Pakistan Vize İstiyor Mu?

‘’Pakistan vize istiyor mu?’’ sorusu Pakistan’a seyahat etmeyi planlayan kişilerin en sık sorduğu sorulardan biridir. Düşünülenin aksine ne yazık ki Güney Asya’da bulunan Pakistan İslam Cumhuriyeti ile Türkiye arasında vize muafiyet uygulaması bulunmamaktadır.

Pakistan’a gitmek isteyen bordo pasaport sahibi Türk Vatandaşlarının vize almaları gerekir. Diplomatik, hizmet ve hususi pasaporta sahip olan kişiler ise 1 yılda 90 gün kalış süresini aşmamak koşulu ile Pakistan’a vizesiz seyahat edebilirler.

Pakistan vizeleri; Pakistan Büyükelçiliği veya Pakistan Konsolosluğu’na gidilmeden e-vize uygulaması ile alınabilir. Pakistan Hükümeti’nin 23/03/2019 tarihli kararı ile Türk Vatandaşları için elektronik vize uygulaması başlamıştır. Bu uygulamayla birlikte Pakistan vize başvurularının kabulü online başvuru sistemi üzerinden yapılmaya başlanmıştır.

Pakistan e-vize başvuru kolaylığı; yapılan başvuruların her zaman onaylanacağı, evrak gerektirmemesi gibi anlamlara gelmemelidir. Ek olarak; Pakistan e-vize uygulamasıyla birlikte gündeme gelen Pakistan vizesi kalktı bilgisi doğru değildir. Bordo yani umuma mahsus pasaporta sahip T.C. vatandaşları e-vize portalı üzerinden başvuru yapmalı, vize ücretini ödemeli ve onay almalıdırlar. Vize onayı online ortamda gönderilmeden Pakistan’a seyahat ve giriş bordo pasaportlular için mümkün değildir. Pakistan kapıda vize uygulaması da bulunmamaktadır. Vizenin seyahat öncesi alınması gerekmektedir.

Pakistan vize başvurularının tamamlanabilmesi için bazı şartların tamamlanması gerekir. Vatandaşlarımız Pakistan’a daha çok ticari amaçlı vize taleplerinde bulunmaktadırlar. Ticari amaçlı Pakistan vizelerinde noter onaylı davetiye talep edilmezken, ziyaret amaçlı vize başvuruları için noter onaylı davetiye sunulması gerekecektir. Bu davetiye başvuru esnasında e-vize sistemine yüklenecektir. (Bkz. Pakistan aile ziyareti vizesi)

Pakistan için e-vize uygulaması; ticari seyahatler, aile ziyareti amaçlı seyahatler, turistik seyahat gibi amaçlar için yapılabilir. Aynı zamanda bu uygulama üzerinden vize uzatma başvurusu ve çıkış vizesi başvuruları da yapılabilir.

Türkiye Pakistan vize var mı, hangi kategori için nasıl vize başvurusu yapılır, vize kaç günde çıkar gibi sorularınız için web sitemiz iletişim bölünü ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz. Pakistan e-vizesi süreciniz temsilcilerimiz tarafından tamamlanacaktır. Danışmanlığımız desteği ile; turistik vize, ticari vize, aile ziyareti vizesi, vize uzatma başvurusu, çıkış vizesi başvurusu gibi işlemlerinizi mümkün olan en kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

‘’Pakistan vize istiyor mu?’’ yazımızı burada sonlandırıyoruz. Başvuru sürecinizde görüşmek dileğiyle.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
915 yoruma göre
js_loader