Hollanda Vize Danışmanlık

Hollanda vize danışmanlık hizmetleri konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa: Hollanda Schengen vizesi işlemleri için danışmanlık hizmeti alacak vatandaşlarımıza bilgi sağlama amacıyla hazırlanmıştır.

Hollanda turistik, ticari, fuar, aile-arkadaş ziyareti ve turuncu halı vize başvurularında danışmanlık hizmeti alacak vatandaşlarımız danışmanlık hizmetlerinin kapsamı, güvenilir Hollanda vize danışmanlık firmaları ve danışman firmaların sağladığı avantajlarla ilgili detaylı bilgiye sahip olmak istemektedir. Ayrıca çok sayıda vatandaşımız gerek zaman yokluğundan gerekse Schengen vize başvurularının reddedilmesinden endişe duyduğu için başvurularını danışmanlık şirketleri aracılığıyla yapmak istemelerine neden olmaktadır.

İşte bu sayfamızda: Hollanda vize danışmanlık firmalarının sağladığı hizmetler, İstanbul, Ankara, İzmir Hollanda vize danışmanlık firmaları, güvenilir Hollanda vize danışmanlık firmaları gibi konular hakkında detaylı bilgilere yer vermeye çalışacağız.

Hollanda vizesi danışmanlık hizmeti için Bize Ulaşın sayfamızı kullanarak temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için lütfen okumaya devam edin.

Hollanda Vize Danışmanlık Hizmeti Nedir, Nasıl Alınır?

Hollanda vize danışmanlık hizmeti, vize başvurusunu profesyonel bir şekilde gerçekleştirmek isteyen vatandaşlarımıza vize acentalarının sunduğu bir hizmettir. Hollanda vizesi danışmanlık hizmeti bir talep sonucu verilen hizmettir. Zorunlu, satın alınması mecburi bir hizmet değildir. Danışmanlığa ihtiyaç duyan, durumunu karışık bulan, vize reddi almak istemeyen veya vize işlemleri için ayıracak yeteri kadar vakti olmayan vatandaşlarımız Hollanda vizesi danışmanlık hizmeti satın alabilirler.

Hollanda vize danışmanlık hizmeti vize başvurusu yapılmadan önce satın alınması gereken bir hizmettir. Başvuru sahibi sürece danışman eşliğinde hazırlanmalı, duruma uygun evraklar danışman firma tarafından belirlenmeli ve vize randevuları danışman acenta tarafından alınmalıdır. Süreç başlamış ve sürecin ortasında danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız bu hizmet çok başarılı bir danışmanlık hizmeti olmayacaktır.

Hollanda vize danışmanlık hizmeti almak için:

 • Danışmanlık hizmeti almadan önce seyahat amacınız net olmasını sağlayın. (Örneğin: turistik, ticari, ziyaretlerde bulunacağım.)
 • Seyahat amacınız belli ise hizmet alacağınız güvenilir bir vize danışmanlık şirketi belirleyin.
 • Danışman firmanın çalışma şartlarını öğrenin ve ücretini ödeyin.
 • Başvuru yapacağınız vize türü hakkında danışmanınızın görüşlerine başvurun.
 • Randevu yoğunluğu nedeniyle evrak hazırlığı yapmadan önce danışmanınızla randevu planlaması yapılmasını talep edin.
 • Randevu tarihinden son 1 hafta içerisinde sizden istenen evrakları eksiksiz hazırlayın ve danışmanınıza ulaştırın.
 • Randevu günü vize danışmanlık firmasının görevlisi ile başvuru merkezinde veya Konsoloslukta buluşarak parmak izi beyanında bulunun.

Hollanda Vizesi Almak Zor mu?

Hollanda vizesi almak son dönemde zorlaşmıştır. Bunun birçok sebebi vardır. Hollanda vizesi almayı zorlaştıran sebepler:

