Hızlı İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

Değerli ziyaretçilerimiz, Hızlı İngiltere vizesi nasıl alınır? konusu İngiltere’ye sık seyahat eden vatandaşımızı yakında ilgilendiği bir konu olmuştur. 

Bilhassa İngiltere ile ticaret yapan iş dünyasından insanlar son dakikada belli olan ön görülmedik seyahatleri için İngiltere hızlı vize müracaatlarında bulunmaları gerekmektedir. Dolayısıyla hızlı vize başvuruları hakkında bazı sorulara SaltVisa olarak açıklık getirmek isteriz.

Hızlı İngiltere Vizesi Nasıl Alınır, Neler Gerekir?

Hızlı İngiltere vizesi için öncelikle İngiltere vize başvuru formu doldurulur ve vize randevusu alınır. Form doldurulduktan sonra ise İngiltere vize ücreti ödenir. Bu ücret tutarı başvuru kategorinize ve vize türünüze göre belirlenecektir. Vize harç ücreti ödemesi sonrası ise randevu sistemine geçilir.

İngiltere vize randevusu alacağınız il tercihini yapmanız gerekecektir.

Başvuru yapabileceğiniz iller; Ankara, Adana, Bursa, Antalya, Gaziantep, Adana, İzmir ve İstanbul’dur. İl seçiminizi yapıp onayladıktan sonra geriye dönüp tekrar il tercihi yapamıyorsunuz. İlk seçiminiz kayıtlı tutulacaktır. Değiştirmek istemeniz durumunda formu iptal edip yeni İngiltere vize formu doldurmalısınız.

İl seçimi sonrası randevu sistemine geçilir. Sistem uygun randevu günlerini ve saatlerini gösterecektir. Sistem üzerinde göreceğiniz bazı gün ve saat seçenekleri ek ücrete tabi seçeneklerdir.

Örneğin; uygun randevu saati olarak görebileceğiniz 08:00 saati erken saatte randevu yani Prime Time İngiltere vize randevu seçeneğidir ve ek ücrete tabidir. Ek olarak 770 TL ödemeniz durumunda Prime Time randevu alabilir ve randevuya mesai saatleri dışında gidebilirsiniz. Yine bazı gün ve saat seçeneklerini tıkladığınızda ek ödeme talebine dair uyarı alabilirsiniz.

Premium Lounge olarak adlandırılan Vip İngiltere vize başvurusu olarak verilen randevular için ek ücret 810 TL’dir.

İşlemlerin 24 saatte sonuçlanmasını sağlayan Süper Ekspres İngiltere vizesi için uygun gün seçtiğinizde ise ek olarak 956 Pound ödemeniz gerekecektir. İngiltere randevu sistemi takviminde standart randevular, ekspres randevular, prime time ve Premium randevular sınıflandırılmıştır. Tercihinize uygun butonu tıklamanız gerekmektedir.

Hızlı İngiltere Vize Ücreti Ne Kadar?

Vize sürecini kolaylaştıran hizmetler dışında, işlem sürecini hızlandıran hizmetler vardır. Süper ekspres İngiltere vizesi (super Express İngiltere vizesi) ve ekspres İngiltere vizesi seçenekleri ile çıkış süresi hızlandırılabilir. Ekspres vize sonuçlanma süresi randevu sonrası 5 iş günüdür ve 220 Pound ek ücrete tabidir.

  • Süper ekspres İngiltere vize ücreti 956 Pound’ dur. İşlem sonuçlanma süresi 24 saattir.
  • Hızlı İngiltere vizesi alımı için randevu alırken seyahat aciliyetinize ve bütçenize uygun ek hizmeti seçebilirsiniz.
  • İngiltere vizesi için Kadıköy‘den başvuru gerçekleştirecek kişiler vize başvurularını Mecidiyeköy Profilo AVM’de bulunan TLS Contact’a yapmaları gerekecektir. (Bkz: İngiltere Vize Merkezi TLS Contact)
Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
915 yoruma göre
js_loader