Yunanistan Vize Danışmanlık

Değerli ziyaretçilerimiz, Yunanistan vize danışmanlık hizmetleri konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoşgeldiniz. 

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa: Yunanistan turistik, tur, ticari, aile-arkadaş ziyareti ve transit geçiş vizesi başvuruları için danışmanlık hizmeti almak isteyen vatandaşlarımıza yönelik hazırlanmıştır. 

Yunanistan vize danışmanlığı hizmeti almak isteyen vatandaşlarımız, sayfamızda yer alan bilgilerden yola çıkarak danışmanlık hizmetlerinin kapsamı hakkında önemli bilgilere sahip olabileceklerdir. Vize danışmanlık hizmeti bilhassa ilk defa yurt dışına çıkacak, daha öne Schengen vize reddi almış, işe yeni girmiş veya düzenli geliri olmayan, çalışmayan vatandaşlarımızı yakından ilgilendiren bir hizmettir.

Danışmanlık hizmeti almadan önce sayfamızda paylaştığımız bilgilerin sizlere fayda sağlayacağını düşünüyoruz. Daha detaylı bilgi için lütfen okumaya devam edin.

Danışmanlık hizmeti almak için ” BİZE ULAŞIN ” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yunanistan Vize Danışmanlık Nedir?

Yunanistan vize danışmanlık: Yunanistan C tipi kısa dönem (Schengen) veya D tipi uzun dönem (Ulusal) vize başvuruları için profesyonel destek almak isteyen vatandaşlarımıza yönelik seyahat acentaları veya özel şirketler tarafından geliştirilmiş bir  hizmet türüdür.

Vize danışmanlık hizmeti ile vatandaşlarımız kolay, doğru ve sorunsuz bir vize işlem süreci geçirmeyi hedeflemektedir.

Yine danışmanlık hizmeti alan vatandaşlarımız, ulaşmakta güçlük çekilen Konsolosluklara ve vize başvuru merkezlerine alternatif olarak süreç boyunca karşılarında muhatap bulmayı arzu etmektedir. 

Dolayısıyla Yunanistan vize danışmanlığı bir çok kişi ve kurum açısından oldukça önemli bir hizmettir. 

Kimler Yunanistan Vize Danışmanlığı Almalı?

 • Schengen vizesine ilk defa seyahat edecek kişiler,
 • Daha önce Schengen vize reddi almış ve yeniden vize başvurusu yapacak kişiler,
 • Düzenli geliri olmayan, işsiz, çalışmayan kişiler,
 • Sponsorlu vize başvurusu yapacaklar,
 • Anne, baba veya eş dışında sponsor gösterecek kişiler,
 • Banka hesabında seyahati finanse edecek miktarda para gösteremeyen veya banka hesabında yüklü miktarda para girişi bulunan kişiler,
 • Sık sık iş yeri değiştiren, işe yeni girmiş ve iş yerinden yeni ayrılanlar,
 • Freelance çalışanlar,
 • Asgari ücretli maaşla çalışanlar,
 • Geçmiş Schengen vizelerini hatalı kullananlar,
 • Eski Yunanistan vizeleri ile Bulgaristan’a giriş-çıkış yapan kişiler,
 • Balkan turuna katılacaklar,
 • Pasaportunda KKTC kaşesi olanlar,
 • Yurt dışı sonrası Türkiye’ye yerleşenler,
 • Türkiye’de yasal oturum izni ile bulunan yabancıların vize başvurularını danışman firmalar aracılığıyla gerçekleştirmelerini tavsiye ederiz.

Yunanistan Vize Danışmanlık Firmaları Hangi Hizmetleri Verir?

