İngiltere Vizesi Evrak Tarama ve Yükleme

Değerli ziyaretçilerimiz, İngiltere vizesi evrak tarama ve yükleme işlemi (E Solo) üzerine hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz.

İngiltere Konsolosluğu’nun uzun süreli vize başvurularında kullandığı, 2019 yılında ise kısa süreli vize başvuruları için de hizmete açtığı sistemi sizler için araştırdık. 

Detaylı bilgi için lütfen okumaya devam ediniz. 

İngiltere Vizesi Evrak Yükleme İşlemi Nedir?

İngiltere vizesi evrak yükleme işlemi Konsolosluğun 2019 yılında yürürlüğe soktuğu yeni bir vize prosedürüdür.

Konsolosluğun evrak yükleme sisteminin adı E Solo sistemidir. İngiltere kısa süreli vize başvurularında kullanılmaya başlanan bu sistem ile artık sadece vize evraklarının hazırlanması ve randevuya katılım yeterli olmayacaktır.  Ek olarak  İngiltere vizesi için hazırlanan tüm evrakların bir de E Solo sistemine taranarak yüklenmesi gerekecektir.

Yani uzun, bir çok bilginizi yazmanız gereken başvuru formunu doldurup randevu aldıktan sonra da işiniz bitmiyor. İngiltere vize başvuru evraklarınızı Konsolosluğa eksiksiz ulaştırmanız çok önemli.

Bu sistemin amacı: İngiltere vize evraklarınızı elden değil elektronik ortamda İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu vize bölümüne ulaştırmaktır. Tüm başvuru evraklarınızın taramalı ve TLS Contact İngiltere randevu sayfanıza yüklemelisiniz.

İngiltere Vizesi Evrak Yükleme İşlemi Sizin Yerinize Yapılsın.

Bu işlemi siz de yapabilirsiniz, randevu günü TLS Contact görevlilerinden de talep edebilirsiniz.

Unutmayın!

Evraklarınızın sisteme taranarak yüklenmesini TLS Contact İngiltere vize başvuru merkezi yaparsa 950 TL ek ücret talep edeceklerdir.

Biz evrak tarama işlemini sizin yapmanızı tavsiye ediyoruz. Eksiksiz tarayarak, taradığınız tüm evrakları tek tek kontrol edip işlemi tamamlamanız önemli. TLS Contact görevlisi özellikle yoğun zamanlarda buna çok fırsat bulamayabilir. Evraklarınızın bazılarının Konsolosluğa ulaşmaması vize başvurunuzun reddedilmesine neden olur. Tarayarak evrakları göndermeniz ve işlemin tamamlanması sonrası varsa eksik evrak için Konsolosluk geri dönüş yaparak evrak talebinde bulunmaz.

Evraklarınızı kendiniz tarayacaksınız randevunuzu self servis randevu olarak, başvuru merkezinden yardım alacaksanız Assisted servis (yardımlı hizmet) olarak almalısınız.

İngiltere Vizesi Evrak Tarama ve Yükleme Sistemi (E Solo) Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli

– Evraklarınızı kendiniz tarayacak ve yükleyecekseniz İngiltere vize randevunuzu self servis randevu olarak aldığınızdan emin olun.

– Tarayacağınız tüm evrakların A4 kağıdı boyutunda, PDF formatında, okunaklı olmasına dikkat edin.

– Taranarak tüm evrakların renkli olması, İngiltere evrak tarama sisteme renkli yüklenmesi gibi bir zorunluluk yok, merak etmeyin. Okunur olması önemli.

– Tüm evrakları tek PDF’te ekle yemeyeceksiniz. Sistemde belli kategoriler var ve evraklarınızı taradıktan sonra uygun kategori içine atmalısınız. Tarama işlemine başlamadan önce tüm evrakları sınıflandırıp, aynı ya da birbirinin devamı olan evrakları birlikte taramanız ve tek PDF yapmanız faydalı olacaktır. Oluşturduğunuz tüm PDF’leri isimlendirmeniz de önemli. Hem evraklarınız Konsolosluk görevlisi tarafından daha rahat incelenmiş olur, hem de siz tarama işlemi yaparken daha az zorlanmış olursunuz.

İngiltere evrak tarama sisteminde finansal dokümanlar, iş evrakları, sponsor evrakları, pasaport ve diğer seyahat belgeleri, eğitim durumunu belgeleyen evraklar, finansal durum belgeler evraklar gibi seçenekler göreceksiniz. Taradığınız evrakları sistem içine attıktan sonra tüm evraklar için tek tek uygun kategoriyi seçmelisiniz.

– İngiltere vize evraklarınızın tamamını taranması, sisteme yüklenmesi bittikten sonra sistem hepsini tek tek görüntülenmesi ister. Tüm evrakları dikkatlice kontrol edip eksik olmamasına dikkat edin.

– Evraklarınızın yükleme işlemini randevu günü, randevu saatine kadar yapabiliyorsunuz. Randevu anında tüm evrakların sisteme yüklenip onaylandığı gösterir çıktıyı sunmanız yeterli.

– Evrakları yükledikten sonra ” submit” butonuna bastıysanız işleme o ay vermiş oluyorsunuz. Bu durumda eksik evrağınız olduğunu fark ederseniz evrak eklemesi yapamıyorsunuz.

İngiltere vize evraklarınızın tarama işlemini kendiniz yaptıysanız ve onayladıysanız fakat ek bir belge daha sunmak istiyorsanız ya da eksik evrağınız olduğunu fark ettiyseniz randevu gününüzü bekleyip, randevuya girmeden önce TLS Contact’tan tarama hizmeti alabilirsiniz.

İngiltere Vizesi Evrak Tarama ve Yükleme Ücreti

İngiltere vizesi evrak tarama ve yükleme işlemini sizin adınıza işlem için yetkilendireceğiniz vize acentanız veya TLS Contact sizin adınıza bu işlemi gerçekleştirebilmektedir.

İngiltere vizesi evrak tarama ve yükleme TLS Contact işlem ücreti: 950 TL (28.32 Pound).

İngiltere vize ücretleri hakkında daha detaylı bilgi için ” Vize Ücretleriyazımızı okuyabilirsiniz.

İngiltere vizesi evrak tarama ve işlem ücretini kredi kartınızla da ödeyebiliyorsunuz.

Değerli ziyaretçilerimiz, İngiltere vizesi evrak tarama ve yükleme yazımızın soruna geldik. Vize işlemleri hakkında güncel bilgiler için ” İngiltere Turistik Vize ” yazımızı okumanızı öneririz. 

Bu yazı ne kadar faydalı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Popüler Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
950 yoruma göre
js_loader