Aiesec Meksika Vizesi

Sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak çalışmak ya da profesyonel staj tecrübesi kazanmak için Aiesec gençlik organizasyonu vasıtasıyla Meksika’ya seyahat edecek ve vize işlemleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler için hazırladığımız ‘’ Aiesec Meksika Vizesi ’’ konu başlıklı sayfamıza hoş geldiniz.

Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip kişilerin kısa süreli ve uzun süreli Meksika seyahatleri için vize başvuru işlemlerini tamamlamaları ve onay almaları gerekmektedir. Türk vatandaşları Meksika vizesini basılı vize ve e-vize olarak alabilirler.

Meksika’ya seyahat edecek öğrencilerin ya da yeni mezunların başvuru yapacağı vize türü; sahip oldukları T.C. pasaport türüne, Meksika seyahat nedenine ve Meksika’da kalış süresine bağlı olarak değişecektir.

Aiesec ile Meksika’da staj ya da Aiesec ile Meksika’da gönüllü çalışma amacıyla vize alacak kişilerin; staj ya da gönüllülük projesine katılım sağlayacakları Meksika’daki kurumdan resmi kabul belgesini almış olmaları gerekecektir. Ayrıca gönderici kuruluş olarak Türkiye’deki Aiesec’ten de onay alınmış olmalıdır.

Meksika için Aiesec kabulü alan kişiler öncelikle proje/staj süresini, daha sonra ise sahip oldukları ya da alabilecekleri pasaport türünü kontrol etmelidirler. Katılım sağlanacak proje/staj 180 günü geçmiyorsa ve kişi bordo pasaporta sahipse Meksika e-vize başvurusu yapabilir fakat yeşil pasaport ya da hizmet (gri)pasaporta sahip olan kişiler e-vize başvurusu yerine Konsolosluk’tan basılı vize talebinde bulunmalıdırlar.

Yeşil pasaport sahipleri 180 günden kısa süreli bir proje için de olsa Meksika e-vize talep edemezler. E-vize sadece bordo (umuma mahsus) pasaport sahibi T.C. vatandaşları için geçerlidir.

Yeşil pasaport sahipleri ve hizmet pasaportuna sahip kişiler Aiesec vizesi için Konsolosluk’tan randevu almalıdırlar. E-vize başvurusu için uygunsanız ve işlem sürecinde danışmanlık hizmeti almak isterseniz ‘’Bize Ulaşın’’ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Meksika Aiesec E-Vizesi

Meksika’ya Aiesec kabulü ile gidecek kişilerin aşağıdaki şartları sağlamaları gerekecektir:

 • Bordo pasaport sahibi olunmalıdır.
 • Proje/staj süresi 180 günü geçmemelidir.(e-vize 180’e kadar Meksika’da kalış için geçerlidir.)
 • Aiesec projesine kabul edilmek ve resmi kabul almış olmak zorunludur.
 • Aiesec e-vizesi için resmi elektronik vize başvuru sistemi üzerinden form doldurulmalı ve elektronik onay alınmalıdır.

Doldurulacak formda; kişisel bilgiler ve seyahat belgesi bilgileri, seyahat tarihleri, seyahat nedeni, geçmiş Meksika seyahatleri ve bazı güvenlik bilgileri yer alır. Soruların tamamına doğru cevapların verilmesi Meksika vize onayı ve Meksika’ya girişte sorun yaşanmaması için çok önemlidir.

Üniversiteden mezun olmuş ya da öğrenciler için Meksika e-vize işlemleri aynı olacaktır.

Aiesec için Meksika e-vizesi alındıktan sonra ülkeye girişte de dikkatli olunmalı, seyahat nedenini belgeler evraklar sınır polisine sunulmak üzere hazırlanmış olmalıdır.

Aiesec ile Meksika’ya gidenler ülkeye girişte;

 • Aiesec proje kabul belgesi,
 • Meksika’da konaklanacak yeri belgeler evrak,
 • Hem nakit hem de banka dökümü ile yeterli para miktarı,
 • Varsa dönüş uçak bileti,
 • Doldurulmuş ve onaylanmış Meksika Fmm formu sunmalıdırlar.

Aiesec için Meksika vize başvurusu yapmadan önce; kabul aldınız proje, proje tarihleri ve pasaport türünüzü ileterek Konsolosluk’tan e-vize başvurusu yapabileceğinize dair onay almanızı tavsiye ediyoruz.

‘’Meksika E-Vize İçin Nasıl Başvuru Yapılır?’’ yazımızı okuyarak e-vize işlemlerine dair daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Aiesec Meksika E-Vize Evrakları

Meksika Aiesec vizesi için hazırlanması gereken zorunlu evraklar bulunmamaktadır. Online e-vize başvurusu için kişinin seyahat sonrası 6 ay daha geçerliliğe sahip pasaporta sahip olması ve Aiesec kabulü almış olması yeterlidir.

Aiesec Meksika E-Vize Ücreti

Meksika e-vize başvurusu için Meksika Hükumeti vize ücreti talep etmemektedir. Meksika e-vize başvurusu ücretsizdir. Yeşil pasaportla Aiesec vizesi alacak kişilerin ise vize ücreti ödemesi gerekebilir.

Başvurunuz için danışmanlık hizmeti almak isterseniz vize danışmanlık bedeli ödemeniz gerekecektir. ‘’Meksika Vize Danışmanlık ’’ yazımızı okuyarak; Meksika vize danışmanlık ücretleri, Meksika vize danışmanlık firmaları, danışmanlık firmalarının vereceği hizmetler gibi konular hakkında bilgi alabilirsiniz.

Meksika Aiesec Vizesi Çıkış Süresi

Meksika e-vize çıkış süresi 1 gündür.

SaltVisa ile Meksika E-Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

 • SaltVisa temsilcileri ile iletişime geçin.
 • Meksika seyahat amacınızı, pasaport türünüzü ve Meksika’da kalış sürenizi bildirin.
 • E-vize başvurusu için uygun olduğunuzun kontrol edilmesi sonrası çalışma şartları ve ücretler hakkında bilgi e-postası talep edin.
 • Detayları içeren bilgilendirmeyi incelemeniz sonrası başvuruya karar vermeniz halinde; renkli taranmış pasaport görselinizi, Aiesec kabul belgenizi ve form için birkaç kısa soru içeren Meksika taslak vize formunu doldurun.
 • Meksika vize ücretini eft/havale yolu ile ya da elden teslim edin.

İşlemler sonrası başvurunuz aynı gün yapılacak, vize onay çıktınız elektronik ortamda ya da dilerseniz elden tarafınıza teslim edilecektir.

Yeşil Pasaport Sahipleri İçin Meksika Aiesec Vizesi

Yeşil pasaport sahibi olan ve Aiesec proje kabulü alan kişiler kısa süreli bir projeye katılım sağlıyor olsalar da Meksika e-vize yerine basılı vize almalıdırlar.

Yeşil pasaport Aiesec vizesi için başvuru sahibinin Meksika Konsolosluğu’ndan randevu alması gerekecektir.

Ayrıca e-vize başvuru işlemlerinin aksine Konsolosluk’tan randevu ile Meksika vizesi almak için başvuru sahibinin vize evrakları hazırlaması gerekecektir. Randevu günü başvuru için hazırlanması gereken Meksika Aiesec vize evrakları hazır olmalıdır.

Yeşil pasaport sahipleri için Meksika vizesi ücretsiz değildir fakat Aiesec ile Meksika’ya gidecek öğrencilere Gratis Vize (ücretsiz vize) hizmeti sunulabilmektedir.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
868 yoruma göre
js_loader