Fransa Vize Randevu

Değerli ziyaretçilerimiz,
Bu yazımızda Fransa vize randevu işlemleri üzerine bir paylaşım yapacağız.

Sayfamızın devamında:

-Fransa vize randevu,
-Fransa vize randevusu nasıl alınır,
-Fransa vize randevusu ücretli mi,
-Fransa vize randevusu ile ilgili bazı faydalı bilgileri bulabileceksiniz.

 


Fransa Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Fransa vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız kısa veya uzun dönem yapacakları tüm vize başvuruları için randevu almaları zorunludur. Fransa vize başvuruları bazı özel durumlar hariç dilerseniz vize başvuru merkezi VFS Global’e dilerseniz Konsolosluğa yapın randevu almanız zorunludur.

Fransa vize başvurularında bulunmayacak 12 yaş altı çocukları içinde randevu alınması yine zorunludur.


Adım Adım Fransa Vize Randevu Alma

Fransa vize randevuları, Fransa konsolosluklarının resmi vize başvuru merkezi VFS Global üzerinden alınabilmektedir. Yani Fransa konsolosluğunun randevu sistemi VFS global tarafından yönetilir.

İsterseniz kısa dönem vize başvurusunda bulunun, isterseniz uzun dönem vize başvurusunda bulunun VFS’den randevu almanız gerekecektir. Vermiş olduğumuz bu bilgiler Konsolosluğun başvuru sahiplerine özel durumlarında tanıyacağı imtiyazları içermez. Konsolosluklar bazı özel durumlarda başvuru merkezlerinden bağımsız olarak başvuru sahibinin durumuna özel randevu düzenlemesi yapabilir.


Fransa Vize Randevu Sistemi: France Visas.

Fransa vize randevusu alabilmek için konsolosluğun online sistemi olan France Visas sistemi kullanılarak alınması gerekmektedir. Telefonla Fransa vize randevusu alınamamaktadır. Fransa vize randevusu için France Visas sistemini kullanacak kişiler öncelikle aktif olarak kullandıkları e mail hesabına ihtiyaç duyacaklardır. Randevu almak için önce Konsolosluğun France Visas sistemi ziyaret edilmeli, hesaba kayıt olmalı, kullanıcı adı ve şifre belirlemeli, E-posta hesabınıza gelen linki tıklayarak online vize başvuru formunu doldurmalısınız.

Online formu İngilizce olarak doldurabilir, dil seçeneklerinden Türkçe çeviri yardımı alabilirsiniz. Ancak formu doldururken İngilizce cevaplar vermelisiniz. Formu doldurmaya başlarken randevu yerinin Altunizade olarak otomatik seçili olduğunu göreceksiniz. Bu bölümde dikkatli olmanızı tavsiye ederiz! Çünkü bu bölüm Fransa vize başvurunuzun hangi ofiste yapacağınızı belirleyecektir. Sistemin küçük bir hatası olan bu bölümde vize başvurunuzu yapacağınız doğru VFS Global ofisini seçmeyi unutmayınız.


Randevu Alırken Fransa Denizaşırı Topraklarına Dikkat!

Fransa vize randevu alırken online formun ilk bölümünde karşınıza Fransa anakarası veya Fransa denizaşırı toprakları için vize bölümü gibi bir menü ile karşılaşacaksınız. Bu menüde doğru yeri tercih ettiğinize emin olun.

Eğer Monaco, Goudolope, Saint Denis gibi deniz aşırı Fransız topraklarına seyahat edecekseniz yine bu bölümden seyahat edeceğiniz alanı yeri seçiniz. Çünkü Fransa Schengen vizeniz size Fransa denizaşırı topraklarına seyahat etmenizi sağlamaz.

Öte yandan Fransa vize randevusu için online formu doldururken sistem sizden eski Schengen vizeleriniz hakkında bilgileri, geçmiş Schengen vize numaranızı ve parmak izi beyanında bulunduğunuz tarihi talep edebilir. En son aldığınız Schengen vize etiketinizin sağ üst bölümünde bulunan numara vize numaranızdır. Bu numarayı forma yazarken önüne ilgili Schengen ülkesinin kısaltmasını büyük harflerle eklemeyi unutmayınız.

Örneğin: FRA13542789, ITA563468936…

Formun tüm bölümlerini doldurduktan sonra sistem formu kontrol etmeniz için üzerine gerçek form olmadığını belirten taslak formu sizlerle paylaşacaktır. Bu formda verdiğiniz bilgileri yeniden kontrol ederek formunuzu onaylayabilirsiniz. Formu onayladıktan sonra sistem sizi randevu menüsüne yönlendirecektir. Bu bölümden önce Europe ardından ise Turkey bölümünü seçin ve ardından uygun tarihi seçerek randevunuzu oluşturun. Randevu tercihi sonrası formunuzun ve checlistinizin çıktısını almayı unutmayın. (Form ve checlist alt alta aynı pdf dosyasının içinde paylaşılır. Her iki belgenin de başvuru sırasında sunulması zorunludur.)

Fransa Online vize başvuru formunu doldurdunuz, randevunuzu oluşturdunuz ve checklist’in çıktısını almışsanız evraklarınızı checklistte bulunan sıraya göre sıralamayı unutmayınız. Evrakların sıralanması zorunludur.


Fransa Vize Randevu Ücretli mi?

Fransa vize randevusu ücretsizdir. Web ortamında VFS global ismine benzer ismi ve logoyu kullanan web sayfalarına itibar etmeyiniz ve Fransa vize randevusu için ücret ödemeyiniz.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar