En Hızlı Mısır Vizesi Nasıl Alınır?

En hızlı Mısır vizesi nasıl alınır? Konusu üzerine hazırladığımız web sayfamıza hoşgeldiniz.

Değerli ziyaretçilerimiz merhaba, SaltVisa olarak uzun süredir vize başvuru prosedürleri üzerine çalışmalar ve araştırmalar yapmaktayız. Her konsolosluğun vize başvuru koşulları, vize başvurularını sonuçlandırma süresi ve vize işlem süreci aşamaları birbirinden oldukça farklıdır.

Bu konsolosluklar arasında ise Mısır Konsoloslukları ayrı bir yer tutmaktadır. Vize işlemleri hakkında donanımlı ve bilgi sahibiyseniz Mısır vize başvuru süreci size normal gelebilir ancak vize işlemleri konusunda tecrübeli değilseniz Mısır vize başvuru süreci size farklı şaşırtıcı gelebilir. (bkz: Mısır vize işlemleri)

Öncelikle Mısır Konsolosluklarının Konsolosluk işlemleri ve vize başvuruları ile alakalı güncel tuttuğu bir web sayfası ne yazık ki yoktur. Dolayısıyla başvuru sürecinde temiz, güvenilir ve kamuoyu tarafından anlaşılır bir dili içeren bilgilere ulaşamayabilir ve böylelikle vize işlemleri sırasında ciddi zaman kayıpları ile karşılaşabilirsiniz. Bu sebeple hızlı Mısır vizesi almak için yeterli zamanınız kalmamış olabilir.

Diğer yandan ise Mısır vize başvuruları oldukça uzun sürelerde sonuçlanmaktadır.

 • 45 yaş altı Mısır vize başvuru sahiplerinin başvuru sonuçlanma süreleri ile alakalı kesin bir süre belirtilmezken,
 • 45 yaş üstü Mısır vize başvuru sahiplerinin başvuru sonuçlanma süreleri ise başvuru tarihi sonrası 3 iş günü olarak belirtilmiştir. (bkz: 45 yaş üstü kişiler için Mısır vize şartları)

Söz konusu bu süreleri normal şartlar altında hızlandırma imkanı özel bir gerekçe sunulmadığı müddetçe yoktur.

Bu doğrultuda: Mısır vize başvuruları sırasında bazı Konsolosluklarda olduğu üzere ek ücret ödeyerek ekspres Mısır vize başvuru seçeneği veya Vip Mısır vize başvuru seçeneği bulunmamaktadır.

Burası Önemli!

Mısır vize başvuru sürecinde vize acentalarından Ekspres Mısır vizesi, hızlı Mısır vizesi, Vip Mısır vizesi veya Konsoloslukta tanıdığımız var Mısır vizenizi hızlı alırız gibi vaatlerde bulunan vize acentalarına (vizecilere) itibar etmemenizi tavsiye ederiz.

En Hızlı Mısır Vizesini Kimler Alabilir?

 1. 45 yaş üstü kişiler,
 2. Mısır devlet birimleri ile görüşmeler yapmak üzere Mısır’a seyahat edecek kişiler,
 3. Türkiye Cumhuriyeti devletinin belirli amaçlarla Mısır’a seyahat edecek umuma mahsus pasaporta sahip üst düzey devlet görevlileri (belediye veya valilik heyeti) Mısır Konsoloslukları ile başarılı bir iletişim kurmalarının ardından daha hızlı vize almak imkanı yaratabilirler.

En Hızlı Mısır Vizesi Nasıl Alınır, Vize Süreci Nasıl Hızlandırılır?

Değerli ziyaretçilerimiz, bildiğiniz üzere her Konsolosluğun veya herhangi bir kurumun/şirketin belirli çalışma prensipleri bulunmaktadır. Bu sebeple bahsi geçen kurumların çalışma prensiplerine saygı duyulmalı, bir işin olma sürecinin tamamlanmasını beklemenizi tavsiye ederiz.

Dolayısıyla Mısır Konsolosluklarının da belirli bir çalışma prensibi veya verilecek olan vize sonuçları ile alakalı tamamlanması gereken onay süreçleri bulunmaktadır. Ancak yine de ön görmediğiniz, acil olarak Mısır’a seyahat etmenizi gerektiren durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Peki bu durumda en hızlı Mısır vizesi nasıl alınır?

Değerli ziyaretçilerimiz hızlı mısır vizesi alabilmek için aslında birkaç farklı faktörün bir araya gelmesi gerekmektedir. Diğer bir deyişle hızlı mısır vizesi alabilmek için Konsolosluğa haklı bir gerekçe sunmalısınız.

En hızlı Mısır vizesi alabilmek için Konsolosluğa sunabileceğiniz haklı gerekçeler şöyle:

 • Mısır vize başvurularının uzun sürede sonuçlanması nedeniyle vize başvurunuzu geç yapmayın.
  Konsolosluk görevlileri geç yapılan vize başvuruları için yardımcı olamadığı belirtmektedir. Dolayısıyla hem geç vize başvurusu yapıp hem de en hızlı Mısır vizesi alma girişimleriniz genel anlamda olumsuz karşılanacaktır.
 • Ticari Mısır vize başvurusu yapmaya özen gösterin.
  Sadece Mısır Konsoloslukları değil diğer Konsolosluklarda önce ticari amaçlı yapılan vize başvurularını değerlendirmeye almaktadır. Bu sebeple ticari Mısır vizesi işlemleri daha hızlı sonuçlanması muhtemeldir.
 • Ticari Mısır vizesi için başvuru yapmışsanız. Mısır şirketinden Konsoloslukla görüşmesini talep edin.
  Vize başvurunuzun zamanında sonuçlanacağını ön görmüyor veya en hızlı şekilde Mısır vizesi almak istiyorsanız. Davetiye aldığınız Mısır şirketinin, Türkiye’de bulunan Konsoloslukla görüşmesini talep ediniz ve seyahatin önemi hakkında Konsolosluğu bilgilendirmesini talep ediniz.
 • Mısır’a önemli amaçla seyahat ediyorsanız Konsoloslukla daha sık iletişim kurun.
  Mısır’a oldukça önemli bir seyahat gerekçesi ile seyahat ediyor ve bu seyahatinizi belgelerle ispat edebiliyorsanız Mısır Konsolosluğuna durumunuzu anlatan özel bir mektup yazın. Hangi gerekçe ile en hızlı Mısır vizesi talep ettiğinizi Konsolosluğa iyi deklare ettiğinizden emin olun. Süreç boyunca Konsoloslukla sık telefon görüşmesi yapın.

Değerli ziyaretçilerimiz, en hızlı Mısır vizesi nasıl alınır? yazımızı toparlayacak olursak hızlı Mısır vizesi almak için Konsoloslukta satın alabileceğiniz Acil, Ekspres, Vip Mısır vize başvuru hizmetinin bulunmadığını, bunun yerine en hızlı Mısır vizesi alabilmek için vize başvuru sürecinde özel bir çaba gösterilmesi gerekeceğini hatırlatmak isteriz.

Bu yazı ne kadar faydalı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Popüler Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
950 yoruma göre
js_loader