Fransa Vizesi Tavsiye

Değerli ziyaretçilerimiz, merhaba, Fransa vizesi tavsiye listesi oluşturduk. Fransa vizesi tavsiyesi tam 20 süper tavsiyeden oluşacak. Çünkü Fransa 2018 yılından vatandaşlarımızın en çok seyahat ettiği ilk ülke.

Fransa vizesi ve Fransa Konsolosluğunun yeni vize uygulaması France Visas’ da konuya dahil olmak üzere vize başvuruları sırasında dikkat edilmesi gereken hususları sizler için derledik.

Fransa Vizesi Başvuruları İçin Tavsiyeler

Fransa Vizesi vatandaşlarımızın 2018 yılında en çok aldığı Schengen vizesidir. Fransa vize başvurularınızda sorun yaşamama adına tavsiyelerimiz işinize yarabilir.

Fransa Vizesi İçin 20 Süper Tavsiye

İlk Fransa vize başvurunuzda bu tavsiye önemlidir. Satın alınmış otel ve uçak bileti sunun.

Genç yaş kategorisinde yer alıyor ve ilk Fransa vize başvurunuzda tavsiyemiz: vize başvurunuzu arkadaşlarınızla birlikte seyahat edecek şekilde planlayın.

Fransa vize başvurunuza bir haftalık seyahatler için siz tavsiyemiz: Banka hesap dökümünüzde en az 5.000 TL ve üzeri bakiye bulunsun. Varsa birikim ve diğer gelir belgelerinizi de vize başvuru evraklarınızın arasına ekleyin.

Pasaportunuzda veya pasaportunuzda bulunan eski vizeleriniz de bulunan fotoğraflarla Fransa vize başvurusu yapmayın. Başvurunuz kabul edilmeyecektir.

Geçmiş schengen vizenizi Fransa Konsolosluğundan almış ve bu vizenizle Fransa’ya giriş yapmamışsanız yeni vizeniz için Fransa Konsolosluğuna başvuru yapmayın.

Daha önce Fransa vizesi almamış olabilirsiniz. Pasaportunuzda bulunan eski schengen vizelerinizle en çok Fransa’ya giriş yapmışsanız yeni vize başvurunuzu Fransa Konsolosluğuna yapınız.

İlk Fransa Vizesi İçin Tavsiye: Mülakata Hazır Olun.

-Evli ve ilk vize başvurunuzsa Konsolosluk mülakatına hazır olun. Fransa Konsolosluğu vize mülakatında sizlere neden eşinizle seyahat etmediğinizi soracaktır.

-Vize başvurunuzda ek gelir belgelerinizi, Avrupa bankalarından açılmış hesap dökümlerinizi mutlaka Konsoloslukla paylaşın. Fransa Konsolosluğu vize başvuru sahibinin maddi koşulları ile yakından ilgilendirebilmektedir.

Öyle ki 2015-2017 yılları arasında Fransa Ankara Konsolosluğu banka hesabında en az 100 bin TL bakiye olan başvuru sahiplerine 5 yıllık Schengen Vize onayı vermekteydi. Şimdilik bu uygulama durdurulmuştur.

-Pasaportunuz hareketli ve pasaportunuzda en az 3 Schengen vizeniz var ise yeni başvurunuzda 1 yıllık seyahat sağlık sigortası ve ileriye dönük seyahat planlarınızı mutlaka Konsoloslukla paylaşın.

-Fransa vize başvurunuzu eski ve yeni pasaportlarınızla birlikte yapın.

-Fransız liselerinde okuyorsanız vizenizi mutlaka Fransa Konsolosluğundan talep ediniz.

-Renault’ da çalışıyorsanız vizenizi mutlaka Fransa Konsolosluğundan talep ediniz.

-AB vatandaşı ile evliyseniz vizenizi mutlaka Fransa Konsolosluğundan talep ediniz.

-Pasaportunuzda Irak, Afganistan, Somali, Suriye giriş çıkış kaşeleri varsa Fransa vize başvurunuzda size tavsiyemiz başvurunuz Fransa Konsolosluğuna yapmayın ve kendinize yeni bir pasaport alın.

Fransa Vize Reddi İçin Tavsiye:

Fransa Vize reddi almışsanız reddin hemen akabinde Yunanistan vize müracaatında bulunmayın.

Önce Fransa Konsolosluğu ile olan sorunu çözmeye çabalayın. Aksi takdirde Yunanistan vize müracaatınız da olumsuz sonuçlanacaktır.

Fransa vize başvurularında konsoloslukların bölge sınırlaması olduğunu unutmayın.


Fransa Konsolosluklarının Görev Bölgeleri İçin Tıklayın

En Hızlı Schengen Vizesi İçin Tavsiye Fransa:

Fransa konsolosluğunun Türkiye’de en hızlı vize kararı veren Konsolosluk olduğunu unutmayın.

Fransa Vizesi Yeni Başvuru Sistemi (France Visas)

Fransa konsolosluğunun artık online vize başvuru sistemine geçtiğini manüel ortamda doldurulan formların geçerli olmadığını, Fransa vize başvuru formu için Konsolosluğun France Visas sistemini zorunlu tuttuğunu unutmayın.

Fransa vize başvurularında tek yetkili kurumun VFS Global olduğunu, Fransız Konsolosluklarına doğrudan başvuru yapılamayacağını unutmayın.

Almış olduğunuz Fransa vizesinin tek başına ülkeye giriş yapabilmek için yeterli olmadığını, ülkeye girişler sırasında yanınızda gidiş-dönüş uçak bileti, otel veya airbnb dokümanlarını, seyahat sağlık sigortanızı ve varsa davetiye belgenizi sorunsuz bir seyahat için yanınıza almayı unutmayın.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
915 yoruma göre
js_loader