 • Vize sürecinin yönetimi,
 • Başvuru sahibinin başvuracağı doğru vize kategorisinin belirlenmesi,
 • Başvuru sahibinin durumuna uygun evrak listesinin belirlenmesi,
 • Başvuru sahibinin Konsolosluğun vize uyum koşullarının eksiksiz şekilde yerine getirebilmesinin sağlanması,
 • Ret alma potansiyeli yüksek vize başvuru dosyalarının zayıf yönlerinin güçlendirilmesi ve olası vize reddine karşı önlem alınması,
 • Olası Konsolosluk mülakatına karşı başvuru sahibinin mülakata hazırlanması,
 • Parmak izi beyanında bulunmuş VİS’li vize başvuruların başvuru sahibi adına başvuruların yapılması,
 • Yunanistan vize başvuru formlarının doldurulması,
 • Yunanistan vize randevularının başvuru sahibi adına alınması,
 • Vize talep dilekçelerinin yazılması,
 • İşlemi tamamlanan pasaportların Konsolosluktan veya Yunanistan vize başvuru merkezlerinden teslim alınması gibi konularda hizmetler vermektedir. 

Yunanistan Vize Danışmanlık Ücretleri

Yunanistan vize danışmanlık hizmetlerinde Konsolosluk, Bakanlık veya Seyahat Acentaları Birliği tarafından belirlenmiş tek tip vize danışmanlık ücreti tarifesi yoktur. Vize danışmanlık ücretleri hizmet alınacak firmaya, başvuru yapılacak şehre ve başvuru dosyasının zorluğuna göre değişiklik göstermektedir. 

İstanbul Yunanistan vize danışmanlık firmaları ile Gaziantep vize danışmanlık firmalarının hizmet ücretleri birbirine göre farklılık göstermektedir.

Yine İzmir, Antalya ve Ankara Yunanistan vize danışmanlık firmalarının hizmet ücretleri de birbirine göre farklılık gösterir.

En ucuz Yunanistan vize danışmanlık ücreti genel anlamda Konsoloslukların bulunduğu şehir olan İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunan danışmanlık şirketleri vermektedir. 

İstanbul, Ankara ve İzmir Yunanistan vize danışmanlık şirketlerinin ücreti genel anlamda 30 ila 80 € arasında değişiklik gösterir. 

Antalya ve Gaziantep Yunanistan vize danışmanlık şirketlerinin ücretleri ise 40 ila 90 € arasında değişiklik gösterir. 

Belirtilmekte olan bu ücretler sadece vize takip şirketlerinin aldığı danışmanlık bedellerdir. Bu ücretlere ek olarak Yunanistan Konsolosluklarının ve vize başvuru merkezlerinin servis ücreti de eklenecektir.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için ” Yunanistan Vize Harç Ücretleri ” yazımızı okuyabilirsiniz. 

Öte yandan vize reddi sonrası yapılacak yeni başvurularda, Vip ya da ekspres vize başvurularında danışman şirketlerin ücreti daha yüksek olabilmektedir.

Aile ya da grup halinde yapılacak vize başvurularında indirimli vize danışmanlık tarifesi uygulanabilir. 

Vize reddi durumunda konsolosluk vize harç ücretleri ve danışmanlık ücreti iade edilmemektedir. 

Yunanistan Schengen Vize Danışmanlık Hizmeti

Yunanistan Schengen vize danışmanlık hizmeti: Yunanistan’a maksimum 90 güne kadar turizm, Balkan turu, transit geçiş, tır-kamyon şöförü, eğitim, fuar, konferans, aile-akraba ve arkadaş ziyareti gibi amaçlarla seyahat edecek vatandaşlarımız alması gereken bir danışmanlık hizmetidir. 

Yunanistan’a maksimum 90 güne kadar kısa süreli amaçlarla seyahat edecek vatandaşlarımız Schengen vize danışmanlığı  hizmeti için müracaat etmelidir.