 1. Türkiye’nin en çok göç veren ülkeler arasında ilk sıralarda bulunuyor olması.
 2. Türk Lirasının Euro karşısında değer kaybetmesi ve başvuru sahibinin seyahati finanse edebilecek yeterli bir düzenli gelire sahip olamaması.
 3. Vize başvurularının danışmanlık hizmeti almadan hatalı bir şekilde yapılması.
 4. Başvuru sahiplerinin uzun süreli vize taleplerinde bulunması.
 5. Başvuru sahibini Türkiye’ye bağlayan etmenlerin zayıflığı.
 6. Başvuru sahiplerinin düzenli bir gelire sahip olmaması.
 7. Vize talebinde seyahatlerin detaylı bir şekilde planlanmamış olması.
 8. Konsoloslukların aldığı dönemsel olarak aldığı kararlar.
 9. Başvuru sahibinin Schengen seyahat sicilinin oluşmamış olması.
 10. Başvuru sahibinin eski Schengen vizelerini hatalı kullanmış olması.
 11. Başvuru sahibinin mantıklı bir şekilde izah edemeyeceği bir kişiden aldığı davetiye ile vize başvuru yapması.
 12. Başvuru sahibinin bekâr, önemli bir iş geçmişi ve geçerli bir mesleğinin olmaması Hollanda vizesi almayı zorlaştıran sebepler arasında yer almaktadır.

Hollanda Vize Başvurularında Danışmanlık Hizmetinin Önemi

Değerli ziyaretçilerimiz, vize başvurularınız da alacağınız doğru danışmanlık hizmeti sizlere birçok açıdan fayda sağlayacak bir hizmet olacaktır.

2024 yılında Schengen vize ret oranları artmıştır ve danışmanlık hizmeti önemli bir konu haline gelmiştir. Doğru vize danışmanlık hizmeti ile maddi ve manevi zararları öngörebilir, zaman kayıplarını aşabilir, birçok vize formalitesinden kurtulabilirsiniz. Ayrıca vize onayı alma ihtimaliniz daima daha yüksek olacaktır. Çünkü bir Hollanda vize danışmanlık firması, Hollanda Konsolosluklarının tüm karakteristik özelliklerini sizlerle paylaşır, durumunuzun Hollanda vizesi almaya uygun olup-olmadığı konusunda sizleri önceden bilgilendirir ve dosyanızı Konsolosluğun hassasiyetlerine göre planlar.

Vize başvurusu Konsolosluğun istediği evrakların bir araya getirilmesinden oluşmamaktadır. Doğru vize başvurusu biraz da doğru konsolosluğa, doğru zamanda ve doğru şekilde başvuru yapmak demektir. Konsoloslukların belirli dönemlerde aldığı kararlar, konsoloslukların turistik veya aile-arkadaş ziyareti vize başvurularına bakışı, ilgili ülkenin Türkiye ile diplomatik ilişkileri vize talep edilecek konsolosluğun belirlenmesinde önemli rol oynamaktadır. Bu sebeple Hollanda vize danışmanlık hizmeti almak vize onayı almanız açısından önemli bir konudur.

Kimler Hollanda Vize Danışmanlık Hizmeti Almalı?

 • Schengen bölgesine ilk defa seyahat edecekler.
 • Çalışmayan, düzenli geliri olmayanlar.
 • Kültürel bir etkinlik kapsamında Hollanda’ya seyahat edecekler.
 • Yurtdışı menşeili şirketlerde çalışanlar.
 • Freelance çalışanlar.
 • Asgari ücretli çalışanlar.
 • Sponsorlu vize başvurusunda bulunacaklar.
 • İlk yurt dışı seyahatini yalnız gerçekleştirecek kişiler.
 • İşe yeni girmiş kişiler.
 • İşten yeni ayrılmış kişiler.
 • Grup halinde vize başvurusu yapacak kişiler.
 • 18 yaşın altında olup, ebeveynlerden sadece biri ile seyahat edecekler.
 • İlk defa Turuncu halı vizesi için başvuru yapacaklar.
 • Kara yoluyla Hollanda’ya seyahat edecekler.
 • Son 5 yıl içinde Schengen vizesi almış ve parmak izi beyanında bulunmayacak (VIS uygulaması) kişiler.

Hollanda Vize Danışmanlığı Almak Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

 • Risk analiziniz yapılır.
 • Vize başvuru dosyanızın zayıf yönleri tespit edilir ve dosyanız güçlü hale getirilir.
 • Daima daha iyi anlaşılırsınız.
 • Tüm süreç sizin adınıza planlanır ve yürütülür.
 • Vize onayı alma ihtimaliniz artar.
 • Birçok vize formalitesinden kurtulursunuz.
 • Daha ekonomik bir vize süreci geçirirsiniz.
 • Başvurunuzu daha hızlı ve daha sorunsuz bir şekilde yapmış olursunuz.
 • Uzun süreli ve multiple Hollanda vizesi alabilirsiniz.
 • Süreç boyunca tüm sorularınızı sorabileceğiniz bir muhatabınız olur.

