Ağrı’dan Meksika E-Vizesi Nasıl Alınır? (Yeni)

Değerli ziyaretçilerimiz; Ağrı’da ikamet eden ve Meksika’ya seyahat etmeyi planlayan kişilerin Meksika vize işlemlerine dair merak ettikleri soruları yanıtlayacağımız ‘’ Ağrı’dan Meksika E-Vizesi Nasıl Alınır? ‘’ konu başlıklı sayfamıza hoş geldiniz.

Ağrı (il merkezi), Diyadin, Doğubayazıt, Hamur, Tutak, Patnos, Eleşkirt gibi Ağrı’nın ilçelerinde yaşayan kişiler, bordo pasaport (umuma mahsus) sahibi olmak koşulu ile Ankara ya da İstanbul’a seyahat etmeden Meksika e-vizelerini alabilirler.

SaltVisa; Ağrı, Kars, Ardahan, Muş, Bitlis, Hakkari, Van, Iğdır gibi iller ve Türkiye’nin diğer tüm illerinden yapılacak Meksika e-vize başvuruları için danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Ağrı’dan Meksika e-vizesi almak için bize ulaşabilir, sorularınızı sorabilir ve başvurunuz için yardım alabilirsiniz:

Ağrı’dan Meksika E-Vizesi Nasıl Başvuru Yapılır?

Meksika vizesi almak isteyen Türk Vatandaşları bordo renkli pasaporta sahip olmaları halinde Meksika e-vizesi alma hakkı sahiptirler. Meksika e-vizesi (SAE) Türk, Ukrayna ve Rus vatandaşları için geçerli olan bir sistemdir. Bu ülkelerin gerekli e-vize koşullarını sağlayan pasaport sahipleri kısa sürede Meksika vizesi alabilirler.

Yeşil pasaport sahibi olan Türk Vatandaşlarının ise Meksika vizesi alabilmeleri için işlemlerini Meksika Konsolosluğu’na giderek tamamlamaları gerekecektir. Ayrıca başvuru için pek çok vize evrağı da talep edilecektir. Bu kişiler bordo pasaport sahipleri gibi kısa sürede, evrak hazırlamadan Meksika vizesi alamazlar.

Ağrı’dan Meksika elektronik vize başvurusu yapan ve Meksika e-vize onayı alan kişiler Meksika’ya elektronik vize sistemine kayıtlı bir havayolu firması ile gitmelidirler. E-vize uygun havayolu firması ile uçuş yapılması durumunda geçerli olacaktır.

Meksika vizesi için geçerli bordo pasaporta sahip kişiler elektronik Meksika vize başvuru sistemine giriş yaparak internetten Meksika vizesi alabilirler.

Meksika online vize başvuru işlemlerinin hata yapılmadan tamamlanması ve onaylanması gerekmektedir. Başvuru esnasında hata yapılması Meksika vize reddine neden olabilir.

Ayrıca Meksika vizesi alınsa da; başvuru yaparken önemli hatalar yapılması ülkeye girişte sorun yaşanmasına neden olabilir. Bu nedenle e-vize (SAE) başvurusunun dikkatli tamamlanması, pasaport türünün e-vize için uygun olması, pasaport süresinin yeterli olması ve uçuşun e-vize sistemine kayıtlı havayolu firmalarından biri ile gerçekleştirilmesi çok önemlidir.

Meksika vizesi online olarak alındıktan sonra barkodlu bir vize onayı başvuru ekranına düşecektir. Pdf formatındaki bu belgenin okunaklı çıktısı ve geçerli pasaport ile Meksika’ya seyahat edilebilecektir. Süreçte vizeyi onaylatmak ya da pasaporta vize batırmak için kişinin Ağrı’dan İstanbul’a ya da Ankara’ya gitmesine gerek yoktur. Ağrı’dan Meksika vizesi alınabilmektedir. Bordo pasaport sahibi olmayan kişilerin ise işlemlerini İstanbul Meksika Başkonsolosluğu’na giderek tamamlamaları gerektiğini tekrar hatırlatmak isteriz.

Ağrı Meksika Vize Randevusu

Meksika e-vize işlemleri için randevu uygulaması yoktur. İşlemlerin tamamı Meksika e-vize internet sitesinden tamamlanacaktır.
Ağrı’da ikamet eden kişi resmi elektonik Meksika vize sistemine istenilen bilgileri girerek barkodlu Meksika vize onayını alabilir.
Meksika elektronik vize başvurunuz için bize ulaşabilirsiniz:
[email protected]
• +90 532 494 64 45

Meksika E-Vize Başvuru Formu

Meksika vize başvuru vizenin onaylanması için dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır. Formda verilen tüm bilgilerin doğru olduğundan emin olunmadan form onaylanmamalıdır. İnternetten doldurulacak olan Meksika vize formu başvuru sahibi hakkında bazı bilgilere ulaşmayı hedefler. Verilen bilgiler uygun bulunmazsa Meksika e-vize başvurusu onaylanmayabilir.

Meksika vize başvurunda; kişinin isim soyisim bilgisi, pasaport numarası, pasaport başlangıç ve bitiş tarihleri sorulur. Bu soruların pasaportta yazdığı gibi, hatasız sisteme girilmesi gerekmektedir. Ayrıca başvuru yapılan ülke ve sahip olunan uyruk kısımlarına da doğru bilgi girişi çok önemlidir.

