Avustralya Vizesi İçin Davetiye Nasıl Yazılır?

Avustralya vizesi için davetiye İngilizce dilinde yazılmalıdır. Seyahatin başlangıç bitiş tarihlerini ve amacını içermelidir.

Avustralya’ya aile ziyareti, arkadaş ziyareti ya da ticari amaçlarla seyahat edecekseniz başvuru esnasında mutlaka davetiye sunmalısınız. Bu mektup içeriği başvuru yapacağınız vize kategorisine göre değişiklik göstermektedir.

Avustralya vizesi için davetiye konusu hakkında detaylı bilgi için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Avustralya vize danışmanlık hizmeti almak isterseniz temsilcilerimizle iletişime geçebilir, web sitemiz üzerinden teklif formunu doldurabilirsiniz. Danışmanlık sürecinizde dilerseniz temsilcilerimizden Avustralya davet mektubu örneği talep edebilirsiniz.

Avustralya Vizesi İçin Davetiye Nedir?

Avustralya’ya ticari toplantı, aile-akraba-arkadaş ziyareti, konferans katılımı, fuar ziyareti vb. amaçlarla seyahat edecek kişilerin vize başvurusu için almaları gereken mektup Avustralya vize davetiyesi olarak adlandırılır.

Vize davetiyesi Avustralya’dan gelen, seyahatin amacı ve detaylarını içeren yazıdır. Avustralya’daki akraba, arkadaş, şirket yetkilisi ya da organizasyon tarafından yazılmalı ve imzalı olarak gönderilmelidir.

Avustralya vize başvurusu ziyaret amaçlı gerçekleştiriliyorsa başvuru dosyasına ilgili davetiyenin eklenmesi gerekecektir. Davetiye sunulmadan yapılan ziyaret vizesi başvuruları ret ile sonuçlanabilir ya da işlem sürelerinin uzamasına neden olabilir.

Her başvuru için Avustralya vize davetiyesi sunulması zorunlu değildir; fakat başvuru esnasında ziyaret amaçlı seyahat bilgisi verilirse dosyada davetiye olması zorunludur.

Avustralya Aile Ziyareti Vizesi İçin Davetiye Nasıl Olmalı?

Avustralya’ya aile yakınınızı ya da arkadaşınızı ziyaret etmek için gidiyorsanız, davet eden kişi tarafından yazılmış ve imzalanmış davet mektubu sunmanız gerekir. Bu mektubun resmi makamlardan alınmış, onaylı bir mektup olmasına gerek yoktur.

Davet eden kişi Avustralya vatandaşı olmalıdır ya da Avustralya’da yasal oturum sahibi olmalıdır. Davet mektubu ekine kişinin Avustralya’daki durumunu belgeler pasaport ya da oturum kartı da eklenmelidir.

Davet eden kişinin İngilizce bir mektup yazması, imzalaması ve elektronik ortamda size iletmesi yeterlidir.

Aile yakınlarını, akrabaları ya da arkadaşları ziyaret amaçlı gönderilen davet mektubunda mutlaka davet edilen kişi ile yakınlık derecesi belirtilmelidir. Mektupta ev adresi, telefon numarası bilgileri paylaşılmalı, davet edilen kişinin konaklama tarih aralığı belirtilmelidir.

Avustralya ziyaret vizesi yazımızı okuyarak bu vize türünün şartları hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Avustralya Ticari Vizesi İçin Davetiye Nasıl Olmalı?

Avustralya’ya ticari toplantıya katılmak, fuar ziyareti gerçekleştirmek gibi bir amaçla gidecek kişilerin Avustralya’daki şirketten ya da organizasyondan vize davet mektubu almaları gerekir.

Avustralya ticari vizesi için davetiye İngilizce yazılmalı, şirket yetkilisi tarafından imzalı olmalı ve e-posta yoluyla başvuru dosyasına eklenmek üzere başvuru sahibine gönderilmelidir. Ticari seyahat amacı fuar katılımı ise katılımı onaylayan giriş kartı, barkodlu fuar davetiyesi gibi belgelerin sunulması yeterli olacaktır.

Avustralya ticari vizesi için davetiye örneği ticari seyahatin amacını, tarihlerini, şirketler arası ilişkiyi belirtmelidir.

