Mersin’den Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mersin’den vize başvurusu nasıl yapılır?

Anamur, Mut, Gülnar, Taşucu, Silifke, Erdemli ve Tarsus’ta ikamet eden vatandaşlarımız Almanya, Avusturya, Belçika, Çekya, Cezayir, Mısır, Dubai (BAE), Danimarka, İsveç, Fransa, Hollanda, Romanya, Bulgaristan, İsviçre, Yunanistan, İngiltere ve Amerika vizelerini Mersin’den nereden ve nasıl alabilir?

Evet değerli ziyaretçilerimiz, ” Mersin’den vize başvurusu nasıl yapılır? ” konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoşgeldiniz.

Mersin’den vize başvurusu yapacak vatandaşlarımızı sayfamızda detaylıca bilgilendirmeye çalışacağız.

Vize başvurusu yapmadan önce Mersin vize işlemleri hakkında bilgi vermek amacıyla hazırladığımız yazımızı: kötü bir vize işlem süreci geçirmemeniz, vize dolandırıcılarıyla karşılaşmamanız ve vize işlemleri için yüksek miktarda para ödememeniz için okumanızı tavsiye ederiz.

Aksi takdirde vize işlemleri için ön hazırlık yapmadığınız durumlarda vize için fahiş ücretler ödeyebilir, sektörün sorunu haline gelen dolandırıcılıklarla karşılaşabilir ve vize reddi alabilirsiniz. Dolayısıyla vize başvurusu yapmadan önce küçükte olsa ön araştırma yapmanız sorunsuz bir vize işlem süreci geçirmenizi sağlayacak ve vize işlemleri için çok para ödemeniz gerekmeyecektir.

İyi okumalar diliyoruz…

Mersin’den Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Değerli Mersinliler, Mersin’de vize işlemleri üzerine resmi anlamda hizmet veren Konsolosluk ya da vize başvuru merkezi bulunmaması nedeniyle Akdeniz, Anamur, Aydıncık, Bozyazı, Çamlıyayla, Gülnar, Mut, Taşucu, Silifke, Tece, Tömük, Erdemli, Arpaçbahşiş, Pozcu, Mezitli, Yenişehir ve Toroslar’da ikamet eden vatandaşlarımız vize başvurularını Mersin’e en yakın şehir olan Gaziantep’te bulunan Konsolosluğun yetkili vize aracı firmalarına veya ilgili ülkenin Ankara’da bulunan Büyükelçiliğine/Konsolosluğuna yapabileceklerdir.

Mersin’den Yapılacak Vize Başvuruları İçin Yetkili Vize Firmaları

Değerli ziyaretçilerimiz, bir üst bölümdeki yazımızda da belirttiğimiz üzere Mersin’de vize başvuruları üzerine resmi anlamda hizmet veren Konsolosluk ya da vize merkezi bulunmamaktadır. Dolayısıyla Mersin’de yaşayan vatandaşlarımız özellikle Schengen ülkeleri ve İngiltere için yapacakları vize başvurularını bölgeye en yakın vize başvuru merkezinin Gaziantep’te olması nedeniyle Gaziantep’te bulunan Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize aracı firmalarına yapmaları gerekecektir. (Bkz: Vize alan aracı firmalar hakkında detaylı bilgiler)

Vize başvurularını aracı firma kullanmadan doğrudan Konsolosluğa yapmak isteyen Mersin’li vatandaşlarımız ise vize başvurularını Ankara’da bulunan Büyükelçiliklere/Konsolosluklara gerçekleştirmeleri gerekecektir.

Vize başvurularını Gaziantep’te yapacak vatandaşlarımız için 2020-2021 yetkili vize aracı firma listesi şöyle:

 • Mersin’den Yapılacak Vize Başvuruları İçin VFS Global Gaziantep:

VFS Global, bir çok Schengen devletinin vize başvurularını Türkiye’de farklı farklı şehirlerde kabul eden Konsoloslukların ve Büyükelçiliklerin resmi vize aracı şirketidir.