Daha önce Schengen vizesi almış olmanız durumunda başvuru sırasında hazır bulunmadan vizenizi alırsınız.

Hollanda Schengen Vizesi Danışmanlığı

Hollanda vizeleri arasında en çok danışmanlık hizmeti alınan vize türü Hollanda Schengen vizesidir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının turistik, ticari ve ziyaret gibi gerekçelerle sık seyahat ettiği Avrupa ülkeleri arasında ilk sıralarda Hollanda yer almaktadır ve bu sebeple Hollanda Schengen vize danışmanlığı ihtiyaç duyulan bir hizmettir. Ayrıca Hollanda Schengen vizesi 27 Schengen üye ülkesine giriş yetkisi veren bir vizedir. Tam tersi durumda da yani kişinin Hollanda Schengen vize reddi alması halinde yapılacak olan yeni Schengen vize başvuruları da vize reddi almasına da yol açacaktır. Bu sebeple vize başvurularının doğru, eksiksiz ve konsolosluk yönergelerine göre yapılması vatandaşlarımızın vize başvurusunda bulunurken öncelik verdiği konular arasında yer almaktadır.

Vatandaşlarımız en çok Hollanda turistik Schengen vizesi ve Hollanda aile, arkadaş ziyareti Schengen vizesi için danışmanlık hizmeti almaktadır. Ardından ise iş amaçlı Hollanda ticari / fuar vizesi danışmanlık hizmeti almaktadır.

Hollanda Konsoloslukları vize başvurularını kabul ederken zorluk çıkaran konsolosluklar arasında yer almamaktadır. Hatta Türkiye’den yapılacak vize başvurularında yetki alanı sınırlaması olmayan az sayıda Schengen Konsoloslukları arasında Hollanda Konsoloslukları yer almaktadır.

Diğer bir deyişle Hollanda Konsoloslukları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize prosedürleri hariç rahat bir vize başvuru yapma imkanı verir. Ancak buna rağmen Hollanda Konsoloslukları Schengen vize başvurularına olumlu dönüş yapan Konsolosluklar arasında ilk sıralarda yer almamaktadır.

Bilhassa işe yeni başlamış, yeterli düzenli gelire sahip olmayan ve Schengen seyahat geçmişi olmayan vatandaşlarımız vize retleri ile karşılaşabilmektedirler. Aynı işyerinde en az 1 yıldır çalışan, asgari üstü düzenli gelire sahip ve son 3 yıl içerisinde Schengen, İngiltere, Amerika, Kanada veya Japonya vizeleri almış ve seyahat etmiş vatandaşlarımızın Hollanda Schengen vize onayı almaları ise daha kolay olacaktır.

Vatandaşlarımızı Hollanda Schengen vize danışmanlık hizmeti almalarına yönelten bir diğer konu ise katı vize uygulamaları ve Schengen vize prosedürlerinin her geçen gün zorlaşmış olmasıdır.

2024 yılı itibariyle Hollanda ve diğer Schengen Konsolosluklarının vize randevuları ileri tarihe verilmektedir veya başvuru için uygun randevu bulunmamaktadır. 2024 yılında Hollanda Schengen vize randevusu düzenli takip gerektiren bir işlem olmuştur. Hollanda Schengen vize randevusu almak zahmetli, teknik bilgi ve mesai gerektiren bir işlem olduğu için vatandaşlarımız bu ve işlemi Hollanda Schengen vizesi danışmanlık firmalarından talep etmektedir.

İşte bu sebeple Hollanda Schengen vizesi danışmanlık hizmeti vatandaşlarımızın en sık aldığı hizmettir.

Güvenilir Hollanda Vize Danışmanlık Firmaları

2024 yılı Güvenilir İstanbul Hollanda vize danışmanlık firmaları:

 • SaltVisa
 • Setur Vize
 • Vista
 • Viking Turizm
 • Ligarba
 • Taksim Vize
 • Real World Turizm
 • Vize Cadde.

Ankara Güvenilir Hollanda vize danışmanlık firmaları:

 • MRD Turizm
 • Setur Vize
 • 3Gen Vize
 • Long Vize

İzmir Güvenilir Hollanda vize danışmanlık firmaları:

 • İzmir Vize Merkezi
 • BRS Global
 • Empro Vize
 • Vize 35.

Hollanda Vize Danışmanlık Paketleri

Vize Başvurumu Kendim Yapacağım.

Bu hizmet: vize randevusunu kendi almış, başvurusunu şahsen yapacak kişileri kapsamaktadır.

