İsviçre Vizesi Nasıl Alınır?

Değerli ziyaretçilerimiz, Bu yazımızda İsviçre vizesi nasıl alınır konusu hakkında detayları sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

İsviçre Konfederasyonu, vatandaşlarımızın yoğun olarak yaşadığı iş ve aile, akraba, arkadaş ziyareti gibi amaçlarla sık seyahat edilen bir ülkedir. Vatandaşlarımızdan sık sık İsviçre girişleri ve İsviçre vizesi nasıl alınır gibi sorular alıyoruz.

Sayfamızın devamında:a

  • İsviçre vizesi nasıl alınır,
  • İsviçre vizesi Schengen mi?
  • Yeşil pasaportlar için İsviçre vize işlemleri ve
  • İsviçre’ye girişler hakkında dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgileri bulabileceksiniz.

Hangi Pasaportlar İsviçre Vizesi Alacak?

İsviçre seyahatinde bulunacak vatandaşlarımızın bu ülke vizesini alarak seyahat etmeleri gerekecektir. İsviçre ile Türkiye arasında umuma mahsus vatandaşlarımız için herhangi bir vize muafiyeti yoktur.

Yeşil Pasaportlar İçin İsviçre Vizesi

Hususi (yeşil), Hizmet (gri) ve diplomatik (siyah) pasaporta sahip vatandaşlarımız 180 gün içerisinde 90 konaklama günü süreyi ihlal etmeme koşuluyla İsviçre’ye vizesiz seyahat edebileceklerdir.

Belirtilen süreler İsviçre’de kesintisiz konaklama süreleri değildir.

Umuma mahsus ( bordo) pasaporta sahip vatandaşlarımız ise İsviçre vizelerini aşağıda belirtilen adımları izleyerek alabilirler.

İsviçre Vizesi Schengen mi?

İsviçre konfederasyonu bir Schengen üye ülkesidir. Vatandaşlarımız geçerli, alındığı ülkeye kullanılmış çok girişli Schengen vizeleri ile İsviçre’ye giriş yapabilirler.

Başka ülkelerden alınmış geçerli Schengen vizeleri ile İsviçre’ye giriş yapacak vatandaşlarımız yanlarında seyahatlerini finanse edebilecek miktarda parayı, gidiş ve dönüş uçak bileti dokümanlarını, konaklama, davetiye ve seyahatlerini kapsayan seyahat sağlık sigortalarını yanlarından bulundurmalarını ülkeye girişler sırasında polislerin soracağı sorulara karşı hazırlıklı olmaları önemle tavsiye olunur.

İsviçre Vizesi Nasıl Alınır?

Vize almak için aşağıdaki adımları izleyin

Önce İsviçre konsolosluğunun vize başvuruları İçin yetkilendirdiği firma olan TLS Contact’ın web sayfasını ziyaret edin. TLS Contact web sayfası için tıklayın.

TLS Contact’tan Nasıl Hesap Açılır?

TLS Contact web sayfasından vize başvurunuz başlatmak üzere daha önce TLS web sayfalarında kullanmadığınız bir e posta hesabınızla kendinize hesap oluşturun.

Schengen vize başvuru formu ile aynı soruları içeren online İsviçre vize başvuru formunu doldurun.

İsviçre Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Formu doldurduktan sonra onaylayın ve kendinize İsviçre vize randevusu alın. İsviçre Konsolosluğu yoğun bir konsolosluktur ve randevu tarihlerini oldukça ileri bir tarihe verebilir.

Formun tamamlanmasının ardından barkodlu vize başvuru formunun çıktısını alın ve formun 37. kutucuğunu ve son imzam kutucuğunu (signature yazan bölüm) imzalayın. Ardından randevu kağıdı çıktısını da alarak vize başvuru dosyanıza ekleyin.

Randevu günü İsviçre vize başvuruları için hazırlamış olduğunuz evraklarınızı ve eksiksiz şekilde doldurarak imzaladığınız başvuru formunu bir dosya haline getirerek TLS Contact’ı randevu saatinde ziyaret edin ve vize başvurunuzu tamamlayın.

İsviçre Vize Ücreti Ne Kadar?

İsviçre vize başvuru ücreti başvuru sırasında TLS Contactta ödenmektedir. Online ortamda vize başvuru ücreti ödemesi yapılmaz.

İsviçre Konsolosluğunun vize ücreti 60 €,

TLS Contact İsviçre vize servis bedeli: 119 TL.

Çocuklar İçin İsviçre Vize Ücreti Ne Kadar?

6-12 yaşarası çocuklar için Konsolosluğun almış olduğu vize ücreti 35 €’dur. İsviçre vize ücret ödemelerinin tamamı TL olmak üzere sadece nakit ödeme olarak kabul edilir.

Lütfen Dikkat!
İsviçre vize ücret ödemelerinde Kredi kartı geçerli değildir!

Ücret ödemesi sonrası tarafınıza verilen fiş ile de pasaportunuzu işlem tamamlandıktan 4-8 işi sonrasında alabilirsiniz. Pasaportunu şahsen almak istemeyen vatandaşlarımız ise kargo hizmeti satın alabilirler.


İsviçre vizesi ve İsviçre Konsolosluğu hakkında bilgiler için tıklayın.


İsviçre Schengen vizesi veya diğer Schengen vizeleri hakkında daha detaylı bilgi için bu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

isviçre
Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
915 yoruma göre
js_loader