Gaziantep VFS Global vize merkezi, vize başvuru evraklarınızı konsolosluk adına kabul eder, parmak izinizi alır ve Konsolosluğa ödeyeceğiniz vize ücretini de yine konsolosluk adına tahsil eder.

VFS Global bu hizmetler için sizlerden Konsoloslukların vize ücretine (genel anlamda 80 € veya TL karşılığı) ek olarak VFS servis ücretini de (ülkeden ülkeye genel anlamda 15-35 € arasında değişiklik gösterir) tahsil eder.

VFS Global yapılacak olan tüm vize başvurularını randevulu kabul eder. Randevular VFS Global resmi web sitesinden online ortamda veya çağrı merkezinden alınmaktadır. Vize randevusu almak ücretsizdir. Randevu alırken sizden ücret talep eden şirketlere karşı dikkatli olun. VFS Global çağrı merkezinden randevu alırken, Mersin’de ikamet ettiğinizi ve Gaziantep vize merkezi için randevu istediğinizi belirtmeyi unutmayın.

Gaziantep VFS Global Hangi Ülkeler İçin Hizmet Verir:

Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri) Hollanda, Estonya, Letonya, Litvanya, Polonya, İtalya ve Yunanistan.

Gaziantep VFS Global Resmi Web Site: vfsglobal.com

Gaziantep VFS Global Adres: İncili Pınar Mah. 7 Nolu Sok. Kaplama İş Merkezi Altı Şehitkamil / Gaziantep

Gaziantep VFS Global Telefon: 0212 373 58 04 (Çağrı Merkezi İstanbul üzerinden hizmet vermektedir. Gaziantep için aradığınızı belirtmeyi unutmayınız.)

Gaziantep VFS Global Faks:

Gaziantep VFS Global E-Posta:

Gaziantep VFS Global Çalışma Saatleri: Pazartesi/Cuma: 08.30/12.00 – 13.00/15.30 (Covid-19 Sürecinde Kapalıdır!)

Gaziantep VFS Global Vize Merkezinin Kapalı Olduğu Tarihler:

Gaziantep VFS Global vize merkezi, vize başvurularını sadece randevu ile kabul etmektedir. VFS Global’den randevu günü başvuru ve işlem sonrası pasaport dağıtımı dışında hizmet alamayabilirsiniz.

VFS Global hafta sonları ve vize başvurularını kabul ettiği ülkelerin ve Türkiye’nin resmi tatil ve özel günlerinde kapalı olacaktır ve bu tarihlerde vize hizmeti alınamayacaktır.

 • Mersin’den Vize Başvurusu Yapabilmek İçin İDATA Gaziantep:

Mersin’de yaşayan vatandaşlarımız Almanya turistik, ticari, fuar, konferans, aile, akraba ve arkadaş ziyareti vizesi başvurularını Gaziantep’te bulunan İdata vize merkezine yapmaları gerekecektir.

İdata: Almanya Büyükelçiliği ve Konsoloslukları tarafından Almanya’da vize başvuruları için Gaziantep’te yetkilendirilmiş tek vize aracı şirkettir.

Mersin’den yaşayan vatandaşlarımız Almanya Schengen vizesi için başvuru yapmak istemeleri halinde vize başvurularını Gaziantep İdata firmasına veya Ankara Almanya Büyükelçiliğine yapabileceklerdir.

Vize başvuruları randevulu kabul edilmektedir. Vize randevuları ücretsizdir. Randevularınızı idata.com.tr web sayfasından alabilirsiniz. Bebek ve çocuklar içinde randevu alınması zorunludur.

Gaziantep İdata vize başvuru merkezi:

Almanya Konsoloslukları adına hazırlamış olduğunuz vize başvuru evraklarınızı teslim alacak, parmak izi bilgilerinizi Schengen sistemine kayıt edecek, vize ücretlerini konsolosluk adına tahsil edecek ve evraklarınızı Alman Konsolosluklarına ulaştırılması ve işlemi tamamlanmış pasaportları konsolosluktan teslim alarak size ulaştırılmasını sağlayacaktır.