Hizmet Kapsamı:

 • Form doldurma,
 • Kişiye uygun evrak listesi,
 • 2 haftaya kadar seyahat sağlık sigortası,
 • Evrak kontrolü,
 • Dilekçe örneği paylaşma,
 • Fotokopi/çıktı alma.

Danışmanlık Ücreti: 75 € + KDV

Her Şeyi Siz Yapın.

Bu hizmet: tüm vize işlem sürecini SaltVisa ile yürütecek kişileri kapsamaktadır.

Hizmet Kapsamı:

 • Randevu alma,
 • Kişiye uygun evrak listesi,
 • Risk analizi,
 • Form doldurma,
 • Dilekçe yazımı,
 • Fotokopi ve çıktı alma,
 • 1 aya kadar seyahat sağlık sigortası,
 • Otel ve uçak rezervasyonu,
 • Randevu günü karşılama,
 • Pasaportların başvuru merkezinden teslim alınması,
 • Süreç boyunca danışmanlık.

Danışmanlık Ücreti: 100 €

Hollanda Vize Danışmanlık Hizmetleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Hollanda vize başvuruları kaç günde sonuçlanır?

Hollanda vize başvuruları randevu tarihinden sonra 2-3 hafta arasında sonuçlanmaktadır. İstisnai durumlarda bu süre 6-8 haftaya kadar uzayabilmektedir.

Orange Carpet yani Turuncu Halı vizesi için başvuru yapılacak olması halinde ise Hollanda vize başvuruları randevudan sonra 1-2 hafta içerisinde sonuçlanacaktır.

Hollanda vizesini danışmanlık şirketleri ile kesin alabilir miyim?

Hollanda vizesi danışmanlık firmaları sadece vize işlem sürecinizin yönetilmesi gibi daha çok idari bir görev üstlenmektedir. Vize danışmanlık firmalarının sürece ve vize başvuruları hakkında verilecek karar müdahale etmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Bu sebeple Hollanda vize danışmanlık acentalarından vizenizin kesin çıkacağı gibi bir sonucu sizlere garanti etmeyecektir.

Vizenin kesin çıkacağını belirten, garanti vize alabildiklerini veya Konsoloslukta tanıdıkları olduğunu belirten vize danışmanlık firmalarından hizmet almamanızı tavsiye ederiz.

Hollanda vizesi danışmanlık ücreti ne kadar?

Hollanda vize danışmanlık ücreti başvuru sahibinin durumuna göre değişiklik göstermektedir. Hollanda vize danışmanlık hizmeti duruma, başvuru yapılacak şehire vize türüne bağlı olarak 75 ila 300 € arasında farklılık gösterecektir.

En uygun Hollanda vizesi danışmanlık ücreti Schengen vize başvurularını kapsamaktadır. Hollanda D tipi ulusal vize başvurularının danışmanlık ücreti Schengen vizesine oranla daha pahalıdır.

Vize reddi durumunda Hollanda vize danışmanlık ücreti iade edilir mi?

Vize başvuruları hakkında verilecek karar Hollanda Konsolosluklarının inisiyatifi altında olmasından dolayı vize reddi durumunda danışmanlık firmalarının hizmet ücreti iade edilmemektedir. Hollanda vize danışmanlık ücretleri başvuru hakkında verilecek olan kararlardan bağımsız olarak tahsil edilir.

Aynı şekilde vize reddi durumunda Hollanda Konsoloslukları da ücret iadesi yapmamaktadır.

Vize ve danışmanlık ücretleri bir hizmetin karşılığında verilmektedir. Sonuç garanti edilmez. Konsoloslukları bir vize başvurusunu değerlendirmek, başvuru sahibinin biyometri kaydını almak için belirli bir ücret talep etmektedir. Aynı şekilde vize danışmanlık firmaları sürecinizi en doğru şekilde yönetmek için hizmet vermektedir. Nihai karar Konsolosluğa ait olacaktır.

Danışmanlık ücreti ne zaman ödenir?

Hollanda vize danışmanlık ücreti randevu tarihinden önce yani işlemler başlamadan ödenmektedir. Ödeme yapılmaması durumunda danışman şirketleri başvuruları işleme almamaktadır.

Danışmanlık hizmeti alarak Hollanda vizemi daha hızlı alabilir miyim?