Yunanistan Schengen vize danışmanlığı bir çok açıdan önemli bir hizmettir. Bir Schengen devleti olan Yunanistan’dan alınan vize 26 ülkenin oluşturduğu Schengen bölgesine giriş hakkı verdiği için Yunanistan Konsolosluğundan alınacak vize reddi 25 Schengen Konsolosluğu tarafındanda görünecek ve bu durum diğer Schengen Konsolosluklarından vize onayı almanıza engel oluşturacaktır. 

Özellikle işe yeni girmiş, asgari ücretli maaşla çalışan veya daha önce vize reddi alan vatandaşlarımıza danışmanlık hizmeti almalarını tavsiye ederiz. 

Aynı şekilde Balkan turuna katılacak vatandaşlarımıza da danışmanlık hizmeti almalarını tavsiye ederiz. 

Yine Üniversite sonrası işe girmemiş, uzun süredir Ailesi ile beraber yaşayan tek, bekar erkeklere Schengen vize danışmanlık hizmeti almalarını tavsiye ederiz. 

Yunanistan Schengen vize danışmanlık hizmeti, acentalar ve bağımsız danışmanlık firmaları tarafından verilen özel bir hizmettir. Tek bir vize danışmanlık merkezi yoktur. Gren şehirde, bölgede farklı farklı isimlerle hizmet veren vize danışmanlık şirketi bulunur.

Vize başvuru merkezleri danışmanlık hizmeti vermemektedir. Başvuru merkezleri sadece evraklarını Konsolosluk kriterine göre hazırlayan vatandaşlarımızın vize başvurularını kabul etmekle ve Konsolosluğa ulaştırmakla yükümlüdür. Dolayısıyla vize başvuru merkezlerinden doğrudan sorularınıza yanıt alamayabilir, muhtemel hatalarınıza karşı uyarılmazsınız.

Danışman firmalar ise çözüm odaklı sizlere özel çalışırlar. Yunanistan Schengen vize danışmanlık firmaları çoğu zaman Konsolosluktan bağımsız, başvuru merkezine akredite özel oluşumlardır.  

Güvenilir ve iyi bir Yunanistan vize danışmanlık firması sizlere kolay ve hızlı vize almanızı, sorunsuz bir başvuru yapmanızı ve uzun süreli vize onayı almak gibi avantajlar sağlayacaktır.

Bu sebeple özellikle ilk defa vize başvurusu yapacaksanız, vize reddi almışsanız veya Balkan turuna katılacaksanız Yunanistan Schengen vize danışmanlık hizmeti almanızı tavsiye ederiz.

Daha detaylı bilgi için ” Schengen Vize Danışmanlık Hizmetleri ” yazımızı okumanızı öneririz. 