Gaziantep İdata vize merkezi vize danışmanlığı üzerine hizmet vermemekte olup, vize başvurularında sadece idari bir görev üstlenmektedir. Dolayısıyla başvuru yapacağınız vize türü ya da doğrudan yönlendirme isteyen konularda İdata’dan yardım alamayacağınızı bilmenizi isteriz.

Gaziantep İdata Vize Merkezi Hangi Ülkelere Hizmet Verir: Almanya

Gaziantep İdata Vize Merkezi Resmi E-Posta Adresi:

Gaziantep İdata Vize Merkezi Adres: Budak Mahallesi 10031 Nolu Sok. Yasem İş Merkezi No: 42 C / 0 Şehitkamil / Gaziantep

Gaziantep İdata Vize Merkezi Telefon: 0850 460 8493 (çağrı merkezi İstanbul üzerinden hizmet vermektedir. Lütfen Mersin’de ikamet ettiğinizi ve Gaziantep vize merkezi için aradığınızı belirtiniz.)

Gaziantep İdata Vize Merkezi Faks: 0850 460 1297

Gaziantep İdata Vize Merkezi E-posta:

Gaziantep İdata Vize Merkezi Çalışma Saatleri: Pazartesi/Cuma 08.30/12.00 – 13.00/16.30 (Korona virüs sürecinde kapalıdır.)

Gaziantep İdata Vize Merkezinin Kapalı Olduğu Tarihler:

Gaziantep İdata vize merkezi Almanya vizesi için yapılacak vize başvurularını randevu ile kabul etmektedir. Randevu saati ve pasaport dağıtım saatleri dışında İdata’dan hizmet alamayabilirsiniz.

Ayrıca İdata, hafta sonları, Türkiye ve Almanya devletinin resmi tatil ve özel günlerinde vize hizmeti vermemektedir ve kapalı olacaktır.

 • Mersin’den İngiltere Vize Başvurusu Yapabilmek İçin TLS Contact Gaziantep:

Mersin’de yaşayan vatandaşlarımız İngiltere turistik, ticari, fuar, aile, akraba ziyareti, dil okulu ve eğitim vizesi için başvurularını Gaziantep’te bulunan TLS Contact firmasına yapabilirler.

TLS Contact firması İngiltere vizesi üzerine Gaziantep’te bulunan tek yetkili vize aracı firmadır.

Vize başvurusu yapabilmek için öncelikle İngiltere devletinin e-vize portalı olan gov.uk web adresinden online vize başvuru formunu doldurmaları, vize ücretini ödemeleri, randevu almaları ve hazırlamış oldukları evrakları tek tek tarayarak İngiltere Konsolosluğunun e-solo sistemine yüklemeniz gerekecektir.

İsterseniz bu işlemler için TLS Contact’tan ek ücret karşılığında form doldurma ve evrak yükleme hizmeti alabilirsiniz

İngiltere vize başvurularında tüm ücretler kredi kartı ile ödenmektedir. Kredi kartlarının başvuru sahipleri adına olması zorunlu değildir.

Gaziantep TLS Contact Vize Merkezi Hangi Ülkeler İçin Hizmet Verir: İngiltere

Gaziantep TLS Contact Vize Merkezi Resmi Web Adresleri: Konsolosluk: gov.uk – TLS: uk.tlscontact.com

Adres: Muammer Aksoy Bulvarı, Hüseyin İncioğlu Cad. No: 34/B, Şehitkamil/ Gaziantep

Telefon: Gaziantep TLS Contact vize merkezi telefonla hizmet vermemektedir. İşlemler büyük oranda online ortamda tamamlanacaktır. İngiltere vizesi için ilk defa başvuru yapacaksanız vize danışmanlık hizmeti almanızı tavsiye ederiz. (Bkz: Danışmanla İngiltere vizesi nasıl alınır?)

Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma: 08.00/15.00

Gaziantep TLS Contact Vize Merkezinin Kapalı Olduğu Tarihler:

Gaziantep TLS Contact vize merkezi, Cumartesi, Pazar günleri ve Türkiye ve İngiltere devletinin resmi tatil günlerinde ve özel günlerinde hizmet vermemektedir.

Hangi Ülkelerin Vize Başvurusu Adana’dan Yapılır?

Mersin’de yaşayan vatandaşlarımız İngiltere ve Amerika vizesi için yapacak oldukları vize başvurularını istisnai durumlar dışında Adana’dan yapabileceklerdir.

Mersin’de Yaşayanlar Hangi Vize Başvurusu İçin Ankara’ya Gitmeli?

Mersin’de ikamet eden vatandaşlarımız bazı ülkelerin Gaziantep’te hizmet verememesi nedeniyle vize başvurularını Ankara veya İstanbul’dan gerçekleştirmeleri gerekebilmektedir.
Adana ve Gaziantep’te vize merkezi olmaması nedeniyle vize başvuruları Ankara’dan yapılması gereken ülkeler:

 • Fransa
 • Avustralya,
 • Kanada,
 • İsviçre,
 • Danimarka,
 • İsveç,
 • Finlandiya,
 • Norveç,
 • Lihtenştayn,
 • Danimarka,
 • Portekiz,
 • Macaristan,
 • İrlanda,
 • Yeni Zelanda,
 • Çin,
 • Rusya, (şahsen gelinmesi gerekmez)
 • Romanya,
 • Suudi Arabistan (şahsen gelinmesi gerekmez)
 • Mısır (şahsen gelinmesi gerekmez)
 • Cezayir (şahsen gelinmesi gerekmez)
 • Gana,(şahsen gelinmesi gerekmez)
 • Nijerya (şahsen gelinmesi gerekmez)
 • Senegal,(şahsen gelinmesi gerekmez)
 • Etiyopya,(şahsen gelinmesi gerekmez)
 • Kamerun,(şahsen gelinmesi gerekmez)
 • Fildişi Sahili,(şahsen gelinmesi gerekmez)
 • Angola,
 • Kongo, (şahsen gelinmesi gerekmez)
 • Sierra Leone, (şahsen gelinmesi gerekmez)
 • Uganda, (şahsen gelinmesi gerekmez)
 • Kenya, (şahsen gelinmesi gerekmez)
 • Benin, (şahsen gelinmesi gerekmez)
 • Tanzanya, (şahsen gelinmesi gerekmez)
 • Hindistan,
 • Pakistan, (şahsen gelinmesi gerekmez)

Mersin’den Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mersin’den vize başvurusu yapacak vatandaşlarımız aşağıdaki adımları takip ederek vize işlemlerini tamamlayabilirler:

 • Vize Merkezini Öğren.

Başvuru yapacağınız ülkenin Gaziantep’te vize merkezi olup-olmadığını öğrenin.

 • Yeterli Süre Kontrolü Yap.

Başvuru yapacağınız ülkenin Gaziantep’te vize aracı firması var ise vize başvurusu yapabilmek in seyahat tarihinizden önce en az 30 iş günü süre bulunduğundan emin olun. (Gaziantep’te randevular geç tarihe verilebilir.)

 • Randevu Al.

Yeterli süre var ise başvuru yapacağınız ülkenin resmi vize merkezi sayfasını ziyaret edin, vize yönergelerini okuyun ve randevu formunu doldurarak “Gaziantep için” randevu alın.

Randevu bulamıyorsanız VFS Global ya da İdata Ankara şubelerini arayın ve Mersin’de yaşayan biri olarak vize başvurunuzu Ankara’dan yapıp yapamayacağınızı öğrenin. Ankara’da konsolosluk olması ve Ankara’da bulunan vize merkezlerinin Gaziantep’e oranla daha fazla sayıda başvuru kabul etmesi nedeniyle hem randevu sorununu çözmüş olur hem de vizeniz daha hızlı çıkmış olacaktır.

 • Formu Doldur.

