İngiltere Vize Merkezi

Değerli ziyaretçilerimiz, İngiltere Vize Merkezi hakkında bilgiler vereceğimiz sayfamıza hoş geldiniz.
Türkiye’den İngiltere vizesi için başvuru yapacak kişilerin işlemlerini tamamlayacakları vize merkezlerine dair bilgileri ve bu merkezlerin sunduğu hizmetleri yazımızın devamında bulabilirsiniz. 
İngiltere vize başvuru merkezi hakkında bilinmesi gereken en temel, en beşeri bilgiler için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Birleşik Krallık vize işlemleri için yetkili olan başvuru merkezi TLS Contact’tır. Türkiye’den vize başvurusunda bulunacak kişilerin işlemler için bu merkezi kullanması zorunludur.

TLS Contact (teleperformance) İngiltere Konsolosluğu adına vize başvurularını kabul eder, işlemi tamamlanmış pasaportların dağıtılmasını ve Konsolosluk adına randevuların düzenlenmesini sağlar.

TLS Contact vize başvuru merkezinin veya çalışanlarının vize başvuruları hakkında karar verme yetkisi yoktur. Başvurular hakkında verilecek kararlar Konsolosluğun inisiyatifinde olacaktır.

İngiltere vize başvuru merkezi Türkiye’de tüm illerde hizmet vermemektedir. Başvuru sahibi ikamet etmekte olduğu ilde İngiltere vize başvuru merkezi yoksa kendisine en yakın, randevuya gidebileceği merkezden işlemlerini tamamlamalıdır. Merkez seçimi konusunda herhangi bir sınırlama ya da ikamet edilen şehre göre merkez seçimi uygulaması yoktur.

İngiltere vize işleminin son aşamaları olan; parmak izi beyanı, fotoğraf çektirilmesi ve pasaport teslim işlemleri için gidilmesi zorunlu merkezler aşağıdadır:

 • Ankara İngiltere Vize Başvuru Merkezi
 • İstanbul İngiltere Vize Başvuru Merkezi
 • Adana İngiltere Vize Başvuru Merkezi
 • Bursa İngiltere Vize Başvuru Merkezi
 • Antalya İngiltere Vize Başvuru Merkezi
 • İzmir İngiltere Vize Başvuru Merkezi

İngiltere vize başvurusu hangi şehirden yapılırsa yapılsın başvurular İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilecektir. Kişinin yukarıdaki merkezlerden birinde randevuya katılması sonra başvuru dosyası Konsolosluk vize bölümüne elektronik ortamda iletilir ve vize değerlendirme süreci başlar. 

İngiltere vize merkezi olarak bahsettiğimiz TLS Contact başvuru merkezleri randevu sistemiyle çalışmaktadır. Bu merkezlere gitmeden önce online başvuru işlemleri tamamlanmalı ve randevu alınmalıdır. Alınan randevu gününde geç kalınmadan başvuru esnasında seçilmiş olan merkeze gidilmelidir. Online başvuru esnasında hangi İngiltere vize başvuru merkezi seçimi yapıldıysa randevuya o şehirden katılım zorunlu tutulmaktadır.

İngiltere Vize Başvuru Merkezi Randevu

İngiltere Vize Başvuru Merkezi’nden randevu alınabilmesi için öncelikle vize formu doldurulmalı ve vize harç ödemesi yapılmalıdır. Bu işlemler İngiltere vize başvuru merkezi olan Tls Contact web sitesinden değil, İç İşleri Bakanlığı web sitesinden tamamlanır. İlgili siteden uygun kategori seçimi yapılarak vize formu doldurulur ve onaylanır. Form tamamlandıktan sonra ise vize ödemesi yapılır ve Tls Contact web sitesine geçiş yapılır. Randevu Tls Contact üzerinden alınacaktır.

İngiltere Vize Başvuru Merkezi Ücretleri

İngiltere vize başvurusu için vize harç ücretinin ödenmesi zorunludur. Bu ödeme online başvuru esnasında yapılan Konsolosluk vize harç ödemesidir. İngiltere vize başvuru merkezine ek bir hizmet alınmadığı sürece ödeme yapılması zorunlu değildir.

İngiltere vize başvuru merkezleri ek hizmetler sunar. Bu ek hizmetler vize sürecini hızlandırmak için, form doldurma yardımı almak için, erken randevuya katılmak için ya da evrak taratma işlemi için kullanılabilen hizmetlerdir. Başvuru sahibi talep etmesi halinde vize harcına ek olarak hizmet ücreti öder ve başvuru merkezinin sunduğu hizmetlerden faydalanır.

