İngiltere Vize Ret Maili Kaybolursa Ne Yapılmalı?

İngiltere vize başvuru işlemleri resmi başvuru sistemi üzerinden online olarak yapılmakta, vize sonucuna dair karar ise İngiltere vize ret maili ile ulaştırılmaktadır. Ret kararı başvuru sahibinin online başvuru esnasında belirttiği e-posta adresine iletilmektedir.

İngiltere vize başvuruları pasaport teslim günü sonrası 21 günde sonuçlanmaktadır. Süreçte başvurunun durumu online başvuru sistemi üzerinden takip edilebilmektedir.

İşlemdeki pasaportunuzun durumunu nasıl sorgulayabileceğinizi öğrenmek için ” İngiltere vize durumu sorgulama” yazımızı okuyabilirsiniz.

Daha önce ret kararına dair mektup pasaport ile birlikte başvuru merkezinden elden teslim edilirken, yeni uygulama ile Covid-19 sürecinde ayrıntılı ret mektubu başvuran e-posta adreslerine gönderilmeye başlanmıştır. Mektup PDF formatında, İngilizce olarak gönderilir.

İngiltere vize reddini açıklar mektup kişiye özel olarak düzenlenir. Ret maddeleri standart maddeler değildir. Başvuru dosyası detaylı olarak incelendikten sonra vize reddine neden olan gerekçeler ayrıntılı olarak açıklanır.

İngiltere vize reddi mektubu kişinin başvuru esnasında verdiği beyanlar ve sunduğu evraklara dair açıklamalar yaparak ret gerekçelerini belirtir. Temel ret maddeleri değil, kişinin özel durumlarına dair bilgiler verilerek açıklayıcı bir şekilde gerekçeler sunulur ve göçmenlik kanunları belirtilir.

İngiltere vize ret mektubunuzda, itiraz hakkı tanınan bir kategoriye başvuru yapmanız halinde, redde itiraz sürecine dair bilgiler de yer alacaktır. Mektubun son paragrafında yer alan bu bölümü inceleyerek ret itiraz başvurunuzu yapabilirsiniz. İngiltere vize reddi sonrası yeni başvuru işlemleri için yazımızı okuyabilirsiniz.

Birleşik Krallık vize reddi e-postası başvuru esnasında hatalı mail adresi vermeniz durumunda size ulaşmayabilir. Ret gerekçelerini öğrenmeden yeni başvuru yapmanız çok doğru olmayacaktır. Bu nedenle başvuru esnasında İngiltere vize formuna girdiğiniz e-posta adresinizi mutlaka kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

İngiltere vize ret mektubunun mail adresinize gelmemesi ya da gelen maili yanlışlıkla silmeniz gibi durumlarda ret gerekçelerinizi Konsolosluk’a mail atarak talep edebilirsiniz.

Ret mektubunu talep etmek için gov.uk ücretli iletişim sistemini kullanabilirsiniz. Talebinizi yazılı olarak iletebileceğiniz iletişim kanalı için ödemeniz gereken ücret 2.74 Pound’tur. E-postanıza 48 saat içinde yanıt verilmektedir. Bu iletişim kanalı ile Home Office’ten mektubu talep edebilirsiniz fakat ilgili kişi talebinizi işleme almayabilir ya da size farklı bir iletişim bilgisi verebilir. İlgili talimatları takip ederek ret mektubunuza ulaşmayı deneyebilirsiniz.

Ret mektubunuza ulaştıktan sonra size özel ”GWF number” kontrolünü yapmayı unutmayın.

Ayrıca başvuru numaranıza ek olarak ret gerekçelerinde belirtilen bilgilerin de size ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz. Mektupların düzenlenme sürecinde başvuru sahibi-ret mektubu eşleştirme hataları yapılabilmektedir.

İngiltere Vize Ret Maili Neden Önemli?

  • İngiltere vize reddi Home Office tarafından gönderilen bu mail ile bildirilmektedir. Vize ret nedenlerinizi TLS Contact İngiltere vize başvuru merkezinden öğrenmeniz mümkün olmayacaktır.
  • Vize başvurunuzun hangi gerekçelerle reddedildiğini bu ret e-postası ile detaylı bir şekilde öğreneceksiniz.
  • Redde itiraz hakkınız olup olmadığına dair bilgileri tarafınıza gönderilecek bu e-posta ile edinebileceksiniz.
  • İngiltere vize ret mailindeki gerekçeleri inceleyerek yeni başvurunuzu ret nedenlerine dair açıklamalar yaparak ve ek belgeler sunarak tamamlayabileceksiniz. Kısacası bu ret maili vize reddi sonrası yapacağınız yeni başvuruda sizlere kılavuz olacaktır.
  • Bazı durumlarda vize başvuru sahipleri uzun süreli vize başvuru yapma yasağı alabilmektedir. Bu yasak ve süresi kişiye sadece İngiltere ret mektubu maili ile bildirilmektedir. Ret mektuba ulaşılamaması ya da mektubun detaylı incelenmesi bu önemli bilginin gözden kaçırılmasına neden olabilir.

Vize reddi sonrası yeni başvuru işlemleriniz için İngiltere vize ret mailini bizimle paylaşabilir, danışmanlığımız ile yeniden başvuru yapabilirsiniz.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
868 yoruma göre
js_loader