Kosmos Vize Altunizade

Anadolu Yakası Yunanistan vize başvuru merkezi olan Kosmos Vize Altunizade konusu üzerine hazırladığımız web sayfamıza hoşgeldiniz.

Yunanistan Schengen vizesi için İstanbul Anadolu Yakası semtlerinden vize başvurusu yapacak vatandaşlarımız vize başvuruları için artık Avrupa Yakasına Harbiye adresinde bulunan vize başvuru merkezine veya Beyoğlu adresinde bulunan Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğuna kadar gitmeleri gerekmeyecektir.

Yunanistan Başkonsolosluğunun görev alanı olan: Artvin, Bartın, Bayburt, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce, Giresun, Gümüşhane, İstanbul, Karabük, Kastamonu, Kocaeli, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Trabzon, Yalova ve Zonguldak şehirlerinde ikamet edenler veya İstanbul Kadıköy, Üsküdar, Altunizade, Çamlıca, Moda, Göztepe, Suadiye, Maltepe, Caddebostan, Ziverbey, Ümraniye, Acıbadem, Bostancı, Bağdat Caddesi, Pendik, Kartal ve Tuzla’da ikamet eden vatandaşlarımız da Yunanistan Schengen vizesi için yapacakları vize başvurularında Altunizade Kosmos Vize ofislerine vize başvurularını yapabileceklerdir.

Kosmos Vize Altunizade ofisi 21.02.2019 tarihinden itibaren Yunanistan Schengen vize başvurularını kabul edecektir.

Vatandaşlarımız Yunanistan vize başvurularını Altunizade ofisine veya Harbiye Kosmos Vize başvuru merkezine yapma zorunluluğu bulunmamaktadır. Arzu eden vatandaşlarımızı vize başvurularını Konsolosluğa gerçekleştirebilecektir.

Kosmos Vize Kimdir?

Kosmos Vize: Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğunun vize başvurularında resmi iş ortağıdır. İstanbul ve Başkonsolosluğun yetki alanı içerisindeki şehirlerde Kosmos Vize haricinde Yunanistan vizesi için yetkili aracı şirket bulunmamaktadır. (Bkz: Ankara ve İzmir Yunanistan vize başvuru merkezi)

Artvin, Bartın, Bayburt, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce, Giresun, Gümüşhane, İstanbul, Karabük, Kastamonu, Kocaeli, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Trabzon, Yalova ve Zonguldak şehirlerinde ikamet eden vatandaşlarımız Yunanistan vizesi için yapacakları başvurularını Kosmos Vize’ye veya Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğuna yapacaklardır.

Başkonsolosluğun Kosmos Vize’nin yetkilendirilmesi ile alakalı resmi duyurusu şöyle:

Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu vize müracaat sahiplerine yardımcı olmak için, vize başvurularının toplanması işlemini, İstanbul ve Trabzon için Kosmos Vize firmasına, Bursa için ise VFS Global firmasına vermiştir.

Anlaşma neticesinde Kosmos Vize: Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu adına yapılacak maksimum 90 güne kadar yapılacak kısa süreli Schengen, Erasmus, Transit, Eğitim, Kültürel ve Sportif Faaliyet ve Avrupa Birliği vatandaşlarının eş ve çocukları için yapılacak C tipi vize başvurularının kabul edilmesi, Konsoloslukla idari işleyişin kurulması ve yürütülmesi ve işlemi tamamlanmış pasaportların vize başvuru sahiplerine iade edilmesi konusunda hizmet verecektir.

Ayrıca Kosmos Vize yine Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu adına vize harç ücretlerinin tahsil edilmesi ve Konsoloslukta yürütülecek işlemler için randevuların düzenlenmesi konusunda hizmet verecektir.

Kosmos Vize’nin sağlayacağı hizmetler daha çok idari bir hizmet olacaktır. Kosmos Vize, vize danışmanlığı üzerine hizmet vermemekte ve vize başvurularında başvuru sahiplerine herhangi bir yönlendirme yapamamaktadır.

Kosmos Vize Altunizade

Adres: Altunizade Mah. Ord. Prof. Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:7/5-6 Üsküdar/İstanbul

Telefon: +90212 296 10 00

Faks: +90212 296 15 15

E-posta: [email protected]

Web: www.kosmosvize.com.tr

Çalışma Saatleri: Hafta içi her gün: 09.00 / 17.00

Kosmos Vize Çağrı Merkezi: Hafta içi her gün: 08.00 / 17.00

Anadolu Yakasından Kosmos Vize’ye Nasıl Gidilir?