Hollanda vize başvurularınızda danışmanlık hizmeti alarak vize randevunuzu daha hızlı alabilir, sorunsuz ve hızlı başvuru yapabilir ve başvuru dosyanız daha anlaşılır hale getirilerek sunarak konsolosluğun daha hızlı karar verme sürecini kısmen de olsa hızlandırabilirsiniz. Ancak bir vize danışmanlık acentasının işlem sürecine müdahale etmesi söz konusu değildir.

Vize danışmanlık firmaları ile uzun süreli Hollanda vizesi alabilir miyim?

Schengen seyahat geçmişiniz uygun olması durumunda Hollanda vize danışmanlık firmaları aracılığıyla uzun süreli Hollanda vizeleri alabilirsiniz.

Danışmanlık firmaları sizlere doğrudan uzun süreli vize alma garantisi veremez ancak doğru yönlendirmelerle uzun süreli Hollanda vizesi alma ihtimalinizi arttırabilirsiniz.

VFS Global Hollanda vize danışmanlık hizmeti verir mi?

Hollanda vize başvurularının kabulü konusunda yetkili vize başvuru merkezi VFS Global’dir. Ancak VFS Global sadece vize başvurularının kabul edilmesi, başvuru sahiplerinin biyometrik bilgilerinin kayıt edilmesi, Konsolosluk adına ücretlerinin tahsili ve konsoloslukla başvuru sahibi arasında kurulacak iletişim gibi konularda idari bir görev üstlenir. VFS Global başvuru yapılacak vize türü, hazırlanması gereken evraklar ve başvuru sahibinin durumu ile alakalı doğrudan yönlendirme ve danışmanlık yapmamaktadır.

Başvuru sahipleri süreçle ilgili doğrudan muhatap bulacakları bir hizmet almak istemeleri halinde vize danışmanlık şirketlerinden hizmeti almaları daha doğru olacaktır.

Hollanda vize başvurusu yaparken banka hesabında ne kadar para olmalı?

Hollanda vize başvurusu yaparken başvuru sahibinin banka hesabında konaklama, uçak ve tüm özel harcamalarınızı finanse edebilecek miktarda para olması gerekmektedir. Bu miktar düzenli gelirle çelişmemeli, randevudan kısa süre önce banka hesabına yatırılmamalıdır.

Bu doğrultuda maksimum 1 haftalık Hollanda seyahati için banka hesabınızda 35-40 Bin TL bakiye bulundurmanız tavsiye edilir. Varsa en az 6 aydır banka hesabınızda duran yüksek bakiyeli banka birikim hesaplarınızı da vize başvuru dosyanıza eklemenizi öneririz.

Hollanda vize danışmanlık firmaları ile vize reddi sonrası tekrardan vize alabilir miyim?

Almış olduğunuz vize reddinin gerekçesine bağlı olarak danışman firmalar aracılığıyla vize reddi sonrası tekrardan vize alabilirsiniz.

Burada önemli olan Konsolosluğun vize başvurunuzu ne gerekçe ile reddettiği, vize reddi ile yeni başvuru arasında ne kadar süre bulunduğu ve vize reddi sonrası hangi Konsolosluğa başvuru yapılacağıdır.

Hollanda vizesi danışmanlık firmasının yönlendirmesi ile vize reddi sonrası tekrardan vize onayı alabilirsiniz.

Uzun süreli Hollanda vizesi almak için ne yapılmalı?

Uzun süreli Hollanda Schengen vizesi alabilmek için birden fazla faktörün bir araya gelmesi gerekecektir. Bu faktörler:

 1. Daha önce Hollanda vizesi almış olmak ve en çok Hollanda’ya giriş-çıkış yapmak,
 2. Banka hesabında kaynağı belli yolan yüksek bakiye banka hesap özetleri ile vize başvurusu yapmak.
 3. Mümkün olduğunda Hollanda ticari vize başvurusunda bulunmak.
 4. Ticari vize başvurularında imkan varsa Hollanda şirketi ile kesilen faturaların kopyalarını başvuru dosyasına eklemek.
 5. İmkan varsa Hollanda turuncu halı vizesi için başvuru yapmak.
 6. İçerisinde Schengen, İngiltere, Amerika veya Kanada vizesi olan eski pasaportların kopyalarını başvuru dosyasına eklemek gerekecektir. Bunun sonucunda Konsolosluğu’nda onay vermesi durumunda uzun süreli Hollanda vizeleri alabilecektir.

Değerli ziyaretçilerimiz Hollanda vizesi danışmanlık hizmetleri yazımızın burada sonuna geldik. Daha detaylı bilgi için temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

hollanda vizesi
Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
907 yoruma göre
js_loader