Hindistan Vize Başvuru Merkezi: İstanbul & Ankara

‘’ Hindistan Vize Başvuru Merkezi ’’ konu başlıklı yazımızla; başvuruya katılım ve biyometrik veri beyanı gerektiren Hindistan vize başvuru işlemlerinin yapılabileceği merkezler hakkında bilgiler vereceğiz.

Hindistan vizesine başvuru yapmadan önce; randevu almanız gereken şehir, Hindistan vize başvuru yerleri, randevu alımı, başvurunun nasıl yapılacağı gibi konularda yazımızı okuyarak bilgi edinebilirsiniz.

Dilerseniz sorularınız ve danışmanlığımız için bizlere [email protected] e-posta adresimiz üzerinden ya da +90 532 494 64 45 nolu telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Öncelikle, Türk vatandaşlarının seyahat gerekçesi fark etmeksizin, Hindistan’a gidebilmek için vize almalarının gerektiğini belirtmek isteriz.

Ayrıca Türk Vatandaşları Hindistan e-vize uygulamasına tabi değildir. Başvuru için Başkonsolosluk ve Elçilik üzerinden vize prosedürleri tamamlanarak, onay alınması halinde pasaporta basılı Hindistan vizesi alınır.

Hindistan vize işlemleri için çalışan, Hindistan Hükumeti tarafından yetkilendirilmiş özel Hindistan vize merkezi bulunmamaktadır.

Hindistan vizesi başvuru işlemleri, bireysel ya da Hindistan vize danışmanlık firmaları aracılığı ile Hindistan Başkonsolosluğu İstanbul ve Ankara Hindistan Büyükelçiliği tarafından kabul edilir.

Hindistan Vize Merkezi

Hindistan vize başvuru işlemleri için tamamlanması gereken belirli prosedürler vardır. Bu prosedürler hem başvurunuzun kabulü ve değerlendirmeye alınabilmesi hem de vize onayı için büyük öneme sahiptir.

Hindistan vize başvurusu için dikkatle tamamlanması gereken aşamalar bireysel ya da Hindistan vize merkezleri (danışmanlık ofisleri) aracılığı ile yapılabilmektedir.

SaltVisa Hindistan vize başvuru işlemleri konusunda danışmanlık hizmeti veren firmalardan biridir. Vize türünüzü belirlemek, uygun vize evrak listelerine ulaşmak, formunuzun doldurulması konusunda destek almak ve başvurunuzun işleme eksiksiz girmesini sağlamak için SaltVisa ile iletişime geçebilirsiniz.

Hindistan vizesi için yetkili aracı firma bulunmamaktadır. Hindistan vizesi Vfs Global, Tls Contact, İdata gibi aracı firmalar üzerinden yapılmaz.

Hindistan vize başvurusu için öncelikle online başvuru sistemi kullanılır ve Hindistan vize başvuru formu doldurulur. Daha sonra ise aynı sistem üzerinden vize randevusu alınır.

Randevu bir Hindistan yetkili vize firmasından değil, Hindistan Başkonsolosluğu ya da Hindistan Büyükelçiliği’nden alınacaktır. Başvuran işlemleri Ankara ya da İstanbul’dan tamamlayacaktır.

Hindistan vize randevu günü başvurucunun mutlaka randevu yerinde olması ve pasaport teslimi yaparak parmak izi vermesi gerekecektir. Bu nedenle Hindistan vize danışmanlık desteği almış olsanız da, randevu günü başvuru işlemlerini tamamlamak üzere elçiliğe ya da Konsolosluğa gitmeniz gerekecektir.

Hindistan vize merkezi işlemleri yukarıda da belirttiğimiz gibi sadece İstanbul ve Ankara’dan tamamlanabilmektedir. Başvurucular resmi prosedürü tamamlamak ve parmak izi vermek için sadece bu iki şehirden vize randevusu alabilirler. Sanılanın aksine Hindistan vize başvuru merkezi İzmir’de bulunmamaktadır.

