Londra Vize İşlemleri

Değerli ziyaretçilerimiz
Bu yazımızda halk arasında Londra vize işlemleri olarak bilinen İngiltere vize işlemleri hakkında dikkat edilmesi gereken hususları sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Sayfamızın devamında:
* Londra vize işlemleri hakkında bilinmesi gerekenleri,
* Londra vize başvuruları için doldurulacak online form hakkında faydalı bilgileri bulabileceksiniz.

Brexit sonrası İngiltere vize başvuru işlemleri hakkında son durumu da yine sizlerin bilgisine sunacağız.


Londra Vize İşlemleri Hakkında

Değerli ziyaretçilerimiz İngiltere Konsolosluğu’nun Londra vizesi adı altında bir vize kategorisinin bulunmadığını bilmenizi isteriz. Bir çok vize başvuru sahibi Londra seyahatleri için Londra vizesi almak istediğini belirtirken bu durum tamamen bir yanlış isimlendirme ile alakalıdır. Dilerseniz Londra’ya, dilerseniz Canterbury’e seyahat edin alacak olduğunuz vize Birleşik Krallık vizesi (UK) olacaktır. Dolayısı ile Londra’ya yapacağınız seyahatler için İngiltere vize başvurusunda bulunmalısınız.


Brexit Sonrası Londra (İngiltere) Vize İşlemleri

Brexit sonrası Londra yani İngiltere vize başvuru işlemlerinde esaslı bir değişiklik olmamıştır. Vize başvuru kuralları Brexit öncesi vize kuralları ile aynıdır. Ancak vize başvuruları hakkında verilecek kararların daha zor alındığı, vize onay oranlarının eskiye göre daha da düştüğünü bilgilerinize sunarız.

Londra vize işlemlerinde bulunurken öncelikle kayıt dışı ekonomi konusunda hassas olmalısınız. Aylık ve yıllık gelirlerinizi belgeler üzerinden ispat etmeniz zorunludur. Asgari ücretli çalışansanız banka hesabınıza yatan yüklü miktarda meblağların açıklamasını belgelerle ispat etmeli ve online formunuzda açıklamasını yapmalısınız. Söz konusu para hesabınıza ne gerekçe ile yattı: araç satışı, ev satışı, miras, altın bozdurma ve freenlance çalışma…

Londra vizesine şirket sahibi ve şirket ortağı olarak başvuru yapıyorsanız yıllık kazancınıza vereceğiniz yanıtlarda dikkatli olun. Çünkü bu soru tuzak sorudur. Soruyu yanıtlarken vergi levhanızda matrahsız ibaresi var ise gelirinizi yüksek göstermemelisiniz. Aksi takdirde İngiltere vize reddi ile karşılaşabilirsiniz.

Londra vize başvurularında seyahat için ayırdığınız bütçenin banka hesabınızda bulunması zorunludur. Otel ve uçak biletinizi satın almamış ve ek olarak Londra’da harcayacağınız para miktarı banka hesabınızda yer almıyorsa İngiltere vize başvurunuz reddedilecektir.

Londra’ya ticari amaçlı bir gerekçe ile seyahat ediyor ve seyahatinizi şirketiniz karşılıyorsa şahsi gelirlerinizi de başvuruda sunmalı ve sunarken bankanıza yatan yüklü meblağları ispat etmelisiniz.

Bu yazı ne kadar faydalı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Popüler Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
950 yoruma göre
js_loader