İngiltere Vize Randevu Ankara: İptal & Değiştirme

Değerli ziyaretçilerimiz; İngiltere vize başvurusu yapmayı planlayan ve Ankara İngiltere vize randevu işlemleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler için hazırladığımız ‘’İngiltere Vize Randevu Ankara’’ başlıklı sayfamıza hoş geldiniz.

İngiltere vize randevu sürecine dair vereceğimiz bilgilerden faydalanarak işlemlerinizi kendiniz tamamlayabilir, dilerseniz SaltVisa İngiltere danışmanlığı ile randevu işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Ankara İngiltere vizesi randevu işlemlerinizi başlatmak için bizlere [email protected] veya +90 532 494 64 45 nolu numaradan ulaşabilirsiniz.

Birleşik Krallık vizesi almak isteyen; Ankara ve çevre illerde ikamet eden kişilerin, online başvuru işlemleri sonrası İngiltere vize işlemleri için İngiliz Hükumeti tarafından yetkilendirilmiş Ankara İngiltere Vize Başvuru Merkezi’nden randevu almaları gerekmektedir.

Türkiye’de İngiltere vize işlem süreci için çalışan firma Tls Contact’tır.

Tls İngiltere Vize Merkezi Türkiye’de 7 il üzerinden hizmet vermektedir. Bu illerden biri de Ankara’dır.

İngiltere vize başvurusunda bulunacak tüm vatandaşlarımızın, her yeni başvuruda yetkili bu kuruma şahsen gitmeleri ve parmak izi vermeleri zorunludur.

Tls vize karar sürecinde yetkili değildir. Tüm şehirlerden yapılacak başvurular için vize kararı İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu tarafından verilmektedir.

Tls Contact; İngiltere vize evraklarınızı, pasaportunuzu ve biyometrik kayıtlarınızı Başkonsolosluk’a iletmekten sorumludur.

İngiltere Vize Randevu Ankara : TLS Contact Randevu Alma

Birleşik Krallık vize başvurularına dair değerlendirme için pek çok vize uyum koşulu aranmaktadır. İngiltere vizesi için gerekli bu koşulların sağlandığının kanıtlanabilmesi için, vize başvuru adımlarının tümünün hatasız olarak tamamlanması gerekecektir. Bu önemli adımlardan biri de çevrimiçi ortamda doldurulacak olan İngiltere vize başvuru formudur.

İngiltere vize formunda verilecek tüm bilgiler vize karar aşamasında değerlendirilecek, bilgiler başvuruda sunulacak evraklarla beraber incelenecektir. Bu nedene formun kurallara uygun, başvuru sahibinin durumunu doğru yansıtacak şekilde doldurulması çok önemlidir. Form doldurulduktan ve online sistem üzerinden randevu alındıktan sonra
başvuranın dosyası değerlendirmeye alınacaktır.

Resmi İngiltere vize başvuru sistemi üzerinden ilgili kategoriye ait form doldurularak tamamlandıktan sonra, yine ilgili kategoriye ait vize ücret ödemesi yapılacaktır. Ödeme sonrası ise İngiltere Tls Contact randevu sayfasına geçiş yapılacaktır.

Randevu alım sürecinde, randevuya katılım sağlanabilecek İngiltere vize merkezi seçimi yapılmalıdır. Bu nedenle Ankara ve Ankara’ya yakın illerde yaşayan kişiler Ankara Tls Contact İngiltere vize randevusu almalıdırlar.

İngiltere vize formu İç İşleri Bakanlığı resmi sitesi gov.uk üzerinden doldurulduktan sonra, randevu alım sayfası olan Tls Contact’a geçiş yapılır. Bu sayfada randevu gün ve saatlerini gösterir takvim öncesi bazı ek hizmet seçenekleri sunulur.

Bu hizmetler; ek ücret ödenerek faydalanılabilecek, İngiltere vize çıkış süresini hızlandıran, İngiltere vize randevusunu öne çeken ve pasaportsuz başvuru gibi seçenekler sunan hizmetlerdir. Hizmetlere ihtiyaç durulması durumunda sepete ekle butonu tıklanarak hizmet satın alınabilir ve online olarak ya da başvuru merkezinde hizmet ödemesi yapılabilir.