Altunizade Kosmos Vize’ye Metrobüsle: Altunizade durağında inebilir ve yaklaşık 500 m ortalama 7 dakikalık yürümenin ardından vize başvuru merkezine ulaşabilirsiniz.

Altunizade Kosmos Vize’ye Otobüsle gidecek vatandaşlarımız Şehit Erol Olçok otobüs durağında inmelerinin ardından yaklaşık 250 metre ortalama, 4 dakikalık yürümenin ardından vize merkezine ulaşabileceklerdir.

Altunizade Kosmos Vize’ye Metro ile gidecek vatandaşlarımız Anadolu Yakası metro hattının Bağlarbaşı durağında inmeli, 2. çıkıştan çıkarak yaklaşık 300 metre uzaklıktaki vize başvuru merkezine ortalama 5 dakikalık yürümenin ardından ulaşabileceklerdir.

Lütfen Dikkat!
Altunizade vize başvuru merkezine özel aracıyla gelecekler için vize başvuru merkezine ait vale ve otopark hizmeti bulunmamaktadır.

Kosmos Vize’ye Yapılacak Vize Başvuruları Hakkında

İstanbul Anadolu Yakasında bulunan Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğunu resmi vize aracı şirketi Kosmos Vize 2020 yılında aşağıdaki vize türleri için yapılacak başvuruları kabul edecektir.

 • Yunanistan turistik vize,
 • Yunanistan ticari/fuar ziyareti vizesi,
 • Yunanistan aile, akraba ve arkadaş ziyareti vizesi,
 • Yunanistan transit vize,
 • Yunanistan kültürel ziyaret ve sportif faaliyet ve konferans vizesi,
 • Yunanistan tır ve otobüs şoförleri vizesi,
 • Gemiciler ve hava yolu personeli için Yunanistan vizesi,
 • Avrupa Birliği vatandaşlarının eş ve çocukları için Yunanistan vizesi,
 • 90 gün altı Yunanistan Erasmus ve diğer eğitim vizeleri.

Yunanistan Altunizade Vize Başvuru Merkezine Kimler Başvuru Yapabilir?

Üsküdar Altunizade adresine bulunan Yunanistan vize başvuru merkezi Kosmos Vize’ye ikamet adresi İstanbul ve Artvin, Bartın, Bayburt, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce, Giresun, Gümüşhane, Karabük, Kastamonu, Kocaeli, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Trabzon, Yalova, Zonguldak olan vatandaşlarımız veya Türkiye Cumhuriyeti devletinin geçerli ikamet iznine sahip ve ikamet adresi söz konusu şehirler olan yabancılarda yaş fark etmeksizin Kosmos Vize’ye kısa süreli vize başvurusunda bulunabileceklerdir.

Kosmos Vize Altunizade Ofisine Yunanistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kosmos Vize Altunizade ofisine başvuru yapacak vatandaşlarımız öncelikle Başkonsolosluğun görev alanında bulunan şehirlerde ikamet etmeleri zorunludur.
Vize başvurularınızın kabul edilebilmesi için seyahat tarihi ile randevu tarihi arasında en az 15 günlük sürenin bulunması zorunlu tutulur. Bu ön koşulları sağlayan vatandaşlarımızı ardından aşağıdaki adımları izleyeceklerdir.

 • Meslek gurubuna yönelik vize başvuru evrakları eksiksiz ve güncel tarihli olacak şekilde hazırlanmalı.
 • kosmosvize.com.tr/tr-tr/başvuru-formu web adresi ziyaret edilmeli ve Yunanistan Schengen vize başvuru formu doldurulmalı,
 • kosmosvize.com.tr/tr-tr/randevual web adresi ziyaret edilmeli ve vize randevusu oluşturulmalı
 • Randevu günü Altunizade Yunanistan vize başvuru merkezi ziyaret edilmeli,
 • Randevu günü vize başvuru evrakları teslim edilmeli, vize ücreti ödenmeli ve parmak izi beyanında bulunulmalıdır.
 • Randevu günü başvuru merkezi görevliler tarafından verilen başvuru fişi ile pasaportunuzun durumunu sorgulayabilirsiniz.

Konu hakkında daha detaylı bilgi için Yunanistan vize işlemleri yazımızı dikkate alabilirsiniz.

