Bebekler İçin İngiltere Vizesi Almak Gerekli Mi?

Bebekler İçin İngiltere Vizesi

Değerli SaltVisa ziyaretçileri, bu yazımızda İngiltere vize işlemlerine dair en çok merak edilen ve kafa karıştıran konulardan biri olan ‘’Bebekler İçin İngiltere Vizesi’’ konusu üzerine sizi bilgilendirmeye çalışacağız.

Öncelikle konuyla ilgili en çok sorulan soruları sıralamak, sonrasında ise yazımızda cevapları sizlerle paylaşmak isteriz.

  • Bebekler için İngiltere vizesi nasıl alınır?
  • Bebekler için İngiltere vizesi gerekli mi?
  • Bebekler İngiltere’ye vizesiz gidebilirler mi?
  • Bebekler ve 18 yaş altı çocuklar için İngiltere vize işlemleri farklı mı?
  • Bebekler için İngiltere vize ücreti ödeniyor mu?
  • Bebekler için İngiltere vize başvurusu için hazırlanması gereken evraklar nelerdir?
  • Bebekler İngiltere vizesi için başvuru merkezine götürülmeli mi?
  • Bebekler için İngiltere vize süresi ne kadar?
  • 18 yaş altı çocuk ziyaretçiler için İngiltere vize işlemlerinde muvafakatname sunmak zorunlu mu?

Bebekler için İngiltere vizesi nasıl alınır?

İngiltere vize başvuru işlemleri elektronik ortamda doldurulması zorunlu formlar doldurularak ve resmi İngiltere vize başvuru merkezi üzerinden randevu alınarak tamamlanır. Bu prosedür İngiltere vizesine başvuru yapacak tüm başvuru sahipleri için geçerlidir. Başvuru yapılacak vize kategorisi, başvuru sahibinin durumu, başvuru sahibinin yaşı gibi durumlara göre temel İngiltere vize başvuru prosedürü değişmemektedir.

İngiltere vize başvurusu bebekler için ya da 18 yaş altı herhangi bir yaş grubundaki çocuklar için yapılıyorsa işlemler yetişkinlerle aynı sistem üzerinden yapılır ve İngiltere vize randevusu alınır.

Örneğin; bebeğinizle birlikte İngiltere’ye seyahat etmeniz gerekiyorsa ve vize başvurusu yapmanız gerekiyorsa hem kendiniz hem de bebeğiniz için resmi web sayfası üzerinden ayrı ayrı İngiltere vize başvuru formunu tamamlamalı ve vize ücreti ödeyerek randevu almalısınız. Ne yazık ki İngiltere vizesi için randevu günü bebeğinizi de başvuru merkezine götürmeniz gerekiyor.

18 yaş altı olan ve gelir sahibi olmayan kişiler için İngiltere vize işlemleri sponsor gösterilerek yapılmaktadır. Başvuru esnasında bebek ya da çocuğunuzun zorunlu evraklarına ek olarak, ona sponsor olduğunuzu kanıtlar kendinize ait evrakları da mutlaka sunmalısınız. İngiltere vize evrakları için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Bebekler için İngiltere vize başvuru işlemleri yetişkinlerin işlemleri ile aynı olduğu için İngiltere vizesine dair bilgiler için web sayfamız incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Bebekler için İngiltere vizesi gerekli mi?

İngiltere’ye seyahat etmek isteyen, Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip kişilerin İngiltere vize başvurusu yapmaları gerekecektir.

İngiltere’ye gitmesi gereken bebeklerin ve 18 yaş altı çocuklar için de gerekli prosedürler tamamlanmalı ve vize başvurusu yapılmalıdır. Bebeklerin vize almadan İngiltere’ye seyahat etmeleri mümkün değildir.

Bebekler için İngiltere vize ücreti ödeniyor mu?

İngiltere’ye seyahat edecek kişiler başvuru yaptıkları vize kategorisinin gerekliliklerini yerine getirmelidir. Vize türüne uygun vize evrakları hazırlanmalı, gerekli vize başvuru formu doldurulmalı ve vize kategorisine ait İngiltere vize ücret ödemesi yapılmalıdır.

İngiltere vize ücretleri tüm yaş grupları için aynıdır. Schengen vize uygulamalarında olduğu gibi yaş gruplarına göre ücret farkı ya da bazı yaş grupları için ücretsiz İngiltere vize başvuru uygulaması bulunmamaktadır. Bebekler için İngiltere vize ücreti ödenmeden başvurunun tamamlanması mümkün değildir. Ailece yapılan başvurularda tüm aile üyeleri için ayrı ayrı vize ücret ödemesi yapılacaktır, çocuklar için İngiltere vize ücreti ebeveynlerin ödediği ücrete dahil edilmez.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için ” İngiltere Vize Ücreti ” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bebekler için İngiltere vize başvuru evrakları neler?

