İngiltere Vizesi Self Servis

İngiltere vize başvurularında evrak tarama ve yükleme sistemi başlamıştır. Bu sistem ile her vize başvuru sahibi İngiltere vize başvuru evraklarını renkli tarayarak Konsolosluk sistemine yüklemeli. Bu işlemi kendisi yaparsa İngiltere Vizesi Self Servis hizmetini kullanmalı. Bu hizmet için destek alacaksa İngiltere Vizesi Assisted Servis hizmetini kullanmalıdır.

İngiltere vize başvuru işlemleri, elektronik ortamda aşamaların tamamlanması sonrası İngiltere Vize Başvuru Merkezleri üzerinden tamamlanır. Başvuru sahibi başvuru formlarını tamamlar, İngiltere vize ücretini öder ve başvuru merkezlerinden biri üzerinden randevu alır. İngiltere vize randevu alımı başvuru merkezi bulunan tüm illerden yapılabilir.

Yetkili İngiltere vize başvuru merkezi bulunan iller; Adana, Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Bursa ve Antalya’dır. İngiltere vize başvuru formu tamamlandıktan sonra il seçimi aşamasına geçilerek randevuya katılım sağlanacak il seçimi yapılır ve İngiltere randevu takvimi sayfasına geçilir.

İngiltere vize randevu takvimi başvuru merkezi üzerinden alacağınız hizmetlere uygun olarak oluşturulmuştur. Takvim üzerinde uygun olan günler ve saatler görülecektir. Uygun olan bazı gün ve saatler ek hizmete tabi olabilir. Bu aşamada randevu seçimi dikkatli yapılmalıdır. Ek hizmet satın almak ya da öncelikli randevu talep etmek istemiyorsanız, standart randevu günlerini seçmelisiniz.

Öncelikle 2 farklı buton üzerinden seçim yaparak randevu saatlerine ulaşacaksınız. İngiltere Vizesi Self servis randevuları ve Yardımlı Servis (Assisted Service) İngiltere vize randevuları seçeneklerinden birini seçmelisiniz. Seçim sonrası yaptığınız tercihe göre uygun gün ve saatler listelenecektir.

Self Servis İngiltere Vize Randevusu Nedir?

İngiltere vize başvuru formu dolumu ve ödemesi sonrası başvuru merkezine gidilir ve parmak izi verilir. Başvuru merkezi evrakları, pasaportunuzu ve biyometrik verilerinizi İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu’na ulaştırmakla görevli şirkettir. Pasaportunuzun aslı Konsolosluğa ulaştırılır fakat evraklarınız taranarak gönderilir. Evraklarınızın asılları Başkonsolosluğa gönderilmez. Evrak tarama işlemini dilerseniz siz online sistem üzerinden randevu alımı sonrası yapabilirsiniz. Evrakları okunaklı bir şekilde tarayarak başvuru sistemine eklemeniz gerekecektir.(Bkz: İngiltere vizesi evrak tarama ve yükleme)

Bu işlemi kendiniz yapacaksanız randevu alımı esnasında self servis randevu seçeneğini seçmelisiniz. Yardımlı servis seçeneğini seçtiğinizde evraklarınızı başvuru merkezi randevu günü tarayacak ve Konsolosluğa gönderecektir. Self ve Yardımlı Servis randevu gün ve saatleri farklı olacaktır.

Genel olarak Yardımlı servis seçeneğini seçerek evrak tarama işlemi için başvuru merkezi üzerinden destek almanız durumunda sistem daha erken tarihe randevu vermektedir. Yardımlı servis seçeneğini seçmeniz durumunda randevunuz Assisted Service randevu olarak oluşturulmuş olacaktır ve evraklarınızla birlikte başvuru merkezine gitmeniz gerekecektir. Başvuru merkezi görevlisi evraklarınızı tarayarak size geri iade edecek ve taranmış hallerini Konsolosluk vize bölümüne gönderecektir.

İngiltere vizesi Self Servis ile Assisted (yardımlı) Servis Arasındaki Farklar

Evrak tarama yardımı için İngiltere Vize Başvuru Merkezi’nin aldığı ek ücret 210 TL’dir. Evrak tarama yardımı almazsanız, yani İngiltere Vizesi Self Servis randevusu alarak, randevu alımı sonrası evrakları tarayıp sisteme kendiniz yüklerseniz ek ücret ödemesi yapmanız gerekmeyecektir. (Bkz: TLS Contact İngiltere Vizesi)

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
907 yoruma göre
js_loader