Meksika vize formunda seyahat detaylarına ilişkin bazı ek sorular vardır. Meksika’ya gidiş tarihi ve Meksika’da kalış süresi soruları sahip olunan otel-uçak rezervasyonları ya da Meksika’dan alınan davetiye dikkate alınarak cevaplanmalıdır. Başvuru formundaki bilgiler ve seyahati belgeler evraklar çelişmemelidir. Bu durum Meksika’ya girişte sorun yaşanmasına, Meksika’ya girişe izin verilmemesine neden olabilir.

Meksika vize başvuru formunda ayrıca; ‘’daha önce Meksika’ya gittiniz mi?’’ ve ‘’Meksika’dan ya da başka bir ülkeden sınırdışı edildiniz mi?’’gibi önemli sorular yer alır. Bu sorulara mutlaka doğru yanıtlar verilmelidir.

Ağrı Meksika vize işlemleriniz için destek almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz:

SaltVisa aracılığı ile Meksika vizesi almak istemeniz halinde Meksika vize başvuru formunuz tarafımızdan doldurulacaktır.

Ağrı Meksika E-Vize Ücreti

Meksika e-vizesi (SAE) ücretsizdir. E-vize alımı için Meksika vize harcı ödenmez. Başvuru sürecinizde danışmanlık hizmeti alarak işlemlerinizi vize acentaları aracılığı ile tamamlamak isterseniz Meksika vize danışmanlık ücreti ödemeniz gerekecektir.

‘’ Meksika Vize Danışmanlık Acentaları ile Vize Alma ’’ yazımızı okuyarak; Meksika vize acentalarının sunduğu hizmetler, Meksika vizesi için danışmanlık almanın faydaları, Meksika vize danışmanlık ücretleri gibi bilgileri edinebilirsiniz.

Ağrı’dan Meksika E-Vizesi Almak Kolay Mı?

Meksika’dan vize almak için başvuru sahibi; güncel tarihli pasaporta sahip olmalı, daha önce herhangi bir ülkeden sınır dışı edilmemiş olmalı ve güvenlik tehdidi oluşturabilecek bir sabıka kaydına sahip olmamalıdır.

Ağrı ve çevre illerde ikamet eden kişiler; geçerliliği devam eden, Meksika’dan dönüş sonrası 6 ay daha süresi bulunan bir bordo pasaporta sahipse ve yukarıda bahsettiğimiz durumlardan birine sahip değilse e-vize başvurusu yaparak kısaca ve kolayca Meksika vizesi alabilirler.

Meksika vize onayının alınmış olması ülkeye girişi garantilememektedir. Meksika’ya girişte sınır polisi inceleme sonrası sizi ülkeye kabul etmeyebilir. Bu nedenle ülkeye girişte yanınızda seyahat nedeninizi belgeler evrakları bulundurmalı, sorulara net ve doğru cevaplar vermelisiniz.

Ağrı’dan Meksika Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Meksika e-vize başvurusu 1 günde sonuçlanmaktadır.

Meksika Vizesi Kaç Günlük Verilir?

Meksika elektronik vizesi 180 günlüktür. Başvuru formu doldurulduktan sonra ve vize onayı alındıktan sonra barkodlu belge yani Meksika vizesi 30 gün geçerli olacaktır. 30 gün içinde geçerli belge ile ülkeye giriş yapılmaması halinde yeni bir Meksika vize başvurusu yapılmalıdır.

Geçerli Meksika vizesi ile ülkeye giriş sonrası Meksika’da 180 güne kadar kalınabilir.

Meksika Uçak Bileti

Meksika e-vize; Meksika elektronik vize onay sistemine (SAE) kayıtlı havayolu şirketleri ile seyahat durumunda geçerli olacaktır. Bu nedenle Meksika uçak biletinizi alırken havayolu firmasının SAE sistemine kayıtlı olup olmadığı sormanız gerekmektedir. Sae sistemine kayıtlı olmayan bir havayolu firmasından Meksika bileti satın almanız durumunda Meksika e-vizeniz geçerli olmayacaktır.

Kara veya deniz yoluyla Meksika’ya seyahat edilmek istenmesi durumunda Konsolosluktan vize başvurusu yapılması gerekecektir. E-vize sadece havayolu ile seyahat durumunda geçerlidir.

Meksika’ya Girerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Meksika e-vize başvurusu yapıldıktan ve onay alındıktan sonra SAE sistemine kayıtlı bir havayolu şirketinden Meksika uçak biletinizi satın almalısınız. Ülkeye girişte göstermeniz için dönüş tarihiniz belliyse Meksika’dan Türkiye’ye dönüş uçak biletinizi de almış olmanızı tavsiye ediyoruz.

Meksika’ya giriş noktasında göçmen temsilcisi/sınır görevlisi sizden aşağıdaki belgeleri isteyecektir:

  • Doldurulmuş, onaylanmış e-vize çıktısı.
  • Meksika’daki otel rezervasyonunuz ya da varsa evinde konaklayacağınız kişiden davet mektubu.
  • Gidiş-dönüş uçak biletleriniz.
  • Meksika seyahat amacınızı kanıtlayan belgeler (tur belgeleri, ticari toplantı davetiyeleri, fuar katılım belgeleri gibi)
  • Finansal durumunuzun yeterli olduğunu gösteren banka hesap dökümleri.

Meksika vize başvuru işlemlerine dair daha detaylı bilgi almak için ‘’ Meksika Vizesi Nasıl Alınır? Elektronik Vize Hizmeti ’’ yazımızı okuyabilirsiniz.

‘’Ağrı’dan Meksika e-vizesi nasıl alınır? ’’ sorunuzun yanıtı ve vize işlem sürecinde profesyonel hizmet almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

[email protected]
• +90 532 494 64 45

Bu yazı ne kadar faydalı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Popüler Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
950 yoruma göre
js_loader