Mısır Vizesi Almak Zor mu?

Mısır vizesi almak zor mu? Mısır vizesi, 45 yaş altı başvuru sahipleri için alınması zor bir vizedir. 45 yaş üstü kişiler ise Mısır vizesini daha kolay ve daha hızlı alabileceklerdir.

Mısır vizesinin alınmasını zorlaştıran faktörler vize için Konsolosluğun istediği evraklar ya da Mısır Konsolosluğunun en çok vize reddi veren Konsolosluk olması gibi faktörler değildir. Mısır vizesinin alınması zorlaştıran faktörler vize işlemlerinin oldukça uzun sürmesidir. (bkz: Mısır vize işlemleri neden uzun sürer?)

45 yaş altı kişiler için Mısır vizesi ortalama olarak 2 ila 6 hafta arasında sonuçlanmaktadır. Bazı durumlarda Mısır vize başvurularının sonuçları gelmemektedir. Ancak bu durum bir vize reddi değildir. Mısır Konsolosluğunda Schengen, İngiltere ya da Amerika Konsolosluklarında olduğu gibi vize reddi yoktur. Nispeten bu durum bir avantajdır ancak yine vize başvurusunun reddedilmesi vize başvurusunun ne zaman sonuçlanacağının bilinememesine göre daha avantajlı bir durum olabilmektedir.

Dolayısıyla ‘’Mısır vizesi almak zor mu?’’ soruna verebileceğimiz en direk cevap: ‘’Mısır vizesi işlem süreci zor bir vizedir.’’ diyebiliriz.

Türk Vatandaşları İçin Mısır Vizesi Almak Zor mu?

Mısır Konsolosluğunun ana destinasyon turizm ülke Konsolosluklarında olduğu üzere kapsamlı bir vize departmanı yoktur. Dolayısıyla Mısır Konsolosluklarının vize bölümlerinde yapılan vize başvuru sayısına oranla çalışan personel sayısı azdır.

Bir ikincisi Mısır vize başvuruları hakkında verilecek kararlar Mısır Dışişleri Bakanlığından gelmektedir. Dolayısıyla bu durum Mısır vizesinin alınmasını zorlaştırmaktadır.

Bir üçüncüsü ise Mısır ile Türkiye devleti arasında ilişkiler son dönemde iyi durumda değildir. Bu sebeple diplomatik ilişkiler Mısır vizesinin kolay alınmasına engel teşkil etmektedir.

En Kolay Mısır Vizesi Nasıl Alınır?

Mısır vize başvurularında kolay vize alma imkanı neredeyse yok denecek kadar azdır. Yani diğer bir deyişle 45 yaş altı tüm vize başvuru sahiplerinin Konsolosluğun işlem sonuçlandırma sürelerini beklemeleri zorunludur. Ancak uzun bekleme süresini göze almış ve Mısır vizesini kolay almak isteyen kişiler vizelerini Mısır vize acentaları aracılığıyla daha kolay alabileceklerdir.

Böylelikle vizesini acentalar aracılığıyla alacak vatandaşlarımız, randevusuz çalışan Mısır Konsolosluğunda uzun bekleme sıralarını beklemelerine gerekmeyecek ve en önemlisi Konsolosluğun vize takip sistemi olmadığı için ortalama 15-45 gün arasında sonuçlanan vize başvurularının durumu Mısır vize acentaları tarafından sorgulatabilecektir.

Konu hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz ‘’Vize acentası ile Mısır vizesi nasıl alınır?’’ yazımızı okuyabilirsiniz.

Bu yazı ne kadar faydalı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Popüler Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
950 yoruma göre
js_loader