Yunanistan Vize Danışmanlık Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Pasaportunuzda KKTC kaşesi varsa Yunanistan vizesine başvuru yapmamalısınız ve yeni bir pasaporta sahip olmalısınız.
 • Balkan turuna katılacaksanız çok girişli Yunanistan vizesi almalısınız.
 • Yunanistan devleti Makedonya devletini diplomatik olarak tanımamaktadır. Dilekçe ve tur programlarınızda Makedonya yerine Fyrom adını kullanınız.
 • İlk Schengen vize başvurunuz ise konsolosluk sizi, çalıştığınız iş yerini arayabilir. Şirket yetkililerinizi olası  konsolosluk aramalarına dair bilgilendirmeye özen gösteriniz.
 • Schengen vizesine ilk defa  başvuru yapacaksanız satın alınmış veya iade alabileceğiniz otel ve uçak bileti rezervasyonları ile başvuru yapmaya çalışınız.
 • Konsolosluk mülakatlarında sorulması muhtemel “Yunanistan sonrası başka ülkeye gidecek misiniz” sorusuna “Hayır”  cevabı veriniz. Aksi takdirde kolay Schengen vizesi alındığı düşüncesiyle Yunanistan vizesine başvuru yaptığınız  ve Yunanistan’ı bir transit geçiş ülkesi olarak kullanacağınız düşünülecektir. Bu durum genel anlamda vize reddi almanıza yol açacaktır. 
 • Sık sık Bulgaristan’a giriş-çıkış yapıyor ve pasaportunuzda Bulgaristan giriş-çıkış kaşeleri sayıca fazla ise Yunanistan topraklarını transit geçiş için kullandığınız düşünülecek ve bu durum vize reddi almanıza yol açacaktır. 
 • Balkan turuna katılıyorsanız tur programınızda girişte ve en fazla kalacağınız ülke Yunanistan olmalıdır. 
 • Ailece yapılacak Yunanistan vize başvurularında tüm başvurular aynı gün yapılmalı, başvuru dosyaları bölünmemelidir.
 • Bakiyesiz, yeni açılmış banka hesap dökümleri ile vize başvurusu yapmayınız.
 • İlk vize başvurunuz ise Yunanistan’a yalnız seyahat etmemenizi tavsiye ederiz. 
 • Güney Kıbrıs vizesine başvuru yapacaksanız Konsolosluğa sunacağınız dilekçede Güney Kıbrıs vizesine başvuru yapacağınızı belirtmeyi unutmayınız.
 • Yunanistan Konsolosluğu uzun süreli vize veren ülkeler arasında yer almaz.
 • Yunanistan Konsoloslukları haftanın bir kaç günü randevu ile doğrudan yapılacak vize başvurularını kabul eder.
 • Yunanistan Konsolosluğunun resmi vize başvuru merkezleri İstanbul, Bursa ve Trabzon’da: Kosmos Vize, Ankara ve diğer şehirlerde ise VFS Global’dir.

Yunanistan Vize Danışmanlık Hizmeti Almanın Önemi

 • Doğru vize kategorisine başvurusu yaparsınız,
 • Vize alma ihtimalini arttırır ve basit gerekçelerle vize reddi almazsınız,
 • Konsolosluk ve vize başvuru merkezlerinde ki güncel gelişmelerden haberdar olursunuz,
 • Başvuru sırasında nispeten daha az evrak beyan edersiniz.
 • Vize başvurunuzu kolaylaştırılmış bir prosedürle tamamlarsınız.
 • Daha önce parmak izi verdiyseniz Yunanistan vizenizi Konsolosluğa gitmeden kolayca alabilirsiniz.
 • Uzun süreli vize alma şansınızı arttırmış olursunuz.
 • Standart bir firma sahibi, devlet memuru veya çalışan değilseniz durumunuza uygun evrak listesini öğrenmiş olursunuz.
 • Konsolosluğun sürpriz mülakatlarına karşı hazırlıklı olursunuz.
 • Vize reddi sonrası kapsamlı bir vize başvurusu yaparsınız.

İstanbul Yunanistan Vize Danışmanlık Firmaları

 • SaltVisa – Vize danışmanlık hizmetleri,
 • Setur,
 • Vista,
 • BizVize,
 • Viking Turizm,
 • Taksim Vize,
 • MonaVisa,
 • Easy Vize,
 • Mavidüş Turizm – Vize Dünyası.

İstanbul vize firmaları hakkında daha detaylı bilgi için ” İstanbul’da Vize İşlemi Yapan Firmalar ” yazımızı okumanızı öneririz.

Ankara Yunanistan Vize Danışmanlık Firmaları

 • SaltVisa,
 • MRD Turizm,
 • Re-vize,
 • Jolly Tur,
 • Setur,
 • Vista,
 • My Vize,
 • Long Vize,
 • Vize Ankara,
 • Ankara Vize Merkezi,
 • Başkent Vize,
 • 3Gen Vize.

Firmalar hakkında daha detaylı bilgi için ” Ankara Vize Danışmanlık ” yazımızı okuyabilirsiniz. 