Kosmos Vize’de Yunanistan Vize Ücretlerinin Tahsili

2 Şubat 2020 tarihi itibariyle Altunizade Kosmos Vize’ye yapılacak Yunanistan vize başvurularında aşağıdaki ücretler ödenecektir:

 • 0-6 yaş arası çocuklar için vize ücreti: ücretsiz
 • 6-12 yaş arası çocuklar için vize ücreti: ücretsiz
 • 12 yaş üstü kişiler için vize ücreti: 80 €
 • Kosmos Vize servis ücreti: 20 €
 • Bosna Hersek, FYROM (Makedonya), Ukrayna, Rusya, Belarus, Gürcistan, Sırbistan, Arnavutluk, Karadağ, Azerbaycan, Moldova, Kosova ve Ermenistan vatandaşları için vize ücreti: 35 €

Yunanistan Konsolosluğu ve Kosmos Vize ücretleri Euro cinsinde tahsil edilecektir. TL olarak yapılacak vize ücreti ödemeleri kabul edilmemektedir.

Vize ücretlerinin bozuk ve tam olarak bulundurulması tavsiye edilir, metal ve 200, 500 € banknotlarla yapılmak istenen vize ücreti ödemeleri kabul edilmemektedir.

Yunanistan Konsolosluğu ve Kosmos vize ücretleri kredi kartı ile ödenememektedir.

Kosmos Vize Altunizade Yunanistan Vize Randevusu

Yunanistan vize başvuruları için Kosmos Vize’den randevu alacak vatandaşlarımız şu adımları izlemeleri gerekecektir:

 • Kosmosvize.com.tr/tr-tr/başvuru-formu web adresi ziyaret edilmeli,
 • Yunanistan Schengen vize başvuru formu eksiksiz doldurulmalı,
 • Randevusu sayfasından Kosmos Vize Altunizade ofisi seçilmeli,
 • Uygun tarih ve saate randevu onayı oluşturulmalıdır.
 • Ailece yapılacak vize başvurularında başvuru tipini aile seçerseniz aile üyeleri için randevu oluşturabilirsiniz ancak her aile üyesi için ayrı ayrı Yunanistan
 • Schengen vize başvuru formunu doldurmanız gerekecektir.

Vize başvuruları sırasında randevu belgesini vize başvuru dosyanıza eklemeyi unutmayınız.

12 yaş altı çocukların Yunanistan vize başvuruları için hazır bulunması gerekmemektedir. Ancak ebeveynlerin çocuklarının vize başvuruları için hazır bulunması veya hazır bulunulmayacak ise noter onaylı muvafakatname belgesinin sunulması zorunludur.

Kosmos Vize Altunizade ofisinden alınan Yunanistan vize randevusu vize başvurusunun randevu günü yapılabilmesi içindir. Randevu günü vize işlemleriniz için yoğunluğa bağlı olarak 20 dakika ile tüm gününüzü ayırmanız gerekebilir. Vize başvurunuzu daha hızlı tamamlamak için Yunanistan Vip vize randevusu alabilirsiniz. Vip vize randevusu için vize ücretine ek 40 € daha ödemeniz gerekecektir.

Lütfen Dikkat!
Covid-19 sürecinde Kosmos Vize Altunizade ofisi için vize randevularının çağrı merkezi ar acılığıyla alınması gerekebilir.

Kosmos Vize Altunizade Pasaport & Vize Takip İşlemi

Yunanistan vizesi için Kosmos Vize Altunizade ofisine başvuru yapan vatandaşlarımız vize başvurularının durumunu yine Kosmos Vize resmî web sayfası üzerinden kontrol edebileceklerdir.

Yunanistan vize başvuru durumunu sorgulayacak vatandaşlarımız başvuru durumunu sorgulamadan önce başvuru takip fişlerinin yanlarında bulunduğundan emin olmalıdır.

 • Ardında vize takibini yapabilmek için kosmosvize.com.tr/tr-tr/basvurutakip sayfası ziyaret edilmeli,
 • Pasaport takip fişinin üzerinde bulunan barkod numarası Kosmos Vize Altunizade vize takip sistemine girilmelidir.
 • Ardından vize başvurunuzun hangi aşamada olduğunu öğrenebilirsiniz.

Kosmos Vize Altunizade Ofisinin 2020 Yılında Kapalı Olduğu Tarihler

Yılbaşı 01 Ocak Salı
Paskalya 17 Nisan Cuma
Emek ve Dayanışma Günü 01 Mayıs Cuma
Ramazan Bayramı 25 Mayıs Pazartesi
Ramazan Bayramı 26 Mayıs Salı
Kurban Bayramı Arife 30 Temmuz Perşembe ½
Kurban Bayramı 31 Temmuz Cuma
Kurban Bayramı 03 Ağustos Pazartesi
Cumhuriyet Bayramı 29 Ekim Perşembe
Noel 25 Aralık Cuma

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar