlem olmayacaktır.

Randevuya sadece başvuru sahibi katılım sağlayacak ve evrak teslimi yaparak parmak izi verecektir.

Çalışmayanlar İçin Hindistan Vizesi Evrakları

Çalışmayanlar Hindistan vize evraklarını hazırlarken, şahsi evraklara ve seyahat detaylarını belgeleyen evraklara ek olarak sponsor evraklarını hazırlamalıdırlar.

Çalışmayan, öğrenci ya da ev hanımına sponsor olan kişi Hindistan vizesi için aşağıdaki belgeleri hazırlamalıdır:

 • Sponsor olan kişinin pasaport ya da kimlik fotokopisi.
 • Sponsorun geriye dönük son 3 aylık banka hesap dökümü. Hesap dökümü bankadan imzalı kaşeli olarak alınmalı, güncel tarihli olmalıdır. Hesapta seyahat masrafları için
  yeterli tutar mutlaka bulunmalıdır.
 • Sponsorun başvuru sahibi ile ilişkisini belgeleyen evraklar sunulmalı, neden sponsor olunduğu açıklanabilmelidir. Aile yakını sponsorluğu ya da resmi sponsorluk mutlaka
  ilişkiyi gösterir belge ile kanıtlanmalıdır.
 • Sponsor tarafından yazılmış ve imzalanmış İngilizce sponsor dilekçesi sunulmalıdır. Dilekçede başvuranın seyahat nedeni ve tarihleri belirtilmeli, sponsorla ilişki beyan
  edilmelidir.
 • Sponsorun gelirini nasıl kazandığının kanıtı için resmi evraklar (çalışılan firmadan ya da sahibi olunan firmadan resmi belgeler gibi.) sunulması avantaj sağlayacaktır.

Çalışmayanlar İçin Hindistan Vize Ücreti

Çalışmayanlar için Hindistan vize başvuru ücretleri vize kategorisine göre belirlenmiştir. Ücretler başvuru yapılan kategoriye bağlı değişmekte, verilen vize süresi de yine kategoriye göre belirlenmektedir. Bazı vize türleri için koşulları sağlayan kişiler uzun süreli vize onayı da alabilirler.

Çalışmayanlar için Hindistan vize işlemleri için destek almak, vize türünüze uygun evrak ve ücret bilgisini öğrenmek isterseniz bizimle [email protected] e-posta adresimiz üzerinden ya da +90 532 494 64 45 nolu telefon numaramız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Vize kategorisine göre çalışmayanlar için 2021-2022 Hindistan vize harç ücretleri:

 • Turistik vize: 103 Dolar
 • Ticari vize: 123 Dolar
 • Öğrenci vizesi: 83 Dolar
 • Gemici vizesi: 23 Dolar
 • Medikal vize: 83 Dolar
 • Transit vize: 23 Dolar
 • Gazeteci vizesi: 83 Dolar
 • Konferans vizesi: 83 Dolar
Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
868 yoruma göre
js_loader