Vize başvuru merkezlerin resmi web sayfalarından vize başvuru formlarını doldurun. Hollanda, Fransa, Amerika, Kanada, Çin, Avustralya, Yeni Zelanda ve İngiltere vize başvuruları için online vize başvuru formu doldurmanız gerekecektir.

 • Evrakları Hazırla.

Gaziantep’ten yapılan vize başvuruları evrakların Ankara’ya gönderilmesi nedeniyle uzun sürelerde sonuçlanmaktadır. Dolayısıyla uzun işlem nedeniyle evraklarınız güncelliğini yitirmemesi ve vize reddi almamanız için evraklarınızı randevu tarihinden maksimum son 1 hafta önce hazırlamanızı tavsiye ederiz.

Vize başvuruları için gerekli evrakları ilgili vize merkezinin web sayfasında “Gerekli Evraklar” başlıkları altında bulabilirsiniz. Evraklarınızı hazırlarken kişisel ve iş yeri evraklarınızı birlikte hazırlayacağınızı unutmayın.

 • Vize Ücretini Hazırla.

Konsolosluklar istisnai durumlar dışında vize ücretlerini Euro ya da dolar cinsinde tahsil etmektedir. Metal, 200 ve 500 € banknotlarla yapılacak vize ücreti ödemeleri kabul edilmemektedir. Bu sebeple vize ücretini eksiksiz, tam ve bozuk olacak şekilde hazırlayın.

İngiltere, Kanada, Amerika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Danimarka hariç kredi kartı ya da banka havalesi ile vize ücretleri ödenmemektedir.

 • Başvuru Dosyanızı Hazırlayın.

Doldurulmuş olduğunuz vize başvuru formunun çıktısını alın ve “Signature” yazan imza kutucuklarını imzalayın.

Formun sağ üst köşesinde yer alan fotoğraf kutucuğuna yeni çektirdiğiniz biyometrik fotoğrafınızı yapıştırın.

Barkodlu randevu belgesinin çıktısını alın.

Evraklarınızı evrak listesindeki sıralamaya göre sıralayın.

Randevu kağıdını ve pasaportunuzu en öne gelecek şekilde başvuru dosyası haline getirin.

 • Vize Aracı Kurumunu Ziyaret Edin.

Randevu saatinden en geç 15 dakika önce Gaziantep’te bulunan ilgili vize merkezini hazırlamış olduğunuz vize başvuru dosyası, vize ücreti, pasaport ve kimlik kartınızı da yanınıza alarak ziyaret edin

Randevu sırası size geldiğinde evraklarınızı teslim edin, vize ücretinizi ödeyin ve parmak izi verin.

Ek ücret karşılığında işlemin tamamlandığında pasaportunuzu size ulaştıran kargo hizmeti satın alın.

 • Vize Başvuru Durumunu Takip Edin.

Randevu günü size verilen vize takip fişini kaybetmeyin. Bu fiş pasaportunuzu teslim almanızı ve işlemdeki vize başvurunuzun durumunu sorgulayabileceğiniz bir belgedir. Dolayısıyla vize işlemleriniz tamamlanana kadar bu belgeyi atmayın.

Vize başvuru tarihi sonrası vize merkezinden gelecek SMS ve e-posta bildirimlerini takip edin. Başvuru tarihinden ortalama 10 gün sonra başvuru yaptığınız vize merkezinin web sayfasını ziyaret edin ve “Başvuru Takip” menülerini ziyaret ederek Ad,Soyad, Referance Number ya da Application Number bilgilerinizi vize takip formuna girerek işlemdeki pasaportunuzun durumunu sorgulayın.

 • Pasaportunuzu Teslim Alın, Vizenizi Kontrol Edin.

Başvuru günü vize merkezinin kargo hizmetinden yararlanmışsanız işlem sonrası pasaportunuzu teslim almak için yeniden Mersin’den Antep’e gitmeniz gerekmeyecek ve işlem sonrası pasaportunuz UPS kargo ile vermiş olduğunuz adrese gelecektir.