İngiltere vize başvuru sürecinin eksiksiz tamamlanması ve vize sonucunun olumlu olabilmesi için hazırlanması gereken vize evrakları büyük öneme sahiptir.

İngiltere vizesi için gerekli evraklar hazırlanırken başvuru sahibinin durumu ve hangi kategori için İngiltere vize başvurusu yaptığı dikkate alınmalıdır. Başvuru sahibi, başvuru yaptığı İngiltere vize türüne ait gereklilikleri sağlamıyorsa ya da evraklarla güncel durumunu kanıtlayamıyorsa İngiltere vize reddi alabilmektedir.

İngiltere vize evrakları ile başvurucunun yaşadığı ülkedeki durumu ve ülkesi ile olan bağları kanıtlanmış olacaktır. Ayrıca sahip olduğu gelirler ve bu gelirlerin resmi kaynakları başvuru esnasında ispatlamalıdır. Bu nedenle başvuru sahibi vize reddi kendi durumunu yansıtan evrakları hazırlamakla yükümlüdür.

İngiltere vizesine başvuru yapacak kişi gelir sahibi değilse başvuru vize sponsoru gösterilerek yapılmalıdır. Bebekler, 18 yaş altı çocuklar, ev hanımları ve öğrenciler için vize başvurusu sponsor gösterilerek yapılabilir. Sponsorlu İngiltere vize başvurusu için hazırlanması gereken evraklar sponsorun gelir durumunu gösteren evraklar olmalıdır. Başvuru sahibi için ise zorunlu kişisel evraklar güncel tarihli olarak sunulmalıdır.

Bebekler için İngiltere vizesi evrakları hazırlanırken, sponsor olacak kişinin çalışma durumuna (Ssk’lı çalışan, emekli, şirket sahibi vb.) ait evrak listesi tamamlanmalıdır. Ayrıca 18 yaş altı başvuru sahibi için muvafakatname İngiltere vize başvuru dosyasına eklenmelidir.

Bebekler İngiltere vizesi için başvuru merkezine götürülmeli mi?

İngiltere vize işlemleri için tüm başvuru sahiplerinin randevu alması ve randevu günü kendilerine en yakın, İngiltere randevu sistemi üzerinden seçmiş oldukları vize başvuru merkezine gitmeleri zorunludur.

İngiltere vize başvurusu alınacak bebekler ve 18 yaş altı çocukların da randevu günü İngiltere vize başvuru merkezine gitmeleri zorunludur. 18 yaş altı başvuru sahibinin başvuru günü randevuya bir yetişkin eşliğinde katılması zorunludur.

Bebekler için İngiltere vize süresi ne kadar?

İngiltere vize süreleri başvuru türüne göre değişmektedir. Verilecek vize süresi başvuru sahibinin yaşına bağlı olarak değişmez.

Ziyaretçi vizeleri için 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık İngiltere vize başvurusu yapılabilmektedir. Bebekler için İngiltere vize süreleri de yetişkinlerle aynıdır.

18 yaş altı çocuk ziyaretçiler için İngiltere vize işlemlerinde muvafakatname sunmak zorunlu mu?

18 yaş altı çocuklar için İngiltere vizesi ve bebekler için İngiltere vizesi işlemlerinde başvuru dosyasına muvafakatname eklenmesi gerekebilir. İngiltere’ye seyahat edecek 18 yaş altı başvuru sahibinin seyahat esnasında yanında ebeveynleri olmayacaksa mutlaka hem anne hem babadan alınmış muvafakatname vize başvuru dosyasına eklenmelidir. 18 yaş altı başvuru sahibi  her iki ebeveyni ile İngiltere’ye seyahat ediyorsa muvafakatname sunulması zorunlu değildir. Anne ya da babadan birisi ile beraber seyahat durumunda ise seyahate katılmayan ebeveynden muvafakatname alınmalıdır.

18 yaş altı başvuru sahipleri için İngiltere vize onayı başvuru esnasında sunulan muvafakatname ve seyahat edilecek kişi bilgisi dikkate alınarak düzenlenir. Örneğin; eşiniz ve İngiltere vize işlemlerini tamamladığınız bebeğiniz ile birlikte İngiltere’ye gidiyorsanız, bunu başvuru esnasında belirterek muvafakatname sunmadan işlemi tamamladıysanız bebeğinizin vize onayı sadece anne ve baba ile seyahat edildiğinde geçerli olacak şekilde verilecektir. Bebeğiniz vize süresi boyunca başka bir yetişkinle İngiltere’ye gidemeyecektir.

18 yaş altı başvuru sahipleri için İngiltere vize başvurusu yapılırken beraber seyahat edilsin ya da edilmesin hem anne hem de babadan muvafakatname alınması durumunda, 18 yaş altı başvuru sahibi alacağı vize ile İngiltere’ye herhangi bir yetişkinle ya da yalnız seyahat edebilecektir.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
907 yoruma göre
js_loader