Fransa Vize Randevu

Fransa vize randevusu işlemleri üzerine hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa Fransa vize başvuru merkezi Vfs Global’den vize randevusu alacak vatandaşlarımız için hazırlanmıştır.

Fransa vizesi için randevu alacak vatandaşlarımız web sayfamızda yer alan bilgilerden yola çıkarak Fransa vizesi için randevu nasıl alınır öğrenebilir, randevu takibi yapabilir, randevu iptal ve değişiklik süreçleri hakkında en temel bilgilere sahip olabilirler.

Detaylı bilgi için lütfen okumaya devam edin. 

Fransa Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Fransa vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız kısa veya uzun dönem yapacakları tüm vize başvuruları için randevu alması zorunludur.

Fransa vizesi almak için yapmanız gerekenler; 

  • France Konsolosluğu’nun vize portalı olan France Visas web sayfasını ziyaret edin.
  • Portala kayıt olun ve mailinize gelen aktivasyon linkine tıklayarak hesabınızı aktif edin.
  • Online vize başvuru formunuzu doldurun ve formu onaylayın.
  • Formu onayladıktan sonra çıkan FRA ile başlayan kodu kopyalayın ve vize başvuru merkezi Vfs Global Fransa vizesi sayfasına giriş yapın.
  • Randevu al menüsünü ziyaret edin ve Vfs Global Fransa vize randevu sistemine kayıt olun.
  • Randevu ekranına girin ve kopyalamış olduğunuz FRA kodunu ilgili alana yapıştırın ve randevu formunu doldurun. 
  • Randevu formunu doldurduktan sonra açılan randevu ekranından size uygun randevu tarihini belirleyin.
  • Randevu tarihinizi onaylayın ve randevu ücretini kredi kartınızla ödeyin.
  • Ödeme sonrası ekranda beliren randevu detayları linkini tıklayın ve randevu belgenizi indirin. 
  • Randevu belgesinin çıktısını alın.

Adım Adım Fransa Vize Randevu Alma

Fransa vize randevuları, Fransa konsolosluklarının resmi vize başvuru merkezi VFS Global üzerinden alınabilmektedir. Yani Fransa Konsolosluğu’nun randevu sistemi VFS Global tarafından yönetilir.

İsterseniz kısa dönem vize başvurusunda bulunun, isterseniz uzun dönem vize başvurusunda bulunun VFS’den randevu almanız gerekecektir. Vermiş olduğumuz bu bilgiler Konsolosluğun başvuru sahiplerine özel durumlarında tanıyacağı imtiyazları içermez. Konsolosluklar bazı özel durumlarda başvuru merkezlerinden bağımsız olarak başvuru sahibinin durumuna özel randevu düzenlemesi yapabilir.

Fransa Vize Randevu Sistemi: France Visas

Fransa vize randevusu alabilmek için konsolosluğun online sistemi olan France Visas sistemi kullanılarak alınması gerekmektedir. Telefonla Fransa vize randevusu alınamamaktadır. Fransa vize randevusu için France Visas sistemini kullanacak kişiler öncelikle aktif olarak kullandıkları e mail hesabına ihtiyaç duyacaklardır. Randevu almak için önce Konsolosluğun France Visas sistemi ziyaret edilmeli, hesaba kayıt olmalı, kullanıcı adı ve şifre belirlemeli, E-posta hesabınıza gelen linki tıklayarak online vize başvuru formunu doldurmalısınız.

Online formu İngilizce olarak doldurabilir, dil seçeneklerinden Türkçe çeviri yardımı alabilirsiniz. Ancak formu doldururken İngilizce cevaplar vermelisiniz. Formu doldurmaya başlarken randevu yerinin Altunizade olarak otomatik seçili olduğunu göreceksiniz. Bu bölümde dikkatli olmanızı tavsiye ederiz! Çünkü bu bölüm Fransa vize başvurunuzun hangi ofiste yapacağınızı belirleyecektir. Sistemin küçük bir hatası olan bu bölümde vize başvurunuzu yapacağınız doğru VFS Global ofisini seçmeyi unutmayınız.

Randevu Alırken Fransa Denizaşırı Topraklarına Dikkat!

Fransa vize randevu alırken online formun ilk bölümünde karşınıza Fransa anakarası veya Fransa denizaşırı toprakları için vize bölümü gibi bir menü ile karşılaşacaksınız. Bu menüde doğru yeri tercih ettiğinize emin olun.

Eğer Monaco, Goudolope, Saint Denis gibi deniz aşırı Fransız topraklarına seyahat edecekseniz yine bu bölümden seyahat edeceğiniz alanı yeri seçiniz. Çünkü Fransa Schengen vizeniz size Fransa denizaşırı topraklarına seyahat etmenizi sağlamaz.

Öte yandan Fransa vize randevusu için online formu doldururken sistem sizden eski Schengen vizeleriniz hakkında bilgileri, geçmiş Schengen vize numaranızı ve parmak izi beyanında bulunduğunuz tarihi talep edebilir. En son aldığınız Schengen vize etiketinizin sağ üst bölümünde bulunan numara vize numaranızdır. Bu numarayı forma yazarken önüne ilgili Schengen ülkesinin kısaltmasını büyük harflerle eklemeyi unutmayınız.

Örneğin: FRA13542789, ITA563468936…

Formun tüm bölümlerini doldurduktan sonra sistem formu kontrol etmeniz için üzerine gerçek form olmadığını belirten taslak formu sizlerle paylaşacaktır. Bu formda verdiğiniz bilgileri yeniden kontrol ederek formunuzu onaylayabilirsiniz. Formu onayladıktan sonra sistem sizi randevu menüsüne yönlendirecektir. Bu bölümden önce Europe ardından ise Turkey bölümünü seçin ve ardından uygun tarihi seçerek randevunuzu oluşturun. Randevu tercihi sonrası formunuzun ve checlistinizin çıktısını almayı unutmayın. (Form ve checlist alt alta aynı pdf dosyasının içinde paylaşılır. Her iki belgenin de başvuru sırasında sunulması zorunludur.)

Fransa Online vize başvuru formunu doldurdunuz, randevunuzu oluşturdunuz ve checklist’in çıktısını almışsanız evraklarınızı checklistte bulunan sıraya göre sıralamayı unutmayınız. Evrakların sıralanması zorunludur.

Fransa Vize Randevu Ücretli Mi?

Fransa vize randevuları ücretlidir. Fransa vize randevusu alırken ödenen ücret vize başvuru merkezi olarak da bilinen Vfs Global şirketinin hizmet ücretidir. Alınan ücret randevu iptali durumunda iade edilmemektedir.

 

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
909 yoruma göre
js_loader