Avusturya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Avusturya vizesi kaç günde çıkar? Konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz.

Avusturya vizesi resmi ve milli tatiller ve mücbir durumlar dışında 1-4 hafta arasında çıkmaktadır. Bu süre; tüm Avusturya kısa süreli Schengen vize başvuruları için geçerli bir süredir. Avusturya vizesinin çıkış süresi başvuru yapılan günün ardından iş günleri dikkate alınarak hesaplanır. İki ülke devletinin resmi ve milli tatilleri, yoğun dönemler, eksik evrak durumu ve hafta sonlar Avusturya vizesinin çıkma süresine dahil değildir.

Avusturya vizenizin zamanında çıkabilmesi için randevu tarihi ile seyahat tarihi arasında en az 15 iş günü süre bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Avusturya Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Avusturya Schengen vize başvurularının işlem süresi başvuru tarihi sonrası 1-4 haftadır. Bu süre mücbir durumlarda daha uzun ve daha kısa olabilir.
İstanbul ve Ankara gibi Avusturya Konsolosluklarının bulunduğu şehirlerden yapılacak Avusturya Schengen vize başvuruları diğer şehirlere oranla daha hızlı sonuçlanabilmektedir.

Vize başvuru evraklarınızda eksiklik olması durumunda, başvurunuzun işleme kabul edilmemesi durumunda veya yeniden parmak izi vermeniz talep edilmesi durumunda Avusturya Schengen vizenizin çıkma süresi daha uzun olacaktır.

Ayrıca yabancı pasaportların vize işlem süresi TC. Pasaportları ile yapılacak vize başvurularına oranla daha uzun sürebilir.

Avusturya Schengen vizesi için seyahat tarihinizden en geç 15 iş günü öncesinde vize başvurunuzu tamamlamanızı tavsiye ederiz.

Avusturya Turist Vizesi Ne Kadar Süre Çıkar?

Avusturya Schengen vizesi türleri arasında yer alan Avusturya turist vizesi başvurularının çıkma süresi 1-4 hafta arasında değişiklik göstermektedir. Özellikle yakında dönemde Avusturya veya herhangi bir ülkenin Schengen vizesini almışsanız turistik vize başvurunuz daha kısa sürede sonuçlanabilecektir.

Avusturya turist vizesi başvurusu yaparken evraklarınızı eksiksiz hazırlamaya özen gösterin. Varsa Konsolosluğun sizi anlamasını hızlandırabilmek için seyahat planınızı anlatan İngilizce vize dilekçesi yazın. Varsa içerisinde eski Schengen, Amerika ve İngiltere vizelerinizin olduğu pasaportlarınızın kopyalarını vize başvuru dosyanıza ekleyin. Bu durumların hepsi Avusturya turistik vizenizin çıkma süresini hızlandıracaktır. Konsolosluk görevliler sizi ne kadar yakından tanırsa vize başvurunuzu hakkında karar verme süresi o kadar kısalmış olacaktır.

Avusturya turist vizesi için seyahatten en geç 15 iş günü önce vize başvurunuzu yapmış olmanızı tavsiye ederiz.

Avusturya Aile-Arkadaş Ziyareti Vizesi (Davetiyeli Vize) Kaç Günde Çıkar?

Davetiyeli vize olarak da bilinen Avusturya aile, akraba ve arkadaş ziyareti vizesi başvuruları 1-4 hafta arasında çıkmaktadır. Davetiye gönderen kişi bir veya ikinci derece yakın akrabanızsa, soyadı benzerliğiniz varsa, akrabalık bağınızı ispat ediyorsanız ve vize şartlarını eksiksiz yerine getirebiliyorsanız Avusturya ziyaret vizesi çıkış süresi daha kısa olacaktır.

Davet eden kişinin Avusturya’daki durumu misafir ağırlamaya uygun değilse Avusturya aile-arkadaş ziyareti vizesi başvurularınızın çıkma süresi daha uzun olabilir.
Avusturya aile-arkadaş ziyareti vize başvurunuzun daha hızlı çıkmasını istiyorsanız davet eden kişi ile yakınlık bağınızı belgeler üzerine ispat edin. Yakınlık bağınız yoksa arkadaşlarınızın nasıl oluştuğunu anlatan Konsolosluğa hitaben İngilizce dilekçe yazın ve konsolosluğun karar verme sürecini hızlandırın.

Avusturya aile, arkadaş ziyareti vizesi başvurularınızı seyahat tarihinizden en geç 15 iş günü önce başlatmış olmanızı öneririz.

Avusturya Öğrenci ve Aile Birleşimi Vizesi (D Vize) Kaç Günde Çıkar?

Avusturya ulusal vize (D tipi vize) kapsamında değerlendirilen Avusturya öğrenci ve Avusturya aile birleşimi vize başvurularının çıkma süresi 2 hafta ile 2 ay arasında değişiklik göstermektedir. Özelikle Avusturya aile birleşimi vize başvurularının sonuçları Avusturya’daki Yabancılar Şube tarafından belirlendiği için vize çıkış süreleri 4-5 aya kadar uzayabilmektedir.

Avusturya öğrenci vizeleri ise ön onaylı vizelerdir ve Konsolosluk başvuru sahibinin durumunda olağan dışı bir durum tespit etmezse vize başvurusu 2-4 hafta arasında sonuçlanabilmektedir.

