Yunanistan Vizesi İle Balkan Turu

Değerli ziyaretçilerimiz merhaba, Yunanistan vizesi ile Balkan turu konusu üzerine hazırladığımız web sayfamıza hoşgeldiniz. 

Sayfamızın devamında Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğunun İstanbul ve Bursa resmi vize başvuru merkezi Kosmos Vize’nin 06.02.2020 tarihinde yapmış olduğu açıklamayı bulabileceksiniz. Balkan turu yapacak ve Yunanistan Konsolosluklarından vize talep edecek vatandaşlarımızın bu uyarıları dikkatle incelemeleri herhangi bir mağduriyet yaşamamaları adına rica olunur.

Yunanistan Vizesi İle Balkan Turu Hakkında Faydalı Bilgiler

Balkan turu yapacak ve Yunanistan Konsolosluğundan vize talep edecek vatandaşlarımız vize işlemleri öncesinde dikkatli olmaları tavsiye edilir. Balkan turu yapacak vatandaşlarımız öncelikle Schengen alanına ve Schengen alanı dışında kalan bölgeye seyahat edeceklerini unutmamalıdır.

Balkan coğrafyasında sadece Yunanistan Schengen ülkesi olarak yer almaktadır. Hırvatistan, Romanya ve Bulgaristan ise sadece Avrupa Birliği üyesidir. Bosna Hersek, Makedonya, Sırbistan ve Karadağ ise Schengen ve AB tam üyelikleri şimdilik bulunmaktadır. Vatandaşlarımız Bosna Hersek, Makedonya, Sırbistan ve Karadağ’a vizesiz olarak seyahat edebilirlerken Yunanistan, Hırvatistan, Bulgaristan ve Romanya için vize almaları gerekecektir.

Balkan turu için vize sorunu ise tam da bu aşamada ortaya çıkmaktadır.
Balkan coğrafyasının tamamına tek bir vize ile seyahat edebilmek için çok girişli (multiple) Yunanistan Schengen vizesine ihtiyaç duyulmaktadır. Çok girişli Schengen vizesi ile hem Schengen ülkelerine hem Schengen dışında kalan ülkelere ve Türk vatandaşları için vizesiz Balkan ülkelerine seyahat edilebilecektir.

Yeşil pasaporta sahip vatandaşlarımız ise Balkan turunu vize almalarına gerek kalmadan gerçekleştirebilecektir.

Balkan Turu İçin Yunanistan Vizesi Alacaklar Nelere Dikkat Etmeli?

Balkan turu için Yunanistan vizesi alacaklar öncelikle seyahatlerini kapsamlı bir şekilde planlamalı, tur programlarını, otel ve ulaşım bilgilerini kaşe ve imzalı olacak şekilde sunmaları gerekmektedir.

Balkan Turunu karayoluyla yapılacaklar tur otobüsünün evraklarını, otobüsü kullanacak şoförlerin geçerli Schengen vizelerinin fotokopilerini ve yine şoförlerin uluslararası geçerli ehliyetlerinin fotokopilerini vize başvurularında mutlaka sunmalıdır.

Ayrıca Balkan turu planlanırken Yunanistan’dan transit geçiş yapılacak şekilde veya
Sadece dönüşte Yunanistan’da konaklama yapılacak şekilde program yapılmamalıdır. Aksi takdirde Yunanistan vize başvurularınız kabul edilmeyebilir veya tek girişli Yunanistan vizesi alabilirsiniz.

Balkan Turu İçin Kosmos Vize Uyardı

Schengen vize mevzuatından yapılan değişikliklerle alakalı Kosmos Vize’nin 06.02.2020 tarihinde yapmış olduğu açıklamanın tam metni şöyle:

Kosmos Vize:

 

Değerli İş Ortağımız,
Son yapılan değişikliklerle ilgili detaylı açıklamayı aşağıda bulabilirsiniz.

Balkan Turları
Balkan turlarının Konsolosluk tarafından kabul edilebilmesi için gidişte mutlaka Yunanistan’da konaklama yapılması gerekmektedir. Gidişte Yunanistan’dan transit geçiliyorsa ve dönüşte konaklama yapılacak ise bu turlar kabul edilemiyor.

Seyahat Tarihi Başlangıç Tarihi
Başvuruların seyahatten en az 15 gün önce yapılması, yani seyahat tarihlerinin başvuru yapılan günden itibaren en az 15 gün sonra olması gerekmektedir. Seyahat başlangıç tarihinin 15 günden az olması durumunda seyahatin yetişmemesi ihtimali olup, sorumluluk müşteriye aittir.

Evraklar
Vukuatlı Nüfus Aile kayıt örneğinin her başvuruya eklenmesi ve mutlaka e-devletten barkodlu olarak alınması gerekmektedir. Öğrenci belgesi, işe giriş bildirgesi, SGK hizmet dökümleri ve ikametgah belgeleri de barkodlu olarak kabul edilecektir.

Çocuk Başvuruları
18 yaşından küçük çocuk başvurularında anne baba boşanmış ise velayeti gösteren mahkeme kararı yeterlidir. Sadece velayet sahibi ebeveyn başvuruya gelmeyecekse muvafakatname gerekmektedir, eğer gelip gişede imza atacak ise muvafakatname gerekmemektedir.


Diğer vize işlemleri hakkında bilgi için bu sayfayı,


Kosmos Vize için bu web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
915 yoruma göre
js_loader