İngiltere ek hizmetler bölümü hizmet satın alarak ya da satın alınmadan geçildikten sonra, İngiltere vize randevu alım sayfasına geçiş yapılır. Bu sayfa 2 farklı bölüme ayrılmıştır.

Sistemde Self servis randevu ve Assisted servis randevu seçenekleri vardır.

İngiltere Self Service randevu seçimi yapılarak alınabilecek randevuların gün ve saatleri ile İngiltere Assisted Service randevu gün ve saatleri farklı olacaktır.

Ayrıca self servis seçimi yapıldığında evraklar başvuru sistemine online başvuru esnasında yüklenmelidir. (Bkz: İngiltere vizesi self services)

Assisted servis seçimi yapılarak randevu alınması durumunda ise vize evrakları başvuru sistemine randevu günü Tls Contact tarafından yüklenecektir.

Evrak tarama ve yükleme işlemlerine dair daha detaylı bilgi için ” İngiltere Vizesi Evrak Tarama ve Yükleme ” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Self ya da Assisted randevu alımı sonrası, ilgili bölüme ait uygun gün ve saat seçimi yapılarak seçim onaylanacak ve randevu alınacaktır. Onaylanan randevuya dair bilgi maili form doldurmak için giriş esnasında verilen e-posta adresine ayrıca gönderilecektir.

İngiltere Vize Randevu Ankara : Randevu Değişikliği Nasıl Yapılır?

İngiltere vize randevusu için merkez seçimi yapıldıktan sonra, başvuru sisteminde geriye dönülerek merkez değişikliği yapılamayacaktır. Bu nedenle başvuru formunda randevuya katılım sağlanacak merkez seçiminin doğru yapıldığından emin olunmalıdır.

Online İngiltere vize randevu alma Ankara ili seçilerek tamamlandıktan ve ödeme yapıldıktan sonra; İngiltere vize randevusu değiştirme randevu gün ve saati için yapılabilir fakat randevu ili tercihinin değiştirilmek istenmesi durumunda, yapılan başvuru iptal edilmeli ve ücret iadesi talep edilmelidir.

Yapılan ödeme yeniden form doldurulması durumunda geçerli olmaz. Sistem yeni ödeme talep edecektir.

İngiltere vize randevu iptal etme Ankara işlemi için refund talebi oluşturularak başvuru iptal edilebilir ve yeni bir başvuru yapılabilir.

Yeni başvuruda tekrar vize harç ücreti ödenecektir. Önceki başvuru için yapılan ücret iadesi ortalama 1 ay içinde ödemenin gerçekleştirildiği hesaba yapılır.

İngiltere Vize Randevu Ankara : Randevular Kaç Gün Sonraya Veriliyor?

Ankara İngiltere vize randevuları ortalama 2-7 iş günü sonrasına verilmektedir.

Randevu alınabilecek tarihler yoğun dönemlerde ve resmi tatil dönemlerinde uzayabilir.

Ankara İngiltere vize işlemlerinin hızlı sonuçlanması için ve işlem sürecinde özel hizmet alınabilmesi için Tls Contact tarafından bazı ek hizmetler sunulur.

İngiltere vize sürecinizde faydalanabileceğiniz ek hizmetler için ” Vize Ücretleri ” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere Vize Başvuru Merkezi Adres & Telefon

Kavaklıdere, Sheraton Convention Center, No: 10, Boğaz Sokak, Ankara

Ankara İngiltere vize başvuru merkezi randevu ve pasaport iade saatleri:

Ankara İngiltere Standart randevu ve Premium randevu saatleri : Pazartesi-Cuma/ 08:00-15:40

Ankara İngiltere Prime Time randevu saatleri: Pazartesi-Cuma/ 08:00-08:30

Ankara İngiltere vize başvuru merkezi pasaport teslim saatleri: Pazartesi-Cuma/ 10:00-15:00

Değerli ziyaretçilerimiz, İngiltere vize randevu Ankara konusu üzerine hazırladığımız yazımızın sonuna geldik. Vize başvuru işlemleri hakkında daha detaylı bilgi için ” Ankara İngiltere Vize Başvurusu ve Danışmanlığı ” yazımızı okumanızı öneririz.

Görüşmek üzere…

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
915 yoruma göre
js_loader