Avustralya ticari vize yazımızı okuyarak bu vize türü hakkında daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Davetiye Alırsam Avustralya Vizem Kolay Çıkar Mı?

Avustralya vizesi başvurusu için davetiye seyahatin amacını netleştirir. Davet mektubu doğrudan Avustralya vizesinin kolay çıkmasını sağlamasa da vize onayı alınmasını kolaylaştırabilir.

Davetiyenin doğru kişiden alınması, davetiye alınan kişi ya da kurumla ilişkinin kanıtlanabilmesi durumunda davet mektubu ile vize almak kolay olabilir fakat davetiye Avustralya vizesinin kesin onaylanacağı anlamına gelmemektedir.

Davet Eden Kişi Bana Sponsor Olabilir Mi?

Avustralya’ya sizi davet eden yakınınız ya da şirket size sponsor olabilir. Davetiyeniz olsa da Avustralya Büyükelçiliği dosyanızı değerlendirirken sizin durumunuzu inceleyecektir. Bu nedenle tamamen davet eden kişi/kurum sponsorluğu ile başvuruyu tavsiye etmiyoruz.

Avustralya Vizesi İçin Davetiye Konsolosluğa Mı Gönderilir?

Avustralya’dan adınıza düzenlenen davet mektubu direkt olarak Avustralya Konsolosluğu’na ya da Avustralya Büyükelçiliği’ne gönderilmemelidir. Davet mektubu diğer başvuru evraklarınızla birlikte vize başvurusu esnasında elçiliğe sunulmalıdır. Ayrıca talep edilmesi halinde Avustralya Büyükelçiliği davet eden taraftan belge talebinde bulunabilir fakat ilk aşamada davetiye vize başvuru evraklarıyla birlikte başvuru sahibi tarafından elçiliğe teslim edilmelidir. Elçiliğe belge gönderimi online başvuru sistemi ImmiAccount aracılığıyla yapılmaktadır.

Avustralya Vizesi İçin Davetiye Hazırlanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Avustralya vizesi için davetiye örneği araştırması yaparken başvuru kategorinize uygun mektup örneği aldığınızdan emin olun.
  • Davet mektubunuzun seyahatinizin gerekçelerini içerip içermediğini kontrol edin, gerekliyse düzeltme talebinde bulunun.
  • Davet mektubunuzun düzenlenme tarihinin güncel olup olmadığını kontrol edin.
  • Davet mektubunuzun İngilizce olması gerektiğini, değilse İngilizce tercümeli sunulması gerektiğini unutmayın.
  • Davet mektubunda belirtilen seyahat tarihleri ile vize dosyanızda ki seyahat tarihlerinizi karşılaştırın. Tarihlerin aynı olduğundan emin olun.
  • Davet mektubu size e-posta yoluyla iletilebilir. Belgenin ıslak imzalı sunulması gerekmemektedir.
  • Davet eden kişinin evinde konaklayacaksanız mektupta açık adresin belirtilmesi gerekir. Adresin doğru olup olmadığına dair teyit alın.
  • Avustralya vizesi için davetiye yasal oturumu ya da vatandaşlığı bulunan aile yakınları, arkadaşlar ya da şirket yetkilileri tarafından gönderilebilir. Avustralya’da turist olarak bulunan ve yasal ikameti olmayan kişilerden davet mektubu alınması doğru olmayacaktır.
  • Tüm masrafların davet eden kişi tarafından karşılanacağı belirtiliyorsa davet mektubuna ek olarak; davet eden kişinin maaş bordrosu, şirket evrakları, banka hesapları gibi finansal durumu gösterir evrakları sunması da gerekecektir.

‘’Avustralya Vizesi İçin Davetiye Nasıl Yazılır?’’ sorunuzun yanıtlarını vermeye çalıştık. Bilgiler davetiyeli Avustralya vizesine başvuru yapılması durumunda sunulması gereken davet mektubu hakkında genel bilgileri içermektedir. Başvuru sahibinin durumuna göre davet mektubunun içeriğinin değişebileceğini, bazı davet mektuplarına varsa özel bilgilerin eklenmesinin gerekeceğini hatırlatmak isteriz.

avustralya vizesi
Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
868 yoruma göre
js_loader