Pasaportunuzu teslim aldığınızda vizeniz onaylanmış ise vize etiketi üzerinde yazan: Ad, Soyad, Fotoğraf, Pasaport Numarası ve Vize Başlangıç ve Bitiş Tarihini kontrol edin. Eğer bilgilerinizde hata varsa maksimum 1 hafta içerisinde derhal vize merkezi ile iletişime geçin ve vizenizin yanlış basıldığını belirterek iade sürecini başlatın.

Eğer vizeniz de hata yoksa pasaportunuzun yanına otel, gidiş-dönüş uçak bileti veya varsa davetiyenizi alarak seyahatinizi gerçekleştirin.

Unutmayın! Vizeye ek olarak hava limanında yurt dışı çıkış pulu satın almanız gerekecektir.

Mersin’de Yaşayanlar Gaziantep’e Gitmeden Kargo İle Vize Alabilir mi?

Mersin’de yaşayan vatandaşlarımız bazı durumlarda ve bazı ülkelere yapacakları bize başvurularında Gaziantep’e veya daha çok Ankara’ya gitmelerine gerek kalmadan vizelerini, vize danışmanlık firmaları aracılığıyla kargo/kurye aracılığıyla alabileceklerdir.

Hangi durumda vizeler kargo ile alınabilir?

Son 59 ay içerisinde Schengen vizesi almışsanız vizelerinizi kargo yoluyla Ankara’dan vize danışmanlık firmaları aracılığıyla alabilirsiniz.

Son 10 yıl içinde Amerika vizesi almış, soyadı değişikliği olmamış ve yine aynı Amerika vize türü için başvuru yapıyorsanız vizenizi kargo yoluyla alabilirsiniz.

Dubai vize acentaları aracılıyla vize başvurusu yapmanız halinde vizenizi E-vize olarak mail ortamında Antep’e gitmenize gerek kalmadan alabilirsiniz.

Cezayir, Mısır, Etiyopya, Pakistan, Rusya, Gana, Nijerya, Senegal, Fildişi Sahili, Suudi Arabistan vizelerinizi İstanbul ya da Ankara’da hizmet veren vize danışmanlık firmaları ile kargo yoluyla gitmeden alabilirsiniz.

Mersin’den Vize Başvurusu Yapacaklar İçin Önemli Bilgiler

Gaziantep’te vize başvurusu yapabileceğiniz Konsolosluk yoktur. Ancak vize başvurusu yapabilmeniz için Konsolosluklar tarafından yetkilendirilmiş VFS Global, İdata, TLS Contact gibi vize başvuru merkezleri bulunmaktadır.

Vize başvurularını vize merkezlerine yapacak vatandaşlarımız Konsoloslukların vize ücretlerine ek olarak vize başvuru merkezlerinin servis ücretlerini de ödemeleri gerekecektir.

Türkiye’de bulunan Konsolosluklar belirli şehirlere hizmet vermektedirler. Bu sebeple : Akdeniz, Anamur, Aydıncık, Bozyazı, Çamlıyayla, Gülnar, Mut, Taşucu, Silifke, Tece, Tömük, Erdemli, Arpaçbahşiş, Pozcu, Mezitli, Yenişehir ve Toroslar’da ikamet eden vatandaşlarımız ülkelerin genel anlamda Ankara Büyükelçiliklerine bağlıdır ve vize başvurularını bu bölgeye hizmet veren Konsolosluğun resmi vize aracı şirketlerine veya Ankara’dan yapabilirler.

Gaziantep’te bulunan vize başvuru merkezleri belirli sayılarda yapılacak vize başvurularını kabul etmektedir. Dolayısıyla vize randevuları oldukça ileri tarihe verilmektedir.

Randevuların ileri tarihe verilmesi nedeniyle vize başvurunuzu mümkün olduğunca erken bir tarihte yapmanızı tavsiye ederiz.

En erken vize başvuru yapma süresi 180 gün, en geç başvuru yapma süresi ise randevu tarihinden önce 30 gündür.