Her iki D tipi vize başvurularında da vize başvuru evraklarınızı eksiksiz ve konsolosluğun normlarına göre hazırlamalı, eğitim vizesi başvurularında motivasyon dilekçesi yazmalı, aile birleşimi vizesi başvurularınızda ise ilişki geçmişinizi detaylı bir şekilde ispat etmeye dikkat etmelisiniz.

Hatalı ve eksik evraklar Avusturya D vize işlem süresinin uzamasına neden olacaktır. İmkanınızın var ise Avusturya öğrenci ve aile birleşimi vize başvurularınızı vize danışmanlık şirketlerinin kontrolünde yapmanızı öneririz.

Avusturya Vizesine Ne Zaman Başvuru Yapılmalı?

Avusturya vizesine seyahat tarihinden en geç 15 iş günü önce başvuru yapılmalıdır. Noel, Paskalya, Yılbaşı, resmi ve milli tatil dönemlerinde Avusturya vizesine seyahat tarihinden geç 1 ay önce başvuru yapılmış olmasını tavsiye ederiz.

Avusturya vizesine en erken 6 ay önceden başvuru yapabilirsiniz. Erken yapılacak vize başvurularında vizeniz belirlemiş olduğunuz seyahat tarihinde başlatılacaktır.

Avusturya Vizesi En Hızlı Kaç Günde Alınabilir?

Avusturya vizesi en az hızlı İstanbul ve Ankara’dan randevudan sonra 1 hafta içerisinde alınabilmektedir. Bunun dışında Avusturya Konsolosluklarının daha hızlı vize almanızı sağlayan Avusturya ekspres vize veya Vip vize başvuru hizmeti bulunmamaktadır.

Ayrıca belirtilmekte olan işlem süresi kesinlik içermemektedir. Konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak işlem süresi 1 aya kadar uzayabilmektedir.

Avusturya’dan Gelen Davetiye ile Avusturya Vizesi Daha Hızlı Çıkar Mı?

Hayır. Avusturya’dan gelen vize davetiye sadece seyahat içeriğine yönelik bir belgedir. Bu belge vize işlem sürenizi hızlandırmaz veya vize sürecinde size ciddi bir avantaj sağlamamaktadır. Bu sebeple davetiyeli Avusturya vizesinde de Avusturya turist vizesinde de aynı işlem süreleri geçerlidir.

10 Yıllık Amerika Vizesi Olanların Avusturya Vizesi Daha Hızlı Çıkar Mı?

Hayır. Pasaportunda geçerli 10 yıllık Amerika vizesi olanların Avusturya vizeleri daha hızlı çıkmamaktadır. Konsoloslukta işlem süreleri standarttır. Ancak pasaportunuzda geçerli Amerika vizesi bulunması güvenlik soruşturması sürecinin daha hızlı tamamlanmasını sağlayabilir.

Daha Önce Avusturya Vizesi Alanların Avusturya Vizeleri Kaç Günde Çıkar?

Son 2-3 yıl içerisinde Avusturya vizesi almış ve bu vizenizi doğru kullanmışsanız Avusturya vizenizin sonuçlanma süresi 4-8 iş gününe kadar kısalabilmektedir.

Eksik Evrak Avusturya Vizesinin Çıkma Süresini Uzatır Mı?

Vize başvurusu sonrası Konsolosluğun sizden yeni evrak talep etmesi Avusturya vizenizin çıkma süresini uzatacaktır. Konsolosluğun talep ettiği eksik evrakı aynı gün içerisinde tamamlamanız durumunda işlem süreniz ciddi anlamda uzamayacaktır.

Konsolosluğun sizden yeni evraklar talep etmesi durumunda evraklarınızı mümkün olan en kısa sürede tamamlamanızı tavsiye ederiz.

Avusturya Vize Başvuru Durumu Nasıl Takip Edilir?

Avusturya vize başvurularının durumu Konsolosluğun vize aracı şirketi VFS Global resmi web sayfasındaki ‘’Başvurunuzu Takip Edin’’ menüsünden sorgulama yapılarak öğrenilebilecektir. Bu sorgulamayı yapabilmek için öncelikle başvuru günü size verilen başvuru fişine sahip olmanız gerekir. Başvuru fişinin üzerinde bulunan Visa Application Number vize durumunuzu sorgulayabilmeniz için gerekli olan bir bilgidir. Bunun dışında Avusturya Konsolosluklarını veya VFS Global çağrı merkezini arayarak vize başvurunuzun durumunu takip etmeniz pek mümkün olmayacaktır.

Vize Sonucunun Olumlu Olup-Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

Vize başvurunuzun olumlu sonuçlanıp-sonuçlanmadığını pasaportunuzu ancak konsolosluktan teslim aldıktan sonra öğrenebilirsiniz. Konsolosluk işlemi tamamlanan pasaportunuzu size kapalı bir zarf içerisinde gönderecektir. Pasaportunuzu teslim aldığınızda sayfaların içinde fotoğrafınızın basılı olduğu ‘’Österreich Visum’’ etiketini görüyorsanız Avusturya vizeniz olumlu sonuçlanmıştır. Ancak pasaportunuzu teslim aldıktan sonra zarf içerisinde size ek bir belge gönderişmişse ve pasaportunuzun sayfalarına basılmış ‘’Visum’’ etiketi göremiyorsanız Avusturya vize başvurunuz reddedilmiş olacaktır.

Değerli ziyaretçilerimiz, Avusturya vizesi kaç günde çıkar? yazımızın burada sonuna geldik. Diğer ülkelerin vize çıkı süreleri hakkında bilgi almak için ” Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar? yazımızı okumanızı öneririz.

avusturya vizesi
Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
915 yoruma göre
js_loader