Mısır Vize Danışmanlığı Nasıl Alabilirim?

Mısır vize danışmanlığı, vatandaşlarımızın belki de en çok ihtiyaç duyduğu hizmetler arasında yer almaktadır.

Mısır vize prosedürlerinin karmaşık olması, Mısır Konsoloslukları ile zor iletişim kuruluyor olması vatandaşlarımızın Mısır vize başvuruları için danışmanlık hizmeti almalarına yol açmaktadır. Bu sebeple Mısır vize danışmanlığı konusunu sizler için araştırdık.

İyi okumalar diliyoruz.

Mısır Vize Uygulamaları Hakkında Genel Bilgiler

Mısır seyahatinde bulunacak umuma mahsus/bordo renkli pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Mısır’a yapacakları seyahatlerde vize almak zorundadır.

Hususi, hizmet ve diplomatik pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Mısır’a yapacakları seyahatlerde vize almaları gerekmez.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Mısır kapı vizesi uygulamaları ise durdurulmuştur ve 2020 yılında geçerli bir uygulama değildir.

Mısır için vizesi için başvuru yapacak vatandaşlarımız vize başvurularını İstanbul ve Ankara’da bulunan Mısır Konsolosluklarına yapabileceklerdir. Arzu eden vatandaşlarımızı vize başvuruları için vize aracı şirket kullanabileceklerdir.

Mısır Konsoloslukları vize başvuruları için belirli şehirlere hizmet vermektedir. İstanbul Başkonsolosluğu genel anlamda Marmara, Trakya ve Ege bölgelerine hizmet vermektedir.

İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ise Mısır vize başvurularını Ankara Mısır Büyükelçiliklerine yapmaları gerekecektir.

Mısır vize başvuru formları başvuru yapılacak Konsolosluğa göre değişiklik gösterecektir. Ankara Mısır Büyükelçiliğinin vize başvuru formu ile İstanbul Mısır Başkonsolosluğunun vize başvuru formu benzerlik gösterse de iki ayrı formdur.

Yine aynı şekilde İstanbul Başkonsolosluğu veya Ankara Büyükelçiliğine yapılacak vize başvurularında hazırlanması gereken vize evrakları farklılık gösterecektir.

Mısır vizesi için başvuru yapacak 45 yaş üstü kişilerin vize başvuruları 3 iş gününde sonuçlanacaktır.

45 yaş altı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yapacak oldukları Mısır vize başvurularında ise kesin bir süre belirtilmemektedir. Ancak 45 yaş altı Türk vatandaşlarının Mısır vize başvuruları ön görü olarak 15 ila 45 gün arasında neticelenecektir.

Mısır Konsolosluklarına şu vize tipleri için başvuru yapılabilecektir:

 • Mısır turistik/entry vize,
 • Mısır ticari/affair vize,
 • Mısır aile, akraba ve arkadaş ziyareti/ family visit,
 • Mısır aiesec vizesi,
 • Mısır dil okulu vizesi,
 • Mısır transit vize,
 • Mısır vatandaşlarının eşleri için Mısır vizesi,
 • AB vatandaşları için Mısır vizesi,

Mısır Vize Danışmanlığına Neden İhtiyaç Duyulur?

Mısır Konsolosluğunun kolay erişilebilir, güncel ve resmi bir web sitesinin bulunmaması,

Mısır vize başvuru şartlarında başvuru sırasında değişiklikler yaşanabilmesi,

Mısır vize başvuru prosedürlerinin karmaşık olması,

Mısır vize işlemlerinin oldukça uzun sürmesi,

Çok girişli Mısır vizesi şartlarının tek girişli vize şartlarına göre farklı olması,

45 yaş üstü ve çocuklar vize başvuru şartlarının farklı olması,

Mısır vize başvurularının sadece İstanbul ve Ankara’dan kabul edilmesi,

Mısır Konsoloslukları ile zor iletişim kurulması,

Mısır vize başvurularında randevu olmaması ve vize başvuruları sırasında uzunca bir süreye ihtiyaç duyulması Mısır vize başvurularında danışmanlık ihtiyacı doğurmuştur.

Mısır Vize Danışmanlığı Hizmeti Almanın Avantajları Neler?

Tüm vize başvuru süreci Mısır vize danışman firma tarafında yürütülür.

Mısır vize başvurularında eksiksiz evraklarla doğru vize başvurusu yapmanız sağlanır.

Mısır vize başvuru sürecinde Konsolosluklara gidilmesi gerekmez.

Vize işlem sürecinde Konsolosluk görevlileri için vize danışmanlık firması muhatap olur.

Vize danışmanlık firmasının Mısır vize mevzuatına hakim olması nedeniyle Konsoloslukta yaşanacak sorunların önüne geçilmiş olur.

Mısır vize başvuru durum sorgulaması sadece Konsolosluklardan yapılabildiği için danışmanlık şirketi vize başvurunuzun durumunu her gün kontrol eder ve işlemi tamamlanmış pasaportları en kısa sürede teslim alır.

Mısır vize danışmanlık firması, uzun süreli, çok girişli Mısır vizesi alabilmeniz için gerekli şartlar hakkında sizleri bilgilendirir.

Mısır Vize Danışmanlığı Bursa

Mısır vizesi için Bursa’dan danışmanlık hizmeti alacak vatandaşlarımızın vize başvuruları İstanbul Mısır Başkonsolosluğundan yapılacaktır. Bu sebeple Bursa Mısır vize danışmanlık firması büyük oranda İstanbul’da bulunan Mısır vize danışmanlık şirketleri ile çalışacaktır.

Mısır vize başvurularını söz konusu şekilde Bursa Mısır vize danışmanlık şirketleri ile gerçekleştirecek vatandaşlarımız vize başvurularında zaman kaybı yaşamış olacaklardır.

Mısır vizesi için Bursa’dan danışmanlık hizmeti alacak vatandaşlarımıza İstanbul Mısır vize danışmanlık şirketleri ile çalışmalarını tavsiye ederiz. Böylelikle Mısır vize başvurularında hem zaman kaybı yaşamamış olur hem de Konsolosluklara her gün başvuru gerçekleştiren mevzuata nitekim daha hakim bir danışmanlık acentası ile çalışmış olursunuz.

Mısır Vize Danışmanlığı İzmir

İzmir’den yapılacak Mısır vize başvuruları için yetkili Konsolosluk Mısır İstanbul Başkonsolosluğudur. Dolayısıyla Bursa Mısır vize danışmanlığı konusundaki hususlar İzmir’den alınacak Mısır vize danışmanlığında da geçerli olacaktır.

Mısır vize başvuruları için İzmir’den vize danışmanlık hizmeti alacak vatandaşlarımızın başvuru dosyaları İstanbul’da bulunan vize danışmanlık şirketine gönderilecektir. Dolayısıyla vize başvuruları sırasında hem zaman kaybı yaşanacaktır hem de vize başvurularında iki farklı vize aracı şirket kullanılacaktır.

İzmir’de yaşayan ve Mısır vize başvuruları için danışmanlık hizmeti alacak vatandaşlarımıza imkanları var ise İstanbul Mısır vize danışmanlık acentaları ile çalışmaları tavsiye ederiz.

Nedenine gelecek olursak: vize başvurularının Konsolosluğa giriş-çıkış yapan acentalar üzerinden yapılması vize başvurularda her zaman daha avantajlı durumdur.

Mısır Vize Danışmanlığı Ankara

Mısır vize başvuruları için Ankara’dan danışmanlık hizmeti alacak vatandaşlarımız Bursa ve İzmir’de ikamet eden vatandaşlarımıza oranla daha avantajlı bir konumda olacaklardır. Mısır devletinin Ankara’da bulunan Büyükelçiliği daha kolay bir vize süreci geçirmenizi sağlayacaktır.