Randevu bulamamanız halinde yetkili vize merkezlerinin Ankara şubeleri ile görüşmenizi tavsiye ederiz.

Eksik evraklarla vize başvurusu yapmayı düşünmeyin. Aksi takdirde uzun bekleme sonrası randevu günü vize başvurunuzu yapamayabilirsiniz.

Evraklarınızı randevu tarihinden son 1 hafta içerisinde hazırlamış olun. Özellikle banka hesap dökümünüzde bu kurala dikkat edin.

Son 59 ay (5 yıl) içerisin Schengen vizesi almamışsanız randevu günü Gaziantep’e gitmeniz ve parmak izi vermeniz gerekmektedir. Kimlik ve pasaport çıkarma işlemleri için verdiğiniz parmak izi Schengen vize işlemleri için geçerli değildir. Tüm işlemler randevu günü başlayacaktır.

Mersin’den Vize Başvurusu Yapacaklar İçin Muhtemel Vize Masrafları

Mersin’de ikamet eden vatandaşlarımız Schengen, İngiltere, Amerika, Rusya, Mısır, Cezayir, Dubai vize başvuru işlemleri için çeşitli giderleri bulunmaktadır

Schengen Vize Masrafları:

Schengen vize harç ücretleri: 80 € veya TL karşılığı.

Schengen vize merkezi servis ücretleri: ülkeden ülkeye 15-30 € arasında değişmektedir.

Dış şube ücreti: 110 TL (Almanya için)

Form doldurma ücreti: 45 TL

2 haftalık seyahat sigortası ücreti: 40-75 TL arasında değişmektedir.

Fotoğraf çektirme ücreti: 25 TL

Kargo ücreti: mesafeye göre 10-35 € arasında değişmektedir.

Fotokopi ücreti: sayfa başı 1 TL.

Daha detaylı bilgi için ” Schengen vize ücretleri ” yazımızı okuyabilirsiniz.

İngiltere Vize Masrafları:

6 aylık vize ücreti: 128 $
2 yıllık vize ücreti: 436 $
5 yıllık vize ücreti: 896 $
10 yıllık vize ücreti: 1124 $

Ek Hizmetler:

İngiltere vize başvuru formu doldurma ücreti: 590 TL.
İngiltere vizesi evrak tarama ve yükleme ücreti: 270 TL.
5 iş gününde çıkan İngiltere ekspres vize: 220 £.

Daha detaylı bilgi için: ” İngiltere vize ücretleri ” yazımızı okuyabilirsiniz.

Amerika Vize Masrafları:

160 $

Cezayir Vize Masrafları:

Tek giriş: 60 €
Çok giriş: 100€

Mısır Vize Masrafları:

Turistik: 220 TL
Ticari: 510 TL
Çok Giriş: 730 TL.

Kanada Vize Masrafları:

185 Kanada Doları + 57 TL

Dubai Vize Masrafları:

Aracı firmanın servis ücretine göre 85 ile 125 $ arasında değişmektedir.

Rusya Vize Masrafları:

Tek giriş standart vize ücreti: 125 – 150 $ arasında değişmektedir.

Lütfen Dikkat!

Bu ücretler sadece konsolosluk ve vize başvuru merkezlerinin ücretlerini içermektedir.

Vize ücretleri döviz kurlarına göre artış ya da düşüş gösterebilir.

Vize acentalarından hizmet almanız durumunda vize danışmanlık acentasının servis ücretini de ödemeniz gerekecektir. (Vize danışmanlık hizmeti almadan lütfen okuyun.)

Vize danışmanlık acentaları ülkeye ve vize türüne göre 30 ile 100 € arasında değişen servis ücreti talep edebilirler.

Vize reddi durumunda ödemiş olduğunuz ücretler başvuru ücreti olduğu için iade edilmemektedir.

Schengen vize başvurularında 0-6 yaş arası çocuklardan vize ücreti ve vize merkezi servis bedeli alınmaz.

6-12 yaş arası çocuklardan ise yarım ücret alınır.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
865 yoruma göre
js_loader