İngiltere vize başvuru merkezi hizmetleri ve hizmet ücretleri aşağıdadır:

 • Ekspres vize hizmeti: Vizenin normal çıkış süresinden daha hızlı çıkmasını sağlar. Normal vize çıkış süresi 21 gün iken Ekspres hizmet satın alınarak 5 iş gününde İngiltere vizesi alınabilir. Bu hizmetin ücreti 250 Pound’tur.
 • Süper ekspres vize hizmeti: İngiltere vizesinin 24 saatte çıkmasını sağlayan ek hizmettir. Bu hizmet sadece İstanbul İngiltere Vize Başvuru Merkezi tarafından sağlanır. Hizmet ücreti 956 Pound’tur.
 • Evrak tarama hizmeti: İngiltere vize sürecinde vize evraklarının taranarak başvuru sistemine yüklenmesi ve bu yolla Konsolosluğa iletilmesi mecburidir. Kişi bu işlemi kendisi yapmıyorsa ve başvuru merkezinden hizmet almak istiyorsa ödemesi gereken ek ücret 650.00 TL olacaktır.
 • Esnek randevu hizmeti: Vize başvuru merkezi randevusuna sistemden alınan randevu tarihi ve saatinde değil, kişi için uygun olan gün ve saatte katılım imkanı tanıyan hizmettir. Flexi olarak isimlendirilen hizmet başvuru merkezinin randevu kabul ettiği saat aralığında randevuya katılım imkanı sağlar. Bu hizmetin ücreti 1.500.00 TL’dir.
 • Form doldurma hizmeti: Vize formunun doldurulması için alınabilecek hizmettir. Ücreti 1.230.00 TL’dir.
 • Pasaportsuz başvuru hizmeti: Randevu günü pasaport teslimi yapmadan başvuru imkanı sağlar. Ücreti 1.800.00 TL’dir.
 • Kurye hizmeti: Normal şartlarda işlem sonrası pasaport başvuru merkezinden elden alınır. 260 TL kurye hizmet ücreti ödeyen kişilerin pasaportları adreslerine gönderilmektedir.
 • Erken saat randevusu hizmeti: Mesai saatleri dışında, erken saatlerde randevu alma şansı tanıyan bu hizmetin ücreti 1.650.00 TL’dir.
 • Vip vize randevusu hizmeti: Konforlu bir şekilde, başvuru merkezinde sıra beklemeden işlemleri tamamlansın isteyen kişilerin satın alabileceği bir hizmettir. Ek hizmet ücreti 2.500.00 TL’dir. Bu hizmet ayrıca randevu önceliği de tanımaktadır.

İngiltere Vize Başvuru Merkezi Evrak Kontrolü Yapar Mı?

İngiltere vize başvuru merkezi evrak kontrolü yapmaz ve başvuru sahibini doğru başvuru konusunda yönlendirmez. Başvuru merkezi dosya kabulü, parmak izi alma, fotoğraf çekme, pasaport dağıtım gibi hizmetleri sunar.

Evraklarınızın kontrol edilmesi ve başvuru süreci konusunda yönlendirme talebiniz varsa İngiltere Vize Danışmanlık Hizmeti alabilirsiniz.

Randevu Aldıktan Sonra Vize Başvuru Şehrini Değiştirebilir Miyim?

Randevu alındıktan ve ödemeler yapıldıktan sonra İngiltere vize randevu yeri değişikliği yapılamaz. Hangi İngiltere vize başvuru merkezi seçildiyse randevu için o merkeze gidilmelidir. Randevu şehrini değiştirmek isterseniz başvuruyu iptal etmeli, ücret iadesi istemeli ve yeni bir işlem başlatmalısınız. Ücreti geri alabilirsiniz fakat iade süreci 2-4 hafta kadar sürmektedir.

Hangi Şehirden Randevu Alırsam İngiltere Vizem Hızlı Çıkar?

İngiltere vizesinin sonuçlanma süresi randevu alınan İngiltere Vize Merkezi’ne göre değişiklik göstermez. Tüm illerden yani tüm başvuru merkezlerinden yapılan başvurular aynı sürede sonuçlanır. 

İngiltere vize çıkış süreleri ek hizmet satın alınarak hızlandırılabilir. Bu hizmetlerin bazıları her şehirde bulunmayabilir. Başvuru merkezi hizmetlerine göre çıkış sürelerinde değişiklik olabilir.

İngiltere vize merkezi işlemleri öncesi online başvuru sürecini eksiksiz tamamlamanızı tavsiye ederiz. Randevu günü sorun yaşamamak için başvuru sürecini doğru tamamlamış olmak çok önemlidir. Vize sürecinizde destek almak için iletişim sayfamız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
907 yoruma göre
js_loader