İzmir Yunanistan Vize Danışmanlık Firmaları

 • SaltVisa,
 • Setur,
 • Vista,
 • Jolly Tur,
 • BRS Global,
 • Empro vize,
 • Vize 35,
 • İzmir Vize Merkezi,
 • Vize İzmir,
 • Şahin Vize Danışmanlık.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için ” İzmir Vize Danışmanlık Hizmetleri ” yazımızı okuyabilirsiniz. 

Bursa Yunanistan Vize Danışmanlık Hizmeti Veren Şirketler

 • SaltVisa,
 • MCT Turizm,
 • Balkan Travel,
 • Bursa Vize Başvuru Merkezi,
 • Edmina Vize,
 • Venüs Turizm,
 • Bursa Vize Merkezi,
 • Bursa Vize Ofisi,
 • Bongo Travel.

Değerli ziyaretçilerimiz daha detaylı bilgi için ” Bursa Vize Danışmanlık ” yazımızı okumanızı öneririz. 

Yunanistan Vize Danışmanlıkla İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Yunanistan Vize Danışmanlık Firmaları İle Başvuru Yapanlara Kesin Vize Çıkar Mı?

Hayır. Vize danışmanlık firmaları kesin vize almanızı sağlamaz veya garanti etmez. Ancak vize onayı alma şansınızı her zaman arttırır. İyi bir vize danışmanlık firması sizi Konsolosluğa daha iyi anlatır, doğru evrakları hazırlamanızı sağlar, yaygın, basit ve klişe hatalara düşmenizi engeller. Danışman firmaların: “Konsoloslukta tanıdığımız var” bilgisi büyük oranda hatalı ve yalan beyandır. Danışman firmaların bir vize başvurusu hakkında verilecek karara müdahale etme yetkisi bulunmamaktadır. Vize başvurularında daima başvuru sahiplerinin durumu göz önünde bulundurulacaktır. 

Danışman Firmalar Aracılığıyla Uzun Süreli Schengen Vizesi Alınabilir Mi?

İyi bir vize danışmanlık firması ile kısmen de olsa uzun süreli Schengen vize alma ihtimaliniz bulunmaktadır. Güvenilir, mevzuat a hakim iyi bir vize danışmanlık firması seyahat amacınıza ve seyahat geçmişlerinize bakarak Yunanistan Konsolosluğundan olmasa da diğer Schengen devletlerinin Konsolosluklarından uzun süreli vize onayı almanızı sağlayabilir. 

Vize Danışmanlık Firmaları Sizin Adınıza Evrak Hazırlayabilir Mi?

Hayır. Vize danışmanlık firmaları sizin adınıza  sadece başvuru formu doldurabilir, dilekçe yazabilir, seyahat sağlık sigortası yapabilir veya otel ve uçak bileti rezervasyonu gibi evraklarınızı hazırlayabilirler. Bu evrakların dışındaki tüm evraklar başvuru sahibi tarafından hazırlanmak zorundadır. 

Vize Reddi Sonrası Danışman Şirketler Aracılığıyla Yeniden Vize Alınabilir Mi?

Vize reddi sonrası danışman şirketler aracılığıyla yeniden vize alınabilir ancak bu durum daha çok daha önceki vize başvurunuzun hangi gerekçe ile reddedildiğine bağlıdır.

Örneğin: 8., 9., veya 13. Maddeden dolayı Yunanistan Schengen vize reddi almışsanız ve durumunuzda önemli bir değişiklik yoksa danışman firmanın kısa sürede bu reddinizi geri döndürme ihtimali düşüktür. Ancak Yunanistan Schengen vizeniz 2., 3., 4., veya 10. maddeden dolayı vize reddi almışsanız danışman firmaların bu vize reddini geri döndürmesi yüksek ihtimaldir.

Vize reddi sonrası yeniden vize onayı alabilmek için vize ret mektubunu danışman firmalarla paylaşmaya özen gösteriniz. 

Danışman Firmalar Aracılığıyla Konsolosluğa Gitmeden Vize Alınabilir Mi?

