Mısır Vize Durumu Sorgulama

Değerli ziyaretçilerimiz merhaba, bu yazımızı kanayan yaralarımızdan biri olan Mısır vize durumu sorgulama konusu üzerine hazırladık.
Mısır vize başvurularının sonuçlanma süresi oldukça uzun ve Mısır Konsolosluklarının vize başvuru durumunun sorgulanması ile alakalı bir web portalı bulunmamaktadır. Dolayısıyla Mısır vize başvurunuzun durumunu sorgulamak için bazı ön bilgilere sahip olmanız işlem süresince paniğe kapılmamanızı sağlayacaktır. Aksi takdirde vize başvurunuzun durumu ile alakalı sonuca ulaşma sürecinde paniğe kapılabilir veya temiz ve güvenilir bilgi edinemeyebilirsiniz.

SaltVisa olarak iyi okumalar diliyoruz…

Mısır Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Mısır vize başvurularının sonuçlanma süreleri 45 yaş altı kişiler ve 45 yaş üstü kişiler olmak üzere iki farklı süre aralıklarında sonuçlanmaktadır.

45 yaş üstü Türk vatandaşlarının Mısır vizeleri 3 iş gününde sonuçlanırken,

45 yaş altı Türk vatandaşlarının Mısır vize başvuruları için net bir süre verilmemektedir. Ancak tecrübe ve ön görülerimize dayanarak Mısır vize başvurularının:

 • %70 15-18 gün
 • %80 18-21 gün
 • %90 21-25 gün
 • %100 30-40 gün aralığında sonuçlanacaktır.

Fakat yine de özellikle 45 yaş altı vatandaşlarımızın Mısır vize başvurularının sonuçlanma süreleri ile alakalı net bir süre belirtemiyoruz.

Mısır Vize Başvuruları Neden Uzun Sürede Sonuçlanır?

Mısır vize başvurularının neden uzun sürede sonuçlandığı ile alakalı net ve kesin bilgiler veremeyiz ancak tecrübelerimize dayanarak vize başvuru sürecinde edindiğimiz Konsolosluk tecrübelerimizi sizlerle paylaşabiliriz.

Bu doğrultuda Mısır vize başvurularının neden uzun sürede sonuçlandığı ile tecrübe ve görüşlerimiz şöyle:

 1. Mısır Konsolosluklarında gerçek bir bilgi ve teknolojik sistem bulunmamaktadır.
 2. Mısır Konsolosluklarında randevu sistemi bulunmamaktadır ve Mısır Konsoloslukları birçok konsolosluğun aksine vize başvurularının kabul sayısı konusunda herhangi bir kota, sınırlama getirmemiştir. Dolayısıyla Konsolosluk, kapasitesinin üzerinde vize başvuruları kabul etmektedir.
 3. Mısır Konsolosluğu vize biriminde yeterli personel bulunmamaktadır. İstanbul Mısır Başkonsolosluğu çoğu zaman 1, baz zaman ise 2 personel ile vize başvuru hizmeti vermektedir. Ankara’da Mısır Büyükelçiliği ise büyük oranda tek kişi ile vize başvuru hizmeti vermektedir.
 4. Türkiye’de sadece 2 şehirde Mısır Konsolosluğu bulunmaktadır. Dolayısıyla yurt genelinde yapılacak tüm vize başvuruları sadece 2 konsolosluk tarafından değerlendirilecektir ve Mısır Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından en çok ziyaret edilen ülkeler arasında yer almaktadır.
 5. Mısır ile Türkiye devleti arasındaki diplomatik ilişkiler uzun süredir başarılı seviyede değildir. Dolayısıyla ülkeler arası diplomatik krizlerin doğrudan veya dolaylı yollardan vize işlemlerine yansıdığını bilmenizi isteriz.

Mısır Vize Durumu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Mısır vize başvuru durumunu sorgulayabileceğiniz herhangi bir web sitesi bulunmamaktadır.

Mısır vize sonucunu sorgulamak için 2 farklı yöntem bulunmaktadır.

 1. Mısır vize başvurunuzu vize acentaları ile yaptıysanız acentanıza vize başvuru durumunuzu sorabilir, (Bkz: Vize acentası ile Mısır vizesi)
 2. Mısır konsolosluklarının telefonla arayarak vize başvuru durumunuzu sorgulayabilirsiniz.

Mısır Vize Durumu Sorgulama İşlemleri İçin Hangi Bilgiler Gerekir?

 1. Hangi vize türüne başvuru yapıldı?
 2. Başvuru sahibinin yaşı,
 3. Başvurunun yapıldığı net tarih.

Mısır Vize Durumu Sorgulama İşlemleri İçin Konsolosluk Telefon Numaraları

Mısır vize başvurunuzun sonucunu öğrenmek için vize başvurunuzun hangi Konsolosluğa ve hangi tarihte yapıldığını bilmeniz zorunludur. Aksi takdirde Konsolosluk görevliler vize başvurunuzun durumu ile alakalı size bilgi veremeyecektir.

 • Ankara Mısır vize başvuru durumu sorgulaması için: +90312 426 10 26
 • İstanbul Mısır vize başvuru durumu sorgulaması için: +90212 324 21 33 nolu telefon numaraları aranmalı ve vize bölümü ile görüşme yapmak istediğinizi belirtmelisiniz.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
915 yoruma göre
js_loader