Öte yandan bilhassa Gaziosmanpaşa, Cinnah Cad ve Kızılay’da çok sayıda Mısır vize acentaları veya Mısır vize danışmanlık şirketleri bulunmaktadır. Referans üzerinden veya güvenilir vize danışmanlık firmasını tespit ederek Mısır vize danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz.

Mısır Vize Danışmanlığı Antalya

Mısır vizesi için Antalya’dan başvuru yapacak vatandaşlarımız, vize başvurularını İstanbul Mısır Konsolosluğuna yapmaları gerekecektir. Vize başvuruları için danışmanlık hizmeti alacak vatandaşlarımıza İstanbul’da bulunan Mısır vize danışmanlık şirketleri ile çalışmalarını tavsiye ederiz. Böylelikle vize başvuruları sırasında karşılaşılması muhtemel zaman kayıplarını önlemiş olur hem de doğrudan Konsolosluklarla çalışan acentalarla çalışmış olursunuz.

Vize başvurularınız için kaliteli ve güvenilir bir Mısır vizesi danışmanlığı almak istiyorsanız her zaman daha az aracı kullanmalısınız.

Antalya’dan Mısır vizesi için danışmanlık hizmeti alacak vatandaşlarımız hazırlamış oldukları vize başvuru dosyalarını kargo veya üçüncü kişiler aracılığıyla İstanbul Mısır vize danışmanlığı şirketlerine ulaştırabileceklerdir.

Gaziantep Mısır Vize Danışmanlığı

Mısır vizesi için Gaziantep’ten başvuru yapacak vatandaşlarımız vize müracaatlarını Ankara Mısır Büyükelçiliğine yapmaları gerekecektir. Mısır Büyükelçiliği kargo ile yapılacak vize başvurularını kabul etmemektedir. Dolayısıyla Mısır vize başvurularında danışmanlık şirketleri çalışılması gerekecektir.

Eğer Mısır vize başvurunuz için danışmanlık hizmeti almayı planlıyorsanız daha hızlı vize başvurusu için Ankara Mısır vize danışmanlık firmaları ile çalışmanızı tavsiye eder. Böylelikle daha sorunsuz ve daha hızlı bir vize işlem süreci geçirebilirsiniz.

Vize danışmanlığı hakkında daha detaylı bilgi için ” güvenilir vize danışmanlığı ” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Mısır Vize Danışmanlık Ücretleri

 • İstanbul ve Ankara’dan yapılacak Mısır vize başvurularında Danışmanlık ücretleri şöyle:
 • Mısır tek giriş turistik vize danışmanlık ücreti: 250 – 300 TL,
 • Mısır tek giriş ticari vize danışmanlık ücreti: 300-400 TL
 • Mısır çok giriş ticari vize danışmanlık ücreti: 350 – 400 TL aralığında değişmektedir.

Bazı dönemlerde Mısır vize danışmanlık ücreti döviz cinsinden tahsil edilebilir.

SaltVisa Mısır Vize Danışmanlık Hizmeti Verir mi?

Evet. SaltVisa Mısır vize başvuru danışmanlığı üzerine 10 yıla yakın bir süredir çalışma yürüten bir ekip tarafından kurulmuştur. Dolayısıyla ekibimiz Mısır vize prosedürlerinin büyün hassasiyetlerine vakıf, Konsolosluktaki gelişmelere dair ön görüleri yüksektir.

SaltVisa Mısır Konsolosluğunda verilen tüm vize kategorileri için başvuru yapmış ve Mısır Konsolosluğu evrak tasdik işlemleri için de hizmet vermiş bir oluşumdur.

Öte yandan SaltVisa, diğer ülke Konsolosluklara yapılacak vize başvuruları için de danışmanlık hizmeti vermektedir.

SaltVisa – Mısır vize danışmanlığı hakkında daha detaylı bilgi için [email protected] e-posta hesabımız üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla…

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
868 yoruma göre
js_loader