Son 5 yıl içerisinde Schengen vizesi almış, soyadı değişmemiş veya vizesini yurtdışından almamış vatandaşlarımız daha önce parmak izi beyanında bulunmuş olmaları nedeniyle  vizelerini danışman firmalar aracılığıyla Konsolosluğa gitmeden alabileceklerdir.

Yine 12 yaş altı çocuklar için ebeveynleri noter onaylı muvafakatname vermeleri halinde Yunanistan Schengen vize danışmanlık acentaları aracılığıyla vizelerini Konsolosluğa gitmeden alabileceklerdir. 

Güvenilir Yunanistan Vize Danışmanlık Firması Nasıl Bulunur?

Güvenilir Yunanistan vize danışmanlık firması 2 farklı şekilde bulunabilir:

1. Daha önce ilgili şirketten danışmanlık hizmeti almış kişilerin referans göstermesi ile,

2. Google’da titiz bir araştırma yapılarak bulunabilir. 

Hizmet alacağınız danışmanlık firmasını mümkün oldukça referanslar aracılığıyla edinmeye çalışın. Bu yöntem danışman firmayla daha iyi iletişim kurmanıza, daha ekonomik bir vize danışmanlık hizmeti almanıza ve güvenilir bir işlem yürütmenize katkı sağlayacaktır. 

Hizmet alacağınız vize danışmanlık firmasını Google’da araştırma yapacaksanız hizmet alacağınız firmaya karar vermeden önce ilgili firma hakkında Google’da, Ekşisözlük’te Google Haritalar’da ve Şikayetvar gibi platformlarda kapsamlı araştırma yapmaya özen gösterin. Aksi takdirde ön araştırma yapmadan firmalardan alacağınız hizmet kötü bir deneyim yaşamanıza, maddi ve manevi zarara uğramanıza yol açacaktır.

Vize Danışmanlık Hizmeti Almak Zorunlu Mu?

Hayır. Yunanistan vize başvurusu yaparken vize danışmanlık hizmeti almanız zorunlu değildir. Vize danışmanlık hizmeti ihtiyaç duyulması halinde alınabilecek bir hizmettir. Gerek konsolosluk, gerekse vize başvuru merkezleri danışman firmalar aracılığıyla başvuru yapılmasını zorunlu tutmamaktadır.

Ancak standart bir vize başvuru sahibi değilseniz, konsolosluğun vize şartlarını yerine getirmekte zorlanıyorsanız Yunanistan Schengen vize başvurularınız için danışmanlık hizmeti almanızı tavsiye ederiz. 

Kosmos Vize veya VFS Global Vize Danışmanlık Hizmeti Verir Mi?

Hayır. Konsolosluklar ile vize başvuru merkezleri (Kosmos Vize, VFS Global) arasında yapılan anlaşma gereği Kosmos Vize veya VFS Global vize başvurularında danışmanlık hizmeti vermeyeceklerdir. Anlaşma doğrultusunda söz konusu vize başvuru merkezleri:

Konsolosluk adına vize başvuruların kabul edilmesi,

Vize randevularının düzenlenmesi,

Konsolosluk adına vize ücretlerinin tahsil edilmesi,

Konsoloslukla başvuru sahipleri arasında idari bir görev üstlenmek gibi hizmetler vereceklerdir. 

Yunanistan Vizesi Almak Kolay Mı?

Yunanistan vizesi almak başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak alınması hem kolay hem de zor bir vizedir. 

Daha önce Schengen vizesi almış, iş yerinde en az 2 yıldır düzenli çalışan ve asgari ücret üzerinde maaş alan vatandaşlarımız için Yunanistan vizesi alınması kolay bir vizedir. Ancak iş yeni girmiş, asgari ücretle çalışan ve seyahat amacı inandırıcı olmayan vatandaşlarımız için Yunanistan vizesi alınması zor bir vize olacaktır. 

Bu yazı ne kadar faydalı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Popüler Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
950 yoruma göre
js_loader