Hindistan Vize Başvuru Merkezi İstanbul (Hindistan Başkonsolosluğu)

Aşağıdaki illerde ikamet eden ve Hindistan vize başvurusu yapacak kişilerin online başvuru sistemi başlangıcında İstanbul seçimi yapmaları ve İstanbul Başkonsolosluğu’na giderek işlemleri tamamlamaları gerekmektedir:

 • Aydın,
 • Balıkesir,
 • Bursa,
 • İstanbul,
 • Çanakkale,
 • Edirne,
 • Denizli,
 • Kocaeli,
 • Kırklareli,
 • Manisa,
 • Muğla,
 • Tekirdağ,
 • Sakarya,
 • Yalova.

Hindistan vize başvurusu esnasında ikameti belgeleyen resmi evrak talep edilmektedir.

Yukarıdaki şehirlerden birinde resmi ikametinizi kanıtlayamıyorsanız, Hindistan vize başvurunuz Başkonsolosluk tarafından kabul edilmeyecektir.

 • Hindistan vize başvuru merkezi İstanbul adres:

Hindistan Konsolosluğu, Cumhuriyet Cad.,Dörtler Apt., No 42, 11-12 Şişli İstanbul

Hindistan Vize Başvuru Merkezi Ankara (Hindistan Büyükelçiliği)

Hindistan İstanbul Başkonsolosluğu’na bağlı olan, yukarıda sıraladığımız illerde ikamet etmeyen kişiler Hindistan vize randevularını Ankara’dan, Hindistan Büyükelçiliği’nden
almalıdırlar.

Hindistan vize başvurusu esnasında, randevu günü resmi ikameti belgeleyen evrak talep edilmektedir. Vize başvurusu için Hindistan Büyükelçiliği’ne bağlı bir ilde ikamet
kanıtlayamamanız durumunda, Hindistan vize başvurunuz Elçilik tarafından kabul edilmeyecektir.

 • Hindistan vize başvuru merkezi Ankara adres:

Hindistan Ankara Büyükelçiliği, Cinnah Cad., No 77 Çankaya Ankara

Hindistan Vize Başvuru Merkezi Randevusu Nasıl Alınır?

Hindistan Büyükelçiliği ya da Hindistan Başkonsolosluğu randevuları online başvuru sistemi üzerinden alınmaktadır. Vize randevusu için öncelikle gerekli form tamamlanmalı ve onaylanmalı, fotoğraf yüklenmeli ve açılan randevu takviminde randevu günü seçilmelidir.

Randevu günü seçimi sonrası Hindistan vize randevu saati sistem tarafından otomatik olarak verilecektir.

Hindistan vize başvuru merkezi ücreti bulunmamaktadır. Başvuru için ödenecek tek ücret vize harç ücreti olacaktır. Ücretin tamamı randevu günü ödenecektir. Hindistan online başvuru sürecinde herhangi bir ücret talep edilmez.

Hindistan vize randevu işlemleri hakkında daha detaylı bilgi için ‘’ Hindistan Vize Randevu Alma Sistemi (Online) ’’ yazımızı okuyabilirsiniz.

Hindistan vize işlemleri için; vize kategorisine ait gerekli şartları sağlamak, doğru vize başvuru formunu doldurmak ve vize evrakları kadar başvuru aşamaları da önemlidir.

Randevunun doğru Hindistan vize merkezi üzerinden alınmış olması ve online işlemlerin eksiksiz tamamlanması vize başvuru sürecinizin en kısa sürede tamamlanmasını sağlayacaktır.

Değerli ziyaretçilerimiz, ” Hindistan Vize Başvuru Merkezi ” yazımızın burada sonuna geldik. Vize işlemleri hakkında daha detaylı bilgi için ”  Hindistan Vize İşlemleri ” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
868 yoruma göre
js_loader